Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Raga, bez kabli zapomnilem ;)

 

ale co do cen to we wroclawiu wlasnie cos kolo tego sa ;-) wzamk do subwoofera to w rms 200W wystarczy ;-) a magnacika czy JBL mozna dostaqc w tej kwocie. ja mam 200 w rms i mam go skreconego do na 3/4 a w radiu mam na subie 5 w skali do 15 bo ja juz wyroslem z umcyk umcyk umcyk ;-) ma byc fajny basik i nic wiecej ;-)

 

no chyba ze ktos z subaru chce golfa zrobic to niech zapakuje dwa monobloki rokforda dwa kondesatory z LCD podswietlane na niebiesko do tego dwie p3 i niezapomni o neonie koniecznie niebieskim i stroboskopach :twisted: no i przydaly by sie jeszcze kosci powiesic na lusterko no i neony w kabinie ;-) niezapomniec o swiecacych kureczkach na wentyle...

i co tam jeszcze gofiarze maja??

 

wygluszenie to licza od 200 do 350zl za drzwi wszystko zalezy co i jak...

glosniki to ten przedizal cenowy jest idealny ;-) 400zl na przod i troszke gorsze na tyl za 300zl ;-)

 

najlepiej zrobisz jak pojedziesz do jednego CarAudio i niech Ci zrobia jakis kosztorysik ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny chyba w funtach

 

...i to kłaków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie z mojego obecnego autka(citroen) wywalilem wzmacniacz, bufer itp (bo idzie na sprzedaz) i powiem ze na seryjnym radyjku bez zadnego wzmacniacza teraz gra ale na dobrych glosnikach w przednich wygluszonych drzwiach. I gra to itak calkiem nienajgorzej. Wiec gdybym mial nie wydawać za duzo i nie liczylaby sie dla mnie az tak jakosc to zdecydowanie najpierw porzadny system na przod+wygluszenie drzwi. I odrazu zrobi się przyjemniej. Ewentualnie jak fabryczne radio ma wyjscie na wzmacniacz to jakis wzmacniacz do tego przodu. Tyl wywalic w cholerę :) No chyba że czesto sie wozi pasazerow albo dzieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś pytał, to da się słuchać instalacji fabrycznej.

Cza ta:

basy na +6 lub więcej, średnie na -6, wysokie na -7, fader o 1 lub 2 na tył ale raczej tak dla formalności bo tylne głośniki w Forku XT06 potrafią rozśmieszyć do łez. Przy takich ustawieniach już da się posłuchać "trójki". Do "eremefki" i "zetki" trzeba zdjąć działkę - dwie basu bo inaczej membrany powylatają. Acha i musi być trochę głośniej, tak gdzieś na 25-30 i wtedy zaczyna to jako tako rozmawiać. Oryginalna płyta CD też zrobi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

to może ja dorzucę coś ze swojej strony. Poprzednie moje autka też miały audio mocno średnie pomimo 6 głośników i itp. Za każdym razem, wyciągałem radio, rozkręcałem i dobierałem się do elektroniki a właściwie do końcówki mocy i niestety za każdym razem było to dno, najgorsza wersja z danej linii. Ponieważ w tym temacie jest pełna standaryzacja, szukałem wyższych modeli tego samego wzmacniacza, kupowałem najlepszy możliwy pasujący pin-to-pin w tej samej obudowie. Za każdym razem jakość zwiększała się dramatycznie. W tej dziennie nie ma cudów, jest standaryzacja więc z poziomu radia da się bardzo dużo zrobić. Niestety nie wiem jak wyciągnąć radio 2 din ze swojego subaraka. Jak będę miał trochę więcej czasu to dobiorę się do flaków i podmienię na coś mocnego. Ostatni podmieniałem kumplowi w blaupunkcie, było jakieś dno 4x11 teraz ma 4x45w. Rożnica zabójcza nawet przy seryjnych głośnikach. Koszt około 300pln producent Toshiba. Po za tym radio 2 din ma złącze audio do którego da się podłączyć ipoda. Jedyne co trzeba zrobić to wyjąc płytę ze zmieniarki aby dźwięki się nie nakładały bo radio nie ma trybu aux (może ma. ale nie znalazłem)

 

zczeipod.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z zamkniętych wątków o audio w Foresterze padł tekst o braku wyciszenia seryjnego radia 2-DIN'owego podczas przychodzącej rozmowy telefonicznej (zakładając że zamontowany jest zestaw głośnomówiący). Pomijam oczywiście przełącznik wyciszenia na kierownicy- trzeba go nacisnąć a to już wymaga czasu i zaangażowania :wink:

