Skocz do zawartości

Chorwacja Południowa Dalmacja samochodem.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nie zapomnijcie o zachodnim wybrzeżu. Pula jest zdecydowanie warta odwiedzenia. Plaża Kamenjak trochę przereklamowana ale dla forka możecie tam wjechać ;) Natomiast plaża w Premanturze zdecydowanie warta poleżenia (św. spokój i najczystsza woda w Cro).

 

Powrót przez Buzet a najlepiej Motovun -> Buzet i do A1 ;)

Kiedy wracasz ? Może ok 21.07? :)

 

Na razie nawet nie wiem kiedy wyjeżdżam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja też jadę, ale dopiero 13 lub 14 sierpnia do Breli - pomiędzy Omisiem a Makarską.

pozdrawiam

Też lecę w tym terminie do Śibenika 

 

Będę jechał trasą A4/A1 nastepnie  Ostrawa - Ołomuniec - Brno - Mikulov - Wiedeń - Graz - zjazd na Mureck i objazdem słoweńskiej autostrady do przejścia Macelij na granicy Slo/Cro - uprzedzając pytanie dlaczego objazdem autostrady - dlatego, że i tak jeśli jest tłoczno do przejścia granicznego wszyscy ostatecznie  stoją zgodnie w jednym korku, bez względu na to czy jechali  autostradą i płacili, czy objazdem przez Mureck - Lenart - Ptuj, poza tym objazd pozwala "odpocząć" troszkę od monotonii autostrady - objazdem jest chyba jakieś 15 minut dłużej.

Jedziemy w dwie rodziny, i jeszcze nie wiem, czy pojedziemy razem Viano, czy osobówkami, obawiam się, że do Viano może być problem się spakować B) .

W okolicach Brna sporo remontów na drodze i  sporawe korki można tam w godzinach popołudniowych trafić, w Wiedniu trzeba uważać na odcinkowy pomiar prędkości w kilku miejscach :wacko:- też są małe utrudnienia remontowe.

Edytowane przez kos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem z Austrii właśnie mandat 45 euro, 96km/h na 80km/h (remonty na autostradzie)....płacić od razu, czy to Austria nie ma za bardzo wpływu na rozliczenia z nami?

na węgrzech kiedyś dostałem od razu zapłaciłem,

 

Tylko że ja zawsze płace wszystkie przewinienia, mandaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cro zaliczona teraz tydzień w Montenegro. Jak tu jest pięknie

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

149ae69d87c967af38f303200999674a.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

f68c2ccec55fd3ebbc880f1471f34f7f.jpg

 

f68d393e5194494de4ea1ca2614dbfdd.jpg

 

8d434d0854f0663350ddeadf5cc0b568.jpg

 

ba3d7deba779b52baf2acaeec08183d5.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjechałem już z Chorwacji. , pewnie jeszcze wrócę, ale korek, który widziałem na granicy od strony Słowenii (Koper, bo jechałem do Austrii, nie do PL) zapamiętam na całe życie jako ostrzeżenie. Kilometry aut stojących w upale. Sobota po południu. Ostrzegam, lepiej spalić auto i iść piechotą. Mój wyjazd był natomiast dość gładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym roku w sobotnie popoludnie spedzilem w tym korku ponad 3h. Dramat w 45 st. w cieniu a cienia jak na zlosc nie bylo. Nawet klima nie byla w stanie schlodzic wnetrza auta.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cro zaliczona teraz tydzień w Montenegro. Jak tu jest pięknie

Petrovac jeśli dobrze kojarzę?

Dostałem z Austrii właśnie mandat 45 euro, 96km/h na 80km/h (remonty na autostradzie)....płacić od razu, czy to Austria nie ma za bardzo wpływu na rozliczenia z nami?

Dobra, zapłaciłem już, nie chce by mi to z tyłu głowy cały czas siedziało, zwłaszcza, że kwota nie jakaś duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zeszłorocznego mandatu z Austrii nie płaciłem. Trochę się bałem ale spoko poszło. Dokładnie Petrovac. A wracać mamy chyba przez Serbie.

Czarnogóra piękny kraj jestem zachwycony

 

974e793d31efd30c54fb01ea6d9dc797.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytam o waszych przejazdach przez Czechy, Austrię i Słowenie. Ja od lat jeżdżę Słowacja, Węgry, Chorwacja i zajmuje mi to około 14 godzin z trzema przystankami na kawę. Fakt, że od żywca do Żyliny trzeba się turlać przez wszystkie wioski ale to tez ma swój urok bo są fajne widoki a jak się nie trafi na żadnego spowalniacza to jedziesz spokojnie około 90 i masz oszczędne spalanie. Później od Żyliny praktycznie cały czas autostradami i ekspresówkami. Fajne widoki na Słowacji, fajna jazda odcinkiem obok Bajkału na Węgrzech i jeszcze nie spotkałem się z kontrolą Policji po drodze. Niby około 100 km dalej niż przez Austrię - wyjazd z Katowic, ale bez korków na zjazdach, bez korków na granicy Węgiersko-Chorwackiej. Z drugiej strony po co ja wam to piszę, czym mniej chętnych na tą trasę tym lepiej dla tych co tą trasą jeżdżą. Pozdrawiam i życzę wszystkim CRO maniakom szerokiej drogi. My jedziemy 21.08.2016 na wyspę Brać, oczywiście jak zawsze w ciemno.


