Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Polecałem z InterPack'u, można kupić u nich belke podłączaną do gniazdka przyczepy i mocowaną do ostatniego roweru. 
Dzięki, używałeś kiedyś adapter do nietypowej ramy? Czy szukać jakiegoś markowego?

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, markos007 napisał:

używałeś kiedyś adapter do nietypowej ramy

Kupiłem w tym samym sklepie uchwyt wyglądający trochę jak rozpórka ;), który po zamontowaniu w damce (sztyca&fajka) zastępował brak górnej/poziomszej rurki ramy. 

Stosowałem też w przypadku zjazdówki, ale w tym przypadku musiałem zdejmować przednie koło, żeby nie szorować po asfalcie na większych wybojach i tp. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ewemarkam napisał:

Z jednej strony na ten nożycowy na hak plus oświetlenie wydasz tyle co na używkę platformę.
Zastanawiam się grubo ostatnimi czasy właśnie co wybrać. Do wydania mam do 700 PLN maks.
 

IMO platforma lepsza jesli masz rowery z dziwna rama, lub kable/przewody umieszczone pod gorna rura w rowerach.  Najlepsze mocowanie jest takie by wogole nie dotykalo ramy.  U siebie mam platforme z tylu, i 3 bagazniki dachowe z mocowaniami do widelek - i to daje rade, musze tylko pamietac zeby nie wjechac do garazu jak samochod jest w pelni zaladowany rowerami ;-). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Eryk napisał:

IMO platforma lepsza jesli masz rowery z dziwna rama, lub kable/przewody umieszczone pod gorna rura w rowerach.  Najlepsze mocowanie jest takie by wogole nie dotykalo ramy.  U siebie mam platforme z tylu, i 3 bagazniki dachowe z mocowaniami do widelek - i to daje rade, musze tylko pamietac zeby nie wjechac do garazu jak samochod jest w pelni zaladowany rowerami ;-). 

No właśnie co do ram.

Raz jechałem z bagażnikiem na klapie, 3 rowery enduro, tak sie złożyło że dwa trance i reign. Nie mają one typowej prostej górnej rury, tylko lekko wygięta. No jakoś to było, pomijam że porysowałem klape na dole. 

Ale teraz zestaw rowerów to ten sam Reign (2010), Dema Gaeta 7.0 (małżonki) i coś dla córy (16" albo 20" ur. lipiec 2016) będzie kupione za miesiąc albo dwa. Nie wiem co będzie lepsze. Chce kupić po prostu, nie wypożyczać bo w planach jest więcej wycieczek. Rowery na dach odpadają, bo już tam siedzi koło zapasowe. Chyba muszę podjechać do jakiegoś sklepu i przymierzyć po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ewemarkam napisał:

Z jednej strony na ten nożycowy na hak plus oświetlenie wydasz tyle co na używkę platformę.

kolega sprzedawał platformę na forum ale ktoś mi ją sprzątnął sprzed nosa ;)

 

za bagażnik wieszak na dwa rowery wydam 150 zł (thule) + 1 adapter 100 zł + belka oświetleniowa 200 zł = 450 zł (za tyle platformę chętnie kupię ale niestety ciężko trafić).

Do sezonu jeszcze trochę ale większość ludzi spędzi urlopy w kraju i wszystkie platformy będą bardzo chodliwym towarem obstawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega sprzedawał platformę na forum ale ktoś mi ją sprzątnął sprzed nosa
 
za bagażnik wieszak na dwa rowery wydam 150 zł (thule) + 1 adapter 100 zł + belka oświetleniowa 200 zł = 450 zł (za tyle platformę chętnie kupię ale niestety ciężko trafić).
Do sezonu jeszcze trochę ale większość ludzi spędzi urlopy w kraju i wszystkie platformy będą bardzo chodliwym towarem obstawiam
Wiem widziałem ją, ale zakup jest przewidziany na marzec :) chyba tak będę musiał zrobić, kupić wieszak na hak i dobrego tablica ze światłami osobno. Mocowana jakoś mądrze do ostatniego roweru. Na inter packu są tablice coś trzeba będzie od nich wybrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ewemarkam napisał:

No właśnie co do ram.

Raz jechałem z bagażnikiem na klapie, 3 rowery enduro, tak sie złożyło że dwa trance i reign. Nie mają one typowej prostej górnej rury, tylko lekko wygięta. No jakoś to było, pomijam że porysowałem klape na dole. 

