Skocz do zawartości

Chorwacja Południowa Dalmacja samochodem.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

 

https://goo.gl/maps/DXGtf

 

wysłałem też na PW

dzięki wielkie, od Budapesztu do zagrzebia trasa jest ta sama co u mnie.

 

Chopy do Bośni i Hercegowiny na dowodzie sie jedzie ? Nie trzeba paszportu?

Tak na samym dowodzie się wjedzie. Pamiętajcie o zielonej karcie, bez niej się nie wjedzie
akir to jezeli na dowodzie wjade do BiH to może przy okazji zalicze Mostar.

 

był ktoś?

 

mostar-23303-1366x768.jpg

Raczej nie. Na dowodzie wpuszczają tylko na tym odcinku między bih a chorwacja. Kolega jak chciał gdzie indziej przejść to trzeba bylo paszport.

 

to co to za polityka kraju?

Albo sie jest normalnym albo nie  :biglol:

 

Sprawy organizacyjne powolutku ogarnięte.

 

teraz trzeba bedzie ogarniac nocleg, wpierw Zagrzeb, Novi Vinodolski i Jeziora Plitwickie :yahoo:

 

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Raczej nie. Na dowodzie wpuszczają tylko na tym odcinku między bih a chorwacja. Kolega jak chciał gdzie indziej przejść to trzeba bylo paszport.
 

 

"2. Czy obywatele Rzeczypospolitej Polskiej mogą podróżować z dowodem osobistym do Bośni i Hercegowiny?
 
Obywatele następujących państw mogą wjechać do BiH zarówno za okazaniem paszportu jak i z dowodem osobistym, który stwierdza tożsamość i obywatelstwo:
 
państw członkowskich Unii Europejskiej,
państw należących do strefy Schengen oraz,
Andory, Czarnogóry, Chorwacji, Lichtensteinu, Monako, San Marino, Serbii, Stolicy Apostolskiej i Szwajcarii."

 

 

Słuchajcie mam prośbe bo sie tak patrze na google maps, pasuje mi jechac tak   https://www.google.n...50108!3e0?hl=pl   czy wszystko jest cacy?   chce do budaesztu uderzyć a nie chce przez austrie dymać. może ktoś coś doradzić?
 

 

nie ma sensu jechać przez Austrę z tego miejsca startu w Polsce, świetna trasa

 

proponuję jeszcze ominąć płatne "mikroodcinki" autostrad na tym odcinku przez Słowację, kawałek między Preszowem a Koszycami i Kawałek za Koszycami

potem już tylko prosta droga przez Węgry, jeśli nocą to obowiązkowo centrum Budapesztu, Chorwacja jeśli autostradami to omijać godziny szczytu wymian turnusów, chyba że wyjazd nie w "top sezonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Raczej nie. Na dowodzie wpuszczają tylko na tym odcinku między bih a chorwacja. Kolega jak chciał gdzie indziej przejść to trzeba bylo paszport.
 

 

"2. Czy obywatele Rzeczypospolitej Polskiej mogą podróżować z dowodem osobistym do Bośni i Hercegowiny?
 
Obywatele następujących państw mogą wjechać do BiH zarówno za okazaniem paszportu jak i z dowodem osobistym, który stwierdza tożsamość i obywatelstwo:
 
państw członkowskich Unii Europejskiej,
państw należących do strefy Schengen oraz,
Andory, Czarnogóry, Chorwacji, Lichtensteinu, Monako, San Marino, Serbii, Stolicy Apostolskiej i Szwajcarii."

 

 

ketiv jak to rozumiem?

 

ze i dowód i paszport musi być?

 

problem może być z paszportem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wprowadziłem w błąd, specjalnie dzwoniłem do kolegi który miał problem w bih. Chodzilo o zielona kartę jednak, musiał ją wykupić na miejscu. Ja zawsze jadę tylko przez ten odcinek Bośnia chorwacja i bylem przekonany że trzeba mieć paszport jak jedzie się gdzie indziej.

Edytowane przez akir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wprowadziłem w błąd, specjalnie dzwoniłem do kolegi który miał problem w bih. Chodzilo o zielona kartę jednak, musiał ją wykupić na miejscu. Ja zawsze jadę tylko przez ten odcinek Bośnia chorwacja i bylem przekonany że trzeba mieć paszport jak jedzie się gdzie indziej.

 

 

akir, dzięki za załatwianie!

 

Dzisiaj dzwoniłem do ubezpieczalni, powiedzieli mi że zieloną karte mogą wydać na rok czasu, opłata 15 zł,jutro bede mial potwierdzone

 

Tak czy siak muszę mieć bo nie chce żadnej wtopy

 

 

nie ma sensu jechać przez Austrę z tego miejsca startu w Polsce, świetna trasa proponuję jeszcze ominąć płatne "mikroodcinki" autostrad na tym odcinku przez Słowację, kawałek między Preszowem a Koszycami i Kawałek za Koszycami potem już tylko prosta droga przez Węgry, jeśli nocą to obowiązkowo centrum Budapesztu, Chorwacja jeśli autostradami to omijać godziny szczytu wymian turnusów, chyba że wyjazd nie w "top sezonie"

 

ketivv ale tak czy siak bede musiał sobie wykupić winiety na słowacje zdaje sie 14 euro na miesiac

mówisz że dobra trasa?

