Skocz do zawartości

Chorwacja Południowa Dalmacja samochodem.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

w które rejony Cro się wybierasz

w tym roku jakos na poludnie a napewno cos miedzy makarska a dubrownikiem :)

Na trasie widze, ze jest przejazd droga D1 a z tego co czytałem w necie winietka obowiazuje na drogach:

D1, D2, D3, D4, R1, R2 i R6. - ale napewno da sie to jakos ominac. A wy w jakie rejony jedziecie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

map.gif

 

tam gdzie linie przerywane opłata nie jest jeszcze wymagana, chodzi o opłatę winietową dla aut o DMC do 3,5 tony (nie dotyczy myta które płaca auta ciężarowe)

 

Od Primosten po samo południe Cro czyli Molunat kawałek za Dubrovnikiem

 

tam mam takie miejsce z którego dobrze mi się pracuje  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biograd Na Moru jest dość cywilizowany jak na Chorwację. Kwestia upodobań - ja wolę jak jest dziko i ustronnie ;)

Ale na początek, żeby rozeznać swoje preferencje, może być. Niedaleko znajduje się słone jezioro - taka ciekawostka przyrodnicza co morze udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiejś fajnej miejscówki w CRO - może ktoś ma pomysł - co trzeba:

- ląd lub wyspa z mostem żeby nie leżec palckiem ale i przede wszystkim pozwiedzać

- w okolicy plaża z piaskiem / drobnym żwirkiem dla dzieciaka

- im dalej na południe tym lepiej lub ew. rejon Szibenika bo tam mnie nie było

- raczej odludnie i dziko niż "disko ponad wszystko"

 

Początkowy plan był na Czarnogórę ale nie mogę nic namierzyc więc pomyślałem o bazie wypadowej w okolicy Dubrovnika. Tyle, że tam też nie ma gdzie wyjśc nad morze z 1,5 rocznym dzieckiem. Do tej pory jeździliśmy sami za każdym razem coraz bardziej na południe. Skały w każdym razie były atutem ale teraz sytuacja wymaga innego podejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiejś fajnej miejscówki w CRO - może ktoś ma pomysł - co trzeba:

- ląd lub wyspa z mostem żeby nie leżec palckiem ale i przede wszystkim pozwiedzać

- w okolicy plaża z piaskiem / drobnym żwirkiem dla dzieciaka

- im dalej na południe tym lepiej lub ew. rejon Szibenika bo tam mnie nie było

- raczej odludnie i dziko niż "disko ponad wszystko"

 

Początkowy plan był na Czarnogórę ale nie mogę nic namierzyc więc pomyślałem o bazie wypadowej w okolicy Dubrovnika. Tyle, że tam też nie ma gdzie wyjśc nad morze z 1,5 rocznym dzieckiem. Do tej pory jeździliśmy sami za każdym razem coraz bardziej na południe. Skały w każdym razie były atutem ale teraz sytuacja wymaga innego podejścia.

 

W Czarnogórze polecam Perovac, wklep w wyszukiwarke i napewno jakies lokum znajdziesz.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stiff - parę namiarów gdie byłem ja - wszędzie z dziećmi małymi lub zoną w 8 miesiacu ciązy ;)

 

Z dzieckiem powinieneś byc bardzo zadowolony z PAGu (byle nie Novajla na tej wyspie bo to imprezownia)

 

PAG – przy samej plazy i 400m od starówki

http://www.direct-croatia.com/apartments/pag/apartments-duje/2269

mail: Jelka Lesar duje.pag@gmail.com

 

Crikvenica - mail vojka_ivancic@yahoo.com>
adres strony: http://www.apartmanivojka.com/en/index.html
Ceny mozna lekko ponegocjować - przynajmniej ja tak robiłem, ale byłem na początku wrzesnia 2012. Apartamenty na dole nie mają klimy, ale sa łądnie zacienione, więc to nie problem. Pisać na maila mozna po angielsku. W apartamentach sa naprawdę zaaajebiste tarasy - mozna robić dobra bibkę.

 

Vodice - mail niko.lacmanovic@si.t-com.hr - spokojnie pisz po angielsku
adrs strony : http://www.dalmatina.info/anita2/index.asp?lang
Tu było drożej, bo byyliśmy w szczycie sezonu - w pierwszej połowie sierpnia
W sumie wzieliśmy 3 apartamenty i pokój:
App. 7+1(3 bedrooms)-100eur+5 eur additional bed+7 eur air conditioner
App.4(2 bedrooms) 65eur+air cond.7 eur
App.2(studio) 35eur+air cond.5eur
Room(2 persons) 25eur+air cond.5eur
Aprtament 7 osobowy ma bardzo fajny duzy taras na parterze - pozostałe mają mniejsze balkony.

 

A jeszcze w 2013 byliśmy na wyspie KRK w apartamencie Daria 1 - też fajny układ - duży taras, miejsce na dostawki dla dzieci, blisko do morza na plażę na której od razu jest plac zabaw dla dzieci. Na starówkę 500 metrów, a po drodze (z 350m od chałupy) rewelacyjna knajpa (trzeba rezerwowac miejsca)

http://www.croatiaholidayapartments.com/krk/daria-krk-apartments-h2638.html

 

Wszystkie są w przedziale 1200-1350 km z Wawy.


Ja bym wybrał PAG lub KRK. Jeżeli KRK po tej stronie co wkleiłem apartment to plaza jest bardzo łągodna dla dzieci, ale idąc deptakiem dosłownie 200-400 metrów masz wysokie skały do skakania, nurkowania i wszystkie atrakcje wodne (dętki, skutery, paralotnie) Przy plazy są drzewa i ławki więc nie trudno o cień.. Moja młodsza miała wtedy  rok i 4 miesiace i było wszystko ok.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W Czarnogórze polecam Perovac

 

znaczy Petrovac? - wygląda niexle - zgłębię temat. Dzięki.

