Skocz do zawartości

Chorwacja Południowa Dalmacja samochodem.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

 

ja dzis wracam do domu z dubrownika, mam zamiar jechac całą noc...

 

nie bedzie problemu z korkami?

 

Jade tylko autostrada :yahoo:

Nie będzie

 

w nocy nie było faktycznie.

 

nad ranem przed Zagrzebiem stałem godzine, ale potem już nie było problemu.

 

ja dzis wracam do domu z dubrownika, mam zamiar jechac całą noc...
 

 

"do domu" tzn. do Tilburga czy Nju Sącza ?

 

o tej porze korków wynikających z przepełnienia autostrady nie ma

 

Do nowego Sącza.

 

Zostaje tu jeden dzien i jutro Tilburg.

 

 

Po tej całej wyprawie do Chorwacji połączonej z Bośnią, Serbią, Czarnogórą i Albania nie wiem czy pojade już do Cro, chyba że bedzie to Istria połączona z wyprawą do Włoch.

 

Za to Czarnogówa jest świetna, i tam chętnie wrócę :D

 

 

Cro robi sie powoli komercyjne ...

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w właśnie na Rodos , klimatu samego miasteczka nocą , nieda sie opisać , jest cudownie :). Mieszkam w Faliraki 13 km na południe od Rodos , kilometrami ciągnie sie piaszczysta plaza , szeroka , czysta , nie ma tłumów , nie ma murzynów zaczepiających , woda czyściutka , brak syfow jak glonów , meduz itp. Sporty wodne na wyciagnięcie ręki . Jedynie co mnie zadziwia , to brak ratowników , mimo ze budki sa , ale tylko budki....

 

Byłem na Rodos (i w Rodos), pewnie podobnie jak większość osób piszących w tym wątku...

 

Napisałbym:

Kochani , jeździjcie na urlopy wg. własnego upodobania

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj plan wygladal tak

 

 Budapeszt jest piekny, wspaniałe miasto

 

11665528_10203554501378016_3948512539094


11695493_10203554503258063_1796973452508


z budapesztu pojechaliśmy na Zadar do Chorwacji a potem do Parku Krk

11701189_10203562749784221_3272341649897


moim zdaniem Park Krk, dla mnie jest ładniejszy od Plitwickich ;)

 

Z krk pojechaliśmy do miejscowości primosten

 

11703201_10203563882052527_1551408932476


to jeszcze było na chorwacji


nastepny dzien też Cro - Trogir

 

11665382_10203567690067725_8028235708327


11542116_10203567693867820_8033069906525


Z trogir pojechaliśmy do Bośni i Hercegoviny. Najpierw Mostar 11705123_10203573071002245_5963678540344

potem medjugorie

 

11698527_10203573256206875_6130859942598

i trebinje w serbii

 

Trebinje-BiH.jpg


z serbii już niedaleko było do Czarnogóry gdzie zatrzymaliśmy sie w Świetym Stefanie

 

sveti%20stefan.jpg

 

 

 

potem już tylko Albania, Szkodra i velipoje

 

10999502_10203582968049665_8969513851541

 

 

 

na sam koniec dubrownik w nocy

 

11705193_10203596099337939_2667022688258


4 tysiace przejechane kilometrów, zaliczoną Słowacja, Węgry, Chorwacja, Bośnia, Hercegowina, Serbia, Montenegro, Albania, i plan był jechac w strone grecji.

niestety czasu brakło...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jestem w właśnie na Rodos , klimatu samego miasteczka nocą , nieda sie opisać , jest cudownie :). Mieszkam w Faliraki 13 km na południe od Rodos , kilometrami ciągnie sie piaszczysta plaza , szeroka , czysta , nie ma tłumów , nie ma murzynów zaczepiających , woda czyściutka , brak syfow jak glonów , meduz itp. Sporty wodne na wyciagnięcie ręki . Jedynie co mnie zadziwia , to brak ratowników , mimo ze budki sa , ale tylko budki....

 

Byłem na Rodos (i w Rodos), pewnie podobnie jak większość osób piszących w tym wątku...

