Skocz do zawartości

Chorwacja Południowa Dalmacja samochodem.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

My za 12dni i dojazd 4 osoby dieslem. Na parę (były 2 PARY) jedzenie tylko na mieście (śniadanie w pokojach) 4,5tys zl, kolega z żoną twierdzi ze zmieścił się poniżej 3.5tys zl lecz nie liczy ile wydali z wolnej gotówki która mieli. (jak dla mnie przekroczyli zdecydowanie 4200 Obiady to trzeba liczyć 100zl za parę, owoce morza 150 w górę. Jedno ważne nie brać za dużo waluty płacić gdzie się da karta jest taniej. Dobrze wypadł ing, lecz nawet beznadziejny mbank byl 7groszy tańszy niż kupowanie w kantorze waluty.(1500zl w walucie w Auchan w bb 10groszy upustu bylo)

Edytowane przez akir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jedzenia...Wracam wlasnie z primosten i podaje takie tam ceny... Pizza ok 45 kun. Restauracja danie 80-250 kun. Kawa 10 kun. Wino min 90 za butelke. Zupa 20-50 kun.

Edytowane przez zk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My za 12dni i dojazd 4 osoby dieslem. Na parę (były 2 PARY) jedzenie tylko na mieście (śniadanie w pokojach) 4,5tys zl, kolega z żoną twierdzi ze zmieścił się poniżej 3.5tys zl lecz nie liczy ile wydali z wolnej gotówki która mieli. (jak dla mnie przekroczyli zdecydowanie 4200 Obiady to trzeba liczyć 100zl za parę, owoce morza 150 w górę. Jedno ważne nie brać za dużo waluty płacić gdzie się da karta jest taniej. Dobrze wypadł ing, lecz nawet beznadziejny mbank byl 7groszy tańszy niż kupowanie w kantorze waluty.(1500zl w walucie w Auchan w bb 10groszy upustu bylo)

4,5 tys na 2 osoby?

 

Ja mam zamiar tam być dwa tygodnie i tez w czwórke jedziemy.

 

Słuchajcie mam prośbe bo sie tak patrze na google maps, pasuje mi jechac tak

 

https://www.google.nl/maps/dir/Nowy+S%C4%85cz,+Polska/Budapeszt,+W%C4%99gry/Zagrzeb,+Chorwacja/@47.6862951,16.299248,7z/data=!3m1!4b1!4m20!4m19!1m5!1m1!1s0x473de53cb3f195cf:0x9865e0e4a3f03225!2m2!1d20.7153326!2d49.6174535!1m5!1m1!1s0x4741c334d1d4cfc9:0x400c4290c1e1160!2m2!1d19.040235!2d47.497912!1m5!1m1!1s0x4765d692c902cc39:0x3a45249628fbc28a!2m2!1d15.981919!2d45.8150108!3e0?hl=pl

 

czy wszystko jest cacy?

 

chce do budaesztu uderzyć a nie chce przez austrie dymać. może ktoś coś doradzić?

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.5tys na dwie osoby dodałem ze były dwie pary w samochodzie

W tych kosztach autostrada Czechy Austria, chorwacja cala, paliwo, apteczka, wyposażenie samochodu jak kamizelki, alkomat jednorazowy z Auchan, hak

 

Ja jak pisałem Czechy Austria Słowenia

Nie jechałem nigdy tamtą droga co pokazujesz.

Edytowane przez akir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.5tys na dwie osoby dodałem ze były dwie pary w samochodzie

W tych kosztach autostrada Czechy Austria, chorwacja cala, paliwo, apteczka, wyposażenie samochodu jak kamizelki, alkomat jednorazowy z Auchan, hak

 

ile za paliwo wyszło mniej wiecej...

 

 

Ja jak pisałem Czechy Austria Słowenia Nie jechałem nigdy tamtą droga co pokazujesz.

 

akir, ale zdaje sie że jak jechałes przez austrie i słowenie to chyba było dalej.

 

jechał ktoś przez słowacje i węgry?

 

 

Dobrze wypadł ing,

 

co to znaczy dobrze wypadł ing?

