Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, radekk napisał:

każ mu powtórzyć:mrgreen:

Dobry pomysl... jestesmy umowieni na epicka wyprawe (jak nam zony z corkami pozwola), takze idealna okazja na powtorke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ewemarkam napisał:

Jeszcze zrobią tzw fotki po latach, ten sam ubiór, ten sam rower i to samo miejsce :biglol:

Ty sie smiejesz... ja mam swoj rower i ubranie z tamtych czasow (2003-2004) - moj kumpel ma juz od dawna inny rower.  Przez wiele lat mial uraz do jazdy w MTB, i koncentrowal sie na szosie ale ostatnio wrocil na szlaki. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Neutrino33 napisał:

O żesz ku..a!

Teraz wyobraz sobie mine mojego kupla zony jak sie o tym dowiedziala...

Najpierw musialem ja powiadomic telefonicznie ze: "sluchaj - wszystko jest w porzadku ale Mark jest w szpitalu" a i jeszcze: "przyjedz z kims zeby mogli zabrac Marka samochod".   Pozniej w szpitalu mial taka pielegniarke ze doslownie Cindi Crawford przy niej wygladala nedznie... i na koniec ze wszystko dlatego ze zdjecie chcielismy zrobic ale nic nie wyszlo...  Czlowiek byl wtedy mlody i glupi, nie bylo rodziny itp...  ale przynajmniej ludzie byli super... zupelnie obce osoby spakowaly mi samochod i przywiezli pod szpital, z rowerami, sprzetem itp, bo ja musialem pojechac w karetce.

 

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na rowerowym rekonesansie ;) W Małopolsce po ostatnich opadach jest mnóstwo żwiru i piachu na drogach, oczywiście tych bocznych, rowerowych. W górach, to wiadomo, strumyczek podczas ulewnego deszczu płynie przez drogę albo wprost drogą. Trzeba bardzo uważać na zjazdach, szczególnie tych krętych.

 

@carfit zdrowiej, rozumiem Cię bo przygodę miałem we wrześniu ub. roku, ale już w listopadzie był rower "na przełamanie" ;) I pewno kask do wymiany.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pajac_am napisał:

Zaczalem wiec zglebiac temat kaskow z szyba, az w koncu 2 tygodnie temu dostalem od przedstawiciela Abusa taki kask do przetestowania i... pare dni pozniej dostalem pozytywny wynik testu na covid

Dlatego nigdy nie kupię kasku z szybką ! ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, subleo napisał:

na zjazdach, szczególnie tych krętych

Im szybciej jedziesz, tym stają się równiejsze - a każdy zakręt ma jakąś bandę, żeby zmienić kierunek jazdy albo przyhamować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś zainteresowany Boomem Off 6? Wczoraj pojawiła się jedna sztuka i zakupiłem (obecne znów niedostępny) a przypomniało mi się że w marcu również zamówiłem z europejskiej dystrybucji z odbiorem na koniec czerwca i tym sposobem jestem posiadaczem 2 sztuk:D Więc jakby ktoś chciał jednego mogę odsprzedać. Nówka sztuka w kartonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie okulary na rower ? Najlepiej fotochromatyczne :) Mam Oakley'a, fajnie fotochrom działa, ale jak dla mnie mocno niewygodne. Po 2-3 godzinach zauszniki cisną jakby ktoś imadłem mi łeb gniótł. Okulary są w jednym rozmiarze więc tutaj nie ma manewru. Ramiona okularów mam wyciągnięte na maxa i nie pomaga. 

 

A czy ktoś z Was robił okulary rowerowe normalnie u optyka ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoadRunnerJa wlasnie w Oakleyach od ponad 20 lat jezdze, i bardzo je lubie, ale z tym uciskaniem to jest u mnie tak ze okulary zakladam pod paski kasku, i zaleznosci od modelu okularow, jest to manewr mniej lub bardziej wygodny.

