Skocz do zawartości

Chorwacja Południowa Dalmacja samochodem.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

Mówisz o Basce? My i tak raczej jeździmy aby pozwiedzać sobie

Tak, o Basce. Ja np. wolę zaszyć się w jakiejś malowniczej wiosce z pustą plażą i dobrą knajpką (zwykle w CRO przestaję jeść mięso ;)).

Ale oczywiście można lubić deptak i gęsto obsadzoną plażę - nie ma w tym nic złego.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tydzień Baska Voda i objazd Cro do Dubrovnika. A później chcemy objechac Czarnogore

Ale wiesz, że to swojskie klimaty? Tzn. więcej ma wspólnego z wczasami nad Bałtykiem niż z Chorwacją?

 

 

 

Dubrovnik to nie takie polskie klimaty, oczywiście są Polacy ale jednak tłum jest dużo bardziej zróżnicowany jak we wspomnianej Baśce, która dla mnie była zawsze strata czasu, z drugiej strony byłem tam tylko raz i to przez parę godzin odwiedzając znajomych

 

Panowie co jak co ale  Dubrovnik robi wrażenie.

Ja tam byłem tylko nocą o 3 nad ranem spedziłem dwie godziny ale starówka jest naprawde świetna

 

 

11221896_10203596103938054_8476564449598

11705193_10203596099337939_2667022688258

150732_10203596107098133_116792769657376

 

 

Ponawiam pytanie o drogę powrotną z Czarnogóry - Cro, Serbia czy BiH?
moją odpowiedź znasz...

Zapytam sie jeszcze znajomego jak ma sie sprawa z serbią i jakie są tam warunki jazdy

odpowiedź znajomego jesli chodzi o serbie, on jeździ głównie do Grecji:

 

Drogi spoko,aż do Niszu dwupasmowka,potem trochę górska ale piękna trasa

Jechałem tamtędy już 8razy,chyba do Belgradu nic się nie płaci potem też niewiele ,nie pamiętam  Macedonia już się płaci ale niewiele.najlepiej kartą bo inaczej trzeba by mieć ich dziwaczne pieniądze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Tydzień Baska Voda i objazd Cro do Dubrovnika. A później chcemy objechac Czarnogore

Ale wiesz, że to swojskie klimaty? Tzn. więcej ma wspólnego z wczasami nad Bałtykiem niż z Chorwacją?

 

 

 

Dubrovnik to nie takie polskie klimaty, oczywiście są Polacy ale jednak tłum jest dużo bardziej zróżnicowany jak we wspomnianej Baśce, która dla mnie była zawsze strata czasu, z drugiej strony byłem tam tylko raz i to przez parę godzin odwiedzając znajomych

 

Panowie co jak co ale  Dubrovnik robi wrażenie.

Ja tam byłem tylko nocą o 3 nad ranem spedziłem dwie godziny ale starówka jest naprawde świetna

 

 

Byłem w 2015 przełom sierpień - wrzesień. Stare miasto meeeeeegggaaaa :). Ale ilość turystów (samochody, promy) masakra. Harmider nie do zniesienia. Ceny parkingów horrendalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Byłem w 2015 przełom sierpień - wrzesień. Stare miasto meeeeeegggaaaa :). Ale ilość turystów (samochody, promy) masakra. Harmider nie do zniesienia. Ceny parkingów horrendalne.

Najlepsze jest to że wśród przechadzających sie po starówce są wszelakie maście ludzi z całego świata, azjatów, czarnoskórych, hamerykańców multi kulti no nie mogłem...

Miasto żyje, tryska energią, nawet o 3 nad ranem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Byłem w 2015 przełom sierpień - wrzesień. Stare miasto meeeeeegggaaaa :). Ale ilość turystów (samochody, promy) masakra. Harmider nie do zniesienia. Ceny parkingów horrendalne.

Najlepsze jest to że wśród przechadzających sie po starówce są wszelakie maście ludzi z całego świata, azjatów, czarnoskórych, hamerykańców multi kulti no nie mogłem...