Dodam jeszcze jedno. Jeśli już ktoś wybrał by się ta trasą to jest kilka szczegółów. Nie jedziemy w piątek ani sobote bo całe Węgry jadą nad Balaton i sa korki, nie wracamy w niedzielę bo całe Węgry wracają z nad Balatonu i też są korki tylko w drugą stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytam o waszych przejazdach przez Czechy, Austrię i Słowenie. Ja od lat jeżdżę Słowacja, Węgry, Chorwacja i zajmuje mi to około 14 godzin z trzema przystankami na kawę. Fakt, że od żywca do Żyliny trzeba się turlać przez wszystkie wioski ale to tez ma swój urok bo są fajne widoki a jak się nie trafi na żadnego spowalniacza to jedziesz spokojnie około 90 i masz oszczędne spalanie. Później od Żyliny praktycznie cały czas autostradami i ekspresówkami. Fajne widoki na Słowacji, fajna jazda odcinkiem obok Bajkału na Węgrzech i jeszcze nie spotkałem się z kontrolą Policji po drodze. Niby około 100 km dalej niż przez Austrię - wyjazd z Katowic, ale bez korków na zjazdach, bez korków na granicy Węgiersko-Chorwackiej. Z drugiej strony po co ja wam to piszę, czym mniej chętnych na tą trasę tym lepiej dla tych co tą trasą jeżdżą. Pozdrawiam i życzę wszystkim CRO maniakom szerokiej drogi. My jedziemy 21.08.2016 na wyspę Brać, oczywiście jak zawsze w ciemno.

Dodam jeszcze jedno. Jeśli już ktoś wybrał by się ta trasą to jest kilka szczegółów. Nie jedziemy w piątek ani sobote bo całe Węgry jadą nad Balaton i sa korki, nie wracamy w niedzielę bo całe Węgry wracają z nad Balatonu i też są korki tylko w drugą stronę

 

Jechałem kilkanaście dni temu:

- do Chorwacji (wyspa KRK) czas 11h, z 3-4 krótkimi postojami, praktycznie cały czas autostady, oprócz odcinka na granicy Czechy-Austria

- wracałem przez Węgry i Słowacje....z 14-15h i co chwila jakaś mieścina, ograniczenie 50km/h, czasem nawet 30km/h, jeśli nam się nie spieszy to ok, bo widoki ładne, ale trasa bardziej męcząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety muszę jechać w piątek i wracać w niedzielę, więc pewnikiem będzie  tłoczno na trasie. Opcję jazdy przez Słowację/Węgry też biorę pod uwagę, ale skutecznie zniechęca mnie dojazd w okolice Żyliny - z mojej lokalizacji to około 350-370 km w sumie dość męczącej trasy , ale z drugiej strony kusi, żeby osobiście się przekonać i porównać gdzie wygodniej B) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Korton. Nie wiem którędy jechałeś przez Węgry i Słowację ale oprócz odcinka żywiec żylina to cały czas jadę ekspresówkami albo autostradami.Dodam, że 14 godzin z przerwami to jadę na Makarską Riwiere za Splitem.

 

Do Kos jeśli w piątek to na wysokości Balatonuw okolicach popołudnia masz zator a podczas powrotu w Niedzele na drugim pasie czyli powrotnym.

 

 

Ja zawsze tam jadę w niedziele bo luz na drogach- tiry przymusowo stoją. Wracam koło wtorku to też jest luz bo niedzielne przestoje tirów rozładowują się w poniedziałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja inaczej wracam. Przed Budapesztem odbijam w lewo na Gyor gdzie przekraczam granice następnie na Bratysławę a stamtąd kierunek Żylina. Wtedy jadę cały czas autostradami. Mnie się fajnie gada bo ja akurat do Katowic więc przez Zwardoń, Żywiec, Bielsko ale nie wiem jak tam do Krakowa od Żyliny droga idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cro zaliczona teraz tydzień w Montenegro. Jak tu jest pięknie

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

149ae69d87c967af38f303200999674a.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

f68c2ccec55fd3ebbc880f1471f34f7f.jpg

 

f68d393e5194494de4ea1ca2614dbfdd.jpg

 

8d434d0854f0663350ddeadf5cc0b568.jpg

 

ba3d7deba779b52baf2acaeec08183d5.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

a nie mówiłem?

jeszcze będziesz cześciej tu przyjeżdzał, bo ja Chorwacje omijam już :D

 

 

Czarnogóra piękny kraj jestem zachwycony

 

Ja gdy robiłem objazdówke po Montenegro to byłem w szoku jak tu ładnie czysto i mniej poloczków.

Zadowolony z mojego polecenia?

Budva nocą i Śveti Stefan robi największe wrażenie!

Prosze bardzo

13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jedziemy jutro autem do Lokva Rogoznica . Wciąż się waham czy jechać przez CZ/A/SL/CRO czy SLO/HUN/CRO.

Będziemy jechać w piątek rano z Bydgoszczy/pod wieczór nocleg w GRAZ a potem sobota rano na CRO. To podstawowy scenariusz.

Druga opcja węgierska ujmuje sporo wegierskich dróg krajowych tak by balaton ominąć I wlecieć na autostradę węgierską tuż przy zachodniej granicy węgier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolezanka w ostatnia sobote jechala z kutna do makarskiej z postojami 15h na dwoch kierowcow

napisala ze przez bielsko, zyline, bratislave, potem e65 do konca

lekki korek na wysokosci splitu poza tym bezproblemowo

chyba faktycznie bo juz wieczorem bylo pite na kwaterze ;)

 

Wytaptane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...