 

Znajomi tez potwierdzają!

tak startuje 5 lipca w nocy, Budapeszt nad ranem moze być

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mówisz że dobra trasa? Znajomi tez potwierdzają!
 

 

podpisuję się pod ich opiniami

 

 

 

tak startuje 5 lipca w nocy, Budapeszt nad ranem moze być
 

 

najważniejsze to nie jechać tak żeby w sobotę przebywać na węźle Lucko w Chorwacji   ;)

 

 

 

 

 

ketivv ale tak czy siak bede musiał sobie wykupić winiety na słowacje zdaje sie 14 euro na miesiac
 

 

kiedyś kupowałem teraz nie kupuje mijam wszystkie odcinki na których opłata jest wymagana, żeby przejechać Słowacje na tym odcinku zbyt mało jest autostrad

ja granicę przekraczam w Koniecznej więc drogę przez Słowację mamy prawie taką samą

 

już bym pojechał ale czekam na cieplejsze dni w samej Cro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kiedyś kupowałem teraz nie kupuje mijam wszystkie odcinki na których opłata jest wymagana, żeby przejechać Słowacje na tym odcinku zbyt mało jest autostrad ja granicę przekraczam w Koniecznej więc drogę przez Słowację mamy prawie taką samą

 

nie znam tak dorze tej trasy i raczej kupie

 

słuchajta, trasa wyglada tak

 

https://www.google.nl/maps/dir/Nowy+S%C4%85cz,+Polska/Budapeszt,+W%C4%99gry/Zagrzeb,+Chorwacja/Novi+Vinodolski,+Chorwacja/Krk,+Chorwacja/Park+Narodowy+Jezior+Plitwickich,+Chorwacja/Zadar,+Chorwacja/Szybenik,+Chorwacja/Mostar,+Federacja+Bo%C5%9Bni+i+Hercegowiny,+Bo%C5%9Bnia+i+Hercegowina/Dubrownik,+Chorwacja/@46.0336604,13.2132491,6z/data=!3m1!4b1!4m62!4m61!1m5!1m1!1s0x473de53cb3f195cf:0x9865e0e4a3f03225!2m2!1d20.7153326!2d49.6174535!1m5!1m1!1s0x4741c334d1d4cfc9:0x400c4290c1e1160!2m2!1d19.040235!2d47.497912!1m5!1m1!1s0x4765d692c902cc39:0x3a45249628fbc28a!2m2!1d15.981919!2d45.8150108!1m5!1m1!1s0x47637864b763eb7b:0xf404e83b77320c0d!2m2!1d14.7897992!2d45.1285255!1m5!1m1!1s0x47637041428ae45d:0xa2f0b329de802341!2m2!1d14.6222641!2d45.0942462!1m5!1m1!1s0x47615e6cfed90f3d:0x51a8ff8379a5e70!2m2!1d15.582012!2d44.865397!1m5!1m1!1s0x4761fa62d2c0b88f:0x12323e1c13f40784!2m2!1d15.2313648!2d44.119371!1m5!1m1!1s0x13352615d088d09d:0x400ad50862bcc20!2m2!1d15.8952045!2d43.7350196!1m5!1m1!1s0x134b43a43b6340a9:0x14f32b2d4e37c5a!2m2!1d17.8127536!2d43.3422732!1m5!1m1!1s0x134b8ba20835e87d:0x400ad50862bd500!2m2!1d18.0944238!2d42.6506606!3e0?hl=pl

 

sugestie i zmiany mile widziane.

 

dorzuciłem Mostar jednak w Bośni


dochodzi split i makarska riviera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sugestie i zmiany mile widziane.   dorzuciłem Mostar jednak w Bośni dochodzi split i makarska riviera
 

 

jak to ma być w dniach rozbite ?

 

jeśli chcesz odwiedzić Zadar -> Szibenik ->Split -> Makarska a będzie na to czas to pojechałbym Jadranką czyli starą droga wzdłuż wybrzeża

przy dobrej pogodzie pomimo tego, że jest dość wolna daje wiele radości, ładnych widoków

 

Mostar wstyd się przyznać nie wiem, jeżdżę do Cro nacieszyć droga wzdłuż wybrzeża ostatecznie lodując na samym jej południowym końcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to ma być w dniach rozbite ?

 

urlop mam od 6 do 19 lipca.

 

Tak to ma byc na dni rozbite,

 

Wiadomo czysto w praniu może sie to zmienić.

 

 

 

jeśli chcesz odwiedzić Zadar -> Szibenik ->Split -> Makarska a będzie na to czas to pojechałbym Jadranką czyli starą droga wzdłuż wybrzeża przy dobrej pogodzie pomimo tego, że jest dość wolna daje wiele radości, ładnych widoków

 

będe miał to na uwadze.

