Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli idą na tylną półkę to pytanie czy masz już przody fajnie zrobione. Bo z tylnej półki nigdy nie będzie fajnie grało.

 

one już tam są, tylko nie podłączone (były już zamontowane jak kupiłem autko), za to jeśli chodzi o przód to hmm..........nie mam bladego pojęcia, chyba seria (jak mi się znudzą to wymienie na coś lepsiejszego :cool: ). narazie to potrzebuje odpalić te Alpine-y co mi w półce się kurzą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna podlaczyc wzmacniacz do radia bez wyjsc chinch. Kupuje sie wzmacniacz z wejsciem wysokonapieciowym, albo jakis sprytny adapter chinch.

 

Szkoda kasy na takie kombinowanie - wejście wysokonapięciowe bardzo zniekształca dźwięk a te adaptery to też podobny syf.

 

Najlepiej kupić fajne radyjko z wejściem na USB - pamięć 4 GB za 70 zł i wszystko gra :) I nie ma co się bać - "duże radio " (2 DIN) to nic innego jak 1 DIN + przydatna półeczka. Dobry zakład car audio wszystko zrobi na tip top.

 

[ Dodano: Czw Lis 06, 2008 10:16 pm ]

Jeśli idą na tylną półkę to pytanie czy masz już przody fajnie zrobione. Bo z tylnej półki nigdy nie będzie fajnie grało.

 

one już tam są, tylko nie podłączone (były już zamontowane jak kupiłem autko), za to jeśli chodzi o przód to hmm..........nie mam bladego pojęcia, chyba seria (jak mi się znudzą to wymienie na coś lepsiejszego :cool: ). narazie to potrzebuje odpalić te Alpine-y co mi w półce się kurzą :wink:

 

Jak masz dobre radio (nie seria :P ) to ci takie głośniki bez wzmacniacza pociągną. Nie ma co wiele oczekiwać, choć pewnie nie będą grały tak kiepsko jak ten serialkiller :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ma co się bać - "duże radio " (2 DIN) to nic innego jak 1 DIN + przydatna półeczka. Dobry zakład car audio wszystko zrobi na tip top.

 

Kusi mnie dodatkowo ta przydatna półeczka - to jest to , co się każdej kobiecie przyda :wink: .

 

[ Dodano: Czw Lis 06, 2008 10:22 pm ]

Mącicie mi w głowie, Panowie :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idą na tylną półkę to pytanie czy masz już przody fajnie zrobione. Bo z tylnej półki nigdy nie będzie fajnie grało.

 

one już tam są, tylko nie podłączone (były już zamontowane jak kupiłem autko), za to jeśli chodzi o przód to hmm..........nie mam bladego pojęcia, chyba seria (jak mi się znudzą to wymienie na coś lepsiejszego :cool: ). narazie to potrzebuje odpalić te Alpine-y co mi w półce się kurzą :wink:

 

Jak masz dobre radio (nie seria :P ) to ci takie głośniki bez wzmacniacza pociągną. Nie ma co wiele oczekiwać, choć pewnie nie będą grały tak kiepsko jak ten serialkiller :)

 

radyjko to mam Alpine 9812RB :cool: Raga i co ma podpiąć jeszcze te dwa głośniki w półce do niego ? czy odłączyć te w tylnych drzwiach i dopiero podłączać te Alpine-y w półce ? bo już kurcze zgupiałem zupełnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idą na tylną półkę to pytanie czy masz już przody fajnie zrobione. Bo z tylnej półki nigdy nie będzie fajnie grało.

 

one już tam są, tylko nie podłączone (były już zamontowane jak kupiłem autko), za to jeśli chodzi o przód to hmm..........nie mam bladego pojęcia, chyba seria (jak mi się znudzą to wymienie na coś lepsiejszego :cool: ). narazie to potrzebuje odpalić te Alpine-y co mi w półce się kurzą :wink:

 

Jak masz dobre radio (nie seria :P ) to ci takie głośniki bez wzmacniacza pociągną. Nie ma co wiele oczekiwać, choć pewnie nie będą grały tak kiepsko jak ten serialkiller :)

 

radyjko to mam Alpine 9812RB :cool: Raga i co ma podpiąć jeszcze te dwa głośniki w półce do niego ? czy odłączyć te w tylnych drzwiach i dopiero podłączać te Alpine-y w półce ? bo już kurcze zgupiałem zupełnie :lol:

 

