Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

........przypadłość lekkich luzów....hałaśliwe zachowanie na nierównościach....

 

zdarza się również we wspomnianym tu kilka razy BMW :? takie mamy drogi. na szczęście coraz lepsze.

 

 

świetnie, że jest komputer PL. duży ukłon w stronę klientów. tego nie ma nawet skoda ani vw, którzy sprzedają u nas sporo aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak będzie po 20 - 30k km.

a co ma być... :?:

 

 

tak jak napisałem. Obecny OBK jako nowy lub prawie nowy był cichutki ale po 30k-40k km zachowuje się już całkiem inaczej. Wyraźne stukanie na krótkich, poprzecznych nierównościach. Wstępna diagnoza: luzy na przekładni i TTTM. Mimo elektryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźne stukanie na krótkich, poprzecznych nierównościach. Wstępna diagnoza: luzy na przekładni i TTTM. Mimo elektryki.

jeżeli to nie łaczniki ani mocowania stabilizatora to "luz" na przekladni do usuniecia w ciągu godz. przy pomocy "zestawu napr." . Ale to sporadyczne przypadki...... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda ma od 1 czerwca 2011, a VW jeszcze dłużej.

to bardzo ciekawe.....widocznie wybrakowany model VW z salonu PL jeżdzi u mnie w domu. Skoda z zeszłego roku więc nie wiem jak jest teraz ale i tak długo to trwało.

http://www.volkswagen.pl/firma/technologia/570/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda ma od 1 czerwca 2011, a VW jeszcze dłużej.

 

to bardzo ciekawe.....widocznie wybrakowany model VW z salonu PL jeżdzi u mnie w domu. Skoda z zeszłego roku więc nie wiem jak jest teraz ale i tak długo to trwało.

 

Może nawigacja nie fabryczna albo coś grzebana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogli zamiast tych bzdur wstawić zegary z parametrami.... podkreśliłoby to w prosty sposób sportowe korzenie marki.....

 

Adam12 - czasy się zmieniają... kupując Outback'a kierowałeś się sportowymi korzeniami marki?

Jeżeli tak, to założę się, że interesował Cię napęd i właściwości jezdne. A zegary? W Twoim samochodzie są tak samo czytelne jak i w nowym XV. Patrząc na ogólny trend w motoryzacji info odnośnie eco - draiving'u to standard. A może Tobie po prostu szkoda jest, że kupiłeś Outbacka, bo nie wiedziałeś, że XV to takie fajne auto jest :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogli zamiast tych bzdur wstawić zegary z parametrami.... podkreśliłoby to w prosty sposób sportowe korzenie marki.....

 

Pewnie mogli no ale jak ma się XV do sportowych korzeni marki :wink:

Jest to typowy miejski crossover i konkurent dla np. Mazdy CX-5 czy BMW X1 które chętnie są kupowane przez młodych ludzi czy kobiety :idea: Ważnym elementem są właśnie takie smaczki jak fajny interfejs navi czy komputera dla potencjalnych odbiorców tych aut :idea: Według mnie ten XV to całkiem fajna koncepcja jak na ten segment :idea: Nie jest raczej brzydszy od CX-5 czy X1 a przekonać do zakupu może dzięki legendarnemu SAWD który to nadal jest przecież mocnym argumentem :idea:

 

Generalnie widać duzy przełom w Subaru :idea: Powiększają gamę modeli chcąc przyciagnąć klientów dla których Subaru było totalną egzotyką i ...dobrze bo są tacy jak np. Honda która to po kolei uśmierca fantastyczne modele jak np S2000 , Legend , Prelude ,NSX , TypeR .

Niebawem na rynku będzie BRZ którego osobiście nie mogę się doczekać i jestem bardzo mocno nim zainteresowany :idea: Znajdą się oczywiście tacy co powiedzą że co to za Subaru z RWD i myślę że nie mają racji :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawie się zapowiada rywalizacja pomiędzy subaru xv a cx-5

 

Obiektywnie to mimo mojego wciąż wielkiego sentymentu do Mazdy (głównie za sprawą RX-8) to niestety Cx-5 nie ma atutów które by powodowały że jest lepszym wyborem niż XV :idea: Niestety jak wiadomo wielu odbiorców segmentu Crossover nie ma do końca świadomości jeśli chodzi o tajniki napędu 4x4 :idea: Wszystko jednak w ręku SIP oraz dealerów i mam tu na myśli odpowiedni marketing itd. :idea: Jest o co powalczyć i zgarnąć ten kawałek tortu :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luk77

To jest akurat subiektywne zdanie. Jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko napęd to XV jest lepsze od CX, tam 4x4 ma być dołączany przy utracie przyczepności. Ale sądzę, że Mazda może zaoferować lepsze niektóre elementy wyposażenia, np audio. Tak czy inaczej czekam na oba auta i spośród nich coś wybiorę. A już prawie kupiłem Forka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sądzę, że Mazda może zaoferować lepsze niektóre elementy wyposażenia, np audio. Tak czy inaczej czekam na oba auta i spośród nich coś wybiorę. A już prawie kupiłem Forka.

