Skocz do zawartości

Subaru WRX STI [VA] (MY15=>MY18/MY22)


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem na Rajd Finlandii oficjalny magazyn, ktory jest podzielony na pol, tzn. polowa jest o rzeczach zwiazanych z rajdem, a druga to magazyn motoryzacyjny Tuulilasi. Po naszemu to pewnie "Szyba przednia", ale do czego zmierzam - na stronie nr40 jest artykul zatytulowany "Tanczac z turbozaurem", poswiecony WRX STi. Zszokowala mnie cena - standardowo wyposazona - 69 979€. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu mam taką chorobę,że jestem szczery.

 

Twoją chorobą nie jest szczerość tylko kompleksy i brak empatii. Kupiłeś sobie keidyś coś fajnego, nietypowego itd., jednorazowo się napompomowałeś ale teraz, niestety, zostaniesz w tyle. Chciałoby się coś tam nowego skubnąć ale mając wrzeszczącą żonę na prawym - nieskorą do posiadania takich zabawek - i nie mając kasy, pozostaje tylko wybrzydzać, krytykować i iść w tym w zaparte pomimo tego, że większość twierdzi inaczej.

 

Jak się Tobie podoba moja szczerość?

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja po prostu mam taką chorobę,że jestem szczery.

 

Twoją chorobą nie jest szczerość tylko kompleksy i brak empatii. Kupiłeś sobie keidyś coś fajnego, nietypowego itd., jednorazowo się napompomowałeś ale teraz, niestety, zostaniesz w tyle. Chciałoby się coś tam nowego skubnąć ale mając wrzeszczącą żonę na prawym - nieskorą do posiadania takich zabawek - i nie mając kasy, pozostaje tylko wybrzydzać, krytykować i iść w tym w zaparte pomimo tego, że większość twierdzi inaczej.

 

Jak się Tobie podoba moja szczerość?

Nie idźmy tą drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna rzecz, że w Nowym Foresterze niejaki madox dostała bana, chyba nawet nie raz, za dużo mnie agresywne i inteligentniejsze "obnażanie słabości" Forestera i porównywanie go innych, lepszych SUVów, a Jacky X hula sobie po wątkach krytykując ile wlezie, nieraz w bardzo niewybredny sposób, łącznie ze słownictwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Izotom, wypowiedź jakiej się dopuściłeś, jest na tym forum, w mojej ocenie niedopuszczalna. Czym innym jest krytyka rzeczy, w tym przypadku samochodu, a zupełnie czym innym atak na osobę. Mogę się nie zgadzać z poglądami innej osoby, i te jak najbardziej podlegają krytyce, natomiast nie można w dyskusji odwoływać się do argumentacji ad personam.

 

@Izotom najlepiej gdybyś usunął swój wpis, bo chyba trochę się zagalopowałeś. Szczerze, aż przykro się to czyta.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Izotom, wypowiedź jakiej się dopuściłeś, jest na tym forum, w mojej ocenie niedopuszczalna. Czym innym jest krytyka rzeczy, w tym przypadku samochodu, a zupełnie czym innym atak na osobę. Mogę się nie zgadzać z poglądami innej osoby, i te jak najbardziej podlegają krytyce, natomiast nie można w dyskusji odwoływać się do argumentacji ad personam.

 

@Izotom najlepiej gdybyś usunął swój wpis, bo chyba trochę się zagalopowałeś. Szczerze, aż przykro się to czyta.

Nie mam zamiaru niczego wycofywać. Wczytaj się w wypowiedź Jacky X. Jeśli uważasz, że jego stwierdzenie "że jeździ jak pizda" w stosunku do innego Forumowicza jest wg Ciebie OK i potem tłumaczenie się, że to taka oznaka szczerości to chyba lekka przesada. I to delikatnie mówiąc. Ja bym sobie nie życzył takich tekstów w swoim kierunku. Na pewno nie powinienem wypowiadać się za innych ale już mnie szlak trafia bo to kolejna, prostacka wypowiedź Jacky X. To, że jest to Forum, jesteśmy w miarę anonimmowi i wypowiedź nie dotyczy mnie, nie oznacza wcale że mam nie reagować.

