Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie takie rzeczy się nylonową nicią zszywało, zalewając szwy klejem za młodziaka, jak opony do "górala" szerszej od 1,9 w PL nie szło kupić a i budżet był niewielki :)

Szwagra w czasie wyprawy na Kaukaz 9k km (w 2003 zdaje się) ten patent nieraz uratował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, eurojanek napisał:

Nie takie rzeczy się nylonową nicią zszywało, zalewając szwy klejem za młodziaka, jak opony do "górala" szerszej od 1,9 w PL nie szło kupić a i budżet był niewielki :)

Szwagra w czasie wyprawy na Kaukaz 9k km (w 2003 zdaje się) ten patent nieraz uratował.

no ja jednak sie tak nie bede bawił  :)

tym bardziej że to żonki koło  :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

Muszę na cito zamówić licznik rowerowy. Rower KTM trekkingowy stricte przeznaczony na dojazdy do pracy ( 15km). 

 

Za dzieciaka maiłem Sigma Sport - ale to było 20 lat temu. 

 

Kusi mnie - > https://kieta.pl/produkt/licznik-ktm-computer-comp/?utm_source=Google Shopping&utm_campaign=googlemerchant1&utm_medium=cpc&utm_term=10955&gclid=Cj0KCQiAk4aOBhCTARIsAFWFP9Hw2bU_OSc57R8hwHatuxvPvBYR3VENKpr-GERMKeCHvzDJoCYJKUwaAua_EALw_wcB 

 

Ale, czekam na Wasze rady i sugestię. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigma cały czas robi fajne liczniki. Ja teraz testuję model BC 14.16 STS z altimetrem. Całkiem funkcjonalny, jeśli nie potrzebuje się GPS i pulsometru. Ale na dojazdy do pracy to chyba wystarczy każdy licznik z zegarkiem, co? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na portalach aukcyjnych ale jest posucha, jak myślicie ile wycenić SPECIALIZED SIRRUS X 4.0 + dodatki prawie za tysiaka? Rower z minimalnym przebiegiem zakupiony 09/2020, wymaga serwisu przed sezonem.

 

92420-52_SIRRUS-X-40-STRMGRY-RKTRED-BLK_FDSQ.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tutaj się orientuje, czy kasetę sram 1 gx 11spd można zastąpić gx 12spd?

Oczywiście wtedy też manetka 12spd, łańcuch. 

Dziękuję za podpowiedzi, potrzebuję uograde'u z 400% na 500%, bo po górach się nie da podjeżdżać, a lubię. 

 

https://magazynbike.pl/2020/06/17/test-sram-gx-eagle-z-kaseta-10-52-i-nowa-generacja-x01-xx1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ayu napisał:

Sprawdzałem na portalach aukcyjnych ale jest posucha, jak myślicie ile wycenić SPECIALIZED SIRRUS X 4.0 + dodatki prawie za tysiaka? Rower z minimalnym przebiegiem zakupiony 09/2020, wymaga serwisu przed sezonem.

 

92420-52_SIRRUS-X-40-STRMGRY-RKTRED-BLK_FDSQ.webp

Fajny :) Szkoda, że nie ma budżetu na taką maszynę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fala napisał:

Czy ktoś tutaj się orientuje, czy kasetę sram 1 gx 11spd można zastąpić gx 12spd?

Oczywiście wtedy też manetka 12spd, łańcuch. 

Dziękuję za podpowiedzi, potrzebuję uograde'u z 400% na 500%, bo po górach się nie da podjeżdżać, a lubię. 

 

Pewnie, że można. A rozważałeś wymianę przedniego blatu na wyjazdu w góry (choć nie wiem na jakim jeździsz)?

Oczywiście wtedy też nowa przerzutka ;)

Edytowane przez tomek_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Młody jest posiadaczem takiego wehikułu:
ROWER GÓRSKI MTB ST 530 27,5" ROCKRIDER | Decathlon

Pytanie brzmi - na co wymienić korbę z przodu, bo skarży się, że na asfalcie i szutrach musi kręcić jak szalony, żeby utrzymać tempo. Nie chcę iść w koszty, pomyślałem o wymianie blatu z przodu na większy. Tylko na co, żeby nie kosztowało 3/4 ceny roweru i było w miarę porządne. Nie ma żadnego haratania po ostrym terenie - jazda po lasach, szutrach, asfaltem... Z tego, co mówił, to w ogóle nie korzysta z najlżejszych przełożeń, bo nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tomek_z napisał:

 

Pewnie, że można. A rozważałeś wymianę przedniego blatu na wyjazdu w góry (choć nie wiem na jakim jeździsz)?

Oczywiście wtedy też nowa przerzutka ;)

 

1x11 400% chce się stać 1x12 520%

;)

IMG_20220405_170054.jpg

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fala napisał:

 

1x11 400% chce się stać 1x12 520%

;)

 

 

Chyba bardziej chcesz tego Eagle'a niż potrzebujesz, co? :P

 

Pamiętaj, ze wystarczająco miękkie przełożenie dla faceta można też uzyskać w napędzie 11s, bez problemów typowych dla dwunastek.

Różnica między kasetą 10-50T a 10-52T jest praktycznie nieodczuwalna. Więcej da nasmarowany łańcuch i właściwe ciśnienie w oponkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tomek_z napisał:

 

Chyba bardziej chcesz tego Eagle'a niż potrzebujesz, co? :P

 

Pamiętaj, ze wystarczająco miękkie przełożenie dla faceta można też uzyskać w napędzie 11s, bez problemów typowych dla dwunastek.

Różnica między kasetą 10-50T a 10-52T jest praktycznie nieodczuwalna. Więcej da nasmarowany łańcuch i właściwe ciśnienie w oponkach.

 

Mam fabrycznie 10-42, więc 52 na podjeździe zrobi ogromną różnice. 

 

To mój fabryczny/obecny setup:

 

https://99spokes.com/en-EU/bikes/trek/2017/stache-7#gearing

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tomek_z napisał:

 

Chyba bardziej chcesz tego Eagle'a niż potrzebujesz, co? :P

 

Pamiętaj, ze wystarczająco miękkie przełożenie dla faceta można też uzyskać w napędzie 11s, bez problemów typowych dla dwunastek.

Różnica między kasetą 10-50T a 10-52T jest praktycznie nieodczuwalna. Więcej da nasmarowany łańcuch i właściwe ciśnienie w oponkach.

Przejście na 12spd da dłużej łatwy dostęp do części, teraz dostanie kasety 11spd 10-50 od ręki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...