Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

w skrocie: Doktor Francesco Lanza mowi, ze jego stan jest stabilny, a Robert ma sie "bardzo dobrze". Jutro zostanie przeprowadzona tylko jeden zabieg, mianowicie zostana poskladane kosc ramienna, lokiec i stopa. Bedzie to dluga operacja, trwajaca okolo 6 do 7 godzin i wymagajaca rowniez przeszczepow kostnych. Wedlug najnowszego raportu medycznego, stan Kubicy jest coraz lepszy. Ma czucie w prawej rece, ktora dobrze reaguje na sygnaly mozgowe i jest dobrze ukrwiona. Przedramie uszkodzone w wypadku "powraca do zycia" i Robert nawet juz rusza delikatnie palcami. Kubica zostanie na obserwacji co najmniej przez najblizsze 10 dni. 'Kiedy wroci do wyscigow, mowi Lanza, bedziemy w stanie stwierdzic dopiero za pare dni'

 

 

haha, przydal sie kurs wloskiego w zeszlym roku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec lat 90tych Cyfra + miała fajny patent a mianowicie można sobie było przełączać widoki z kamerek na pilocie. Super sprawa. Dlaczego Polsat tego nie może zrobić zwłaszcza że oglądalność teraz jest nieporównywalnie większa niż kiedyś :?

 

 

pamiętam było zajebiście mogli by to powtórzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec lat 90tych Cyfra + miała fajny patent a mianowicie można sobie było przełączać widoki z kamerek na pilocie. Super sprawa. Dlaczego Polsat tego nie może zrobić zwłaszcza że oglądalność teraz jest nieporównywalnie większa niż kiedyś :?

 

 

pamiętam było zajebiście mogli by to powtórzyć.

 

 

dokladnie, tez to pamietam, super sprawa byla:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszanie z poplątaniem.Niby tekst wyglądalogicznie.Dla laika....Jest niemal pewne,że sens tej krótkiej wypowiedzi jest inny. Bo zapewne Ceccarelli wie,żedłoń to jest to poniżej nadgarstka a ręka to jest to poniżej barku.Tłumacz już tego nie wie. Nie słyszałem,żeby ktoś kto wiedziałcomówi, mówił o możliwości amputacji ręki

 

 

Ręka, białostocki medyku, to akurat to samo co w powszechnym użyciu dłoń. A dłoń to tylko powierzchnia dłoniowa.

 

Poniżej barku jest kończyna górna.

 

Skończ te swoje podszyte dramatem, pseudonaukowe wypociny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owocowy popieram cię w całej rozciągłości. Kurcze ma chłop swój kącik na forum gdzie mógłby tworzyć do woli to nie - musi tutaj drażnić, proszą go ludzie grzecznie - nie słucha, proszą troszkę mniej grzecznie też nie słucha.

 

W sumie można zrobić ignora i mieć święty spokój, ale z drugiej strony pozbawiłbym się tego kabaretu :lol: , który w sumie rozluźnia w tej przykrej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert uderzył chyba dokładnie w miejscu, które widac w 52 sekundzie tego filmu.

Tam jest łączenie dwóch rodzajów barier.

Dokładnie :( Obejrzałem parę razy przejazd przez sekwencję tych zakrętów i zwróciłem uwagę na pracę rąk dokładnie w tym miejscu gdzie Robert wypadł...było tam ślisko jak cholera... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn.że Kubica jest w lepszej niż poprawna formie jeśli decydują się na jeden długi zabieg. Zresztą aby mieć lepsze efekty lepiej jest się spieszyć.Niepołączone odłamy kostne wytwarzają patlogiczne powierzchnie i mogą ulegac resorbcji. Gorzej,że po takiej operacji Kubica znów osłabnie ale to już co innego bo wszystko dzieje się w sposób względnie kontrolowany. Traci krew ale od razu jest ona uzupełniana.

 

To dobrze brzmi,że jedna operacja choć stosunkowo długa załatwia sprawę. Wyszło na jaw ,że uszkodzony jest staw skokowy (czy to nie aby ta pięta z porannych wiadomości ?). To ciut gorzej. Staw skokowy ma zdecydowanie bardziej skomplikowaną budowę niż guz zwany piętą. No i lekarze niemówią nic o operacji uda.

 

Pozostaje trzymać mocno kciuki w piątek i czekać na pozytywne informacje.

 

PS.Koledzy włączą sobie ignorowanie miast się niezdrowo podniecać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... musi tutaj drażnić...

 

..... pozbawiłbym się tego kabaretu :lol: , który w sumie rozluźnia....

 

To drażni czy rozluźnia? :mrgreen:

 

Tak trochę czuje, że sie wyżywacie na kolesiu (wszyscy wkarwieni całą sytuacją a ten pisze dziwne rzeczy) a, że w grupie raźniej to sobie można po nim jeździć. Na tym forum nigdy tak nie traktowano starych forumowiczów jakimi trolami by nie byli :wink:

 

A tobie JackyX już pisałem i weź to sobie do serca:

Nikt nie ma ochoty czytać twoich analiz stanu zdrowia Roberta!!! Wejdź sobie na forum medyczne i tam z innymi sanitariuszami (sorrki :mrgreen: ) sobie analizujcie co to jest ręka a co nie.

