Skocz do zawartości

Chorwacja Południowa Dalmacja samochodem.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

przede wszystkim to nie wybierac sie do CRO w piatek/sobote/niedziele i nie bedziecie stali w korkach :)

Szkoda, że nie przeczytałem tego przed planowaniem urlopu. :facepalm: Masakra z tą jazdę przez CRO, jeszcze do tego wskazówka temp. wychyliła mi się na moment o swoją  grubość ponad połowę, karwasz twarz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szybkie pytanie gdzie Chorwacja wrzesień, chciałem Pula i okolice bo blisko z Katowic a ja z dwójką dzieci, więc ma być w miarę szybka  podroż, ale podobno z pogodą różnie. 

Więc gdzie, najlepiej jakaś wyspa, zwiedzania raczej niewiele z 1,5 rocznym dzieckiem raczej plażing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie gdzie Chorwacja wrzesień, chciałem Pula i okolice bo blisko z Katowic a ja z dwójką dzieci, więc ma być w miarę szybka  podroż, ale podobno z pogodą różnie. 

Więc gdzie, najlepiej jakaś wyspa, zwiedzania raczej niewiele z 1,5 rocznym dzieckiem raczej plażing.

Zobacz na wyspe KRK (północ Chorwacji), na + małe miasteczka i dojazd mostem (płatnym, ale znacznie taniej niż promem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem, byłem pierwszy raz i już wiem, że pojedziemy tam za rok. Generalnie tak jak wszyscy mówią idealne miejsce do spędzania wakacji.

Największe wrażenie robi czystość wody. Na duży plus możliwość skakania do wody ze skałek, pomostów itd.

Na minus korki w Trogirze, ale dopóki nie wybudują drugiego mostu tak będzie.

Następny wyjazd na bank nie z piątku na sobotę. Chociaż powrót robiliśmy w piątek o 5 rano i do Miszkolca lecieliśmy bez żadnych problemów. Oczywiście tuż po przekroczeniu granicy kumpel prawie stracił prawko, bo "szaleńczo" jechał 102 na 50.

Za rok jedziemy w inne miejsce, jedna z rodzin, która była z nami pokazała nam okolicę Makarskiej. Jednogłośnie padło na miejscowość Brela.

Może ktoś z Was tam był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja właśnie jestem w Breli chyba 6 raz- bardzo polecam, cicha i spokojna miejscowość. Nie ma tłumów jak w Makarska ej. Dobrze jest mieć tutaj wcześniej zrobioną rezerwację. Jakby co to mogę spisać kilka dobrych lokalizacji kwater, co tutaj jest dość istotne, ponieważ jest stromo i dojście do plaży może być uciążliwe .

 

Pozdrawiam z Breli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie gdzie Chorwacja wrzesień, chciałem Pula i okolice bo blisko z Katowic a ja z dwójką dzieci, więc ma być w miarę szybka  podroż, ale podobno z pogodą różnie. 

Więc gdzie, najlepiej jakaś wyspa, zwiedzania raczej niewiele z 1,5 rocznym dzieckiem raczej plażing.

 

Istria we wrześniu jest ryzykowna. Można źle trafić z pogodą. Krk już lepiej choć ja we wrześniu polecam wyspy na południu. Hvar, Brać, Korcula. Tam bym czegoś szukał (w tej kolejności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krvavicy obok Bratuś jest fajna plaża ze skałami i plaża FKK. Byłem tam kilka razy i było sympatycznie

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

W tym roku byłem w Baska voda i jak dla mnie za duży chaos

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechałem! Ponieważ drugi wyjazd ma elementy oszczędnościowe, muszę się pochwalić, że na odcinku ze Śląska na Krk XT zmieścił się w 9l/100km w czym wybitnie pomógł wiatr w plecy. Oszczędnościowy apartament okazał się przyjemny, a pogoda jest całkiem gratis. Ciemną stroną jest spalanie na odcinku Łańcut - Wodzisław Śl. gdzie 13 l nie wystarczyło :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy ten plus, że apartament był z basenem - dosłownie zbawienie dla dzieciaków. Do basenu, z basenu napić się i z powrotem do basenu, za chwilę na lody .... etc.

Natomiast plaża, która najbardziej nam się podobała to plaża Konoba, naprzeciwko wyspy Św. Fumija. Fajna była też plaża za starym Slatine. Wrażenie robił też klif - Gospa od Prizidnice.

Ogólnie wyspa super, kawałek do Lidla i Kauflanda w Trogirze ( kierunek lotnisko ). Jedyny minus to brak drugiego mostu.

 

A - jeszcze jedno - po kilku dniach przestałem martwić się skuterami, bo na początku było lekko nerwowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety - tam nie byliśmy - przynajmniej z tego, co kojarzę, nie pamiętam takiego miejsca. W tym roku byliśmy w Krka, Sybeniku, Primosten, Splicie, w Omisiu na spływie/ raftingu na rzece Cetina - to tak z grubsza co pamiętam. No i oczywiście Trogirze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...