No radyjko coś tam mocy ma - i jesli nie chcesz od razu bawić się w pro sprzęt, to odpenij głosniki w dzrwiach (i tak ich nie słyszysz :P ) i zamiast tego podepnij te na półce. Napewno lepiej zagrają, choć nadal jest to takie półśrodkowe rozwiązanie ;)

 

(zbieraj kasę i zainwestuj w dobre granie - zobaczysz, że NIGDY nie będziesz już chciał mieć zwykłe radio z pierdzącymi głosnikami :) )

 

Co do fabrycznego radia - oczywiście, że tylko głupi takie radio kradnie. Dlatego wnioskuję, by sprzedać te STI czy inne WRX i kupic lepiej cichociemne Yugo. Tylko głupi takie ukradnie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, wlasnie zabieram sie powoli za zmiane glosnikow bo wydech mam za cichy i nawet radia mozna posluchac... :)

 

czy kable glosnikowe idace z radia do drzwi do czego sie nadaja czy trzeba je wymieniac? 50RMS ze wzmaka ogarna?

 

 

To w koncu 16cm glosnik wejdzie w drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No radyjko coś tam mocy ma - i jesli nie chcesz od razu bawić się w pro sprzęt, to odpenij głosniki w dzrwiach (i tak ich nie słyszysz :P ) i zamiast tego podepnij te na półce. Napewno lepiej zagrają, choć nadal jest to takie półśrodkowe rozwiązanie ;)

 

(zbieraj kasę i zainwestuj w dobre granie - zobaczysz, że NIGDY nie będziesz już chciał mieć zwykłe radio z pierdzącymi głosnikami :) )

 

eeee......w pro sprzęt to raczej napewno nie chce się bawić, ale wolałbym żeby grały wszystkie głośnik (przód + tył + półka) i dlatego własnie potrzebuje wzmacniacza do tych głośników w półce :smile: ,no może jeszcze się przy montażu skusze na coś innego/lepszego do przodu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Blondynka pyta :wink: :idea:

czy ktoś zmieniał głośniki w OBKu, bo już nie mam siły tego słuchać :evil: . Nie jestem audiofilem, ale co za głośniki sobie kupić do OBKa, jakiś wzmacniacz też pewnie by się przydał :roll: , radia nie chcę zmieniać.

Jakieś sugestie :?:

 

Proszę Blondynki!

W OBKu, którego ujeżdżam jest [pod siedzeniem kierowcy] 120 Wattowy subwoofer ze wzmacniaczem oryginalnie i hula toto sumarycznie tak, że nie chcę więcej (co prawda mój zawód jest źródłem narastającej głuchoty ale co nieco [conieco] jeszcze słyszę).

taki (z US)- 540zł

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2005-200 ... 0260082020

 

Z kolei jeśli bez subwoofera to w Tdziadku zmieniłem papierowy oryginalny szit na głośniki DLS [są rozmiary subarowe] oraz wygłuszyłem drzwi i - wystarczy. Mogę przez weekend znaleźć symbol [wiem wiem - znajdowanie alfanumerycznych symboli to Hondowski sport ;-P]

 

Co masz za radio? [symbol znowu :razz: ] Moim subiektywnym zdaniem [jeśli u Ciebie też] Kenwood w Legacy/OBK nie jest kiepski dźwiękowo, jak w Imprezie czy Forku 2-DINowe.

 

 

O tylnych głośnikach bym zapomniał (siadujesz w OBK z tyłu podczas jazdy? :razz: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Blondynki!

W OBKu, którego ujeżdżam jest [pod siedzeniem kierowcy] 120 Wattowy subwoofer ze wzmacniaczem oryginalnie i hula toto sumarycznie tak, że nie chcę więcej (co prawda mój zawód jest źródłem narastającej głuchoty ale co nieco [conieco] jeszcze słyszę).

taki (z US)- 540zł

http://cgi.ebay.com/ebaym...emZ190260082020

 

+

 

zmieniłem papierowy oryginalny szit na głośniki DLS [są rozmiary subarowe] oraz wygłuszyłem drzwi i - wystarczy. Mogę przez weekend znaleźć symbol [wiem wiem - znajdowanie alfanumerycznych symboli to Hondowski sport ;-P]

 

+ odpowiednie radio i da radę :)

 

czesc, wlasnie zabieram sie powoli za zmiane glosnikow bo wydech mam za cichy i nawet radia mozna posluchac... :)

 

czy kable glosnikowe idace z radia do drzwi do czego sie nadaja czy trzeba je wymieniac? 50RMS ze wzmaka ogarna?

 

 

To w koncu 16cm glosnik wejdzie w drzwi?