W związku z namówieniem mojej kobiety na zmianę marki na jedyną właściwą (wybór padł na Forestera 2,5XT) zostałem zmuszony do główkowania jak zrobić wyciszenie automatyczne ("...przecież w focusie było!..."). Po rozbebeszeniu auta i przeanalizowaniu całej instalacji audio (w radiu są trzy kostki) już miałem się poddać, gdy mój wzrok padł na samotny brązowy kabelek przymocowany "trytytką" do tyłu radia... Okazało się że jest to właśnie "tel mute". Po podłączeniu do niego zestawu głośnomówiącego, podczas rozmowy radio zostaje wyciszone a na ekranie pojawia się napis "call". Co ważne, jeżeli gra akurat CD, to przechodzi on w stan pauzy, więc po skończeniu rozmowy słuchamy dalej od momentu wyciszenia.

 

Może mój wywód komuś się przyda, choć wiem że seryjne radia nie cieszą się popularnością (na szczęście wśród złodziei też). Podłączenie tego trwa około 15 min i radę powinien sobie dać każdy posiadający (minimum) zdolność utrzymania wkrętaka gwiazdkowego w ręku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O - bardzo fajne rozwiązanie - dostępne w Polsce?

Raczej nie (nie w ASO). Pełna kieszeń, chodzi mi o pełne zamknięcie, jest dostępna w USA, ew. na rynku japońskim. W wersjach EU, w ASO, jest dostępna taka jak opisywana wyżej http://www.scoobyparts.com/acatalog/GEN ... OCKET.html. Poza tym nie ma pomiędzy nimi różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

 

Widzę, że temat się zrobił profi. :)

 

Może się dołączę.

 

Otóż zastanawiam się nad upgrade'm seryjnego audio w moim Citroenie C2 VTS. Siedzą tam dwa jakieś głośniki z przodu, dwa tweetery gdzieś tam pod szybą przednia i dwa głosniki z tyłu w boczkach. Radio seria i myślę, że może zostać (tylko w takim wypadku działa wyświetlacz na desce itd.).

 

Co można zrobić, jak, gdzie w Warszawie i za ile żeby grało troche lepiej? Aha, ważna sprawa - powinno byc tanio. :razz: Nie chcę wydawać na audio kasy.

 

Słucham w zasadzie kążdej muzyki, od elektronicznej, klubowej przez rock, metal, punk po rap i jakieś pierdoły typu radio. :lol:

 

Jakies sugestie mile widziane. :)

 

Z góry thx!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można zrobić, jak, gdzie w Warszawie i za ile żeby grało troche lepiej? Aha, ważna sprawa - powinno byc tanio. :razz: Nie chcę wydawać na audio kasy.

 

Jak nie chcesz za dużo grzebać, kup głośniki (zestaw: tweeter + średni/niski ton) o wysokiej efektywności, tak żeby wbudowany w citroenowskie radio wzmacniacz sobie z nimi poradził. I tyle. Nic więcej nie trzeba, jeśli chcesz mieć zadowalający efekt za nieduże pieniądze.

 

Ja zawsze polecam Galerię Tonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można zrobić, jak, gdzie w Warszawie i za ile żeby grało troche lepiej? Aha, ważna sprawa - powinno byc tanio. :razz: Nie chcę wydawać na audio kasy.

 

Jak nie chcesz za dużo grzebać, kup głośniki (zestaw: tweeter + średni/niski ton) o wysokiej efektywności, tak żeby wbudowany w citroenowskie radio wzmacniacz sobie z nimi poradził. I tyle. Nic więcej nie trzeba, jeśli chcesz mieć zadowalający efekt za nieduże pieniądze.

 

Ja zawsze polecam Galerię Tonów.

Taka wymiana na pewno coś poprawi w porownaiu do serii, ale ja sugerowałbym jeszcze maty wygłuszające na drzwi (przynajmniej przednie). Jesli ma być tanio, to można kupić na Allegro z powłoką klejącą i samemu je założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja sugerowałbym jeszcze maty wygłuszające na drzwi (przynajmniej przednie)

 

Zdecydowanie tak, chociaż to nadal pozostanie "tanio" tylko wtedy, gdy właściciel sam dokona montażu mat :cool:. Bo np. w Galerii Tonów musiałby trochę za to beknąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...