Skocz do zawartości

Chorwacja Południowa Dalmacja samochodem.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

przede wszystkim to nie wybierac sie do CRO w piatek/sobote/niedziele i nie bedziecie stali w korkach :)  Jechalem w poniedzialek na noc trasa Wroclaw -Molunat 1500km z kawałkiem 15h w droge powrotna w piatek niestety było gorzej i wracalem 19h ( pomimo objazdow korkow znajdywanych przez garmina )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jestesmy w okolicach Omisa. Podroz przez cz / aus / slo / cro.

Podroz w piatek 7.30 z Bydgoszczy. Pl bez problemu, obwodnica lodzi zdejmuje dobra godzinke mega ulatwienie. CZ bez problemu, AUS bez problemu mimo ze wieden mijalismy w godzinach szczytu ok 16.00. Potem hotel w Graz. I pierwszy tys. Km zrobiony pierwszwgo dnia z sr predkoscia 107km/h wg vw ale czy mozna ufac tym komp z vw :)

Dalej sobota 7.30 wyjazd z Graz, przelot przez Slo poza autostrada, i wjazd do Cro. W Lucko bylismy ok 8.30, bez korkow na bramkach. Dalej ok 40km jazdy w deszczu ale plynnie. Az do megakorka. Tablica inf pokazywala korek 40km, a google maps plus 2g45min. Masakra i zdenerwowanie. Doturlalismy sie przez godz ok 10km i wyjechalismy zjazdem z autostrady. Google maps sie sprawdzilo i po ok 40km jazdy wioskami wrocilismy na pusta autostrade. Dalej do Omisa bez problemu oprocz zapelnionych stacji benzynowych i kilometrowych kolejek do damskich toalet. Na miescu bylismy ok 17. 00 a przejechanie 600km zajelo tyle samo czasu co 1000km dzien wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko na szybko- czy do Czarnogory wymagany jest paszport

Nie jest wymagany  wpuszczają na dowód

zreszta na stronie MSZ możesz sobie na szybko sprawdzić gdzie wpuszczają na dowód a gdzie na paszport

http://msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/profile_krajow/czarnogora?printMode=true

w tym roku wszyscy do Czarnogory wjeżdżaliśmy na dowód

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pytanko na szybko- czy do Czarnogory wymagany jest paszport

Nie jest wymagany wpuszczają na dowód

zreszta na stronie MSZ możesz sobie na szybko sprawdzić gdzie wpuszczają na dowód a gdzie na paszport

http://msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/profile_krajow/czarnogora?printMode=true

w tym roku wszyscy do Czarnogory wjeżdżaliśmy na dowód

W zeszlym roku chcieli ode mnie paszport. Moze moj wyglad nie wzbudzil zaufania strazy granicznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W zeszlym roku chcieli ode mnie paszport. Moze moj wyglad nie wzbudzil zaufania strazy granicznej.

może myśleli ze jesteś nieletni albo po prostu chcieli $$$ ;) Też trafilem w tym roku na celnika ktory "szukal dziury w calym". Najpierw zażądał naszych dokumentów, później dokumentów od auta wzial je, zniknąl na pol godziny, wyszedł kazał otworzyc bagażnik ale wysiasc z auta nie pozwolil, a ze  w XV nie da sie otworzyc bagaznika z poziomu kierowcy to zacząłem mu tłumaczyć ze tam jest taki guzik-przyznam się ze zaczęło mi się robic gorąco -nagle wyszedł jego kolega celnik, zaczęli rozmawiać i kazal jechac... Ale sytuacja była lekko nerwowa. - dziki kraj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie i Panie :)...mnie w przyszłym miesiącu czeka wycieczka do CRO, konkretnie Makarska, którędy jechać ?? :) Ruszam z Gdyni i muszę zrobić przystanek w Katowicach. Macie jakąś sprawdzoną trasę ?

Toż to bardzo podobnie jak ja. Ja za równy miesiąc i 8 godzin startuję. :D  z tym, że mam kilkaset km bliżej od Ciebie, bo mam do granicy ze Słowacją 60km.
A Panowie a jak jest z przejazdem przez Węgry? Pytam o te mury które Węgrzy zbudowali. Jest jakiś problem z przejazdem przez granicę? Będę miał ze sobą zestaw do sperfishingu (2x harpun, bojkę, zestaw noży) nie chce żeby mnie potraktowali jako element wywrotowy :evil2:.

I takie pytanie techniczne, robicie jakieś super przeglądy Subaraków przed taką trasą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytam o te mury które Węgrzy zbudowali. Jest jakiś problem z przejazdem przez granicę?
 

 

trzeba zasieki forsować  ;)

 

normalnie przejeżdżasz na autostradowej granicy nic nie zobaczysz, na "starym" przejściu widać zasieki w okolicy mostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie i Panie :)...mnie w przyszłym miesiącu czeka wycieczka do CRO, konkretnie Makarska, którędy jechać ?? :) Ruszam z Gdyni i muszę zrobić przystanek w Katowicach. Macie jakąś sprawdzoną trasę ?

Toż to bardzo podobnie jak ja. Ja za równy miesiąc i 8 godzin startuję. :D  z tym, że mam kilkaset km bliżej od Ciebie, bo mam do granicy ze Słowacją 60km.

