Skocz do zawartości

Chorwacja Południowa Dalmacja samochodem.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Spędzał ktoś urlop na półwyspie Istria?? 

Pytam, bo po raz pierwszy chciałbym ze swoją połówką wybrać się na urlop w tamtym właśnie kierunku. 

Możecie coś polecić w tamtym rejonie i czy w ogóle warto???

Wg mnie warto. Bardzo lubię tamte okolice ale trzeba tam jechać przed końcem sierpnia. Później można źle trafić z pogodą. W czasie lata natomiast temperatury są tam bardzo przyjemne (ok 30stC, podczas gdy na południu trzeba ilczyć się z przedziałem 35-40)

Edytowane przez Knurek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Istrii byłem w tym roku. Mieszkałem dalej od morza, wiec nie narzekałem na tłum. Nawet pustą plażę znalazłem. Woda wyraźnie chłodniejsza niż na południu. Sporo do zwiedzania. A przede wszystkim blisko.

Edytowane przez Alfik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam. Spędzał ktoś urlop na półwyspie Istria?? 

Pytam, bo po raz pierwszy chciałbym ze swoją połówką wybrać się na urlop w tamtym właśnie kierunku. 

Możecie coś polecić w tamtym rejonie i czy w ogóle warto???

Wg mnie warto. Bardzo lubię tamte okolice ale trzeba tam jechać przed końcem sierpnia. Później można źle trafić z pogodą. W czasie lata natomiast temperatury są tam bardzo przyjemne (ok 30stC, podczas gdy na południu trzeba ilczyć się z przedziałem 35-40)

 

w tamtych okolicach byłem tylko przejazdem.. niestety za wiele nie pomoge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dnia 9.11.2016 o 08:42, cichy_j napisał:

Witam. Spędzał ktoś urlop na półwyspie Istria?? 

Pytam, bo po raz pierwszy chciałbym ze swoją połówką wybrać się na urlop w tamtym właśnie kierunku. 
Możecie coś polecić w tamtym rejonie i czy w ogóle warto???

 

Pozdrawiam serdecznie

Polecam zdecydowanie każdy zakątek Chorwacji. Istria jest też godna polecenia, choć pogoda pewniejsza i ładniejsze widoki są wg mnie niżej tzn. Okolice Splitu i w dół. Na Istrii jest bardzo dużo wpływów Włoskich w tym jedzenie a zatem jest wyborne.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Istrii mogę polecić miejscowość Pula oraz sprawdzoną kwaterę na piętrze willi z basenem i widokiem na morze.

 

Tam mieszkaliśmy, robiliśmy wypady do kilkudziesięciu kilometrów.

Okolica bardzo atrakcyjna, choć upałów nie było (końcówka kwietnia, początek maja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Puli są ładne nawet według tubylców, którzy spędzają tam urlopy. Ja polecam wioskę Premantura. Cicha i ładnie położona, z kilkoma knajpkami.

Po więcej miejskości możesz pojechać do miasteczka Novigrad. Albo sprawdź sobie w Internetach opisy nadbrzeżnych miescowości (nie ma ich aż tak wiele).

 

Akurat pojawiło się coś na temat.

Buzet i Motovun to także wg mnie punkty obowiązkowe. Na dodatek połączone fajną drogą B)

http://m.onet.pl/wiedza-swiat/podroze/ciekawe,rrxgnj

Edytowane przez Knurek1111
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Polecam wycieczkę do zatoki umarłych hoteli - Kupari :D

Przepiękna zatoka i mało ludzi. Oczywiście jeśli komuś nie przeszkadza widok kilkunastu zniszczonych obiektów hotelowych po wojnie.

 

Zdjęcia z 2016r.

 

IMG_1635.JPG

IMG_1651.JPG

IMG_1654.JPG

IMG_1709.JPG

IMG_1742.JPG

Edytowane przez Gamsiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2017 o 00:10, Gamsiu napisał:

Polecam wycieczkę do zatoki umarłych hoteli - Kupari :D

Przepiękna zatoka i mało ludzi. Oczywiście jeśli komuś nie przeszkadza widok kilkunastu zniszczonych obiektów hotelowych po wojnie.

