Skocz do zawartości

Chorwacja Południowa Dalmacja samochodem.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

Te wszystkie miasta sa do siebie podobne. Jak oglądałem zdjęcia starówki z postów wyżej  myślałem ze to Sibenik :) Ja również wczoraj wróciłem. Do Wro wracałem 13h- także całkiem ok. W tym roku mam jednak pewne przemyślenia związane z Cro i nie wiem czy za rok nie wybiorę się niżej np do Czarnogóry. Kiedyś jadąc do Cro można było wybrać się w ciemno, w tym roku "naganiaczy" stojących przy drodze z tabliczkami apartments nie było , co więcej ciężko było znaleźć jakiekolwiek miejsca nawet po kontakcie z "informacją turystyczną ". Kiedyś leżąc na "plaży" można było cieszyć się spokojem natomiast w tym roku naprawdę sporo Chorwatów podchodziło do nas oferując jakieś wycieczki, wino, oliwe, bimberek i to nawet na dzikich plażach. I ostatnia rzecz jaka się zmieniła to smak Ożujska...Mimo to wziąłem zgrzewkę do domu na zapas :) Być może to wina tego ze jest środek sezonu a ja zawsze do Cro jeździłem albo na początku albo pod koniec sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Lopar na wyspie Rab. Całkiem sympatyczne miejsce zwłaszcza dzikie plaże na które doplywalismy motorówka. Moim zdaniem warto. Pomijam kwestie podróży. Wspomniany korek w ubiegła sobotę ominąłem gdy po 3 godz stania zorientowałem się ze do granicy jeszcze 16 km. W sumie 23 godz podróż z okolic Opola to nie jest to co będę miło wspominał. Powrót znośny bez korków, wypłynięcie ostatnim promem i na luzie jazda z godzinna drzemka. Na trasie subaryn brak niestety ale jeżeli coś przegapiłem to pozdrawiam z oswiniaczonego focusa. Ps. Jedna subaryna była już w Chorwacji na autostradzie ale w przeciwnym kierunku. Nowe niebieskie STI zauważyłem tylko dlatego, ze bardzo zwracała uwagę na siebie błyskająca żółta laweta na która ja wciągali :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do Wro wracałem 13h- także całkiem ok. W tym roku mam jednak pewne przemyślenia związane z Cro i nie wiem czy za rok nie wybiorę się niżej np do Czarnogóry. Kiedyś jadąc do Cro można było wybrać się w ciemno, w tym roku "naganiaczy" stojących przy drodze z tabliczkami apartments nie było

 

to takich naganiaczy z tabliczkami apartments było pełno ale na czarnogórze.

 

 polecam montenegro bardziej od Cro.

 

 

A dla mnie z tych 3 miast to właśnie Primosten jest najbardziej urokliwy i ciekawy :)

w primosten była tylko jedna ciekawa uliczka ktora ciagneła do góry wokół niej pełno pizzerii a na samym szczycie cmentarz z widokiem na miasto, skały i morze.

Jest ok ale mnie aż tak nie porwał


zdjęcia

 

DSC_9417.JPG

 

 

 

DSC_9417.JPG

 

 

DSC_9424.JPG


DSC_9435.JPG


DSC_9437.JPG


DSC_9440.JPG


DSC_9444.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że mi się będzie podobało bo w tamtą stronę najdalej byłem na Węgrzech

Jeszcze pytanko nowicjusza w tym temacie. Brać oprócz Euro też te ich Kuny z Polski, żeby się opłacało?

Kuny to sobie wyplacisz z bankomatu lepszy kurs niż w polskich kantorach. Druga opcja to plac karta gdzie się da. 3opcja konto walutowe i karta płatnicza do tego konta

 

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował :)

 

ja miałem problem z tymi kunami bo cześćiej jak mniej nie było terminali do zapłaty w sklepach.

 

Na drugi raz wolałbym sobie wziąśc więcej kun, czy marek bośniackich, czy leków albańskich bo w niektorych sklepaach liczą sobie euro jak chcą. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze wymieniam pln'y na kuny w Chorwackich bankach  - przelicznik lepszy niz w kantorach. Jest jeden minus takiej operacji a mianowicie Chorwackie banki czynne sa najczęściej w godz 8-14 a nikomu nie chce sie isc w tych godzinach do miasta...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze biorę ze sobą trochę Euro na wszelki wypadek. Kuny wypłacam na miejscu w bankomacie, a tam gdzie się da płacę kartą. Kurs jest bardzo korzystny. 