A Panowie a jak jest z przejazdem przez Węgry? Pytam o te mury które Węgrzy zbudowali. Jest jakiś problem z przejazdem przez granicę? Będę miał ze sobą zestaw do sperfishingu (2x harpun, bojkę, zestaw noży) nie chce żeby mnie potraktowali jako element wywrotowy :evil2:.

I takie pytanie techniczne, robicie jakieś super przeglądy Subaraków przed taką trasą?

 

Cześć, ja tam zawsze przed wyjazdem do CRO Forkowi zgrubny przegląd mechaniczny i podłączenie pod kompa robię, wymiana oleju  jak już ok 7 tysi km przebiegu na starym jest - lepiej cisnąć po autostradach na świeżym B), o sprawdzeniu filtra kabinowego dobrze jest pamiętać B)  -  taka akcja przed wyjazdem ma w moim przypadku na psychę bardzo pozytywny wpływ :) .

Subaru to nie Skoda i nie każdy ogarnie jakby nawaliło coś.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cześć, ja tam zawsze przed wyjazdem do CRO Forkowi zgrubny przegląd mechaniczny i podłączenie pod kompa robię, wymiana oleju jak już ok 7 tysi km przebiegu na starym jest - lepiej cisnąć po autostradach na świeżym B), o sprawdzeniu filtra kabinowego dobrze jest pamiętać B) - taka akcja przed wyjazdem ma w moim przypadku na psychę bardzo pozytywny wpływ :) . Subaru to nie Skoda i nie każdy ogarnie jakby nawaliło coś. pozdr

No właśnie. :)
W sumie po przeglądzie jestem, jest wsio OK. Olej ma 5k km przejechane więc nie ma źle. Klima odgrzybiona, co najważniejsze to zrobione. Rozrząd przejechane ma 40k km (więc powinien przejechać).

 

ja nawet hamulce wymieniłem :)

Nooo właśnie a tutaj się zastanawiam, tył mam zrobiony, przód jest taki sobie, tarcze są, klocków jeszcze ok 4-5mm zostało. Wymieniać czy odpuścić?

Na pewno będę zmieniał butle na podtlenek LPG :D bo wchodzi mi 30l... porażka... Świeża instalacja a ktoś kto założył tak małą butlę powinien zrobić "se-puku" <lol>

 

BTW. A jest ktoś na forum kto łowi pod wodą w CRO? :) Łapaliście już ośmiornice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta grubość klocków to zewnętrzna/wewnętrzna? Z zewnątrz może być okej, ale  od strony wewnętrznej może być już mniej - sprawdź.

 

 

Co do łowienia ryb:

Z brzegu jak się łowi wędką, to w zasadzie nikt się nie czepia - sprawdzone osobiście wiele razy, natomiast z tego co czytałem, łowienie z kajaka, pontonu, łódki bez wykupionego zezwolenia może srogo kosztować, co do kuszy to poczytaj wątek z poniższego linka.

http://www.cro.pl/nurkowanie-z-kusza-kusza-pneumatyczna-kusza-gumowa-w-cro-t29308.html

 

pozdr

Edytowane przez kos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bez wykupionego zezwolenia może srogo kosztować, co do kuszy to poczytaj wątek z poniższego linka

To wiem, do spearfischingu w CRO trzeba wykupić pozwolenie w przeliczeniu na nasze w granicach 150pln wychodzi.

A Panowie, wrócił ktoś już z Chorwacji? Jak wygląda to cenowo w tym roku. Byłem rok, dwa i trzy lata temu i wyszło taniej niż polskie morze, ale teraz mi znajoma mówiła, że Chorwacja jest 40% droższa niż rok temu... :huh: Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie zauważyłem zeby w tym roku było jakos specjalnie drozej niz w latach ubiegłych

 

 

Ja również nie zauważyłem jakiejś szczególnej zmiany - może Twoja znajoma była w innym miejscu niż w latach ubiegłych?

No i cudnie. :) Dzięki za info. Bo już zaczynałem obierać nowy cel wakacji - Albania. Podobno też piękna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albania, Czarnogóra... Bedac w tym roku pare dni w Czarnogórze bezpieczniej / lepiej / czyściej czułem sie mimo wszystko w CRO. Ale to tylko moje zdanie. :)

Jak dobrze zrozumiałem polecasz? :D

Ja już żyje wczasami, jeszcze 26 dni nie licząc dzisiejszego. Sprzęt pod wodę trzeba przygotować, kusze, nóż. :)

A łapał ktoś z Was ośmiornice w Chorwacji?

Słyszałem patent na piłeczkę i czerwoną szmatkę, ale nie wiem dokładnie jak to działa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chorwacji byłem w tym roku ( okolice Trogiru ), w 2009 i 2003. Zestawiając tegoroczny wyjazd z poprzednimi wyjazdami ( jest jednak kilka ładnych lat różnicy ) - każdy wyjazd był deko droższy od poprzedniego. Pamiętam - w 2003 średnia cena gałki lodów to 5 Kunów ( tak, tak  - nie Kun ), teraz jakieś 8-10 Kunów . Wiem, bo młody pożera lody tonami.

Praktycznie pewna pogoda, mili i uśmiechnięci ludzie, pomocni i życzliwi, woda cieplutka i krystaliczna, no i miliony skuterów - zdecydowanie polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...