Skocz do zawartości

Chorwacja Południowa Dalmacja samochodem.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wróciłem - Istria  -super, choć trzeba kombinować, by uniknąć tłumów. Odwiedziliśmy Pulę, Rovnij, Motovun, Porec, Labin, Boljan. Największe odkrycie - pusta plaża koło Duga Luka (nasi gospodarze o niej nie wiedzieli). Codziennie jakieś plażowanie a po obiedzie zwiedzanie. Poza Istrią kilka dni spędziliśmy w austriackich Alpach. Udane wakacje, choć wszyscy wrócili z katarem (pod tym względem nie polecam łączenia plaży i lodowca). Forester - żadnych problemów. 3555 km przejechane. Przy trzech osobach zapakowaliśmy się do bagażnika, bez ograniczania widoczności (a córka miała narty oraz rolki i mieliśmy jeszcze sporo dużych gratów takich jak pamelka, czy karimaty). Spalanie wg. kompa 9.4 - najwiecej palił w Polsce i to też na austriackim paliwie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem na Istrii 5-10 lipca,pobyt skrocony o dwa dni z powodu choroby dzieci i 35 stopniowych upalow.Byl to moj pierwszy i chyba ostatni raz w Chorwacji.Tlumy to malo powiedzianie,upaly nie dla mnie,ceny w sklepach i knajpach to juz nawet nie wiem jak skomenotwac.Rozumiem ze sezon,ze rejon turystyczny ale zeby tak zdzierac...

Bylismy w hotelu w Banjole.Formula apartamentow do ktorych przyjezdza sie z wlasnymi konswerwami zeby tylko byc w Chorwacji to jednak nie moja bajka.

Natomiast widoki po drodze bardzo na plus:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem na Istrii 5-10 lipca,pobyt skrocony o dwa dni z powodu choroby dzieci i 35 stopniowych upalow.Byl to moj pierwszy i chyba ostatni raz w Chorwacji.Tlumy to malo powiedzianie,upaly nie dla mnie,ceny w sklepach i knajpach to juz nawet nie wiem jak skomenotwac.Rozumiem ze sezon,ze rejon turystyczny ale zeby tak zdzierac...

Bylismy w hotelu w Banjole.Formula apartamentow do ktorych przyjezdza sie z wlasnymi konswerwami zeby tylko byc w Chorwacji to jednak nie moja bajka.

Natomiast widoki po drodze bardzo na plus:)

Fakt, że choć sam byłem zadowolony, to Istrii bym nie polecał. Ja upały lubię. Dla mnie sposobem nie ceny był apartament w głębi półwyspu. W miejscowości byliśmy pewnie jedynymi turystami. Duży apartament za cenę miejsca na kempingu i dwie knajpki dla miejscowych rolników. Wada - zawsze dojazd na plażę, ale ponieważ i tak zamierzaliśmy zwiedzać, to i tak byśmy jeździli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bylem na Istrii 5-10 lipca,pobyt skrocony o dwa dni z powodu choroby dzieci i 35 stopniowych upalow.Byl to moj pierwszy i chyba ostatni raz w Chorwacji.Tlumy to malo powiedzianie,upaly nie dla mnie,ceny w sklepach i knajpach to juz nawet nie wiem jak skomenotwac.Rozumiem ze sezon,ze rejon turystyczny ale zeby tak zdzierac...

Bylismy w hotelu w Banjole.Formula apartamentow do ktorych przyjezdza sie z wlasnymi konswerwami zeby tylko byc w Chorwacji to jednak nie moja bajka.

Natomiast widoki po drodze bardzo na plus:)

Fakt, że choć sam byłem zadowolony, to Istrii bym nie polecał. Ja upały lubię. Dla mnie sposobem nie ceny był apartament w głębi półwyspu. W miejscowości byliśmy pewnie jedynymi turystami. Duży apartament za cenę miejsca na kempingu i dwie knajpki dla miejscowych rolników. Wada - zawsze dojazd na plażę, ale ponieważ i tak zamierzaliśmy zwiedzać, to i tak byśmy jeździli.
Jestem dokładnie tego samego zdania. Skoro jedziesz autem i planujesz zwiedzanie to codziennie jesteś na innej plaży więc kwatera nad samą wodą nie jest niezbędna.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istria wcale nie jest najdroższa (słyszałem takie opinie kilka lat temu). Ceny zakwaterowania są tylko dość zróżnicowane i faktycznie, nie brakuje drogich ofert.

