Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, taxus napisał:

W ostatnim Motorze przy zapowiedzi nowego Yarisa wspomnieli, że wersja GR ma mieć około 270 koni i napęd na 4.

Nie bardzo chce mi się w to wierzyć. Toyota rękoma i nogami broni się gdzie tylko może przed:

1) napędem 4x4 (dostępnym oczywiście w hiluxie, LC i RAV4)

2) turbo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja juz tam jakies  1.2 Turbo w niektorych modelach ale malo dalej.Jak by wymodzili jakas Hot Corolle fajnie by bylo bo to pierwsza Toyota od lat ( poza GT86 ) ktora jest na prawde ladna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, turdziGT napisał:

Maja juz tam jakies  1.2 Turbo w niektorych modelach ale malo dalej.Jak by wymodzili jakas Hot Corolle fajnie by bylo bo to pierwsza Toyota od lat ( poza GT86 ) ktora jest na prawde ladna.

 

przypomne jako ciekawostke, ze na niektorych rynkach byla dostepna Corolla TS Compressor - ceny ostatnio poszly w dol i mozna wyrwac za rozsadna w sumie kase (choc autko tak naprawde tylko i wylacznie dla zagorzalych fanow Tojoty)

 

https://www.autoscout24.ch/de/d/toyota-corolla-limousine-2005-occasion?allmakes=1&hpfrom=200&index=4&make=78&model=540&st=2&vehid=6141027&vehtyp=10&returnurl=%2fde%2fautos%2f-toyota--corolla%3fallmakes%3d1%26hpfrom%3d200%26make%3d78%26model%3d540%26st%3d2%26vehtyp%3d10%26r%3d5

 

9 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Nie bardzo chce mi się w to wierzyć. Toyota rękoma i nogami broni się gdzie tylko może przed:

1) napędem 4x4 (dostępnym oczywiście w hiluxie, LC i RAV4)

2) turbo

 

a kto powiedzial, ze ma byc turbo? ;)

osobiscie obstawiam jakis kompresorek, jak ostatnio w Yarisie GRMN

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eddie_gt4 napisał:

 

przypomne jako ciekawostke, ze na niektorych rynkach byla dostepna Corolla TS Compressor - ceny ostatnio poszly w dol i mozna wyrwac za rozsadna w sumie kase (choc autko tak naprawde tylko i wylacznie dla zagorzalych fanow Tojoty)

 

https://www.autoscout24.ch/de/d/toyota-corolla-limousine-2005-occasion?allmakes=1&hpfrom=200&index=4&make=78&model=540&st=2&vehid=6141027&vehtyp=10&returnurl=%2fde%2fautos%2f-toyota--corolla%3fallmakes%3d1%26hpfrom%3d200%26make%3d78%26model%3d540%26st%3d2%26vehtyp%3d10%26r%3d5

 

 

a kto powiedzial, ze ma byc turbo? ;)

osobiscie obstawiam jakis kompresorek, jak ostatnio w Yarisie GRMN

To juz jest bardzo stary motor ktory siega pamiecia jaeszcze do Corolli TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele lat temu był też yaris z silnikiem 1.8 kompresor 215 koni, w Szwajcarii to wypuścili przy współpracy z firmą Bemani

robili też aurisy kompresor 244 km... tak więc ten nowy yaris to już był dawno, dawno temu.....żadna nowość...

Edytowane przez burton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, llkuba napisał:

W 2003 roku była edycja limitowana Yarisa 1.5 T-Sport Turbo o mocy 150 koni -_-.

Ale ja nie mówię, że nie było ;-) Tylko, że się bardzo przed tym bronią. Poza tym zobaczcie, jaki to miałby być przeskok mocy względem tego co oferują obecnie. Nawet nowa supra z 3.0 T ma mieć raptem niewiele ponad 300 koni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Guzik3 napisał:

BMW, takze o silnik i jego potencjal mozna byc spokojnym. 

Czas pokaże czy silniki będą trwałe to nie jest to BMW co w latach 90 tych. Mam nadzieje, że w Toyocie będzie krótki interwał zmiany oleju. Nawet ma być wersja 2.0T.