 

Napisałbym:

Kochani , jeździjcie na urlopy wg. własnego upodobania

 

:)
Gratuluje szydery :) , niemniej pozdrawiam z piaszczystej , czystej plaży bez skał , kamieni , i łagodnego wejścia w czyste i spokojne może . :) Pozdrawia Cię rownież moja córcia , zachwycona prywatna plaża i basenami , do której z pokoju mamy 50 m . :)

Aha i żeby nie było ze jestem typowym turysta nie wychodzącym z hotelu .. zawsze mam na cały pobyt auto zarezerwowane , i praktycznie codziennie jeździmy coś zwiedzać , robić , i jeść :) i pić ;)

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje szydery :) , niemniej pozdrawiam z piaszczystej , czystej plaży bez skał , kamieni , i łagodnego wejścia w czyste i spokojne może . :) Pozdrawia Cię rownież moja córcia , zachwycona prywatna plaża i basenami , do której z pokoju mamy 50 m . :)

Aha i żeby nie było ze jestem typowym turysta nie wychodzącym z hotelu .. zawsze mam na cały pobyt auto zarezerwowane , i praktycznie codziennie jeździmy coś zwiedzać , robić , i jeść :) i pić ;)

Dzięki za pozdrowienia - zawsze miło jak dziewczyny pozdrawiają :)

 

Ja jeszcze, jak jestem na urlopie, daję duże napiwki. Co najmniej 10%. A jak się trafi ktoś kontaktowy i pogadać można to nawet więcej. Taki jestem! :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gratuluje szydery :) , niemniej pozdrawiam z piaszczystej , czystej plaży bez skał , kamieni , i łagodnego wejścia w czyste i spokojne może . :) Pozdrawia Cię rownież moja córcia , zachwycona prywatna plaża i basenami , do której z pokoju mamy 50 m . :)

Aha i żeby nie było ze jestem typowym turysta nie wychodzącym z hotelu .. zawsze mam na cały pobyt auto zarezerwowane , i praktycznie codziennie jeździmy coś zwiedzać , robić , i jeść :) i pić ;)

 

Dzięki za pozdrowienia - zawsze miło jak dziewczyny pozdrawiają :)

Ja jeszcze, jak jestem na urlopie, daję duże napiwki. Co najmniej 10%. A jak się trafi ktoś kontaktowy i pogadać można to nawet więcej. Taki jestem! :thumbup:

Gratuluje podwójnej hojności :) bo w dobrych knajpach "akpo" jest wliczone w cenę ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote na chorwackiej a1 na wysokosci Szybenika w kierunku Zagrzebia wyprzedzalem zlotego forka ze swinkami. Ktos forumowy? Pozdr z passata z kufrem na dachu.

 

Lecielismy przez Wegry i Słowacje do pl.

Sobota ok 16 na węźle Lucko kocioł. Polecielismy na bramki bank cards i o dziwo nie czekalismy wiecej niz 15min.

 

Na Wegrzech w Gyor hotel i nocka. Hotel 4* nocka ze sniadaniem i 4 lokalnymi piwkami 90Eur dla 4 osobowej rodziny więc rozsądnie. Hotel Famulus.

W czasie jazdy przez Wegry robilismy konkursy dla rodzinki na przeczytanie nazw miejscowosci na znakach. Bawi do dzis.

 

Nastepny dzień aquapark w Senec na Słowacji. 2 godzinki i dalej w drogę do domu niedaleko Bydgoszczy.

Szczere kumulacja seksownych dziewczyn na Słowacji nie ma sobie równych. Aquapark w Senecu. Tam óglbym spedzic wakacje bez ruszania na Chorwacje. Prócz aquaparku jeziorko i plaża. Piękne widoki :)

 

Podsumowując.

 

W obie strony lecielismy przez Węgry i Słowację. Jazda bezproblemowa. Prowincja węgierska to takie nasze krajówki. Autostrada bez dużego ruchu. Generalnie przelot z prędkosciami dop+10-20km/h. Średnia prędkosc z przelotu Podstrana Cro Bydgoszcz 91 km/h wiec dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje podwójnej hojności :) bo w dobrych knajpach "akpo" jest wliczone w cenę ......

A co to takiego "akpo"? Ja nie wiem a google też nie wynajduje...