 

Miasto żyje, tryska energią, nawet o 3 nad ranem :D

 

Wytrzymałem 2 godziny i głowa pęka. Dużo turystów z telefonami na kijach. :P

Edytowane przez pilot99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Tydzień Baska Voda i objazd Cro do Dubrovnika. A później chcemy objechac Czarnogore

Ale wiesz, że to swojskie klimaty? Tzn. więcej ma wspólnego z wczasami nad Bałtykiem niż z Chorwacją?

 

 

 

Dubrovnik to nie takie polskie klimaty, oczywiście są Polacy ale jednak tłum jest dużo bardziej zróżnicowany jak we wspomnianej Baśce, która dla mnie była zawsze strata czasu, z drugiej strony byłem tam tylko raz i to przez parę godzin odwiedzając znajomych

 

Panowie co jak co ale  Dubrovnik robi wrażenie.

Ja tam byłem tylko nocą o 3 nad ranem spedziłem dwie godziny ale starówka jest naprawde świetna

 

 

11221896_10203596103938054_8476564449598

11705193_10203596099337939_2667022688258

150732_10203596107098133_116792769657376

 

 

Ponawiam pytanie o drogę powrotną z Czarnogóry - Cro, Serbia czy BiH?
moją odpowiedź znasz...

Zapytam sie jeszcze znajomego jak ma sie sprawa z serbią i jakie są tam warunki jazdy

odpowiedź znajomego jesli chodzi o serbie, on jeździ głównie do Grecji:

 

Drogi spoko,aż do Niszu dwupasmowka,potem trochę górska ale piękna trasa

Jechałem tamtędy już 8razy,chyba do Belgradu nic się nie płaci potem też niewiele ,nie pamiętam  Macedonia już się płaci ale niewiele.najlepiej kartą bo inaczej trzeba by mieć ich dziwaczne pieniądze

 

Wygląda zacnie.. Klimaty z Sibenika lub Trogiru..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie preferuję odludne miejsca, wino od gospodarzy, wyprawy łódką na dzikie plaże, wieczorne ogniska i "pogaduchy" z miejscowymi, regionalne przysmaki, to jest prawdziwa Chorwacja :P   A wy jeździjcie do znanych kurortów, więcej spokoju dla "dzikusów" B)

Edytowane przez szamann1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt w sezonie na głównej tłumy 

 

DSC_0020.JPG

 

ale wystarczy "odbić na bok" ;-)

 

DSC_0068.JPG

 

niedaleko gwar a kawałek w bok spokojna plaża pod wieczór

PANO_20140627_194711.jpg

 

lubię Dalmację, szczególnie Środkową i Południową 

lubię drogę, klimat latem, zarówno gwar jak i ciche miejsca

lubię tamte zachody słońca z widokiem gór spadających do morza 

 

Dubrovik cóż to też "dębowe miasto" jak moje rodzinne, może dlatego czuje się tam dobrze

 

DSC_0074.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie preferuję odludne miejsca, wino od gospodarzy, wyprawy łódką na dzikie plaże, wieczorne ogniska i "pogaduchy" z miejscowymi, regionalne przysmaki, to jest prawdziwa Chorwacja :P   A wy jeździjcie do znanych kurortów, więcej spokoju dla "dzikusów" B)

 

Hehe, no tak, Hvar ;) ... Jak dla mnie, chyba najfajniejsza wyspa do ter pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już się nie mogę doczekać wyjazdu  :yahoo:

 

Ponawiam pytanie o drogę powrotną z Czarnogóry  -  Cro, Serbia czy BiH?

Cześć,

dwa lata temu zrobiłem trasę, gdzie punktem zwrotnym była Zatoka Kotorska w Czarnogórze.

Drogą tam był przejazd przez Bośnię (Banja Luka-Travnik-Sarajewo-przejście graniczne Hum.

Drogą z powrotem był klasyk wzdłuż wybrzeża przez Chorwację.

Zaznaczam, że lokalizacja Wrocławia narzuca w pewnym sensie większy sens jazdy przez Zagrzeb, co skutkuje omijaniem Serbii.

