Skocz do zawartości

Kupujemy opony zimowe - 2010


plasma555

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Pytanie do wiedzacych wiecej.Ktora opona lepsza w rozmiarze 205/55/16 do normalnego uzytkowania zimowego (śnieg,lód,błoto pośniegowe...).Auto to GT.

1. MICHELIN Alpin A4

2. MICHELIN Alpin A3

3. CONTINENTAL WINTER CONTACT TS830

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wiedzacych wiecej.Ktora opona lepsza w rozmiarze 205/55/16 do normalnego uzytkowania zimowego (śnieg,lód,błoto pośniegowe...).Auto to GT.

1. MICHELIN Alpin A4

2. MICHELIN Alpin A3

3. CONTINENTAL WINTER CONTACT TS830

W tym przypadku kolejność jest taka:

3

1

2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wiedzacych wiecej.Ktora opona lepsza w rozmiarze 205/55/16 do normalnego uzytkowania zimowego (śnieg,lód,błoto pośniegowe...).Auto to GT.

1. MICHELIN Alpin A4

2. MICHELIN Alpin A3

3. CONTINENTAL WINTER CONTACT TS830

W tym przypadku kolejność jest taka:

3

1

2

 

 

TS830 mam w OBK. Co prawda inny rozmiar ale opona zaskoczyła mnie bardzo ale to bardzo pozytywnie. Jakość prowadzenia, na mokrym czy w śniegu bardzo dobra mimo, że to "szosowa" opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Pytanie do wiedzacych wiecej.Ktora opona lepsza w rozmiarze 205/55/16 do normalnego uzytkowania zimowego (śnieg,lód,błoto pośniegowe...).Auto to GT.

1. MICHELIN Alpin A4

2. MICHELIN Alpin A3

3. CONTINENTAL WINTER CONTACT TS830

W tym przypadku kolejność jest taka:

3

1

2

 

 

TS830 mam w OBK. Co prawda inny rozmiar ale opona zaskoczyła mnie bardzo ale to bardzo pozytywnie. Jakość prowadzenia, na mokrym czy w śniegu bardzo dobra mimo, że to "szosowa" opona.

 

ts 830 świetna opona miałem jeden sezon, ze względu na zmianę auta obecnie mam Goodyear ultra grip 8 i chyba jest jeszcze lepsza. Z czystym sumieniem polecam obie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 tygodnie później...

W zeszlym roku kupilem najtanszy na allegro komplet 205/55/16 firmy TARGUM z bieznikiem (chyba) NOKIAN do ~200 KM rwd...cena? 504zl z przesylka...

przy wywazaniu musieli wrzucic sporo odwaznikow, ale wyszly na zero i podczas jazdy nie bylo nic czuc...ogolnie rzecz biorac nie mozna oczekiwac cudow za ta cene...halas w normie, na suchym piszczy i przyczepnosc ucieka troche szybciej niz na slabszej letniej oponie...

Deszcz - jak wyzej, wode odprowadza ;)

Snieg - moze ja nie jezdzilem na dobrej zimowce, ale ta na sniegu dziala, duzo bieznika = musi dzialac

 

Jedyny mankament to ciagla mysl ze masz zalozone nalewki, latalem po autostradach i to nie dawalo mi spokoju...

Dwie sztuki z tylnej osi musze wymienic...i nie beda to nalewki..

 

Kupilem tez dwie sztuki dla matuli, 175/65/14 bieznik w jodelke, 85 zl za szt. :) po pierwszym sniegu przyleciala do mnie i powiedziala ze pierwszy raz ma tak dobre opony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym roku kupilem najtanszy na allegro komplet 205/55/16 firmy TARGUM z bieznikiem (chyba) NOKIAN do ~200 KM rwd...cena? 504zl z przesylka...

przy wywazaniu musieli wrzucic sporo odwaznikow, ale wyszly na zero i podczas jazdy nie bylo nic czuc...ogolnie rzecz biorac nie mozna oczekiwac cudow za ta cene...halas w normie, na suchym piszczy i przyczepnosc ucieka troche szybciej niz na slabszej letniej oponie...