Natomiast ceny w knajpach są całkowicie normalne. Pod tym względem najdroższy dotąd okazał się Brać (20-30% drożej niż wszędzie indziej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shit happens

kumpeli swisneli rowery z bagaznika na haku w makarskiej

pare kola w plecy plus zmarnowany urlop

nie miala ubezpieczonych

kurcze pare lat temu nie do pomyslenia

 

Wytaptane

Makarska :(

 

To takie nasze Władysławowo w sezonie

 

tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makarska :(

ostatni raz bylem w trogirze w 2012 ale juz wtedy bylo niefajnie w sensie byle co za kosmiczne pieniadze

wiec chorwacja wypadla na rzecz cyklad na zmiane z chalkidiki gdzie mamy sporo kumpli ze szkoly

jakos wole grecki bajzel od chorwackiego ;)

 

Wytaptane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wszędzie są miejsca fajne i niefajne. Jedne i drugie mają swoich zwolenników i na szczęście te grupy nie mieszają się ze sobą ;)

Polecam spróbować chorwackich wysp. To zawsze klasa wyżej niż ląd. Może poza wyspą Ciovo obok Trogiru :biglol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moja tegoroczna wakacyjna podróż do Cro dobiegła końca :cry:  dziękuje forumowiczom za polecenie pięknego miejsca jakim jest Molunat.

9bf0244fe2255187.jpg

 

trafiłem do pensjonatu Miovic który moge z czystym sumieniem polecić - bez wodotrysków ale czysto, przemili własciciel, swietnia kuchnia ( ryby)

db4bd3c14088d61f.jpgfeabbafb949ea0ef.jpg

 

odwiedziliśmy Dubrownik

7ef126bdd0ffb91f.jpge7c43e9690822a78.jpg

 

Cavtat

96bbc8e8ebd6058d.jpg035dce81b8d79ce5.jpg

 

Klify w Popovici

1856eb7de9d0ee2e.jpg17498d0a4be210eb.jpg

 

Zwiedziliśmy Czarnogóre

Perast

69907ac924423424.jpge1c0dce2b44076bc.jpg

 

Kotor

c2295853404b295b.jpgd5b99751a7751cd7.jpg7ea241379a4a214c.jpg

 

Budve i Sveti Stefan

f6ed0da01570ccdc.jpg01a901fcb584851e.jpg

 

Wielu uważa, że Czarnogóra to "lepsza" siostra Chorwacji. Być może tak ale siostra "brudaska". Tyle ile tam śmieci widzieliśmy czy to na plaży czy zakątkach poza centrum ( w szczegolności w Budvie IMO nastawionej na Rosysjkiego turyste) nas poraziła. W porównaniu z Cro jest przepaść jeżeli chodzi o czystość za to ceny są bardzo przystępne i ogólnie ten kraj "ma co pokazać" turyście

 

pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem do domu 17 dni zleciało bardzo szybko. 4460 km przybyło. Napisze więcej później idę spać

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

339780b1264893e7e300b69254bcdf53.jpg

 

I mercedes

5f32f00555628c2c21650776ea2ed0cc.jpg

 

Może się mijalismy

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis jechałem (powrót do PL) przez Slowenie (omijając autostradę), Węgry przez Szombately (wioseczkami),Słowację autostradami i kawałek Czech do Cieszyna. Droga nie taka zła ale na Węgrzech masz parę wahadłówek że światłami (remonty) więc trochę to spowolnilo. ...

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez slim2102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej przez Austrię i Słowenia. Trasę z okolic wawy do baska voda zrobiłem w 16 godzin. Wyjazd w piątek o 17. Jeśli bym jechał bez dzieci to jeszcze szybciej. Proponuje jazdę na noc. Szwagier w ta sobotę ruszył po spaniu na granicy cro i do baska voda jechał 9 godzin. Była masakra

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem dojazdu do/z  Chorwacji  w tym roku jest istna loteria - polecam poczytać wątek  z linka który jest poniżej - w miarę na bieżąco aktualizowany

http://www.cro.pl/korki-po-drodze-nad-adriatyk-i-jak-ich-uniknac-t17802-5640.html

 

30.07. mają być jakieś dodatkowe utrudnienia w Słowenii  - wtedy z zasady jest największe natężenie ruchu wakacyjnego, dlatego dobrze jest wcześniej zaplanować sobie trasę/objazdy alternatywne newralgicznych miejsc np Brno, Wiedeń, główne przejście Słowenia/Chorwacja, tudzież węzeł Lucko w okolicach Zagrzebia - w tamtym roku jadąc do Cro tam utknąłem około 7-8 rano - co chwilę jakieś helikoptery latały - myśleliśmy przez chwilę, że jakiś zamach był, albo inne nieszczęście

Edytowane przez kos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...