Niezależnie jednak od miejsca w Polsce skąd wyruszamy, wschodnia Bośnia zawsze wypada jako opcja dojazdu do Czarnogóry.

Polecam więc Sarajewo, bardzo ciekawe miasto.

Jak  ktoś nastawia się na Czarnogórę, to nie sposób ominąć gór Durmitor.

I tu przejazd od bośniackiej miejscowości Focza, przejściem granicznym w Hum jest już atrakcją samą w sobie.

Wąska kręta droga, kameralny punkt odprawy a później niesamowite widoki wzdłuż rzeki Piva, wraz z zaporą dość blisko granicy.

Jadąc z północy, przed miejscowością Pluzine, skręciłem na Żabljak, czyli takie durmitorskie Zakopane.

Droga przez wieś Trsa i Boriczje to genialne widoki i znów super wąskie, kręte asfalty.

Pozdrowienia i powodzenia

Kilka fotek poniżej :)

https://goo.gl/photos/aaxt7uwAQeJGwr6n8

https://goo.gl/photos/YUiG31Loce28zzwd8

https://goo.gl/photos/Si2JZx8PLWf4VSRA8

https://goo.gl/photos/8RrDPFEcWT9sAbjc7

https://goo.gl/photos/kerGScXDEbTvx4Sp9

https://goo.gl/photos/QjexXfn8YEmwsuL29

https://goo.gl/photos/MMpjzVvoqJn6jkVX8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ketivv skąd to przedostatnie zdjęcie?

 

 

Dubrovnik https://goo.gl/maps/ffcHPWRrDjK2

 

grzechem jest byś na chorwacji i nie zaliczyć dubrovnik.

 

Hvar to ponoć jedna z najpiekniejszych wysp na świecie...

 

Szkoda że mnie nie było tam...

A ruszając Czarnogóry przez BiH gdzie najlepiej zatrzymać się na nocleg? Bo do Cro jedziemy o raz ale powrót chcemy zrobić z noclegiem

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

na bośni nocowałem w Mostarze, tam jest pełno hoteli, hosteli i pensjonatów.

 

Mostar miasto wrażen, na obrzeżach miasta stare zniszczone domy, na ścianach pełno kul od karabinów a starówka piekna jak w bajce..

 

Kontrast niesamowity

11745871_10203573072642286_3548126909888

piekna starówka i zniszczone obrzeża miasta

 

12-Pajek-Maria_Bosnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym jechał z Dubrownika prosto do Bośni, to też wziąłbym nocleg w Mostarze.

Jadąc przez Czarnogórę wziąłbym chyba w Żabljaku (jeszcze MNE, ale blisko granicy BiH), by potem dotrzeć do przejścia granicznego Hum wspomnianą przeze mnie wyżej trasą.

Nocleg w Sarajewie też jest ciekawą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jedna sprawa.
Jak to jest i czy to prawda że w Bośni są rzekome piramidy?

Będąć w Medjugorie ktoś z mojej ekipy wspomniał o tym..

Był ktoś w Visoko, bo ponoć tam można je znaleść, ?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Piramidy_w_Bo%C5%9Bni

 

bosanska_piramida_sunca_visoko_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piramidy ? Zielone ? Robi się interesująco ...

No wlasnie ja z Mostaru do Sarajewa miałem 100 km a do tych piramid zaledwie 40 km od stolicy Bośni do visoko

 

Ale kurna za cholere nie było potwierdzenia że coś tam jest, kumpel tylko wspomniał ze słyszał, a teraz patrze na wikipedii i rzekomo to prawda :D

 

Visoko, zdjecie z google, ktoś tam wogole był ? :D

visoko2.jpg

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ups! Nie byłem jeszcze w Chorwacji!

 

Od paru lat się wybieram, ale zawsze coś...

 

W tym roku rozważam już poważnie więc potrzebuję Waszej porady.

 

Termin: ok. połowa września

Długość: 2 tygodnie z podróżą

Transport: samochód własny

 

Preferencje:

1. spokojne i ciche miejsce, blisko do morza (w sensie, że można rano wyjść z pokoju i wejść do wody przed śniadaniem). Z daleka od turystycznych centrów!