 

 

 

PAG

 

Byłem na Pagu w Zubovici - fajna mała wioska - cisza, spokój. Wyspę zjeździłem całą - wyjątkowo sympatyczny jest północny kraniec. Novalia to fakt - porażka - dziki tłum i disco.

 

Krk i Cres zaliczylem 2 razy i jeszcze w okolicy Rovinj na półwyspie więc i sporo po okolicy sie pokręciłem.

 

Vodice warte rozważenia - okolica ciekawa. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Poszukuję jakiejś fajnej miejscówki w CRO - może ktoś ma pomysł - co trzeba:

- ląd lub wyspa z mostem żeby nie leżec palckiem ale i przede wszystkim pozwiedzać

- w okolicy plaża z piaskiem / drobnym żwirkiem dla dzieciaka

- im dalej na południe tym lepiej lub ew. rejon Szibenika bo tam mnie nie było

- raczej odludnie i dziko niż "disko ponad wszystko"

 

Początkowy plan był na Czarnogórę ale nie mogę nic namierzyc więc pomyślałem o bazie wypadowej w okolicy Dubrovnika. Tyle, że tam też nie ma gdzie wyjśc nad morze z 1,5 rocznym dzieckiem. Do tej pory jeździliśmy sami za każdym razem coraz bardziej na południe. Skały w każdym razie były atutem ale teraz sytuacja wymaga innego podejścia.

 

W Czarnogórze polecam Perovac, wklep w wyszukiwarke i napewno jakies lokum znajdziesz.

 

Podpinam się! Byłem. Rewelacja.

Będę w tym roku w Vodicach, więc zobaczymy 

Ta Czarnogóra też fajnie wygląda

Czarnogóra jest fajniejsza niż CRO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poszukuję jakiejś fajnej miejscówki w CRO - może ktoś ma pomysł - co trzeba:

- ląd lub wyspa z mostem żeby nie leżec palckiem ale i przede wszystkim pozwiedzać

- w okolicy plaża z piaskiem / drobnym żwirkiem dla dzieciaka

- im dalej na południe tym lepiej lub ew. rejon Szibenika bo tam mnie nie było

- raczej odludnie i dziko niż "disko ponad wszystko"

 

Początkowy plan był na Czarnogórę ale nie mogę nic namierzyc więc pomyślałem o bazie wypadowej w okolicy Dubrovnika. Tyle, że tam też nie ma gdzie wyjśc nad morze z 1,5 rocznym dzieckiem. Do tej pory jeździliśmy sami za każdym razem coraz bardziej na południe. Skały w każdym razie były atutem ale teraz sytuacja wymaga innego podejścia.

W Czarnogórze polecam Perovac, wklep w wyszukiwarke i napewno jakies lokum znajdziesz.

Podpinam się! Byłem. Rewelacja.

Będę w tym roku w Vodicach, więc zobaczymy

 

Ta Czarnogóra też fajnie wygląda

Czarnogóra jest fajniejsza niż CRO :)
Gusta i gusciki, ja nie przepadam za tabunami Rosjan dlatego Cro bez porównania. Okrug Dolnyj tj okolice Trogiru jedna z najlepszych miejscowek jakie udalo Nam sie w zeszłym roku odkryć. Dalej na południe, nieopodal Dubrovnika to polecam okolice Stonu, mase urokliwych zatoczek można tam znaleźć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusta i gusciki, ja nie przepadam za tabunami Rosjan dlatego Cro bez porównania. Okrug Dolnyj tj okolice Trogiru jedna z najlepszych miejscowek jakie udalo Nam sie w zeszłym roku odkryć. Dalej na południe, nieopodal Dubrovnika to polecam okolice Stonu, mase urokliwych zatoczek można tam znaleźć.

No właśnie, gusta i guściki: z wyspy Ciovo (Okrug Gorni i Okrug Donji) uciekliśmy z krzykiem. Oczywiście przesadzam ale z ulgą na pewno. Czułem się jak na przedmieściach Krakowa ;) i wizja spędzenia tam dwóch tygodni była nie do zniesienia. A nie o to chodzi z urlopem w Cro :biglol:

Niemniej Trogir to 'must see' w tej okolicy.

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej. Byliśmy lata temu w Primosten (polecam!!), wpadliśmy na wycieczkę do Trogiru (pięknie), przy okazji zajechaliśmy na Okrug szukać apartamentu na kolejny tydzień (w Primo mieliśmy tylko na pierwszy)- jedna imprezownia, same górzyska i zejście nad morze na złamanie karku. Nope. Nooope.

 

W tym roku jedziemy ekipą na Pag, wyjazd w piątek w nocy (wiem, będzie kicha), z góry pozdrawiam wszystkich mijanych po drodze :)

 

Ach... małe wspomnienie z Primosten...

 

https://drive.google.com/file/d/0B8iDuokKVNFhZ1NLN0R0akctZG8/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejazd przez granicę CRO-SLO nawet w weekend nie stanowi problemu tylko trzeba wiedzieć którędy jechać ;) i będziesz miał na prejściu max 5 aut.

Edytowane przez lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czarnogóra jest fajniejsza niż CRO :)

zdecydowanie tak.

 

byłem na chorwacji kilka dni zadar, krk, trogir, kraj typowo komercyjny.

 

potem pojechałem do bosni, czarnogory i wyladowałem w albanii.

 

 

Czarnogóra fajna, cenowo goni chorwacje, a w albanii jestem aktualnie teraz


 

 

Primosten (polecam!!), wpadliśmy na wycieczkę do Trogiru (pięknie)

 

byłem tam, ładnie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...