Tylko sprawdźcie w swoim banku, czy przypadkiem nie ma jakichś prowizji za wypłatę waluty w bankomatach za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sprawdźcie w swoim banku, czy przypadkiem nie ma jakichś prowizji za wypłatę waluty w bankomatach za granicą.

 

Ty wiesz że mnie za kazdym razem pobierało?

 

 nie sprawdziłem i po wyjeżdzie uzbierała sie sumka wrrr

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie z innej beczki. Jade w tym roku trasą Kraków-Słowacja-Węgry-Czarnogóra. Na oficjalnych stronach odpraw celnych do montenegro jest inf. Ze nie wolno wwozic mięsa. Planujemy zabrac na pierwsze dni potrawy np z sosem w którym jest miso mielone albo dobre paroweczki na sniadanko. Czy mial ktoś z Was przygody z takim prowiantem? Nie chce brać pół dzika tylko przetworzone miesko w sosie:-D

 

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie z innej beczki. Jade w tym roku trasą Kraków-Słowacja-Węgry-Czarnogóra. Na oficjalnych stronach odpraw celnych do montenegro jest inf. Ze nie wolno wwozic mięsa. Planujemy zabrac na pierwsze dni potrawy np z sosem w którym jest miso mielone albo dobre paroweczki na sniadanko. Czy mial ktoś z Was przygody z takim prowiantem? Nie chce brać pół dzika tylko przetworzone miesko w sosie:-D

 

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

 

 

jak przejeżdzałem granice polska-słowacja-węgry-chorwacja-bośnia-czarnogóra- albania

 

nigdzie nie miałem żadnej kontroli samochodu, pokazywalem tylko dowody i dowidzenia

zdziwiłem sie nawet w albanii bo tam inny świat :biglol:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam, pytanie z innej beczki. Jade w tym roku trasą Kraków-Słowacja-Węgry-Czarnogóra. Na oficjalnych stronach odpraw celnych do montenegro jest inf. Ze nie wolno wwozic mięsa. Planujemy zabrac na pierwsze dni potrawy np z sosem w którym jest miso mielone albo dobre paroweczki na sniadanko.

no prosze Cie zaden celnik nie bedzie sprawdzal co jest w twoim sosie :) Ja na twoim miejscu bym duzo prowiantu nie bral bo ceny zywnosci sa bardzo podobne jak u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam, pytanie z innej beczki. Jade w tym roku trasą Kraków-Słowacja-Węgry-Czarnogóra. Na oficjalnych stronach odpraw celnych do montenegro jest inf. Ze nie wolno wwozic mięsa. Planujemy zabrac na pierwsze dni potrawy np z sosem w którym jest miso mielone albo dobre paroweczki na sniadanko.

no prosze Cie zaden celnik nie bedzie sprawdzal co jest w twoim sosie :) Ja na twoim miejscu bym duzo prowiantu nie bral bo ceny zywnosci sa bardzo podobne jak u nas.
A już się bałem, ze wychodzi celnik z plastikowa łyżeczka i próbuje

to ze ceny podobne to fakt ale tak po drodze fajnie jest sobie spokojnie zjesc pyszne jedzonko bez lażenia po sklepach ;-) ale dziękuję za odpowiedzi.. Tak wlasnie czytalismy na forach że czesto się udaje przejechac bez kontroli

 

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko sprawdźcie w swoim banku, czy przypadkiem nie ma jakichś prowizji za wypłatę waluty w bankomatach za granicą.

Ty wiesz że mnie za kazdym razem pobierało?

 

nie sprawdziłem i po wyjeżdzie uzbierała sie sumka wrrr

To zmien bank, masz przecież wybór...

 

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bezsens :biglol:  :facepalm:

E tam, ortodoksyjni Holendrzy wożą ze sobą ziemniaki (żeby się przypadkiem nie okazało, że na miejscu są droższe niż w Holandii).

Tylko sprawdźcie w swoim banku, czy przypadkiem nie ma jakichś prowizji za wypłatę waluty w bankomatach za granicą.

Prowizje za wypłatę są zawsze. Ale mimo to wypłata 'ze ściany' wychodzi korzystnie.

Trzeba tylko sprawdzić, czy bankowi nie przyszło do głowy pobierać prowizję za transakcje bezgotówkowe (vide BZWBK) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...