Jesli nosisz swoje Oakleye bez kasku i Cie nie uciskaja, a pod kskiem uciskaja, to problemem nie sa okulary tylko ich kompatybilnosc z kaskiem ktory masz.

Jesli natomiast uciskaja Cie tez bez kasku to idz do dobrego optyka by Ci te okulary troche otworzyl... Wtedy nie beda tak uciskaly.  

Jak Oakley zrobil mi szkla lecznicze, to okulary staly sie sztywniejsze i moj optyk musial mi je troche wlasnie otworzyc... ale tylko w eyejackets i straightjackets.  Modele racingjackets, halfjackets, fives, pasuja mi idealnie, z tym ze halfjackets nie mieszcza mi sie pod kaskiem Bell Super, ale pod 440 wchodza bez problemu.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akkurat też jeżdżę w Oakley’ach, z tym że zwykle sportowe. Model Crankshaft chyba...
Obecnie mam 3cią parę szkieł, bo poprzednie się porysowały. Żadne fotochromy, nie rowerowe ale rewelacyjne. Mogę w nich spędzić cały dzień i nigdy nie odczuwam dyskomfortu :)
Jak kiedyś mi się połamały to próbowałem znaleść tańszą alternatywę, ale Polaroidy były jakościowo dużo słabsze, jakość szkieł do bani. Potem były jakieś wynalazki ale wróciłem do swoich ulubionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, RoadRunner napisał:

Jakie polecacie okulary na rower ? Najlepiej fotochromatyczne :) Mam Oakley'a, fajnie fotochrom działa, ale jak dla mnie mocno niewygodne. Po 2-3 godzinach zauszniki cisną jakby ktoś imadłem mi łeb gniótł. Okulary są w jednym rozmiarze więc tutaj nie ma manewru. Ramiona okularów mam wyciągnięte na maxa i nie pomaga. 

 

A czy ktoś z Was robił okulary rowerowe normalnie u optyka ? :) 

 

Od lat mam Rudy Project Noyz - polecam, bardzo sobie chwalę.

Model stary, ale można chyba znaleźć jakieś outlety:

https://www.futurumshop.nl/rudy-project-noyz-matte-black-impactx-photochromic-2black-sportbril.phtml

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jmiciuk napisał:

A jak już przy okularach to może jakaś fajna firma od kasków (MTB) ? Czy tylko Rudy, Giro, Uvex ? 

Met przykładowo. Miałem kilka ładnych lat i sobie chwalę (wewnętrzne pianki się zmasakrowały i teraz jeżdżę w nim jesienią i wiosną, z czapką pod spodem). 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jmiciuk napisał:

A jak już przy okularach to może jakaś fajna firma od kasków (MTB) ? Czy tylko Rudy, Giro, Uvex ? 

 

Bell, Fox, Leatt, POC i IXS.

 

A co znaczy fajna?

Kask to musi pasować:) 

Edytowane przez cuban
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jmiciuk napisał:

A jak już przy okularach to może jakaś fajna firma od kasków (MTB) ? Czy tylko Rudy, Giro, Uvex ? 

 

W zeszłym roku kupiłem Met Terranova (i bardzo dobrze, bo wygląda na to, że w tym roku nie ma już pomarańczowych ;))

https://www.met-helmets.com/en/shop/mtb-helmets/trail-helmets/terranova/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cuban napisał:

 

Bell, Fox, Leatt, POC i IXS.

 

A co znaczy fajna?

Kask to musi pasować:) 

No ja wiem, mojego giro bardzo lubię bo jest lekki ale nigdy specjalnie mi do łba nie pasował. Tu nie dochodzi, tam uciska.. Problem taki że w niewielu sklepach można sobie poprzymierzać bo zazwyczaj w rowerowych widzę 1 albo 2 lepszych producentów. A rozumiem że brać z tym systemem MIPS ? Czy to zbędny bajer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...