 

A tu cytat:

 

 

Musiałeś zatem jechać za przeproszeniem jak przysłowiowa pizda, bo moja żona siedząc na prawym nie składa całych zdań tylko wrzeszczy ,żebym zwolnił bo nie odpowiada za siebie

 Być może mój wpis jest brutalny i nie powinienem iść tą drogą co Jacky X ale chciałem żebyliście również Wy, i On odczuł siłę swoich wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek.... no troche za grubo wiec przyjacielski pasiak na klate swa przyjmij.

 

A pierdoły wipysywane przez Jackiego nie mieszczą się w skali... a przynajmniej mojej cierpliwości w przyjmowaniu DW takiej ilości bullshitu.

Inna rzecz, że w Nowym Foresterze niejaki madox dostała bana, chyba nawet nie raz, za dużo mnie agresywne i inteligentniejsze "obnażanie słabości" Forestera i porównywanie go innych, lepszych SUVów, .

Nie za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Być może mój wpis jest brutalny i nie powinienem iść tą drogą co Jacky X ale chciałem żebyliście również Wy, i On odczuł siłę swoich wypowiedzi.

 

To teraz jak skrytykujesz MY15 tzn. że nie masz kasy i masz coś nie tak z żoną? :D Dziecinada widzę na całego. Idę po popcorn bo czuję, że będzie grubo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba STI MY15 z małymi ale. Z chęcią bym go kupił ale nie mam kasy, niestety. Zresztą mojej żonie też się podoba.

 

I naprawdę proszę cofnąć się do strony 132, 133 i przyjrzeć się wypowiedzią. Zresztą śledzę ten wątek od początku i wiem jaka jazda toczy się i to niekoniecznie na temat STI. Nasze wypowiedzi, jednak, mają jakiś wpływ na to jak odbierany jest ten samochód więc jednak należy się zastanowić albo przynajmniej znaleźć w sobie trochę chęci i przejechać się tym autem zanim się coś chlapnie.

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz jak skrytykujesz MY15 tzn. że nie masz kasy i masz coś nie tak z żoną? :D Dziecinada widzę na całego. Idę po popcorn bo czuję, że będzie grubo :P

Myślę, że nie o to chodzi. Chodzi o to, że po kilku miesiącach krytykowania nowego STI Jacky X poszedł dopiero zobaczyć auto, bo pojeździć to do tej pory mu się nie udało. Ale wie o aucie wszystko, nawet, że jest mocno awaryjne :biglol:

A jego wypowiedzi, choćby cytowana ciut wyżej przez Izotoma (za którą zresztą dostał ode mnie czerownego), jak dla mnie - obrażają mnie i to Forum. Krytykować można wszystko, ale jakiś poziom trzeba trzymać. I to nie tylko merytoryczny.

 

A żeby nie było tylko różowo - zacina mi się klapka do wlewu paliwa. A to bardzo często denerwujące w tym aucie ;)

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A żeby nie było tylko różowo - zacina mi się klapka do wlewu paliwa. A to bardzo często denerwujące w tym aucie ;)

 

Małe OT: w naszym Forku XT też. Jeśli jest na lince to przypuszczam, że się rozszerza od wysokiej temperatury. Jeśli jest elektryczny to jakieś większy problem. Radzę sobie tak, że pukam dłonią w klapkę wlewu i jeszcze raz ciągnę za dźwigienkę. I wtedy działa. Wygląda tak jakby sprężynką, która powoduje odskakiwanie klapki była za mocna i dociska za mocno zapadkę zamka do otworu w klapce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak się Tobie podoba moja szczerość?

