Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

A mi by się przydał aktywny tempomat w forku w manualu bo jak jadę na autostradzie i muszę hamować jak się tiry wyprzedzają to nie moge potem przywrócić od razu prędkości tylko muszę odczekać chwilę albo sam przyspieszac powoli, bo mi tempomat przyspiesza w takim tempie, że ląduję w tyłku tego przede mną ;-)

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, chojny napisał:

 

 

No jak? Ustawiasz prędkość, odstęp i jedziesz. Zazwyczaj ustawiam 20km/h+ od sytuacji na drodze, tak aby w razie przyspieszenia auta, do którego "się przyklejam"  nie zgubić. 

w sensie mi chodzi że zazwyczaj trasy jak robię (na niemieckich autostradach:D) to z prędkościami w przedziale 170-220km/h. W takich wypadkach aktywny tempomat jest niezbyt wygodny jak co rusz ktoś nagle stwierdzi, że wyprzedzi i wjedzie na pas którym lecisz te ponad 200, to nawet jak wyprzedzi zanim dojadę i wróci i praktycznie jadąc sam w takich wypadkach nic nie musiałbym robić, to aktywny tempomat jednak często daje po hamulcach i to od razu dość gwałtownie. Nie mówiąc już o sytuacjach jak ktoś nagle wjedzie w kolumnę i widzę że chcę wjechać przede mnie, puszczam gaz i spokojnie wszyscy się mieścimy, na tempomacie w tych wypadkach mam nagłe hamowanie.

Latając prędkościami bardziej obowiązującymi na naszych Polskich drogach jak najbardziej się to sprawdza. A najlepszy jak dla mnie jest w korku, mogę pooglądać co jest wokół mnie, przyjrzeć się ładnej pani idącej chodnikiem bez żadnych konsekwencji, bo nawet jak samochód przede mną przyhamuje to mam informację zwrotną i zdążę sam zareagować czy to tylko zmniejszenie prędkości, czy dawać po hamulcach.

 

 

41 minut temu, skwaro napisał:

A mi by się przydał aktywny tempomat w forku w manualu bo jak jadę na autostradzie i muszę hamować jak się tiry wyprzedzają to nie moge potem przywrócić od razu prędkości tylko muszę odczekać chwilę albo sam przyspieszac powoli, bo mi tempomat przyspiesza w takim tempie, że ląduję w tyłku tego przede mną ;-)

tyle że to w przedziale jednego biegu, bo jak zmieniasz to tempomat tak ci się wyłącza. A i na Twoją bolączkę jest rada, remap i powiedzmy 100KM i problem ze zbyt szybkim przyśpieszaniem zniknie:P

Edytowane przez radekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, radekk napisał:

w sensie mi chodzi że zazwyczaj trasy jak robię (na niemieckich autostradach:D) to z prędkościami w przedziale 170-220km/h. W takich wypadkach aktywny tempomat jest niezbyt wygodny jak co rusz ktoś nagle stwierdzi, że wyprzedzi i wjedzie na pas którym lecisz te ponad 200, to nawet jak wyprzedzi zanim dojadę i wróci i praktycznie jadąc sam w takich wypadkach nic nie musiałbym robić, to aktywny tempomat jednak często daje po hamulcach i to od razu dość gwałtownie. Nie mówiąc już o sytuacjach jak ktoś nagle wjedzie w kolumnę i widzę że chcę wjechać przede mnie, puszczam gaz i spokojnie wszyscy się mieścimy, na tempomacie w tych wypadkach mam nagłe hamowanie.

Latając prędkościami bardziej obowiązującymi na naszych Polskich drogach jak najbardziej się to sprawdza. A najlepszy jak dla mnie jest w korku, mogę pooglądać co jest wokół mnie, przyjrzeć się ładnej pani idącej chodnikiem bez żadnych konsekwencji, bo nawet jak samochód przede mną przyhamuje to mam informację zwrotną i zdążę sam zareagować czy to tylko zmniejszenie prędkości, czy dawać po hamulcach.

 

Ustaw odstęp na minimalny i po kłopocie, ewentualnie czasem dodaj gazu utrzymując prędkość, nie pozwalając hamować autopilotowi. 