Deszcz - jak wyzej, wode odprowadza ;)

Snieg - moze ja nie jezdzilem na dobrej zimowce, ale ta na sniegu dziala, duzo bieznika = musi dzialac

 

Jedyny mankament to ciagla mysl ze masz zalozone nalewki, latalem po autostradach i to nie dawalo mi spokoju...

Dwie sztuki z tylnej osi musze wymienic...i nie beda to nalewki..

 

Kupilem tez dwie sztuki dla matuli, 175/65/14 bieznik w jodelke, 85 zl za szt. :) po pierwszym sniegu przyleciala do mnie i powiedziala ze pierwszy raz ma tak dobre opony ;)

540 PLN za komplet opon do ponad 200 konnego auta? Hm... Gratuluję.

Dla matki opony za 85 pln/szt.? Duży spadek czeka na Ciebie?

:wacko:

 

 

Przepraszam, ale z całym szacunkiem, nigdy nie pojmę podobnego podejścia. To tak jak z motocyklami, ludzie kupują sprzęty za worki pieniędzy, które latają po ponad 200 km/h i później idą do sklepu z akcesoriami typu "plastikowy karbon" i kupują kask za 200 pln, uważając, że przecież ok. Kask, to kask. Opona, to opona. Jak w magazynie - na sztukę się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej więcej niż 100km/h w zimę nie latam :) auta używamy na codzień... W tym roku Żona chce Subą się w zimę na NMnP przejechać polatać :)

Miałem brać opony od adas312 ale te opony raczej będą służyć tylko tą zimę. A jescze żadne zimówki nie starczały mi na dłużej niż sezon..

Edytowane przez niebieski708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że opona to Twój jedyny łącznik z czarnym. Do tego w danym momencie wielkości kartki A4. Jak to zawiedze, to już nic nie pomoże. Jestem przeciwnikiem oszczędzania na tym i nie przyjmuję żadnych ekonomicznych argumentów. Anprędkość 100 na godz na niepewnej oponie jest zabójczo wysoka

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko luźne pytanie co do opon bo nie miałem z nimi styczności :) (sorry, raz kilkanaście lat temu ojciec w maluchu miał :D) tak jak kiedyś pytałe o chińskie opony bo wulkanizator mi chciał wcisnąć bo są tak samo dobre jak ori :P

Czyli jednak firmowe to firmowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszczędzaj na tym ponad miarę. Nie musisz kupować opon czubowych, ale koniecznie przewidywalne. Kup np Barumy i będziesz spokojnie spał w nocy i nie miał powodów do wyrzutów sumienia :) Jeszcze raz - to najważniejszy element bezpieczeństwa. Niesprawna czy niepewna opona, to taki sam cały samochód :) Z niesprawnymi do końca amorami pojedziesz powoli, bo zdajesz sobie sprawę, że coś jest nie tak i z pełną świadomością dobierzesz prędkość, aby przeżyć. Przy oponie nie masz szans - będzie się zachowywała normalnie usypiając czujność, aż puści nagle i w najgorszym momencie, kiedy zupełnie nie będziesz się tego spodziewał. Może to oczywiście stać się z każdą, ale zwiększanie ryzyka o xxxx proc nie jest godne polecenia :)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam osobiście przypadek, gdzie nalewka(niby renomowana) odkleiła się na zakręcie i była przyczyną wypadku. Kierowcą był kolega z pracy, prędkość rzędu ~60km/h, sucho, samochód Opel Astra I gen.

Sam nigdy się nie zastanawiałem nad nalewkami a po wypadku kolegi stałem się ich przeciwnikiem. Do upalania mógłbym sobie wziąć(choć wolałbym używki), na drogę nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie do zabawy - e30 miałem Markgumy, opony genialne na śnieg, podczas Track Day na TP kierownik Safety Cara robił wielkie oczy jak samodzielnie wyjeżdżałem z zasp, podczas gdy AWD musieli wyciągać. Nigdy na tych oponach nie szalałem po czarnym ale na białym robiły robotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...