Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym GT2000 to chyba kogoś poniosło. A z AE86 jedyne co ma wspólne to cyferki i tylny napęd. 

Ja to bym to ewentualnie do tylnonapędowych Celic jakoś odniósł. 

 

Tak czy siak żande mi się nie podoba. Ani GT86, ani nowa Supra a już tym bardziej ta poczwara:

 

 

20190115_220939.jpg

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, matros1 napisał:

Z tym GT2000 to chyba kogoś poniosło.

 

design GT86 w sposob oczywisty nawiazuje do GT2000, tu nawet nie ma o czym mowic i nad czym sie rozwodzic...

 

Despite its lightweight drift-happy construction and the 86 name, the coupe’s design has been inspired by the gorgeous Toyota 2000GT. You can see that especially in the GT 86’s profile, window shapes and even the dashboard.

 

https://www.autoevolution.com/news/toyota-gt-86-facts-you-might-not-know-about-video-78389.html

 

toyota gt86 vs gt2000.jpg

toyota-gt-86-facts-you-might-not-know-1.jpg

toyota-gt-86-facts-you-might-not-know-2.jpg

 

 

 

16 minut temu, ponton500 napisał:

Mamy rok 2019. Samochod sportowy to emocje, Punto w gazie robi 8s do setki. )

 

rozni ludzie emocjonuja sie na rozne sposoby - ja za kierownica nowego SSS (wlasnie 8,1s do setki "na papierze" ;) ) mialem wiecej emocji niz za kierownica obecnego (a raczej juz bylego) STI, serio

Edytowane przez eddie_gt4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No!! I to jest japońskie wnętrze, genialny ideał a to co w... Suprze to jakieś straszne nieporozumienie jest :(

 

 

 

Franzuzi jakoś potrafili legendę zrobić na nowo.... nie wzięli Golfa i nie przerobili trochę blachy... bo tak to wyszło z Suprą.  

 

 

 

 

z21435948Q,Alpine-A110.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chojny napisał:

(...) Franzuzi jakoś potrafili legendę zrobić na nowo.... nie wzięli Golfa i nie przerobili trochę blachy... bo tak to wyszło z Suprą. 

 

niby tak, ale z innej strony Francuzi z Renault / Alpine ledwie zipia, a Japonczycy z Toyoty sprzedaja miliony aut na calym swiecie...

no i zobaczymy ile Francuzi sprzedadza tych swoich legend, a ile panowie z Toyoty :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Czarne_Koronkowe napisał:

Było marudzenie, że BRZ nie ma turbiny. No to teraz ma. W czym problem? W tym, że się nazywa Supra? Fakt, też wolałbym, żeby się nazywała Celina, ale cóż możemy. Możecie sobie nakleić inny znaczek na klapie.

 

Ale to nie BRZ a Z4. 

 

Nie Japończyk a Niemiec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Było marudzenie, że BRZ nie ma turbiny. No to teraz ma. W czym problem? W tym, że się nazywa Supra? Fakt, też wolałbym, żeby się nazywała Celina, ale cóż możemy. Możecie sobie nakleić inny znaczek na klapie.

 

no to teraz beda narzekali, ze nie ma wersji z MT i ze kosztuje za drogo, mowie Ci ;):biglol:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, eddie_gt4 napisał:

 

niby tak, ale z innej strony Francuzi z Renault / Alpine ledwie zipia, a Japonczycy z Toyoty sprzedaja miliony aut na calym swiecie...

no i zobaczymy ile Francuzi sprzedadza tych swoich legend, a ile panowie z Toyoty :)

 

To fakt... może faktycznie ludzie chcą taką papkę i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, eddie_gt4 napisał:

 

no to teraz beda narzekali, ze nie ma wersji z MT i ze kosztuje za drogo, mowie Ci ;):biglol:

Czyli wracamy do klasyki gatunku: 4x4, boxer, 2.0, 700 koni, manual lub AT do wyboru i cena do 120.000 zł... Najlepiej w budzie cupe w wersji kombi z 22 cm prześwitem.

  • Super! 2
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, eddie_gt4 napisał:

 

o BRZ tez mozna powiedziec, ze to nei Subaru, a Tojota z bokserem... no i? ;)

staje sie gorszym autem?

 

Ale jest Japoński z sercem Subaru i jak już ustaliliśmy nie miał poprzednika, protoplasty więc... jest sobą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chojny napisał:

 

Ale jest Japoński z sercem Subaru i jak już ustaliliśmy nie miał poprzednika, protoplasty więc... jest sobą. ;)

Czyli rozumiem, że rozbija się na nazwę modelu? Toyota też nie miała wcześniej (o ile mi wiadomo) mirażu z BMW, więc ten samochód również nie miał poprzednika :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Czyli rozumiem, że rozbija się na nazwę modelu? Toyota też nie miała wcześniej (o ile mi wiadomo) mirażu z BMW, więc ten samochód również nie miał poprzednika :-)

 

Oczywiście że o nazwę. Gdyby to się nazywało Sakura, Natsukashii czy jakkolwiek inaczej  to niech sobie jest. Fajny projekt. Naprawdę. 