Ale teraz zestaw rowerów to ten sam Reign (2010), Dema Gaeta 7.0 (małżonki) i coś dla córy (16" albo 20" ur. lipiec 2016) będzie kupione za miesiąc albo dwa. Nie wiem co będzie lepsze. Chce kupić po prostu, nie wypożyczać bo w planach jest więcej wycieczek. Rowery na dach odpadają, bo już tam siedzi koło zapasowe. Chyba muszę podjechać do jakiegoś sklepu i przymierzyć po prostu.

Kilka lat temu tez ten temat przerabialem, bo w OBK na dach wchodzi tylko pudlo.  Zdecydowalem sie na platforme glownie dlatego ze nie mam jak wieszac rowerow za rame,  a na platformie uchwyty trzymaja za kola, takze jeszcze lepiej.  Sa zapewne platformy na 3 i 4 rowery tyle ze ceny sa wysokie niestety.  Moj szwagier ma jakis tani wynalazek ze na ramie sie rowery wiesza, ale z 5 rowerami to kompletna porazka jest - bo rowery sie rysuja, cziezko je zamocowac itp... jak jade z przyczepa to pudlo daje na przyczepe z kanu, a rowery ida na dach.     

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2021 o 16:22, ewemarkam napisał:

Wiem widziałem ją, ale zakup jest przewidziany na marzec :) chyba tak będę musiał zrobić, kupić wieszak na hak i dobrego tablica ze światłami osobno. Mocowana jakoś mądrze do ostatniego roweru. Na inter packu są tablice coś trzeba będzie od nich wybrać.

Jak sie zrobi cieplej to cykne wam fotke jak mam to u siebie wyrzezbione, bo wyszlo mi bardzo fajnie, a mam podobne rozwiazanie, czyli wieszak na 3 rowery z belka swietlna i tablica mocowana na koncu bagaznika (wszysko na szybkozamykacze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździcie teraz ? :)

Ja od dwóch tygodniu tylko stacjonarny. Strasznie mnie ciągnie aby na zewnątrz pojeździć ale warunki beznadziejne. Miejscami asfalt, miejscami lód. Jakby śnieg czy lód był wszędzie to nie ma problemu - kolec i naprzód :/. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RoadRunner napisał:

Jeździcie teraz ? :)

Ja od dwóch tygodniu tylko stacjonarny. Strasznie mnie ciągnie aby na zewnątrz pojeździć ale warunki beznadziejne. Miejscami asfalt, miejscami lód. Jakby śnieg czy lód był wszędzie to nie ma problemu - kolec i naprzód :/. 

Ja miałem gorzej. Trenażer padł. Dopiero w czwartek wrócił z serwisu.

Jednak jazda zimą w taką pogodę to raczej dla zawodowców albo mocnych zapaleńców. Dziś takiego mijałem - nawet współczułem, bo z przyjemnością to nie miało nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś coś pokręciłem, ale u nas halny :( , zrobiłem 10km, i wróciłem, bez sensu jazda, na ścieżkach jeszcze lód i woda, nie chciało mi się, czekam na śnieg do niedzieli i w drogę :) ale zmieniam dyscyplinę ;) 

 

 

IMG_8808.JPG

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RoadRunner napisał:

Jeździcie teraz ? :)

Ja od dwóch tygodniu tylko stacjonarny. Strasznie mnie ciągnie aby na zewnątrz pojeździć ale warunki beznadziejne. Miejscami asfalt, miejscami lód. Jakby śnieg czy lód był wszędzie to nie ma problemu - kolec i naprzód :/. 

Ja jezdze co weekend, ale u nas nie ma sniegu tylko mroz.  Tak dlugo jak szlaki sa zamarzniete, to mozna jezdzic, bo nie ma blota i szlaki sie nie niszcza.  Jak jest snieg to bez kolcow albo fat bika to raczej bez sensu.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Eryk napisał:

Jak jest snieg to bez kolcow albo fat bika to raczej bez sensu.

Wystarczy mieć kostkę na oponie :)  Z przodu mam Maxxis DHF 2.5 z tyłu HighRoller 2.4. Dają rade zimą też. Ale czasem i tak zapadałem się po ośki. 