2. ważne jest jedzenie więc knajpki dla miejscowych (nie turystyczne!) i tawerny w pobliżu są niezbędne

3. nie lubię za długo siedzieć w jednym miejscu więc atrakcyjne miejsca do obejrzenia w pobliżu mile widziane

4. jestem "kampingowcem" więc preferuję zdecydowanie zakwaterowanie w domkach/bungalow'ach, w których mogę cały dzień spędzić na powietrzu

 

W pierwszej kolejności potrzebuję od Was sugestii dotyczących konkretnych regionów i miejsc w Chorwacji. Najlepiej sprawdzonych.

A jeśli ktoś zna konkretne miejscówki i zakwaterowanie, spełniające powyższe założenia, to będę baaaardzo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups! Nie byłem jeszcze w Chorwacji!

 

Od paru lat się wybieram, ale zawsze coś...

 

W tym roku rozważam już poważnie więc potrzebuję Waszej porady.

 

Termin: ok. połowa września

Długość: 2 tygodnie z podróżą

Transport: samochód własny

 

Preferencje:

1. spokojne i ciche miejsce, blisko do morza (w sensie, że można rano wyjść z pokoju i wejść do wody przed śniadaniem). Z daleka od turystycznych centrów!

2. ważne jest jedzenie więc knajpki dla miejscowych (nie turystyczne!) i tawerny w pobliżu są niezbędne

3. nie lubię za długo siedzieć w jednym miejscu więc atrakcyjne miejsca do obejrzenia w pobliżu mile widziane

4. jestem "kampingowcem" więc preferuję zdecydowanie zakwaterowanie w domkach/bungalow'ach, w których mogę cały dzień spędzić na powietrzu

 

W pierwszej kolejności potrzebuję od Was sugestii dotyczących konkretnych regionów i miejsc w Chorwacji. Najlepiej sprawdzonych.

A jeśli ktoś zna konkretne miejscówki i zakwaterowanie, spełniające powyższe założenia, to będę baaaardzo wdzięczny :)

Co ja moge poradzić. Jedź na południe, tam jest najciekawiej.

 

Istria jakoś nie zachwyca - to północna część kraju.

 

Chorwcja Centralna i Kvarner to masz  Park Jezior Plitvic i Park KRk . To są fajne miejsca.

 

Dalmacja - tu bym sie zakorzenił, stamtąd jechał na południe do Dubrovnika bo to obowiązkowy gwóźdź programu.

 

regiony-chorwacja.jpg

 

 

 

 

 

1. spokojne i ciche miejsce, blisko do morza (w sensie, że można rano wyjść z pokoju i wejść do wody przed śniadaniem). Z daleka od turystycznych centrów!
Primosten jest fajnym miejscem i spokojnym, to małe miasteczko jest urokliwe. 86-1.jpg

Primisten jest wlasnie w środkowej części, Makarska chyba dla Ciebie odpada, mase turystów

Z primosten masz niedaleko wyspy Hvar a to ponoć najpiękniejsza wyspa CRO

 

 

jestem "kampingowcem" więc preferuję zdecydowanie zakwaterowanie w domkach/bungalow'ach, w których mogę cały dzień spędzić na powietrzu

 

ja miałem kamping w Sveti Filip i Jakov ale nie polecam, gdzięs na google była mapa kempingów chorwacji to sobie ściagnij

 

 

3. nie lubię za długo siedzieć w jednym miejscu więc atrakcyjne miejsca do obejrzenia w pobliżu mile widziane

gdy znajdziesz sie w centralnej dalmacji to masz tak:

 

- miasta promisten, split i trogir obowiązkowo. Trogir super

 

11542116_10203567693867820_8033069906525

11698649_10203567692387783_8091124018456

- wyspy: Hvar i Korcula - Niestety na Hvar nie byłem a szkoda

 

- jedz na południe na Dubrovnik bo starówka śliczna

 

 

To tak w wielkim skrócie ...

Poczytaj troche watku, troche tu sie info zgromadziło, a jak czegoś bedziesz potrzebowal konkretnego wal śmiało ...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...