 

mam konto walutowe w tym banku, tzn płacic karta i tylko kartą euro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji - w Chorwacji albo jesz pizzę (lub inny tani syf) i wtedy jest w miarę tanio (ale to i tak 100 zł jak nic za rodzinę 2+2), albo ryby/owoce morza i wtedy jest już drogo. Jakoś nie widziałem nic pośredniego, więc na zupę+schabowego nie licz :)

Dlatego my głównie gotujemy sami, a od czasu do czasu chodzimy do restauracji/na pizzę. Jak dorwiesz jakieś fajne miejsce ze świeżymi rybami i masz dostęp do grilla, to jest wypas. No ale my jeździmy zawsze na 3 tygodnie, więc codzienne wizyty w restauracji by nas zrujnowały. 

 

W ubiegłym roku na paliwo (LPG) wydałem ok. 1,9 tys.PLN. Dystans 4 tys.km, średnie spalanie 15l gazu (ale jechałem załadowany, z dużym boksem i rowerem na dachu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam konto walutowe w tym banku, tzn płacic karta i tylko kartą euro?

tak o ile w kraju gdzie jesteś obowiązuje euro.....

 

 

Z moich obserwacji - w Chorwacji albo jesz pizzę (lub inny tani syf) i wtedy jest w miarę tanio (ale to i tak 100 zł jak nic za rodzinę 2+2), albo ryby/owoce morza i wtedy jest już drogo. Jakoś nie widziałem nic pośredniego, więc na zupę+schabowego nie licz :)

 

a tu Kolego masz całkowitą rację!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo zmiescilo się w 1000zl

Pamiętam ze w bb za 295zl kolejno Austria 40 euro. 45euro w Chorwacji i tankowalem jeszcze koledze w Czechach ze miał paliwa od bb do kalisza. Wiec przyjmijmy ze ok 900zl. Nie chce mi się sprawdzać ilości km tak jak ja jadę mam dużo autostrady wiec szybka droga i przyjemna. Na Słowacji jak pisałem ci wcześniej, kamizelki, lina holownicza, apteczka, alkomat, bezpieczniki komplet, komplet żarówek na każdą stronę samochodu i coś jeszcze wiec koszta się zwiększają w subaru na samych zarowkach.

 

 

Płaciłem zwykła karta płatniczą ing visa, kurs najlepszy zaden kantor nie da ci w tej cenie kun. Ing co tydzień bw środę ma kurs ustalony na caly tydzień (nie liczy się kiedy płacisz, a kiedy sciagna z konta), ing nie bralo prowizji tylko przeliczanie po kursie kuna na Euro kolejno na złotówki po przyjętym kursie. MBank zaś miał niby lepszy kurs bo uznajenchyba kurs visa lecz brali prowizje 5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W ubiegłym roku na paliwo (LPG) wydałem ok. 1,9 tys.PLN. Dystans 4 tys.km, średnie spalanie 15l gazu (ale jechałem załadowany, z dużym boksem i rowerem na dachu).

 

ja mam diesla ale coś czuje jak chce na dubrownik uderzyć to chyba mnie podobnie wyniesie - w km


Godlik napisz mniej wiecej w jakich miejscowościach byłeś, że Cie tyle km wyniosło ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubrownik z bb wychodził 1650km podałem z głowy myślę ze to +-50km.

Diesel taniej wychodzi niż lpg na taką trasę, przynajmniej subaru 12-13l, a laguna.

Ja byłem rok temu w orebic jak i wcześniej podobnie

Edytowane przez akir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo zmiescilo się w 1000zl

Pamiętam ze w bb za 295zl kolejno Austria 40 euro. 45euro w Chorwacji i tankowalem jeszcze koledze w Czechach ze miał paliwa od bb do kalisza. Wiec przyjmijmy ze ok 900zl. Nie chce mi się sprawdzać ilości km tak jak ja jadę mam dużo autostrady wiec szybka droga i przyjemna. Na Słowacji jak pisałem ci wcześniej, kamizelki, lina holownicza, apteczka, alkomat, bezpieczniki komplet, komplet żarówek na każdą stronę samochodu i coś jeszcze wiec koszta się zwiększają w subaru na samych zarowkach.