 

Zresztą... ja jakiś czas temu przestałem kalkulować w tę i nazad podczas urlopów :mrgreen::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po tej całej wyprawie do Chorwacji połączonej z Bośnią, Serbią, Czarnogórą i Albania nie wiem czy pojade już do Cro, chyba że bedzie to Istria połączona z wyprawą do Włoch.

 

Fajna wyprawa,ja w tym roku wylądowałem w Istrii,a dokładnie w miejscowości Porec- do Włoch rzut beretem, a i Polaków jak na lekarstwo,albo po prostu nie zwracałem uwagi.

Jeziora Plitwickie zaliczone  :) w sumie 3400km nakręcone,ale warto i pewnie się jeszcze do Chorwacji wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszły piątek wyjeżdżamy z rodzinką do Cro - miejscowość Brela - taka cicha wiocha pomiędzy Omiszem a Makarską. Jak ktoś chciałby się podczepić/jechać razem - pisać - pojadę przez Gorzyczki - Brno- Austria- Słowenia. Nie mogę się jakoś przekonać do jazdy przez Węgry B) .

 

Wczoraj wymieniłem rozrząd w Forku i zrobiłem grubszy przegląd, więc komfort psychiczny  podczas podróży będzie lepszy ;) .

pozdrawiam Krzysiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bede smigał przez Słowacje i Węgry
 

 

fajna trasa, byle w sobotę za dnia nie władować się na węzeł Lucko w Cro

 

https://goo.gl/maps/yJ1eb

 

tu wariant z ominięciem autostrad (brak wieniety) na Słowacji, jedna między Preszowem a Koszycami w remoncie oraz przejazd obwodnicą Budapesztu (nocą chyba lepiej przez Budapeszt)

 

sam bym pojechał ale w tych dniach paradoksalnie nie mam czym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11701189_10203562749784221_3272341649897

moim zdaniem Park Krk, dla mnie jest ładniejszy od Plitwickich ;)

zaciekawiłeś mnie tą opinią na tyle, że wczoraj wybraliśmy się tam na wycieczkę. niestety do Plitvic się nie umywa, oprócz paru uroczych zakątków to przeszkadzały dzikie tłumy mimo że w środku tygodnia (jednak jest to parokrotnie mniejsze od Plitvic).

brzydko nie jest, ale do uroku jezior Plkitvickich to jednak Krk troche brakuje. Mimo wszystko polecam jak ktoś ma mniej czasu lub dziecko, tylko z wózkiem nie polecam, kolega miał biedę ze schodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no nie pisałbym gdybym tam też nie był :)

większe to było, czystsze, mniej ścisku, barki fajne bo takie niskie i kameralne, ryby większe ;)

 

opinia zbiorcza bo z naszej ekipy 4/6 było w Plitvicach i wszyscy odczucia mamy zbieżne.

 

przegłosowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no nie pisałbym gdybym tam też nie był :)

większe to było, czystsze, mniej ścisku, barki fajne bo takie niskie i kameralne, ryby większe ;)

 

opinia zbiorcza bo z naszej ekipy 4/6 było w Plitvicach i wszyscy odczucia mamy zbieżne.

 

przegłosowany ;)

ok, hehe ;)

 

Mnie sie marzy jeszcze raz pojechac ale już na czarnogóre.

Budva i Bar ze świętym stefanem zrobiły na mnie duże wrażenie, że kiedyś zalicze ten kraj ale w szczegółach.

to budva - obraz z Google

 

EUROPEMEDITERRANEANMONTENEGROCON_MNEMONT

Czarnogóra jest piękna, polecam Wam

ja mam tylko fotki ze świetego stefana

11694099_10203612825996095_1924263673339

dsc02562.jpeg

 

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

jutro wyjeżdżam do cro na improwizowany wyjazd. 

 

Rozumiem, że na słowacji winietka 10 euro z możliwością kupna  na granicy, a jak z węgrami? Podejrzewam, że można kupić przy granicy a jaki koszt? 

 

No i dzwoniłem do ubezpieczalni i nici z zielonej karty, bo wysyłają listownie i nie zdąży dojść- jest możliwość gdzieś na granicy kupić jedynie w celu dojazdy do dubrovnika?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...