Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dzisiaj przyjemność przejechać się 308 GTi. Przyznam szczerze - PETARDA. Auto tak genialnie stworzone pod moje potrzeby, że żona pierwsze co wykrztusiła - ile to kosztuje, a w zasadzie nie ważne.. ;-)

 

+

+ Świetne trzymanie foteli

+ Demówka była z tym dwukolorowym lakierem, ale bez tego bajeru niezły sleeper

+ Wydech w sam raz - nie za głośny, ale wyraźny, czasami delikatnie strzeli

+ Świetnie się klei drogi

+ To co zaskoczyło mnie najbardziej - bardzo dzielnie radzi sobie z nierównościami. Przejechaliśmy się wątpliwej jakości drogą na Jagodno i było rewelacyjnie. Nawet na hopkach po zjechaniu w boczne uliczki było bardzo dobrze. To mnie naprawdę zaskoczyło

+ Całkiem spory bagażnik - rozważamy auto jako daily car i spisuje się fantastycznie

 

-

- Niedostateczne utwardzenie kierownicy przy szybkiej jeździe. To na pewno będzie przyjazne podczas wariacji, ale pierwsze wyprzedzanie z butem w podłodze wymagało błyskawicznej kontry - tego się nie spodziewałem, do tego trzeba się przyzwyczaić

- Fatalnie mało miejsca z tyłu - mam wrażenie, że w żony 208 jest więcej. Ja się zmieściłem za żoną (ja 183 cm, żona jeździ normalnie, nie jak baba przyssana do kierownicy) więc może dramatu nie ma, ale spodziewałem się wygodnej ilości miejsca.

- Koszmarny wyświetlacz all in 1 (sterowanie radiem, nawigacją a nawet nawiewem na jednym wyświetlaczu)

- I zapomniałbym o największym minusie - brak klasycznego ręcznego... jest tylko elektroniczny

 

Przypominam, że dla nas HH musi się nadawać do jazdy na co dzień. Pod tym względem jest genialnie.

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeździł ktoś z Was BMW M2 ?

 

Ja chwilę tylko niestety, ale moim zdaniem godny następca 1M. Do wygłupów zdecydowanie lepszy niż M3/M4. Chętnie macha dupą, Mi trochę nie pasowały fotele, ale może jakbym miał więcej czasu to znalazłbym odpowiednią pozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wygłupów

no właśnie , sęk w tym że ja nie potrzebuję auta do wygłupów , tylko rozważam sprzedaż STI MY15 , i kupno rozsądnego, przyziemnego,  autostradowego wariata ;)

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit przyziemny moim zdaniem to jest STi.   BMW W Mpower to zawsze będzie wariat :) tylko mniejszy 400 kucy z napędem na tył :)

Na jazdy autostradowe lepszy był by wolnossący ISF.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

no właśnie , sęk w tym że ja nie potrzebuję auta do wygłupów , tylko rozważam sprzedaż STI MY15 , i kupno rozsądnego, przyziemnego, autostradowego wariata ;)

 

To chyba jednak lepiej M3 (jeśli chcesz zostać przy ///M). Choć jeśli głównie na autostrady to może lepszy jakiś mocny diesel? No i pytanie jak tam mocne RWD zimą w górach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kupno rozsądnego, przyziemnego,  autostradowego wariata

 

@carfit, gorąco polecam RS3. Prowadzi się jak typowe Audi (tzn. czasem lekko wyciąga przodem), ale jest przewidywalne i wystarczająco szybkie. Choć z tego co pamiętam nie lubisz sleeperów, ale to też ma swoje zalety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kupno rozsądnego, przyziemnego,  autostradowego wariata

 

@carfit, gorąco polecam RS3. Prowadzi się jak typowe Audi (tzn. czasem lekko wyciąga przodem), ale jest przewidywalne i wystarczająco szybkie. Choć z tego co pamiętam nie lubisz sleeperów, ale to też ma swoje zalety ;)

 

 

no własnie rozważam RS3 czy A45 , bmw M2 najładniejsze , ale niezbyt dobrze sie czuje w RWD . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największa wada A45 to bylejaka jakość plastików wnętrza jak na samochód kosztujący okolice 200 tyś. 

muszę to zobaczyć , sprawdzałem ceny i sie załamałem :facepalm: , RS3 jako tako wyposażony to 337 000 !!! , A45 255 000 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie największa wada A45 to bylejaka jakość plastików wnętrza jak na samochód kosztujący okolice 200 tyś. 

muszę to zobaczyć , sprawdzałem ceny i sie załamałem :facepalm: , RS3 jako tako wyposażony to 337 000 !!! , A45 255 000 . 

 

Przy takich cenach tych wozidełek to lepiej śmigać STi, i choć byś musiał remont robić co 50kkm to taniej Ci wyjdzie :P;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie największa wada A45 to bylejaka jakość plastików wnętrza jak na samochód kosztujący okolice 200 tyś.

muszę to zobaczyć , sprawdzałem ceny i sie załamałem :facepalm: , RS3 jako tako wyposażony to 337 000 !!! , A45 255 000 .
I o to mi właśnie chodzi. Jakość plastików jak w moim Megane a cena x2. Do tego ten tablet na środku deski jakby przyczepiony na siłę.

Audi ceną powala ale ze wszystkich HH ma jak dla mnie najlepiej brzmiący silnik. Ta R5 dźwiękiem miażdży.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy takich cenach tych wozidełek to lepiej śmigać STi

Ja naprawdę na STI , nie mogę złego słowa powiedzieć !!! Świetne auto, ale pomału mi sie zaczyna zwyczajnie nudzić :)  . Przebieg 18kkm zero problemów . Z BMW M2 już sie skutecznie wyleczyłem po "telefonie do przyjaciela "  :)


 

 

najlepiej brzmiący silnik. Ta R5 dźwiękiem miażdży.

zgadza sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...