 

 

 

Mostar wstyd się przyznać nie wiem, jeżdżę do Cro nacieszyć droga wzdłuż wybrzeża ostatecznie lodując na samym jej południowym końcu

 

Mostar to stolica Hercegoviny. tu są widoki

 

https://www.google.nl/search?q=mostar&newwindow=1&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=ixRJVZf7EdHKaOWSgOgJ&ved=0CAgQ_AUoAg&biw=1280&bih=685

 

mostar-in-bosnia-and-hercegowina.jpg

 

 

Kilka godzin temu dostałem cynk, że warto tam jednak jechać, pod warunkiem wjazdu na dowodzie i zielonej karcie :D

 

Daj spokój z Makarską. Chyba, że lubisz miejscowości z dużą liczbą Polaków w stylu Ustki w szczycie sezonu ;)

 

ktoś mi dopowiedział że masa tam knajp i imprezowni :D:yahoo:

 

sie zobaczy :yahoo:

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostar to stolica Hercegoviny. tu są widoki

 

 

Warto , masa fajnych knajpek na starówce np

 

 

 

Kilka godzin temu dostałem cynk, że warto tam jednak jechać, pod warunkiem wjazdu na dowodzie i zielonej karcie :D

 

Wiedziesz na dowodzie bez problemu

post-2484-0-98562100-1430854172_thumb.gif

Edytowane przez kowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z inną propozycją trasy - przez Węgry, droga M86; znacznie krócej niż przez Budapeszt i całkiem sprawnie; jechałem na Peljesac 5 razy tą trasą i jest sprawdzona.

https://goo.gl/maps/LxZkD

Zalety:

Bez winiet na Austrię i Słowenię (zwróćcie uwagę na przejazd przez Lendavę, żeby ominąć autostradę)

Przez Węgry tylko bezpłatny dla osobówek odcinek autostrady

Omija się lipny odcinek z Brna do Wiednia;

Jedzie się całkiem sprawnie - długie proste, ale trochę wiosek jest - jeżdżę w nocy- jest wtedy prawie całkiem pusto; wychodzi niewiele wolniej niż na ograniczeniach na autostradach przez Austrię. Jeszcze parę lat temu drogi były kiepskie, teraz większość jest wyremontowana i jedzie się całkiem dobrze.

W szczycie sezonu bramki w Zagrzebiu przejeżdża się od znacznie mniej zatłoczonej strony i to była główna przewaga nad trasą przez Maribor (jakieś 3 godziny różnicy 3 lata temu; zmierzone równolegle, nie wiem jak teraz)

A na Peljesac jest prom z Ploce do Trpanj (chyba co 1,5 godziny), od dwóch lat duży i raczej zabiera wszystkich oczekujących, przez co nie trzeba jechać przez BIH (korki na granicy, zielona karta i kawał krętej drogi)

 

Wady:

mało stacji na Węgrzech, część nieczynna w nocy; z tankowaniem nie czekać do rezerwy

trochę wiosek gdzie trzeba zwolnić

trzeba trochę ogarniać/pilnować mapę/nawigację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To ja z inną propozycją trasy - przez Węgry, droga M86; znacznie krócej niż przez Budapeszt i całkiem sprawnie; jechałem na Peljesac 5 razy tą trasą i jest sprawdzona. https://goo.gl/maps/LxZkD
 

 

tylko, że jadąc z południowo-wschodniej Polski trasa M86 przez Węgry jest "mało optymalna"  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zależy od pory, Jak sprawdzałem to ciągnął A4 a na Koszyce alternatywną. Teraz odwrotnie - różnica w czasie pół godziny. Ale przecież do niczego nie namawiam. Każdy jedzie po swoim uważaniu. Nie znam trasy przez Koszyce.

Trasa przez M86 to tylko pomysł dla tych, którzy i tak jadą A4 przez Kraków czy Śląsk. Chodziło mi o alternatywę dla odcinka Brno - Zagrzeb. Ale nie twierdzę, że to trasa jedyna słuszna.

Edytowane przez Grzech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie w tym roku bede jechał do Cro ale wyjezdzał bede z okolic Muszyny. Jak wygladaja opłaty autostradowe na slowacji ??

 

jest tych autostrad na tym odcinku tak niewiele, że z powodzeniem można autostrady ominąć

 

https://goo.gl/maps/K6KLP

 

jeśli jednak musza to być autostrady to winieta 10-dniowa chyba 10 EUR a miesięczna 14 EUR

 

 

w które rejony Cro się wybierasz ?

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również w tym roku wybieram się OBK do Chorwacji - miejsce docelowa Opatija

 

Mój plan podróży jakby ktoś chciał w konwoju pojechać ;)

 

z 8 na 9 lipca - Gdańsk -> Kłodzko

z 10 na 11 lipca - Kłodzko -> Czechy - > Austria -> Słowenia -> Chorwacja

21 lipca - Chorwacja -> Słowenia -> Austria -> Czechy -> Kraków

23 lipca - Kraków -> Gdańsk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...