Skocz do zawartości

Chorwacja Południowa Dalmacja samochodem.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

Rewelacja, tylko krótko. Ale i tak 5 dni na wyspie Pag, potem wyjazd na sv.Jure(droga i widoki niesamowite), reszta na wyspie Hvar. Co tu dużo mówić, super pogoda, pyszne jedzenie, przednie wino i mili ludzie, Trzeba powtórzyć za rok :)

szamana wrzuc prosze kilka fotek z wyspyv hvar, ponoc jest swietnie.

 

mnie braklo czasu na to

odpuscilem hvar :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szamann1, napisz jeszcze, że Twój forek jest srebrny / beżowy :P  Mijałem takiego pod Jelsą na Hvarze rowerem B)

 

Hvar jest piękny. Przy tym porównanie z Bracem wypada ciekawie. Obie wyspy sąsiadują o kilka km a są diametralnie różne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Hvar ze Splitu, z powrotem przez Sucuraj bo chcieliśmy stare kąty zobaczyć (Zivogosce Blato - BTW nadal ma swój urok a Bistro Leut nadal wymiata ;) ).

 

Chyba odradzałbym podróż z Sucuraja na zachodni koniec wyspy w drodze 'do'. Jeśli masz za sobą 1000+ km to te 50km mogą być zbyt emocjonujące, zwłaszcza nocą ;) Droga miejscami jest bardzo wąska i biegnie nad przepaścią, przy absolutnym braku pobocza. W dzień i dla hecy można przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Hvar ze Splitu, z powrotem przez Sucuraj bo chcieliśmy stare kąty zobaczyć (Zivogosce Blato - BTW nadal ma swój urok a Bistro Leut nadal wymiata ;) ).

 

Chyba odradzałbym podróż z Sucuraja na zachodni koniec wyspy w drodze 'do'. Jeśli masz za sobą 1000+ km to te 50km mogą być zbyt emocjonujące, zwłaszcza nocą ;) Droga miejscami jest bardzo wąska i biegnie nad przepaścią, przy absolutnym braku pobocza. W dzień i dla hecy można przejechać.

troche niedosyt jest że nie popołynąłem na Hvar, same superlatywy a widoki na google super.

 

 A1 poleciałem na Mostar do Bośni...

był też plan z Drvenik własnie do Sucuraj popłynąć ale ostatecznie zaniechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

szamann1, napisz jeszcze, że Twój forek jest srebrny / beżowy   Mijałem takiego pod Jelsą na Hvarze rowerem

Bardziej złoty, a spaliśmy w Jelsie.

 

 

Btw, którędy dopływaliście, ze splitu czy drvenik ?   Ze splitu ceny pamiętam nie były tanie

Płynąłem Dvernik - Sucuraj cena coś koło 140 kun, Stary Grad - Split koło 400 kun za samochód + 2 osoby.

 

Chyba odradzałbym podróż z Sucuraja na zachodni koniec wyspy w drodze 'do'. Jeśli masz za sobą 1000+ km to te 50km mogą być zbyt emocjonujące, zwłaszcza nocą

Jechałem po drodze na sv.Jure i przyznam że przed Jelsą miałem trochu dość zakrętasów. Ogólnie nie da się zasnąć za kierownicą i widoczki super. Fajny jest też przejazd nieoświetlonym tunelem z Jelsy na południową stronę wyspy, subarowy wydech brzmi tam niesamowicie :D .

Szuszu, fotki w późniejszym terminie, chwilowo jestem mocno zajęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

szamann1, napisz jeszcze, że Twój forek jest srebrny / beżowy   Mijałem takiego pod Jelsą na Hvarze rowerem

Bardziej złoty, a spaliśmy w Jelsie.

 

No to pewnie byliście Wy - minęliśmy się przy zatoczce https://goo.gl/pmIbOR - my wracaliśmy rowerami z Humaca.