 

Znam dobrze Mazdowskie audio Bose i ... "łba nie urywa" :wink: Nie jestem jednak pewien czy takie jak ja to nazywam "basic czy budget" BOSE w CX-5 oferują :wink:

Wystarczy wyciszyć drzwi(najlepiej Dynamat) i zmienić przednie głośniki w Subaru a efekt ten sam co BOSE by Mazda jak nie lepszy 8) Dla mnie to szczegół ale może dla niektórych to ważniejsze niż porządny napęd :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) niestety Cx-5 nie ma atutów które by powodowały że jest lepszym wyborem niż XV :idea:

zapomniales dodac: moim subiektywnym zdaniem :wink: :mrgreen:

 

(...) Niestety jak wiadomo wielu odbiorców segmentu Crossover nie ma do końca świadomości jeśli chodzi o tajniki napędu 4x4 :idea: (...)

i o to chodzi :idea:

mysle (co tam mysle, jestem przekonany :lol: ), ze absolutna wiekszosc odbiorcow tego segmentu absolutnie "ma gdzies" tajniki i roznice napedu AWD/4WD/4x4/quattro/4motion/etc.

 

sadze, ze dla okreslonej czesci (wiekszosci :?: :mrgreen: ) najwazniejsze, ze w ogole auto jest wyposazone w "system napedu na wszystkie kola" :wink:

 

pozowle sobie zacytowac Subaryte :D

 

(...) Pamiętaj jak pozycjonowane jest auto klasy crossover, statystyki pokazują, że zdecydowana większość jest sprzedawana z podstawowym silnikiem i średnim wyposażeniem. Po prostu (...)

 

jestem ciekaw, co pokazuja statystyki na temat zapotrzebowania na zaawansowany naped AWD (czy jakikolwiek inny naped "na cztery kola" :mrgreen: ) w aucie typu crossover :D

choc w swietle powyzszej wypowiedzi (podstawowy silnik + srednie wyposazenie) zgaduje, ze spora czesc olewa naped na cztery lapy, a o wyborze auta decyduje, przede wszystkim, CENA, WYGLAD oraz renoma/rozpoznawalnosc marki (a wlasciwie mix tych i kilku innych raczej subiektywnych niz obiektywnych czynnikow :roll: )

 

niestety kryzys idzie, poza tym konkurencja w tym segmencie jest naprawde ostra... oczywiscie szczerze zycze, aby XV sprzedawal sie w Europie jak przyslowiowe swieze buleczki, ale mysle ze nie sadze... :roll:

 

oczywiscie sprzedawcy Subaru tradycyjnie beda karmili nas opowiastkami o "bezkonkurencyjnosci" Subarakow (i ich napedu w szczegolnosci :D ), ale rynek juz niejednokrotnie wszystko zweryfikowal i poukladal na swoje miejsca... prosze spojrzec, ile na polskich/europjeskich ulicach jezdzi np. Forkow i ile innych aut z tego samego segmentu... mysle, ze i tym razem bedzie tak samo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogli zamiast tych bzdur wstawić zegary z parametrami.... podkreśliłoby to w prosty sposób sportowe korzenie marki.....

 

Adam12 - czasy się zmieniają... kupując Outback'a kierowałeś się sportowymi korzeniami marki?

Jeżeli tak, to założę się, że interesował Cię napęd i właściwości jezdne. A zegary? W Twoim samochodzie są tak samo czytelne jak i w nowym XV. Patrząc na ogólny trend w motoryzacji info odnośnie eco - draiving'u to standard. A może Tobie po prostu szkoda jest, że kupiłeś Outbacka, bo nie wiedziałeś, że XV to takie fajne auto jest :mrgreen:

 

 

oj przepraszam ja mam wyświetlacz z info na którym biegu pomykam. Żywcem z WRC :mrgreen:

XV fajne może jest. Duży prześwit więc na ryb się będzie nadawał..... :mrgreen:

 

Oj Panowie co wy tacy poważni. Z zegarami to żartowałem sobie.... :D

Już widzę te telefony do serwisu co 15 sekund bo jakieś "paniusi" "peak" się włączył.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...