 

Takich systemów warto się nauczyć używać i im czasem pomagać a nie czekać i wyliczać błędy jakie popełniają. To nic nie pomoże, za każdym razem zareaguje tak samo, to algorytm i tyle. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chojny napisał:

Ustaw odstęp na minimalny i po kłopocie

nie zawsze. jak ja mam ponad 200 a ten co właśnie wjechał powiedzmy 130 to nawet jak się schowa to system na podstawie różnic prędkości i tego że dla niego przeszkoda jest i nie zakłada że zniknie założy jedynie hamowanie.

 

4 minuty temu, chojny napisał:

ewentualnie czasem dodaj gazu utrzymując prędkość, nie pozwalając hamować autopilotowi.

to jak najbardziej stosuje, jeśli widzę że sytuacja pozwala nie zmniejszać prędkości, jednak jak sytuacja jednak wymaga zwolnienia, tyle tylko że wystarczy odpuścić gaz, żeby wyhamował odrobinę silnikiem, chwilę odczekać i można wracać do zadanej prędkości, to jednak nie ma wyjścia jak tempomat wyłączyć nie chcąc hamowania. Staram się na trasach jeździć tak żeby praktycznie jeśli nie są jakieś sytuacje wymagające hamowania, to nie hamować w ogóle, a zmniejszanie prędkości wykonywać hamując silnikiem. Zdarza mi się robić po 50km-100km nie przekłądając nogi z pedału gazu, mimo zmian prędkości w przedziale ponad 100km/h. Przy np śpiącym dziecku każde hamowanie jest niezbyt przyjemne dla niego (Chojny w przeciągu jakiś 2 lat przekonasz się na własnej skórze, że aktywny tempomat na trasach i dziecko jeżdżące już w pozycji siedzącej i śpiące to niezbyt dobre połączenie;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radekk napisał:

 

tyle że to w przedziale jednego biegu, bo jak zmieniasz to tempomat tak ci się wyłącza. A i na Twoją bolączkę jest rada, remap i powiedzmy 100KM i problem ze zbyt szybkim przyśpieszaniem zniknie:P

No wiadomo że mi tempomat biegu nie zmieni, ale dystans mógłby trzymać. Na autostradzie rzadko jest potrzebny mu niższy bieg :-) Jak bym obciął moc to wtedy zacznie się mieszanie  biegami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, turdziGT napisał:

Aktywny temppomat i skrzynia reczna to kompletny bezsens.

Ale działa to jakoś we Fiescie? Bo tą F.Active, którą zamierzam wziąć, skonfigurowałem właśnie z Adaptive Cruise Control+Pre-Collision Assist za jedynę 1000 zeta dopłaty. Podczas jazdy próbnej nie miałem jak tego sprawdzić, ale obawiam się, czy podczas dynamicznego myszkowania między autami na dwupasmówce systemy te (zwłaszcza ten drugi) nie będą mnie jakoś wkur... tzn np. same hamować autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rydzada napisał:

Ale działa to jakoś we Fiescie? Bo tą F.Active, którą zamierzam wziąć, skonfigurowałem właśnie z Adaptive Cruise Control+Pre-Collision Assist za jedynę 1000 zeta dopłaty. Podczas jazdy próbnej nie miałem jak tego sprawdzić, ale obawiam się, czy podczas dynamicznego myszkowania między autami na dwupasmówce systemy te (zwłaszcza ten drugi) nie będą mnie jakoś wkur... tzn np. same hamować autem.

W Fiescie zony nie mam wlasnie dlatego ze manual.W RSsie i kazdy innym aucie z automatem sprawdza sie znakomicie zwłaszcza w dużym ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.carmag.co.za/news/volkswagen-polo-gti-quietly-gains-manual-gearbox-in-europe/

 

https://www.autoevolution.com/news/2019-vw-polo-gti-gets-6-speed-manual-from-23350-130354.html

 

przyspieszenie i Vmax bez zmian, jest lzejsze o ok. 30 kg oraz ciut wiecej pali od wersji z DSG

 

polskich cen chyba jeszcze nie ma, w Niemczech Polo GTI MT tansze o ok. 1500 eur, a na Slowacji nawet o 2000 eur

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosze sie z zakupem tej Polowki. Woz bardzo fajny, niestety poki co i nie wiadomo czy w ogole bedzie pakiet performance tak jak w Golfie. Mechaniczna szpera bylaby na duzy, duzy plus. Silnik ten sam co w Golfie, ale ma mniejsze turbo (nie jestem pewien na 100%).