Gdybyś miał świnię to bym zamachał :)

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to pewnie byliście Wy - minęliśmy się przy zatoczce https://goo.gl/pmIbOR - my wracaliśmy rowerami z Humaca. Gdybyś miał świnię to bym zamachał

Świnia jest, tylko mała a kilka razy tam jeździłem bo plażowaliśmy przy ruinach hotelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko kilka zdjęć. Jakość telefoniczna ;) bo nie mam cierpliwości do większego sprzętu.

 

Linia brzegowa. To 'poszarpanie' jest wokół całej wyspy i ma także formę zatoczek wchodzących głęboko w ląd.

357m745.jpg

 

Widok z góry na miasto Hvar

y12f9.jpg

 

To wspominana już Jelsa

1ght0k.jpg

 

Stari Grad - jakieś 15km na zachód, widok z pobliskiej góry

2aiat1.jpg

 

Vrboska - bardzo sympatyczna wioska z bogatą historią między Jelsą a Stari(m) Gradem

2vwgtoi.jpg

 

A tu Svirce, na prawo od STIa winiarnia ;)

2ymuflw.jpg

 

W drodze na Sv. Nikola - najwyższy szczyt Hvaru

1r1zmc.jpg

 

Krzaki w drodze powrotnej z Sv. Nikoli - niestety zdjęcia z góry słabo wyszły. A szkoda...

2z4ajk7.jpg

 

No i Sucuraj czyli powrót. W tle Biokovo.

10i57v4.jpg

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja cuś wrzucę z wypadziku :)

 

oddamju.jpg

 

A próbował kto nalewki z fig od baby spod lady? My to tak dobrze próbowaliśmy że wszystkie butle babie sprzątliśmy :)

Travanicę - czyli bimberek ziołowy to w porcie chłop od razu 1,5 litra wyciągł jak tylko usłyszał że z Polski jesteśmy.

Rakija oczywiście standardowo, browarki ichnie też zacne Ożujsko i Karlowaćko.

Kalmarów to sie nażerliśmy hurtowo, to samo z mulami: się po drodze płynąc łódkami zaczepiło o gospodarstwo rybacko-mullowe i zakupiło 10 kilo:

do gara, wino białe czosnek, zagotować i wyżera z pieczywem czosnkowym mniam :P

Żegluga inna niż na mazurach: trochę więcej nawigowania, wiatr do 23 węzłów, bofort do 6 zaliczyliśmy.

Wesoło było, tylko pierwsze dni nam się balasty trochę pochorowały, ale pokład zmyłem stawiając łódkę poprzecznie do fali na chwilkę :)

Co mnie bardzo zdziwiło to fakt, że Chorwaci bardzo lubią Polaków: nie wiedziałem że w Europie jest jeszcze jakiś naród który nas lubi :o

Generalnie bardzo polecam i się tam zdecydowanie jeszcze nie raz pofatyguję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co mnie bardzo zdziwiło to fakt, że Chorwaci bardzo lubią Polaków: nie wiedziałem że w Europie jest jeszcze jakiś naród który nas lubi :o

 

Wegrzy tez nas lubia :)

 

chorwaci, węgrzy.

 

Bośniacy też miło o nas mówią, zwłaszcza o wyczynach wojennych :D

 

 

zdjęcia hvar fajne, choć wiecej byłoby widac na lustrzaku :D

 

 

Rakija oczywiście standardowo, browarki ichnie też zacne Ożujsko i Karlowaćko.

 

RAKIJA to mocne jest cholerstwo.

 

Ożujskiem sie jednego wieczoru narznąłem i juz do konca wyjazdu łyka nie wziąłem.

 

 

Karlovacko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

attachicon.gif1.jpgPiwko mają dobre, wino wyśmienite, drogi stworzone pod Subaru, ogólnie podoba mi się ten kraj :)

Wstawię jakieś fotki z Hvar, zbyt dużo nie robiłem, jak ktoś chce zobaczyć widoczki niech się wybierze :P

Pieknie 

Kto w tym  roku planuje Subarakiem do Chorwacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...