 

Nie podoba. Jest lekko nieprzyjemna i mocno chybiona. Nie zwykłem kupować subaru dla żony,żadna z pięciu subaryn nie była dla płci pięknej,żonie kupiłem Tiguana. :D

Chyba nie jest tak łatwo umówić się na jazdę próbną MY15 , nawet odpłatną. Zresztą nie jest to moje marzenie ale jak znajdę trochę czasu to zrobię to. Co do podekscytowanych pasażerów , to chyba każdy kto miał subaru turbo zna ten efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli jest na lince to przypuszczam, że się rozszerza od wysokiej temperatury. Jeśli jest elektryczny to jakieś większy problem

W XT nigdy się z tym nie spotkałem. A mechanizm wygląda, że taki sam.

 

 

 

Radzę sobie tak, że pukam dłonią w klapkę wlewu i jeszcze raz ciągnę za dźwigienkę. I wtedy działa. Wygląda tak jakby sprężynką, która powoduje odskakiwanie klapki była za mocna i dociska za mocno zapadkę zamka do otworu w klapce.

U mnie to nie wystarczy. Potrzebuję pomocy osoby z obsługi stacji, musi podważyć delikatnie klapkę, dopiero ciągnę dźwigienkę i odskakuje.

 

 

 

Chyba nie jest tak łatwo umówić się na jazdę próbną MY15 , nawet odpłatną

Mnie wystarczyło raz o to zapytać w tym wątku. I życzliwi Forumowicze umożliwili mi jazdę próbną. Całkiem satysfakcjonującą co do czasu trwania i przebiegu dróg, a przy tym bezpłatną ;) I bardzo Im za to dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podekscytowanych pasażerów , to chyba każdy kto miał subaru turbo zna ten efekt.

Ja mam subaru turbo (diesel) i pasażerowie nie są specjalnie podekscytowani ;)

Swoja drogą na publicznych drogach nie przypominam sobie żeby ktokolwiek był jakoś specjalnie podekscytowany jazdą ze mną, czymkolwiek bym nie jechał. Może jeżdżę jak p...ierdoła :P

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To teraz jak skrytykujesz MY15 tzn. że nie masz kasy i masz coś nie tak z żoną? :D Dziecinada widzę na całego. Idę po popcorn bo czuję, że będzie grubo :P

Myślę, że nie o to chodzi. Chodzi o to, że po kilku miesiącach krytykowania nowego STI Jacky X poszedł dopiero zobaczyć auto, bo pojeździć to do tej pory mu się nie udało. Ale wie o aucie wszystko, nawet, że jest mocno awaryjne :biglol:

A jego wypowiedzi, choćby cytowana ciut wyżej przez Izotoma (za którą zresztą dostał ode mnie czerownego), jak dla mnie - obrażają mnie i to Forum. Krytykować można wszystko, ale jakiś poziom trzeba trzymać. I to nie tylko merytoryczny.

 

A żeby nie było tylko różowo - zacina mi się klapka do wlewu paliwa. A to bardzo często denerwujące w tym aucie ;)

 

Jeśli chodzi o klapę mam to samo w Lanosie, też się zacina czasami :D

 

Wracając do MY15 uczciwie powiem, że nie jeździłem tym autem tylko widziałem dlatego jedyne co mogę ocenić to wygląd i porównać go do mojego Lanosa sedana. Właściwości jezdnych nie oceniam bo nie mam podstaw, ale mam zaufanie do marki i jestem przekonany, że jeździ bardzo dobrze. Czy lepiej niż mój Lanos - liczę, że niedługo się przekonam. 

 

Mam nadzieję, że poziom komentarzy wróci na odpowiedni poziom bo jak zacznie się zaglądanie do kieszeni i obrażanie żon to przestanę obserwować temat - a byłoby szkoda bo lubię poczytać o nowym MY15. Tylko niestety coraz mniej tu o MY15 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...