Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ale czujność! :) dzięki!

Pewnie do przeżycia to lustrzane odbicie wynikające z RHD :)

hałewa:

1/. UK MAINLAND ONLY..

2/. Nie wiem też, czy są takie same otwory montażowe oraz ułożenie w stosunku (przepraszam... :mrgreen: ) do listew bocznych i plastików skrz. biegów. Przez wakacjami (od niedzieli) - nie mam czasu ani jak sprawdzić - wrócę do tematu po 3.09.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do przesylki, to temat do opanowania... wyslij maila z zapytaniem o koszt wysylki do Polski, a jak nie da rady, to przyjedzie do mnie, a ja to wysle poczta albo kurierem

jakby co, to PW

a znalazlem to przez przypadek... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko: czy wymiana radia w WRX'06 na takie zwykłe niesubarowe, przysparza jakichś nadzwyczajnych problemów ? wiem o niezbędnej kostce z instalacji subaru na ISO, ale czy coś poza tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie będę zakładał nowego wątku tylko tutaj zapytam.

 

Czy są jakieś gotowe dystanse do głośników 16,5cm do przednich i tylnych drzwi Legacy III?

 

Może pasują dystanse dedykowane do innych aut?

 

Ktoś przerabiał temat?

 

 

Zdjąłem boczek i okazało się, że nijak się nie przykręci innych głośników niż fabryczne - inne rozstawy otworów na wkręty. Fabryczne głośniki z kolei są zespolone z takim plastikowym dystansem. Problemem też są przewody, które wychodzą z boku, a nie z tyłu głośnika.

 

glosniki1.jpg

glosniki2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładam nowego wątku tylko tutaj zapytam.

 

Czy są jakieś gotowe dystanse do głośników 16,5cm do przednich i tylnych drzwi Legacy III?

 

Zdjąłem boczek i okazało się, że nijak się nie przykręci innych głośników niż fabryczne - inne rozstawy otworów na wkręty. Fabryczne głośniki z kolei są zespolone z takim plastikowym dystansem. Problemem też są przewody, które wychodzą z boku, a nie z tyłu głośnika.

 

Himber - podjedz na Zbozowa do Dobrego Tonu lub do JTP CAR audio na Mlynska ( tam robilem ) i zrobia Ci ladny dystans z MDF pod te glosniki - ewentualnie odezwij sie do mnei to podlece do Ciebie i pokaze jak to mam u sibeie zrobione - drzwi widze i glosniki masz identyczne jak ja mialem fabrycznie - i przerobilem je a te listewki plastikowe wywalilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Himber - podjedz na Zbozowa do Dobrego Tonu lub do JTP CAR audio na Mlynska ( tam robilem ) i zrobia Ci ladny dystans z MDF pod te glosniki - ewentualnie odezwij sie do mnei to podlece do Ciebie i pokaze jak to mam u sibeie zrobione - drzwi widze i glosniki masz identyczne jak ja mialem fabrycznie - i przerobilem je a te listewki plastikowe wywalilem

 

Byłem w JTP chcą 150zł za dystanse z MDF. Nie mam pojęcia czy to dobra cena czy nie?

 

Chętnie bym zobaczył jak to masz u siebie zrobione ;)

 

O które plastikowe listewki chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie zrobilem tak.... z glosnikow JBl wykorzystałem ramki jak je odwrócilem wyszedl idealny dystans, glosniki przykręcilem do ramki a ramke w otwory w drzwial calosc podklejona i obklejona matami akustycznymi , kable wywaliłem i wstawiłem nowe.

Poszukaj gdziemś w tym temacie dalem fotki.

 

Mam juz tak kilka miesiecy nic sie nie poluzowało nic nie dzwoni:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje od jakiegoś czasu adaptera 2DIN na 1DIN. Mam takie autko, dokładnie takie wnętrze i chciałbym zamontować sobie jakiś sterownik jednak nie chce wyrzucać 4 tys. na jednostkę multimedialną 2DIN. Czy takie4 adapterki są dostępne w Polsce?? Jeżeli tak to poproszę o jakieś namiary.

