Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

przymierzam się teraz do kupna jakiegoś wozidła no i mam okazję kupić taką "VAG'owską ofiarę norm wltp"

ibiza 150KM, została wycofana z oferty właśnie w związku z wltp, ale pojedyncze sztuki jadą do Polski

zastanawiam się czy warto bo opinie o jakości wykonania są średnie, no i wersja którą mam wstępnie dogadaną nie ma navi na której mi zależy

cena w okolicach 70kpln

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych wszystkich dieslowskich aferach jakoś Audi, czy ogólnie VAG-a mi nie szkoda. Karma wraca.

 

BMW nawet dla M5 (4395 cm3) uzyskało homologację a "biedne misie" z Audi mają problem 2-litrowymi benzynami.

 

https://www.ft.com/content/758da948-c89e-11e8-ba8f-ee390057b8c9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, turdziGT napisał:

Dla mnie to jest niesłychane ze zwłaszcza Audi tak dostało przez WLTP.Albo to było celowe zignorowanie albo sporo głów powinno poleciec.Z palet silnikow niektórych modeli zniknęło 80% silnikow.Juz nie mowię o jakiś RSach czy S ale zwykłych modeli.

Dziwne jest że np w innej marce koncernu dany silnik przeszedł zmiany dostał homologację i potrafią już jeździć na drogach, a w Audi po dzień dzisiejszy nie wprowadzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kubanow napisał:

FR 1,5

 

Plyta podlogowa ta sama co w Polo. Z tego co sie orientuje jest to interesujacy samochod. Ale jakosciowo gorzej wykonany niz VW. 

 

Czy nawigacja to jest ta sama co w innych VAGach, jaki to producent? Czy to jest cos warte?

Edytowane przez ponton500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ponton500 napisał:
3 godziny temu, kubanow napisał:

FR 1,5

 

Plyta podlogowa ta sama co w Polo. Z tego co sie orientuje jest to interesujacy samochod. Ale jakosciowo gorzej wykonany niz VW. 

 

Czy nawigacja to jest ta sama co w innych VAGach, jaki to producent? Czy to jest cos warte?

 

akuratnie ta wersja jest bez navi, co właśnie powoduje że mam wątpliwości

 

byłem dziś w salonie peugota i jedzie do nich czarna 308 gt, zobacze na ile m to wycenią i wtedy pewnie podejme decyzje (minus taki że 308 jest z 2018 roku, a ta ibiza bedzie z 2019)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kubanow napisał:

 

akuratnie ta wersja jest bez navi, co właśnie powoduje że mam wątpliwości

 

byłem dziś w salonie peugota i jedzie do nich czarna 308 gt, zobacze na ile m to wycenią i wtedy pewnie podejme decyzje (minus taki że 308 jest z 2018 roku, a ta ibiza bedzie z 2019)

 

Mialem na mysli czy jakakolwiek nawigacja obecnie oferowana ma sens, skoro aktualizacje sa dwa razy do roku. (jesli chodzi o PL). Do AutoMapy raczej nie ma startu. Z powodu nawigacji nie powinienes miec watpliwosci. 

 

Chyba, ze o czyms nie wiem.

Edytowane przez ponton500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ponton500 napisał:

Mialem na mysli czy jakakolwiek nawigacja obecnie oferowana ma sens, skoro aktualizacje sa dwa razy do roku. Do AutoMapy raczej nie ma startu. Z powodu nawigacji nie powinienes miec watpliwosci. 

 

eno bez przesady, aż tak szybko to nie budują u nas dróg (jeszcze), żeby 2 aktualizacje na rok było mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kubanow napisał:

 

akuratnie ta wersja jest bez navi, co właśnie powoduje że mam wątpliwości

 

byłem dziś w salonie peugota i jedzie do nich czarna 308 gt, zobacze na ile m to wycenią i wtedy pewnie podejme decyzje (minus taki że 308 jest z 2018 roku, a ta ibiza bedzie z 2019)

Miałem przyjemność jezdzic nowa Ibiza FR bo rozważałem dla zony ale podlo na Fieste STline bo tak mi było łatwiej z rozliczeniem.Ibiza FR to mega fajne i przestronne auto.Prowadzi sie swietnie , kawał auta za przywzwoite pieniądze.Jakosciowo moze troche ponizej Polo ale nadal bardzo przyzwoicie.

Navigacja bym sie nie przejmował jak masz smatphona.Dziala szybcie , lepiej i zawsze jest aktualny.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, faza20 napisał:

Wg mnie sama navi wbudowana nie ma totalnie sensu, ważne aby był Apple Car Play i Android Auto.
Używałem dość intensywnie tego pierwszego i to jest genialne rozwiązanie.

 

Jakich konkretnie map z Apple CarPlay? Bo wiem, ze dana appka musi byc obslugiwana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, turdziGT napisał:

Przedlift czy polift ?

2018 sedan przedlift, taki stał gotowy i mi pasował, z resztą jakoś te okrągłe rury wydechowe z polifta mi nie podchodzą, to nie klimat AMG... ;) Jak narazie docieram, osiągi niezłe, wyposażenie super, brzmi z wydechem performance naprawdę dobrze, na mokrym trzyma sie i zachowuje b. przyzwoicie. Jeszcze z 700km i go porządnie przetestuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ponton500 napisał:

Jakich konkretnie map z Apple CarPlay? Bo wiem, ze dana appka musi byc obslugiwana...

 

Od niedawna działają Google Maps. Ma swoje wady ale jest chyba najbardziej aktualna ze wszystkich map. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dottoree napisał:

2018 sedan przedlift, taki stał gotowy i mi pasował, z resztą jakoś te okrągłe rury wydechowe z polifta mi nie podchodzą, to nie klimat AMG... ;) Jak narazie docieram, osiągi niezłe, wyposażenie super, brzmi z wydechem performance naprawdę dobrze, na mokrym trzyma sie i zachowuje b. przyzwoicie. Jeszcze z 700km i go porządnie przetestuje...

C43 na prawde daje radę i ze względu na AWD jest zdecydowanie bardziej praktyczne.

 

 

Odnosnie przed/po lift to jest to oczywiscie indywidualna ocena.W moim odczuciu przedlift był za bardzo podobny do zwykłych wersji AMG line i mozna go było rozpoznać tylko po hamulcach.Polift zyskał na agresywności i dzieki tym końcówka i dyfuzorowi zyskał duzo charakteru ale tak jak mowię to indywidualna sprawa.Poza tym mega fajne auto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...