 

Generalnie bardziej trzeba uważać przy zjeździe. Raz chciałem śmignąć singlem w dół. W połowie sobie uświadomiłem że przecina on "stok" w połowie jego wysokości. No to w dół zjechałem, a obok tego jeden wielki lód, jak zaliczyłem glebe to sunałem w doł ok 200m a rower obok mnie. Ale 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RoadRunner napisał:

Znacie może markę Raven ?

Jest do kupienia taki rower https://www.olx.pl/oferta/rower-mtb-focus-raven-elite-29-karbon-rozmiar-l-CID767-IDGQmdx.html#aa94d5baeb;promoted ale marka (tzn. rama) jest mi kompletnie nieznana.

 

Marka to Focus https://www.focus-bikes.com/int/bikes/e-mountainbike-hardtail/raven2.
Jeden z wielu producentów niemieckich których ani wyróżnić ani rozróżnić się nie da. I nie ma takiej potrzeby :)

Wszyscy mają ten sam model biznesowy, rama z Tajwanu, sprzedaż online. 

Nie powinien być gorszy czy lepszy niż Ghost, Radon czy Canyon z tamtych lat.

 

Ale sam model wydaje się wyceniony tak sobie względem części które oferuje. Średni widelec, kierownica karbon z Ali, napęd 2x10.... No nie wiem. Nie podam kuszącej alternatywy ale jakaś hiperokazja to to nie jest. Doliczyć pakiet startowy - jakieś opony linki itp no i będzie 5 z przodu.

A jeszcze zawsze ta niepewność co do stanu ramy z wungla, której nie da się nieuzbrojonym okiem ocenić, no i dlaczego ktoś zakłada nowy napęd i sprzedaje? 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cuban napisał:

eden z wielu producentów niemieckich których ani wyróżnić ani rozróżnić się nie da. I nie ma takiej potrzeby :)

Wszyscy mają ten sam model biznesowy, rama z Tajwanu, sprzedaż online. 

 

 

Rame z Tajwanu to w obecnych czasach prawie wszyscy producenci oferują i to dotyczy także najdroższych modeli np S-works w specach tez jest na  Tajwanie robiony a przynajmnie chyba  wszystkie moje egzmeplarze tam były robione. No i Focus jest chyba także w sklepach oferowany, w Lublinie przynajmniej jest a Canyona to chyba tylko w  necie można kupić jeśli się nie mylę.  

 

W Lublinie sporo ludzi na tych Focusach jezdzi i sobie raczej chwalą, wiem że mieli wpadke w czasówkach bo stery się luzowały pare lat temu.  O konkretnym egzemplarzu to się nie wypowiadam bo nie mam pojęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jaszyn napisał:

 

 

Rame z Tajwanu to w obecnych czasach prawie wszyscy producenci oferują i to dotyczy także najdroższych modeli np S-works w specach tez jest na  Tajwanie robiony a przynajmnie chyba  wszystkie moje egzmeplarze tam były robione. No i Focus jest chyba także w sklepach oferowany, w Lublinie przynajmniej jest a Canyona to chyba tylko w  necie można kupić jeśli się nie mylę.  

 

W Lublinie sporo ludzi na tych Focusach jezdzi i sobie raczej chwalą, wiem że mieli wpadke w czasówkach bo stery się luzowały pare lat temu.  O konkretnym egzemplarzu to się nie wypowiadam bo nie mam pojęcia. 

 

Oczywiście, że większość ram na świecie jest z Tajwanu i to nic złego. Chyba tylko marki butikowe typu Antidote czy Pole działają coś samemu, a i to rzadko w karbonie.

 

Tak, faktycznie sprawdziłem i Focus jest też do zakupu stacjonarnie. Pomyliłem z Vitusem z CRC. 

Podtrzymuje natomiast że jest to średnia półka w której wybór jest szeroki, ale i w której niema się czego obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cuban napisał:

Podtrzymuje natomiast że jest to średnia półka w której wybór jest szeroki, ale i w której niema się czego obawiać.

 no to się zgadza , ambitni amatorzy się na Focusie ściagają a i zawodowe grupy kolarskie  też, podobnie Canyoyn gdzie na czasówce Canyona Frodeno kilkukrotnie wygrywał  Mistrzostwa swiata  Iron Man na Hawajach,   także to nie sa jakies firmy krzaki, Focus ostatnio chyba wykupił słynne kanadyjskie  Cervello. 

Ale fakt że nie sa to prestiżowe, legendarne  marki z historią. A te Cube czy Ghost to chyba jeszcze toeche niżej pozycjonowane firmy.  

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...