Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Wrażeń z jazdy nowym rowerem niestety jeszcze nie opiszę, bo mało miałem okazji pojeździć nim dłużej … :huh:

Dzisiejszą rodzinną trasę rozpocząłem na swoim czołgu:

IMG_2114.thumb.jpeg.68e3ae31287b590d414e9dc27fd8b1ff.jpeg


a wróciłem na mieszczuchu żony:

IMG_2125.thumb.jpeg.ac15bed1031f2298055e4f92fbd9a396.jpeg

 

:biglol:

 

Pozdrowienia z Borów Tucholskich :thumbup:

 

Edytowane przez Blixten
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blixten napisał(a):

Wrażeń z jazdy nowym rowerem niestety jeszcze nie opiszę, bo mało miałem okazji pojeździć nim dłużej … :huh:

Dzisiejszą rodzinną trasę rozpocząłem na swoim czołgu:

IMG_2114.thumb.jpeg.68e3ae31287b590d414e9dc27fd8b1ff.jpeg


a wróciłem na mieszczuchu żony:

IMG_2125.thumb.jpeg.ac15bed1031f2298055e4f92fbd9a396.jpeg

 

:biglol:

 

Pozdrowienia z Borów Tucholskich :thumbup:

 

 

Aura tajemniczości jak u Bogusława Wołoszańskiego... ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że trochę Wam tu marudziłem wcześniej to czuję sie teraz zobowiązany do małego uzupełnienia, a więc: opony Bontrager Chupacabra poleciały do piwnicy, wpadły Miniony DHR i DHF w jedynie tu słusznym rozmiarze 29x3.0, jednocześnie przesuwając margines bezpieczeństwa dla przyczepności do absurdu ale nic za darmo, wzrosły tez opory toczenia, nie na tyle jednak by drzeć szaty w rozpaczy. Na korbę wpadła zębatka 30T oval, tak więc wszystkie górki już drżą z przerażenia;) albo ze śmiechu (raczej to drugie). Beznadziejne oryginalne gripy które się kreciły jak manetka w motocyklu wywaliłem na rzecz porządnych przykręcanych i... narazie tyle. Jeszcze co najmiej dwie rzeczy trzeba będzie zmienić: hamulce bo Sram Level Tl to jednak ciut za mało dla takiego kloca jak ja, no i konieczne będzie zamontować regulowaną sztycę. Jednak z tym już na spokojnie. Pozatym to tak jak pisałem w poprzednim poście - fajny rower. Zawsze chciałem taki dostać na pierwszą komunię:mrgreen:20240826_185045.thumb.jpg.9ddb8f8c5ec4f643e053a656185927d6.jpg

 

20240826_185102.thumb.jpg.d730bdccd0d51f8568ff8aa193ba84a9.jpg

Edytowane przez adamW202
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adamW202 napisał(a):

wpadły Miniony DHR i DHF w jedynie tu słusznym rozmiarze 29x3.0, jednocześnie przesuwając margines bezpieczeństwa dla przyczepności do absurdu


W moim nowym czołgu mam tą samą oponę z przodu, z tyłu natomiast jest Rekon, obie 29x2,6” i jestem pod wrażeniem jak sobie radzą w głębokim  piachu. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, radekk napisał(a):

z czego ten rower, alu/kabron? Bo wydawało mi się że karbon, a na widełkach widzę spawy, ale na samej ramie już nie widzę.

Dobrze widzisz - duży trójkąt to karbon, mniejszy z amelanium ;) 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, respect napisał(a):

Czy na oponach rowerowych są daty produkcji, może kody?

Tak. Powinien być z którejś strony bocznej ścianki cztero cyfrowy kod gdzie pierwsze dwie cyfry to tydzień roku a drugie dwie to rok.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2024 o 13:45, keyman napisał(a):

Zdjęcia roweru ZAWSZE robimy od strony napędu, pierwszy raz Ci wybaczymy ;)


przyjmuję z pokorą, wobec tego oba z widokiem na napęd ;) 

 

IMG_2159.thumb.jpeg.0dae195f7ba1659c1c56cfaac960d5d1.jpeg

 

IMG_2158.thumb.jpeg.37142146d82bea244dc8dd66e19ea110.jpeg

 

Za mną dopiero 65km, zaczynam „wjeżdżać się” w ten rower, ale już jestem bardzo zadowolony z wyboru :) 

 

 

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Blixten napisał(a):


przyjmuję z pokorą, wobec tego oba z widokiem na napęd ;) 

 

IMG_2159.thumb.jpeg.0dae195f7ba1659c1c56cfaac960d5d1.jpeg

 

IMG_2158.thumb.jpeg.37142146d82bea244dc8dd66e19ea110.jpeg

 

Za mną dopiero 65km, zaczynam „wjeżdżać się” w ten rower, ale już jestem bardzo zadowolony z wyboru :) 

 

 

Rower fajny, chociaż dla mnie Cannondale tylko z Lefty;)

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2024 o 21:27, adamW202 napisał(a):

Jako że trochę Wam tu marudziłem wcześniej to czuję sie teraz zobowiązany do małego uzupełnienia

 

Ta rama cały czas pozwala przesuwać oś tylnego koła i zmieniać bazę kół? Bawiłeś się tym?