 

Ale jak przez lata się pompuje hype na nową Supre a wyskakuje Z4 w innej kiecce to no można mieć nie tyle niedosyt co zwykłe rozczarowanie. 

 

To jakby samurajskie miecze sprzedawali robione w Rumunii na wzór tatarskiej maczety. 

 

 

 

 

O, tu ładnie to opisali. 

 

2020 Toyota Supra isn't the Mk. IV successor we deserve

 

 

https://www.autoblog.com/2019/01/14/2020-toyota-supra-debate-detroit-auto-show/?ncid=edlinkusauto00000016&fbclid=IwAR2Q3Idi0xqkw2LHazzLnV9dz1j_jymOesx78SfNL8lg2zu5CdU3-H0tLKg&guccounter=1

 

 

  • Lajk 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde tez mnie smuci, ze taki potentat jak Toyota, i to w przypadku auta tak kultowego jak Supra, poszla na mariaz - i to z kim! - z BMW :(

widac finansowo tak najbardziej im sie kalkulowalo...

 

ale w dzisiejszych czasach hybryd i elektrykow lepiej juz to niz NIC, imho... tym bardziej, ze bedzie tez wersja z rzedowa szostka - ile takich aut pozostalo???

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

 

design GT86 w sposob oczywisty nawiazuje do GT2000, tu nawet nie ma o czym mowic i nad czym sie rozwodzic...

 

Despite its lightweight drift-happy construction and the 86 name, the coupe’s design has been inspired by the gorgeous Toyota 2000GT. You can see that especially in the GT 86’s profile, window shapes and even the dashboard.

 

https://www.autoevolution.com/news/toyota-gt-86-facts-you-might-not-know-about-video-78389.html

 

 

Boska jest ta 2000GT. Miałem okazję oglądać na żywo. :wub:

 

 

Moim zdaniem co innego inspirować się czy nawiązywać do wyglądu, a co innego być w prostej linii następcą.

 

3 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

Tak naprawde tez mnie smuci, ze taki potentat jak Toyota, i to w przypadku auta tak kultowego jak Supra, poszla na mariaz z BMW :(

 

I oto się właśnie mi rozchodzi. Pompowali balonik kilka lat aż do porzygania. Niestety to co pokazali nie spełniło moich oczekiwań. 

 

Tak jak Chojny pisze, gdyby nazwali to inaczej i nie pompowali balonika, to odbiór tego auta byłby inny. Nie ma powodów wątpić, że to dobre auto, ale niestety przy okazji jest to jak dla mnie rozczarowująca Supra. 

Coś co kiedyś było wizytówką technologicznych możliwości Toyoty, dzisiaj tylko odcina kupony od jej nazwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, matros1 napisał:

 (...) Coś co kiedyś było wizytówką technologicznych możliwości Toyoty, dzisiaj tylko odcina kupony od jej nazwy. 

 

Takie czasy... jedna z moich ulubionych cytat motoryzacyjnych: they used to be in business of making cars, now they're in business of making money :(

 

mimo wszystko, cieszy mnie (jako faceta z pokolenia, ktore wywodzi sie z czasow takich aut jak Celica, MR-2, Prelude, MX-3, MX-6 / Probe, Calibra, 200SX, Coupe'ty od oooo, etc etc*) ze Toyota poszla na tak nieracjonalny krok jak produkcja kolejnego auta 2-drzwiowego z zacieciem sportowym B)

 

*te auta moze i nie byly super szybkie, nawet i na tamte czasy, ale kazde bylo inne, mialo to swoje cos, no i ten wyglad, ten klimat i ta pozycja za kierownica... wiem, ze w Polsce byla inna sytuacja (chroniliscie swoj przemysl poprzez wysokie cla), ale u nas tego byla cala masa na drogach... hmmm, co to byly za czasy! A teraz na drogach prawie same (pseudo)SUVy i SUViki... 

Edytowane przez eddie_gt4
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, matros1 napisał:

Z tym GT2000 to chyba kogoś poniosło. A z AE86 jedyne co ma wspólne to cyferki i tylny napęd. 

Ja to bym to ewentualnie do tylnonapędowych Celic jakoś odniósł. 

 

Tak czy siak żande mi się nie podoba. Ani GT86, ani nowa Supra a już tym bardziej ta poczwara:

 

 

20190115_220939.jpg

Mnie się kolor podoba 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Czyli wracamy do klasyki gatunku: 4x4, boxer, 2.0, 700 koni, manual lub AT do wyboru i cena do 120.000 zł... Najlepiej w budzie cupe w wersji kombi z 22 cm prześwitem.

Dlatego wszystko rozegra się w salonach, a nie na forach;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...