 

Manual ma pojawic sie poczatkiem roku w konfiguratorze. I w tym samym czasie bedzie mozna skladac zamowienia. Natomiast mam takie wrazenie, ze bedzie problem z szybka realizacja...lub bardzo dlugim czasem oczekiwania. Co do ceny, nie dostalem odpowiedzi, obstawiam, ze z 7kpln bedzie tansza niz DSG.

Edytowane przez ponton500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ponton500 napisał:

Nosze sie z zakupem tej Polowki. Woz bardzo fajny, niestety poki co i nie wiadomo czy w ogole bedzie pakiet performance tak jak w Golfie. Mechaniczna szpera bylaby na duzy, duzy plus.

 

Manual ma pojawic sie poczatkiem roku w konfiguratorze. I w tym samym czasie bedzie mozna skladac zamowienia. Natomiast mam takie wrazenie, ze bedzie problem z szybka realizacja...lub bardzo dlugim czasem oczekiwania.

 

niestety to prawda z tym czasem oczekiwania...

 

czekam nie to, ze na jazde testowa Polo GTI (u nas w kraju nawet nie ma go w konfiguratorze), ale na mozliwosc pomacania takiego auta z bliska... jestem w kontakcie z dilerem i sytuacja taka, ze pewien klient zlozyl zamowienie w polowie roku i dotychczas nie ma tego auta u dilera :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem z salonem w Krakowie, bo tez chcialem pomacac. Powiedzieli mi, ze mieli dostac GTi w wersji z DSG w listopadzie, moze beda mieli w kwietniu, ale byla taka dawka pewnosci w tej informacji, ze odechcialo mi sie oddzwaniac kolejne salony.

 

Ten sam problem jest z regularnymi modelami VW, w tym tez Polo, widzialem na fan page VW, ze sie ludzie skarza...Winnym WLTP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze jak ktos chce wersje z DSG, to teraz dobry czas na zakup, o ile sa gdzies na stock'u... na otomoto jest chyba (edit) 1 szt. obecnie

auta z produkcji maja juz miec GPF, no i czas realizacji zamowienia blizej nieznany

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stocku chyba nie ma, przynajmniej na stronie VW gdzie mozna wylistowac wszystkie dostepne modele. Na Otomoto jest sztuk dokladnie 2. (http://tnijurl.com/8c183e151eb2/)

 

A co do DSG: 

 

https://youtu.be/PDKVmsSaaYo?t=215

 

Od 3:38s - wyglada ta redukcja jakby w CVT, duzo halasu, malo sie dzieje i dopiero po chwili zaczyna jechac. Co o tym myslicie?

 

 

Edytowane przez ponton500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ponton500 napisał:

Na stocku chyba nie ma, przynajmniej na stronie VW gdzie mozna wylistowac wszystkie dostepne modele. Na Otomoto jest sztuk dokladnie 2. (http://tnijurl.com/8c183e151eb2/)

 

A co do DSG: 

 

https://youtu.be/PDKVmsSaaYo?t=215

 

Od 3:38s - wyglada ta redukcja jakby w CVT, duzo halasu, malo sie dzieje i dopiero po chwili zaczyna jechac. Co o tym myslicie?

 

Liczylem tylko tego z real fotkami, podejrzewam, ze ten drugi w koncu okaze sie niedostepny...

 

No wlasnie wielu recenzentow narzeka na to, ze w tym aucie skrzynia DSG czasem sie gubi i nawet w trybie manualnym sama zmienia biegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, eddie_gt4 napisał:

 

Liczylem tylko tego z real fotkami, podejrzewam, ze ten drugi w koncu okaze sie niedostepny...

 

No wlasnie wielu recenzentow narzeka na to, ze w tym aucie skrzynia DSG czasem sie gubi i nawet w trybie manualnym sama zmienia biegi

 

Tak, skrzynia sama zmienia biegi nawet w trybie manualnym ale skrzynie, ktore tego nie robia mozna pewnie policzyc na palcach jednej reki.