Na ile jesteś w stanie zejść z ciśnieniem w oponach, te koła są TLR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek_z napisał(a):

 

Ta rama cały czas pozwala przesuwać oś tylnego koła i zmieniać bazę kół? Bawiłeś się tym?

Na ile jesteś w stanie zejść z ciśnieniem w oponach, te koła są TLR?

Rama pozwala na coś takiego, nie bawiłem się bo mam teraz takie balony że nie ma już na to miejsca, natomiat można wstawić zwykłe 29" albo nawet 27.5" i wtedy można przesuwać oś bez problemu. Tak, koła są TLR, zapomniałem dodać w opisie, że wlasnie zrobiłem 'tublessy' na taśmie WTB i to o wiele węższej niz felga wewnątrz (użyłem to co miałem pod reką czyli chyba 35mm) i mleko Shwalbe. Nie powinno schodzić się poniżej 0.8 bara ale ja mam ponad 1.0bar i nie zamierzam probować mniej, jeśli ktoś waży 60kilo to może próbować minimalny limit (ponoć jeżdżą na 0.6 nawet), ja boję się uszkodzić felgę.

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich oponach nie powinieneś przekraczać 1.0bar nawet jeśli ważysz 100kg.

Nawet jeśli nie jeździsz w górach, rozważ wkładki antydobiciowe, które oprócz ochrony felgi też potrafią dodać swoje do komfortu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek_z napisał(a):

Przy takich oponach nie powinieneś przekraczać 1.0bar nawet jeśli ważysz 100kg.

Nawet jeśli nie jeździsz w górach, rozważ wkładki antydobiciowe, które oprócz ochrony felgi też potrafią dodać swoje do komfortu. 

Na oponach napisane jest bodajże max 2.1bar więc mam jeszcze spory zapas. Pozatym bezdętka to nie jest jakaś nowość dla mnie, może się nie znam ale raczej wiem co robię albo inaczej - wiem co dla mnie dobre. Wkładki antydobiciowe to nie jest zły pomysł, ciekawe czy podejdą do tych obręczy jakieś (50mm szerokości). Byłbym zapomniał, przy tej szerokości opon dodać więcej komfortu może już tylko tylny zawias chyba, serio, jazda na tym rowerze to zupełnie coś nowego, nie jest to ani jak na fullu ani jak na ht to zupełnie nowe doznanie. Nie żebym gloryfikował konstrukcję Treka bo ma jednak trochę mankamentów ale to świetnie przemyślany jednoślad i pod kątem konstrukcji jak i geometrii. Musze się jednak do niego jeszcze przyzwyczaić. 

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek chcemy z żoną sobie zrobić odrobinę relaksu na rowerach i wybrać się do Kampinosu pojeździć. Ale tamte okolice nigdy nie były mi po drodze i kompletnie nie wiem co, gdzie i jak. Macie jakieś fajne, sprawdzone tracki? Gdzie zacząć, co zobaczyć, itd. Asfalt nas nie interesuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Blixten napisał(a):


przyjmuję z pokorą, wobec tego oba z widokiem na napęd ;) 

 

 

 

IMG_2158.thumb.jpeg.37142146d82bea244dc8dd66e19ea110.jpeg

 

Za mną dopiero 65km, zaczynam „wjeżdżać się” w ten rower, ale już jestem bardzo zadowolony z wyboru :) 

 

 

 

Nie no, to już jest rozpusta ! Nie dość, że elektryk pomaga kręcić, to jeszcze pies Cię ciągnie ! :D

Tak to można żyć ! 

  • Super! 1
  • Haha 2
  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Zyzol napisał(a):

 

To jesteśmy sąsiadami ;) 

Ja trochę dalej (lub bliżej w zależności od spojrzenia ;) )

 

 

IMG_3888.jpeg

IMG_3901.jpeg

IMG_3913.jpeg

Byłem w Grzybowskim Młynie we Wdzydzkim trzy tygodnie temu. Fajna okolica 

Edytowane przez kokos
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Woszkowaty napisał(a):

 

Nie no, to już jest rozpusta ! Nie dość, że elektryk pomaga kręcić, to jeszcze pies Cię ciągnie ! :D

Tak to można żyć ! 

 

Na dodatek pies goni za rowerzystą gdzieś tam z przodu (nikt go nie zauważył?).

Układ jak na Tour de France żeby tylko lider miał lekko ;)

  • Haha 1
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...