 

Jeszcze jedno pytanie. Jakie muszę kupić dystanze z MDF-u do mojej Imprezki?? Głośniki to odeseperowany zestaw firmy DEGO , model PO-650 Powerline (takie ). Drzwi oczywiście będe wygłuszał zakupionymi matami DynamataExtreme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

himber,

na chłodnej mi robili audio i za dystanse nie płaciłem dużo (w ogólnym rozliczeniu) - gość jest spoko, myślę, że w sensownej cenie ci sprzeda (mi też montował głośniki na dystansach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bestisz Zapytaj tu

http://www.barieradzwieku.pl/index.html

lub tu

http://www.galeriatonow.pl/index.php

 

Dego bardzo OK do tego wzmacniacz np miu dimension junior lub prox i dobre radio np alpine 9812 lub clarion 778

@Spine@ z adapterem jakoś sobię poradzę. Najwyżej z USA będe ściągał bo znalazłem takie ustrojstwo. Zależy mi jeszcze bardzo na grubości dystansów MDF, generalnie mieszkam w Irlandii a we wtorek przylatuje do mnie rodzinka z Polski w odwiedziny i przywieźli by mi te dystanse. Tylko nie wiem jaka grubość będzie idealna.

Co do wzmacniacza to mam u-Dimensiona dokładnie model taki

Jeszcze raz proszę o pomoc w tych dystansach. Jakie grube kupić?? Mam na to w sumie dwa dni bo po niedzieli przyleci rodzinka i chce żeby to dowieźli. Jak nie kupię teraz to lipa. Tutaj w IRL rynek takich sprzętów praktycznie nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć :)

Jak kogoś z Was interesuje montaż głośników w Subaru Imprezie w drzwiach przednich, to zapraszam na linka poniżej.

http://wicio.eu/subaru@work/Car-Audio/index.html

Wykonane wszystko samemu dość amatorsko, ale jest o niebo lepiej jak było, do pełni szczęścia brakuje wzmacniacza, bo samo radio to za mało na takie głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jakie głosniki ( średnica i głębokość ) zmieszczę w przednich drzwiach bez ingerencji w tapicerkę ( nie chcę kaleczyć boczków ) muszę zmienić nagłośnienie bo mnie szlag trafi :) .

 

Forester 05

 

Jeśli wygłuszenie wygląda podobnie jak kilka postów wyżej czyli szeleszcząca folia i goła blacha za głośnikiem to zacznij od wygłuszenia bo bez to nic nie zagra dobrze, ale najpierw połóż nowe przewody 2.5mm2 bo po wygłuszeniu nie da rady. Jeśli głośniki mają być pod samo radio to na forum car-audio większość osób poleca Helix DB 62.1 ja takie mam i jestem bardzo zadowolony wysokotonówki dałem w trójkąt od lusterek na bardzo mocną taśme bez ingerencji w tapicerkę, ale wygłuszenie naprawdę dużo dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja u siebie właśnie robię... więc tak no wykończenie drzwi w sensie tylko folia pod tapicerką to trochę chińskie rozwiązanie... ale czego nie ma to się zrobi ;-) drzwi już wygłuszone ;-) pierścienie 13cm z MDF-u wykonane i zamontowane teraz kwestia założenia głośników i zwrotnic ;-) dziś będę głośnikował auto ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cały plan głosniki zasilane z wzmacniacza, wyciszone drzwi lepsze radio przewody i wszystko ja bóg przykazał, jednak wcześniej muszę zakupić cały sprzęt aby zainstalowac go za jednym podejściem. Potrzebuje więc znać wymiary głośników które wejdą ( z pomoca pierścieni ) w drzwi, bez konieczności ingerencji w tapicerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje więc znać wymiary głośników które wejdą ( z pomoca pierścieni ) w drzwi

 

Trzeba opuścić szybę zdjąć boczek odkręcić głośniki wraz z mocowaniami i pomierzyć głębokość do szyby szyba chyba schodzi delikatnym łukiem wiec trzeba pomierzyć w kilku miejscach następnie spisać se inne wymiary. Można też podjechać do jakieś firmy car-audio i przymierzyć głośniki z dystansami.

 

pierścienie 13cm z MDF-u wykonane i zamontowane teraz kwestia założenia głośników i zwrotnic

 

U mnie weszły głośniki 16.5cm... Zwrotnice dałem na prawo przy lewym głośniku na lewo przy prawym :) nie wiem jak w nowszych modelach Imprezy

 

[ Dodano: Wto Wrz 30, 2008 12:41 pm ]

Panklex w foresterze z 05r tez jest folia czy już się poprawili ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w legacy 08 jest folia

 

to kolega w polo 1.0 z 94r miał ładną gruba dopasowaną oryginalną gąbczastą mate.

 

[ Dodano: Wto Wrz 30, 2008 1:06 pm ]

a może te folie to jakaś nano-technologia i tylko wygląda jak folia przyklejona na czarny sylikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...