 

 

Podobno jest inwestor który zamierza wybudować nowy kompleks hoteli, więc jak ktoś jeszcze nie widział polecam. Jest klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 wybierając się w okolice Dubrownika IMO  warto zobaczyc:

  • Dubrownik (miasto+ kolejka)
  • Klify Konavoske Stijene - w okolicach  miejscowości  Popovići
  • Cavtat(przy okazji wizyty w Dubrowniku pływają stateczki Dubrownik-Cavtat)
  • wyżej wspomniane Kupari ( osobiście nie byłem )
  • Ogród dendrologiczny w Trsteno
  • wybrac się na Korcule
  • warto przekroczyć granicę z Czarnogórą i zobaczyć zatoke Kotorską  wraz z atrakcjami : miastem Kotor, kosciół na skale w okolicy Perastu,  Sveti Stefan  za Budvą, (osobiście Budva nie przypadła mi do gustu pełno Rosjan  brudu i syfu na plażach)

     

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jade na 7 dni do Splitu z znajomymi, ale zastanawiam się ile pieniędzy wziąć z sobą ? 800 kun wystarczy na pobyt, czy to za mało będzie pieniędzy, by nie żyć na zupkach vifona i ichniejszej amarenie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny jedzenia i alko  w konzumach /hipermarketach zbliżone do cen w Pl w większych miastach, więc jeżeli w PL jesteś w stanie przeżyć za 800kun przez 7 dni to w Cro też dasz rade. Z drugiej strony warto spróbować tamtejszej kuchni - z tego co pamiętam ceny w knajpach/restauracjach za obiad zaczynały sie od około 80 kun + piwko + napiwek i jest 100+ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2017 o 19:22, lukciosti napisał:

Czy ktoś był w miejscowości Komarna lub Klek?

 

Odwiedzałem znajomych w Klek, kiedy my byliśmy na Korculi (2014).

Pamiętam że największy problem to mała plaża mocno zatłoczona. Znajomi narzekali na niewydolną kanalizację (smród) i słabe sklepy.

Ale i tak pojechali tam ponownie ;) znajdź na cro.pl użytkownika sneer i poczytaj jego opisy i foty z Kleku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2016 o 23:43, kos napisał:

Jakby co to mogę spisać kilka dobrych lokalizacji kwater, co tutaj jest dość istotne, ponieważ jest stromo i dojście do plaży może być uciążliwe .

Pozdrawiam z Breli.

@kos , @rolek , @lukciosti , no i jak ta Brela? Polecicie coś czy mam szukać na Airbnb? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subarowe pozdrowienia z Istrii a konkretnie okolice Porec - Funtana.W porownaniu do zeszlorocznego urlopu na Korculi w lipcu musze powiedziec,ze teraz woda duzo cieplejsza i ogolnie fajny wietrznocieplny klimacik:)

IMG_3727.JPG

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2017 o 12:37, rosaskc napisał:

@kos , @rolek , @lukciosti , no i jak ta Brela? Polecicie coś czy mam szukać na Airbnb? ;)

Cześć,  w ubiegłym roku zrobiłem fotki kilku miejscówek w Breli z nr telefonu do właściciela -  ogólnie tam jest problem troszkę z dobrą lokalizacją kwatery - jest bardzo stromo i bardzo mało miejsca parkingowego - przynajmniej w tej części w której my bywaliśmy - ale za to widoki z balkonu jak dla mnie bardzo ok.

Po powiększeniu zdjęć nr telefonu da radę odczytać.

Co roku zostawialiśmy zadatek na kwaterę na następny rok, aby bez stresu jechać. W ubiegłym z namową drugiej rodzinki z którą byliśmy tego nie zrobiłem - miały być inne plany wakacyjne, teraz się wszystko posypało, i jest problem, a w ciemno, bez zagwarantowanego noclegu tak nie bardzo mi się uśmiecha ryzykować.

 

20160819_180015.jpg

20160819_175603.jpg

20160819_175218.jpg

20160816_135450.jpg

Edytowane przez kos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...