_________________

 

Jeśli równiez wygłuszasz drzwi, to bym kable wymienił - jeśli nie, to nie ma sensu, bo i tak nie będzie nic brzmiało -

 

Zresztą samemu mam problem - kickbassy 16' przy ostrym graniu albo biją w plastikową osłonkę albo nie wiem co, bo jest "puk" przy takim krańcowym kopnięciu bassem. Głośniki raczej dają radę, więc będę musiał pokombinować z głębszym osadzeniem lub zmienieniem zaślepki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez przylaczam sie do opini ze jesli juz inwestujecie kasiore w wygluszanie drzwi to dajcie tam rozsądne glosniki i dajcie sobie spokoj z polka . Rozumiem jak ktos w golfie 2 sobie robi w polce boschmany itp ale kurczę nie w siubaru :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fala, dzięki, jakbyś mógł mi pomóc byłabym wdzięczna :cool: .

Mam radio o takie:

obksrodekie0.th.jpg

symbolu nie pamiętam, ale zaraz pójdę sprawdzić.

Radia nie chciałabym zmieniać, bo nie jest mi potrzebny lepszy sprzęt, zastanawialam się nad wymianą głośników i wstawieniem 2 z tyłu bądź subwoofera. Nie chcę, żeby ze mnie zdarli jak pojadę to zrobić, bo mam jeszcze drzwi do naprawienia.

Z tyłu jeździ moja córka, ja nigdy z tyłu chyba nie jechałam :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze kolega Raga jest mocno zorientowany w temacie audio

 

moze cos by mi doradzil mam radio Clariona DXZ748RMP

 

i chyba seryjne glosniki bo kiepsko graja

:cry:

 

 

generalnie interesuje mnie poprawa tanim kosztem (nie mam jakis wymagan sluchowych)

 

co proponujesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

symbolu nie pamiętam, ale zaraz pójdę sprawdzić.

 

ehm... GX201-UH (ze zdjęcia odczytałem) :mrgreen:

 

To na 99,9% Kenwood, który fajnie gra.

Na Twoim miejscu bym

 

albo:

głośniki zmienił na któreś z tych: http://www.dls.se/en/car/prod.html?produkt=en_15, wygłuszanie drzwi i już :) Razem - maks 1000zł.

BTW w OBK są 'gwizdki' (wysokie częstotliwości) i nie ma chyba większego sensu ich wymieniać.

 

albo:

subwoofer z takiej aukcji, jak w moim poście wyżej (tylko najpierw upewniłbym się czy w Twoim radiu można go podpiąć); po instalacji z głośników w drzwiach zdjęte byłyby basy czyli grałyby tylko średnie częstotliwości i pewnie 'byłby git'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze kolega Raga jest mocno zorientowany w temacie audio

 

moze cos by mi doradzil mam radio Clariona DXZ748RMP

 

i chyba seryjne glosniki bo kiepsko graja

:cry:

 

 

generalnie interesuje mnie poprawa tanim kosztem (nie mam jakis wymagan sluchowych)

 

co proponujesz??

 

Mocno nie - ale swoje wiedziałem i teraz po zmianie audie wiem jeszcze więcej ;)

 

Radyjko fajne - ja bym dał wygłusić drzwi i zakupił np. Helixy - 16cm. Masz miejsce na gwizdki w drzwiach (miejsce fatalne, ale seryjne), sprawdź czy masz tam faktycznie gwizdki - jak nie to daj zamontować i podpiąć od razu przy wymianie tych seryjnych głośników w drzwiach. Bo te seryjne MUSISZ wymienić i również musisz wygłusić drzwi. Żeby jednak mieć jakiś bass, to tylko mały monoblock i skrzynka do bagażnika. Ale to już kwota rzędu 1500 zł za sam bass

 

[ Dodano: Pią Lis 07, 2008 11:55 am ]

symbolu nie pamiętam, ale zaraz pójdę sprawdzić.

Radia nie chciałabym zmieniać, bo nie jest mi potrzebny lepszy sprzęt, zastanawialam się nad wymianą głośników i wstawieniem 2 z tyłu bądź subwoofera. Nie chcę, żeby ze mnie zdarli jak pojadę to zrobić, bo mam jeszcze drzwi do naprawienia.

Z tyłu jeździ moja córka, ja nigdy z tyłu chyba nie jechałam .

 

Czyli zostaje opcja połączenia tego co Fala napisał - wyglusić drzwi, wymienić głośniki + zamontować subwoofer z wbudowanym wzmakiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...