 

 

Płaciłem zwykła karta płatniczą ing visa, kurs najlepszy zaden kantor nie da ci w tej cenie kun. Ing co tydzień bw środę ma kurs ustalony na caly tydzień (nie liczy się kiedy płacisz, a kiedy sciagna z konta), ing nie bralo prowizji tylko przeliczanie po kursie kuna na Euro kolejno na złotówki po przyjętym kursie. MBank zaś miał niby lepszy kurs bo uznajenchyba kurs visa lecz brali prowizje 5%

 

 

tylko wiesz, ja do słowacji mam niedaleko z Nowego Sacza wiec postaram sie o te rzeczy co piszesz.

 

Dzięki wogóle akir za info,

Dubrownik z bb wychodził 1650km podałem z głowy myślę ze to +-50km.

Diesel taniej wychodzi niż lpg na taką trasę, przynajmniej subaru 12-13l, a laguna.

Ja byłem rok temu w orebic jak i wcześniej podobnie

 

 

750 km wychodzi mi z sacza do zagrzebia, a z zagrzebia na dubrownik 600 wg google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie sobie przepisy w google. Koledze za coś tam dowali mandat rok temu. ZDAJE mi się ze za zapas! (raczej jego brak lub zestawu naprawczego). Apteczka musi być ta rozszerzona din nie pamiętam numeru

Edytowane przez akir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z zagrzebia na dubrownik to ja chce jeszcze z tysiąc miast odwiedzić :biglol: :biglol:


 

 

tak o ile w kraju gdzie jesteś obowiązuje euro.....

 

tak ale jesli używałem walutowej (euro) karty w polsce to automatycznie mnie przewalutowywało po kursie banku tj na złotówki

 

i jeśli będzie podobnie w chorwacji, to jak pisze akir wyżej

 

 

 

Płaciłem zwykła karta płatniczą ing visa, kurs najlepszy zaden kantor nie da ci w tej cenie kun

przewalutuje mnie na kuny.


więc visy będe tam używał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Warszawy (ale z przystankiem u teściów w Suchej Beskidziej) na półwysep Peljesac (okolice Orebica, trasa przez Słowację, Węgry) mam ok. 1,8 tys.km. x2 plus wycieczki na miejscu i co roku mam 4-4,5 tys.km. 

Jak jeździłem Legacy (2.0 benzyna) to na paliwo wydawałem jeszcze więcej, mimo niższego spalania (a palił jakieś 8,5).

 

Mi też zawsze najbardziej opłacało się płacić kartą. Ale sprawdźcie banki w tym roku - ostatnio czytałem, że banki szukając kolejnych źródeł zysku, kombinują na prowizjach, opłatach, itp.

 

Kurcze, zawsze jeżdżę przez Słowację i nigdy nie zawracałem sobie głowy takim wyposażeniem samochodu... Chyba jednak muszę o tym poczytać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zawsze jeżdżę przez Słowację i nigdy nie zawracałem sobie głowy takim wyposażeniem samochodu... Chyba jednak muszę o tym poczytać ;)

 

godlik podrzuć mapkę Twojej jazdy

PW

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

https://goo.gl/maps/DXGtf

 

wysłałem też na PW

 

dzięki wielkie, od Budapesztu do zagrzebia trasa jest ta sama co u mnie.

 

Chopy do Bośni i Hercegowiny na dowodzie sie jedzie ? Nie trzeba paszportu?

Tak na samym dowodzie się wjedzie. Pamiętajcie o zielonej karcie, bez niej się nie wjedzie

 

akir to jezeli na dowodzie wjade do BiH to może przy okazji zalicze Mostar.

 

był ktoś?

mostar-23303-1366x768.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

https://goo.gl/maps/DXGtf

 

wysłałem też na PW

dzięki wielkie, od Budapesztu do zagrzebia trasa jest ta sama co u mnie.

 

Chopy do Bośni i Hercegowiny na dowodzie sie jedzie ? Nie trzeba paszportu?

Tak na samym dowodzie się wjedzie. Pamiętajcie o zielonej karcie, bez niej się nie wjedzie

akir to jezeli na dowodzie wjade do BiH to może przy okazji zalicze Mostar.

 

był ktoś?

 

mostar-23303-1366x768.jpg

Raczej nie. Na dowodzie wpuszczają tylko na tym odcinku między bih a chorwacja. Kolega jak chciał gdzie indziej przejść to trzeba bylo paszport.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...