 

DSG sa rozne i chyba tutaj trafila starsza generacja. Byc moze ta sztuka dostala po dupie ale wyglada ta redukcja jak slizgajace sie sprzegla. Moze ktos lepiej orientuje sie w temacie. W automacie samochodzik na pewno duzo bardziej dynamiczny bo nikt nie wbija biegow w manualu w trybie bojowym non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WV jest kilka generacji DSG. Najmocniejsza to :

DQ500 pancerna i stosowana w najmocniejszych V6

DQ 381 siedzi w Golfie R równie pancerna

DQ 250 starsze eRki i Golf GTI

DQ 200 siedzi chyba w Polówce.

Nie jestem na 100% pewien. Jeśli coś się nie zgadza proszę mnie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, baki napisał:

W WV jest kilka generacji DSG. Najmocniejsza to :

DQ500 pancerna i stosowana w najmocniejszych V6

DQ 381 siedzi w Golfie R równie pancerna

DQ 250 starsze eRki i Golf GTI

DQ 200 siedzi chyba w Polówce.

Nie jestem na 100% pewien. Jeśli coś się nie zgadza proszę mnie poprawić.

 

w obecnym Polo GTI jest DQ250 ("mokre" sprzegla, 6 biegow)

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polo gti oglądałem na żywo kilka mcy temu w Wawie, w Volkswagen Home.

Mieli czerwoną, nawet pozwolili odpalić w środku, dzwonili później na jazdę próbną ale nie miałem czasu....

Auto jest naprawdę ładne z zew, tapicerka w kratę, środek ok, jedynie te czerwone wstawki są dyskusyjne....

sub zabiera niestety część bagażnika i czasy oczekiwania są kosmiczne

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze Beast Audio nie zmieni powierzchni bagaznika, bo sub wchodzi pod podloge, nad aku. 300L powinno byc wedlug specyfikacji. No ale nie macalem, to moge sie mylic.

 

Czas oczekiwania pewnie min 6mc z tego co widze, z reszta i tak kazdy w salonie powie, zeby kupowac za 2tyg bedzie, a potem..."Szanowny Panie..."

Edytowane przez ponton500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ponton500 napisał:

Mysle, ze Beast Audio nie zmieni powierzchni bagaznika, bo sub wchodzi pod podloge, nad aku. 300L powinno byc wedlug specyfikacji. No ale nie macalem, to moge sie mylic.

 

Czas oczekiwania pewnie min 6mc z tego co widze, z reszta i tak kazdy w salonie powie, zeby kupowac za 2tyg bedzie, a potem..."Szanowny Panie..."

 

tak to wyglada... widac dosc dobrze, ile sub zzera przestrzeni bagazowej

 

8d850cc303899496682db718ca1fda80.jpeg

16 godzin temu, ponton500 napisał:

(...) ja tak czy siak raczej czekam na manual.

 

mogli sie bardziej postarac i dac ladniejsza galke, imho

09HD.jpg

innenHD.jpg.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gałka jak gałka ale kierownica wydaje się przynajmniej na fotkach jakaś duża, a to nie jest Ikarus ;) Polo GTI byłoby dla mnie fajną opcją bo pewnie łatwo można poprawić fabryczne osiągi ale kurde niech dadzą chociaż w opcji szpere do manuala, a nie pseudoelektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kukson napisał:

Gałka jak gałka ale kierownica wydaje się przynajmniej na fotkach jakaś duża, a to nie jest Ikarus ;) Polo GTI byłoby dla mnie fajną opcją bo pewnie łatwo można poprawić fabryczne osiągi ale kurde niech dadzą chociaż w opcji szpere do manuala, a nie pseudoelektryczną.

 

to jest GTI w koncu i jakies minimalne nawiazanie do klasycznej kulki golfowej musi byc, koniec kropka <_<

 

czytam troche o tym aucie i wyglada na to, ze 'poprawa osiagow" nie bedzie tak latwa jak w straszych VAG'ach... silnik w Polo GTI pracuje wg. cyklu Millera i to komplikuje sprawe, ale podobno tunerzy ju zpracuja nad tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...