Skocz do zawartości

Chorwacja Południowa Dalmacja samochodem.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Trzeba tylko sprawdzić, czy bankowi nie przyszło do głowy pobierać prowizję za transakcje bezgotówkowe (vide BZWBK) :mrgreen:

Jest to jeden z wielu powodów, dla których zdecydowałem się rozstać całkowicie z tym bankiem.

 

Generalnie warto sobie sprawdzić cennik usług za granicą. Są banki gdzie wszystko w kraju jest za free, ale okupione jest to opłatami za granicą. Najczęściej są opłaty za wypłatę z bankomatów. Bezgotówkowe najczęściej są bez prowizji dlatego wiele osób poleca tę formę płatności. :)

 

Doradzano mi również aby za autostrady płacić kartą bo bramkowi podobno przy gotówce mają tendencję do oszukiwania przy wydawaniu reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda "w tygodniu" do tego nocą to swego rodzaju łaska od losu.

Wyjazd z Dębicy poniedziałek 22:00 przyjazd do Omis-ia wtorek 09:30.

Cala trasa płynnie.

 

 

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

ja tylko nocą jeździłem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem ile oni musieli wydać pieniędzy na wybudowanie tej A1 :rolleyes:

 

dobra droga.

 

W  Czarnogórze i Serbii miałem troche problemów z autem ( turbina ) tak to do dubrovnika trasa fajna

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś poleci nocleg w Dubrovniku lub jego najbliższej okolicy ? We wrześniu pewnie nie będzie problemu ze znalezieniem, ale jakby coś w trasie się obsunęło to chciałbym mieć jakieś namiary przygotowane.

ja wolałbym znaleć coś jednak w Czarnogórze.

 

W Budvie pełno noclegów. A Do dubrovnika niecałe 100km.

budva jet piekna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja nie wiem ile oni musieli wydać pieniędzy na wybudowanie tej A1 :rolleyes:

 

dobra droga (...)

Zgadzam się, prześwietna jest :ok: Śmiem twierdzić, że nigdy takich w PL się nie doczekamy... 

 

Ktoś poleci nocleg w Dubrovniku lub jego najbliższej okolicy ? We wrześniu pewnie nie będzie problemu ze znalezieniem, ale jakby coś w trasie się obsunęło to chciałbym mieć jakieś namiary przygotowane.

ja wolałbym znaleć coś jednak w Czarnogórze.

 

W Budvie pełno noclegów. A Do dubrovnika niecałe 100km.

budva jet piekna

 

Montenegro będzie następnym razem :P ale zapewne jakimś 4x4 z konkretnym prześwitem.

Edytowane przez WPI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was:).

Ktoś ostatnim czasem wracał z Chorwacji przez Słowenie/Austrię/Czechy?

Chcemy się z małżonką wybrać na miesiąc miodowy, ale słuchając wiadomości o sytuacji w Austrii, mamy małego pietra jeśli chodzi o masową migrację....

 

Jakieś wieści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montenegro będzie następnym razem :P ale zapewne jakimś 4x4 z konkretnym prześwitem.

 

 

 

Witam Was:). Ktoś ostatnim czasem wracał z Chorwacji przez Słowenie/Austrię/Czechy? Chcemy się z małżonką wybrać na miesiąc miodowy, ale słuchając wiadomości o sytuacji w Austrii, mamy małego pietra jeśli chodzi o masową migrację.... Jakieś wieści?

 

ja bym sie wstrzymał z wycieczkami na bałkany teraz ...

 

 

 

gwoli bezpieczeństwa.

 

Na miesiec miodowy lecta na kanary :yahoo:

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 3-15 września w Chorwacji i Bośni. Zaliczyłem trzepanie na granicy SLO-HR. Wysadzili nas wszystkich z samochodu, pytania gdzie jedziemy i po co. Potem przeszukiwanie bagaży i oglądanie samochodu. Na koniec pytania czy mamy coś do zgłoszenia: alkohol, fajki, jedzenie, narkotyki, broń... O ile rozumiem, że szukają towarów nielegalnych, ale pytania o alko i papierosy na terenie UE to chyba lekkie nieporozumienie. O żarciu nie wspomnę... Oczywiście mają prawo sprawdzać, po to są i chwała im za to, ale niesmak pozostaje. Poza nami w zasadzie wszyscy przejeżdżali swobodnie.

Na granicy HR-BIH każdorazowo bez problemów, tylko rzut oka na papiery i jazda. Jeden z Bośniaków nawet bardzo gorąco nas pozdrowił i życzył udanego pobytu w BIH. :)

Wracając wczoraj była kontrola na granicy AU-CZ. Dwóch policjantów na 2-3 sekundy zatrzymuje pojazd, rzut oka na blachy i pasażerów i jazda. Widać, że szukają stricte imigrantów.

 

Ja osobiście nie widzę powodów by nie jechać do Chorwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam Was:). Ktoś ostatnim czasem wracał z Chorwacji przez Słowenie/Austrię/Czechy? Chcemy się z małżonką wybrać na miesiąc miodowy, ale słuchając wiadomości o sytuacji w Austrii, mamy małego pietra jeśli chodzi o masową migrację.... Jakieś wieści?

ja bym sie wstrzymał z wycieczkami na bałkany teraz ... gwoli bezpieczeństwa (...)

Zgadzam się. Nie warto się pchać w prawdopodobne stresy na granicach, a na miodowy to podwójnie nie warto. Jest tyle ciekawych miejsc na tej planecie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłem dziś w nocy - granica CRO-SLo o 13ej pusta, 5 samochodów. tylko rzut oka do środka i puszczali. Nie zajęło to 5 minut. Potem jechałem przez Słowenię na Mureck więc poza autostradą ale też luz. dopiero w Mikulovie widać było mase silnych chłopów o ciemnej karnacji i sporo policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłem dziś w nocy - granica CRO-SLo o 13ej pusta, 5 samochodów. tylko rzut oka do środka i puszczali. Nie zajęło to 5 minut. Potem jechałem przez Słowenię na Mureck więc poza autostradą ale też luz. dopiero w Mikulovie widać było mase silnych chłopów o ciemnej karnacji i sporo policji.

 

No tak. Nie mniej Węgrzy i Słoweńcy piętrzą płoty, albo odmawiają wjazdu pociągów z Cro z migrantami. Na 99% pójdą pieszo, autostradami...

 

http://www.theguardian.com/world/live/2015/sep/18/refugee-crisis-hungary-builds-border-fence-with-croatia-live-updates

 

Ja bym tam teraz nie pojechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...