 

Na tym forum wiemy, że Kubica miał dzwona i że coś tam sobie przeciął i coś mu tam pękło ale jedno co chcemy czytać to: TO, ŻE JUŻ MU LEPIEJ, ŻE JEST PRAWIE ZDROWY I ŻE JUŻ NIEDŁUGO WRACA DO F1 I RAJDÓW.

 

Kapiszi? :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co na to włoska prokuratura...

To nie bariera pękła pod wpływam uderzenie, tylko ktoś ją tak zamontował... Gdyby było normanie, Robert tylko by sie o nia otarł i pojechał dalej.

ps

wniosek? To był zamach, gdzie jest kaczor? Trzeba powołac komisje śledzczą, postawić krzyż :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynące liczne pozytywne informacje na temat zdrowia Roberta od lekarzy , menadżera,Erica Boullier-a i tej ilości ludzi ze świata F1 trochę zaczynają mnie uspokajać . Ten cały niedzielny wypadek Kubicy niesamowicie mnie zdołował i każda pozytywna informacja cholernie mnie cieszy i utwierdza w przekonaniu że Robert to wybitna jednostka taka wręcz metafizyczna którą takie wydarzenia nie zabiją a wzmocnią dwukrotnie.Dla mnie jako wieloletniego fana i kibicującemu wielu talentom jak Ayrton Senna , Jack Villenuve , Rubens Barrichello to nasz rodzimy kierowca jak Robert jest postacią bezcenną.Zrozumcie moje zdenerwowanie i kategoryczne stanowisko na NIE dla rajdów Roberta.Wiem że rajdy to jego pasja i nie da się go napewno otoczyć jakimś balonem ochronnym ale z racji tego że to jest wyjątkowy rodzimy kierowca F1 który doszedł do tego wzystkiego dzięki talentowi a nie lobbingowi znanego nazwiska to tym bardziej chciałbym żeby na niego "chuchano i dmuchano". Powiedzcie uczciwie jak nie nasz Kubica to który jeszcze Polak może odegrać znaczącą rolę w tym sporcie :?: Chyba nie nastąpi to szybko :idea: Mam wielu znajomych z różnych części świata z racji moich częstych wyjazdów poza granice RP i uwierzcie mi że nie tylko w Polsce czy Włoszech Robert jest tak ceniony ale np.w odległej Japonii gdzie kochają F1 nie tylko faceci ale i kobitki , tam ma wieeeelu fanów i fanek , w Kanadzie także jest bardzo ceniony i w wielu innych krajach.

Tak na koniec dodam że moją pasją są też motocykle , nie ścigam się na nich ale biorąc pod uwagę polskie warunki to każdy wyścig jest o niebo bezpieczniejszy niż walka o przetrwanie na motocyklu na naszych drogach gdzie dla większości nieuświadomionego społeczeństwa motocyklista to potencjalny dawca organów i cham .Ja się z tym nie zgadzam ale to moja pasja i będę jeździł tak długo jak będę w stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu dużo gadać, Robert jest tak samo dobry w rajdach jak w f1 więc trzymam kciuki za jego szybki powrót do zdrowia oraz powrót na trasy rajdowe, które interesują mnie 100 razy bardziej niż f1 . Takie życie, taki sport i takie wypadki się zdarzają, kto grubo jedzie grubo dzwoni i nie pierwszy i nie ostatni, chłopak z pewnością da radę. Dopóki żyje będzie jeździł i wygrywał :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A któż to taki?

 

N. Kowalska. W sezonie 2010 jezdzila w F2 (byly relacje na Eurosporcie). Ale tylko raz mnie pozytywnie zaskoczyla. Jakos w polowie sezonu podczas wyścigu na torze Algarve w Portugalii, na początku wyścigu miała kolizje spadła na ostatnie miejsce, a później w dobrym tempie (miała najlepszy czas okrazenia) zaczeła wyprzedzac rywali i wskoczyla na pkt miejsce. A reszta sezonu ogolnie słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu dużo gadać, Robert jest tak samo dobry w rajdach jak w f1 więc trzymam kciuki za jego szybki powrót do zdrowia oraz powrót na trasy rajdowe, które interesują mnie 100 razy bardziej niż F1:!:

 

Ciebie tak ale przyznaj że utalentowanych polskich kierowców rajdowych jest sporo a do tego elitarnego sportu jakim jest F1 dobił się tylko Robert i na pewno marzył o tym od dziecka .Ja mogę byc tym rajdowcem bądź ścigantem na motocyklu ale to wszystko jest nic do bycia gwiazdy w elitarnym F1 i nie odbieraj mi tego :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...