 

https://antyweb.pl/nowa-toyota-gr-supra-2019-performance-premiera/

 

https://auto.dziennik.pl/premiery/artykuly/589114,toyota-supra-nowa-toyota-supra-silnik-osiagi-wyposazenie-cena-wideo.html

Muszę przyznać, że widać bryłę Z4 :facepalm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, llkuba napisał:

Czas pokaże czy silniki będą trwałe to nie jest to BMW co w latach 90 tych. Mam nadzieje, że w Toyocie będzie krótki interwał zmiany oleju. Nawet ma być wersja 2.0T.

 

https://antyweb.pl/nowa-toyota-gr-supra-2019-performance-premiera/

 

https://auto.dziennik.pl/premiery/artykuly/589114,toyota-supra-nowa-toyota-supra-silnik-osiagi-wyposazenie-cena-wideo.html

Muszę przyznać, że widać bryłę Z4 :facepalm:.

 

Raczej nie ma większych problemów z 3.0 biturbo/twin turbo w BMW. Przy tym dosyć podatne są na modyfikacje, także taka Supra z stage1 na ponad 400KM może być bardzo fajnym autem. 

Edytowane przez Guzik3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, llkuba napisał:

W 2003 roku była edycja limitowana Yarisa 1.5 T-Sport Turbo o mocy 150 koni -_-.

To prawda na niektórych rynkach na przykładu u mnie i był to prawdziwy killer.W tak lekkim aucie miało to osiągi na poziomie dzisiejszych HH w tej klasie czyli 7< sek do 100kmh

Jak już jesteśmy w temacie Toyoty to oto nową Supra. Naprawdę fajnie się zapowiada 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turdziGT napisał:

Jak już jesteśmy w temacie Toyoty to oto nową Supra. Naprawdę fajnie się zapowiad

Myślałem, że wspólna będzie jedynie platforma i silnik, a tu nawet iDrive i kluczyk zassali:) Panel klimy też typowy dla BMW

Edytowane przez Zyzol
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turdziGT napisał:

To prawda na niektórych rynkach na przykładu u mnie i był to prawdziwy killer.W tak lekkim aucie miało to osiągi na poziomie dzisiejszych HH w tej klasie czyli 7< sek do 100kmh

W 2004 roku była taka niebieska na allegro. Pamiętam, że mój Tata rozmawiał o niej w serwisie Toyoty i dowiedział się, że z każdej strony była szpachlowana. 

 

1 godzinę temu, rosaskc napisał:

Czy ona wam się podoba

Średnio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rosaskc napisał:

Czy ona wam się podoba?

Mi nie. Spodziewałem się kontynuacji starej Supry. Samochodu na miarę GTR-a. Potrafili zbudować LFA, więc wiedzą jak to się buduje ;). Tańszą wersję  z niego by wzięli już mają.

A tu "legenda" z kalki Z4 :facepalm:

I to ma kosztować 280 tys. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to juz dawno ustaliliśmy ze w klasie GTRa czy 911 jest na prawde sporo samochodów do doboru wiec watpie zeby było sporo chętnych wydać takie pieniądze na Toyote wiec posunięcie jest celowe.W clasic mniejszych coupe jest na prawde sporo do ugrania bo jest tu Cayman , teraz Alpine , Alfa ale juz całkowicie outdated i duza luka.Dla mnie toyota za 280K przemawia bardziej niz 500konna za 500 czy 600. 

Stylistycznie jest troche duzo tego ale działa to lepiej niz na przykład Type R 

IMG_6407.JPG

IMG_6408.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kia wyceniło ceed gt - jest już dostępny konfigurator

wyjściowo cena:

manuala 99kpln

automat 105kpln

 

https://www.kia.com/pl/sprzedaz/konfigurator.320183fb-4ae7-4870-a9a7-c22289723a85/

 

za kilka dni ma być na stronie prooced (ja już katalog mam)

manual/automat odpowiednio + 10kpln do wersji hatch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...