Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

apal, hmm jakiej sluchasz muzyki?? bo to tez zalezy jakie glosniki ;-)

 

Bez przesady :P Rodzaj muzyki i odpowiednie dopasowanie głośników to tylko przy sprzęcie za minimum 5k zł :P

 

Dokładnie, jak już pisałam wyżej nie jestem audiofilem, więc zależy mi na tym, żeby sobie polepszyć ale bez przesady :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raga,

gdzie robiłes audio w okolicy?

 

Pro-Audio Tychy - REWELACYJNI goście - pro podejście, mają większość sprzętu u siebie na stanie. Wszystko czysto, ładnie no i audio gra :)

Własnie do Nich dzwoniłem i jestem umówiony na przyszły czwartek:)

 

A co fajnego zakładasz? Może być na PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra po tym jak Kuba pojechał mi o boomboxie :oops::mrgreen: postanowiłem wymienić przednie głośniki na coś lepszego od serii :cool:

teraz co wybrać, mam kilka propozycji:

1. Hertz HSK - kilka osób pisało w tym wątku że są spoko i dają rade

2. Hertz ESK - chyba tańsza (ale czy gorsza?) wersja tego co powyżej

3. Alpine SPS-171A

4. Alpine SPE-17CS

5. Infinity REF 6520CS

 

dodam że mają grać pod radyjkiem Alpine 9812RB i raczej napewno nie planuje w najbliższym czasie zakupu wzmacniacza, podłącze przód + półka pod radyjko i wsio.... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin_k ja tam znawcą nie jestem ale alpine robi dobre radia a nie glosniki. Z tych to ja bym jakies hertze wzial. A wogole to jak juz ktoś mówił DLS ma bardzo przyjemne głośniki tylko są dość głębokie i niewiem czy wchodzą bez przeróbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam radio alpina glosniki sony (odseparowany) wzmak magnata i mala skrzyneczka ;-)

 

wystarczy ;-)

 

dla apal, polecal bym cos z dobrych i tanszych i kompaktowych rozwiazan http://allegro.pl/item476653915_blaupun ... r_kra.html

lub

http://allegro.pl/item468895971_super_b ... ktura.html

 

co do glosnikow do drzwi

to niewiem jak z glebokoscia montazu w legacy/outb

http://allegro.pl/item470707975_infinit ... alera.html

 

http://allegro.pl/item475500472_dls_k6_ ... ratis.html

 

a radio zostaw fabryczne jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apal, myślę, że musisz podać zakres finansów jakie chcesz przeznaczyć na korekty - bez tego można czarować różnymi zestawami

 

Rodzaj muzyki i odpowiednie dopasowanie głośników to tylko przy sprzęcie za minimum 5k zł :P

 

niekoniecznie - poezja śpiewana nie wymaga chyba wzmaka i dynamiki rodem z piekła a death magnetic bez ampa to raczej tylko popierdzi

 

a te adaptery to też podobny syf

nie jest tak źle - ja zachowałem oryginalne radio (wygoda/estetyka/żona się nie zorientowała, że grzebałem :mrgreen: ) i spoko - tylko mi monter zapowiedział, że nie ma co ostro inwestować przy tym radiu (sprzęt ok ale górna półka kenwood to to nie jest jak gdzieś wyczytałem)

 

wymianą głośników i wstawieniem 2 z tyłu

 

szkoda kasy na głośniki z tyłu - lepiej za tą kasę wygłusz drzwi przednie

 

w nowszych Legacy jest wiekszy problem z wymiana radia

coś w tym jest - przy moich korektach nie wypięliśmy całkiem radia bo jest tam jakiś przewód do radia na stałe zaczepiony (może od navi??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apal, myślę, że musisz podać zakres finansów jakie chcesz przeznaczyć na korekty - bez tego można czarować różnymi zestawami

zdaję sobię sprawę, że nie istnieje "coś wspaniałego i niedrogo" :wink: , więc opcja, którą zaproponował Fala z subwooferem pod fotelem i wymianą głośników oraz wygłuszeniem drzwi z przodu jest dla mnie chyba optymalny. Podjadę w najbliższym czasie do miejsca, w którym prawdopodobnie to będę robiła i zobaczę co mi zapropnują. Chciałabym się zmieścić w 2tys. Nie mam pojęcia czy to się uda :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subwooferem pod fotelem i wymianą głośników oraz wygłuszeniem drzwi z przodu

Jezeli masz ograniczony budzet to zrezygnuj z tego subwwfera. Zro narazie glosniki dwudrozne w przednich dzwiach, wygluszenie i jakis wzmacniacz 2x30-40 watt. Przy dobrym przodzie, taki subwoofer podfotelowy duzo nie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym się zmieścić w 2tys

 

Sadze ze na luzie i spalcemwuhu. Chyba Blaupunkt robi tez niezle subwoofery (jesli nie zamawiasz tego z aukcji na ebayu) - ktore dodatkowo mieszcza sie pod fotelem.

 

PS_apal: wygłuszenie przednich drzwi + głośniki przód = 1000zł

subwoofer - 600-1000 - pewnie jak kupisz w warsztacie to "mątasz" masz za darmo (nie mogłem się powstrzymać :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apal, hmm 2000zl to majatek ;-) aa chociaz jak musisz oddac auto firmie do zrobienia to juz nie ;/ ale spokojnie bedziesz zadowolona ;-)

 

wzmak srednio liczac 300zl + sub 300zł + montaz 150zl + 700zł glosniki przod + 500zl wygluszenie drzwi przod ;-) powinno na styk starczyc... oczywiscie nie biore pod uwage tylnych drzwi ;-)

 

mozna wziasc tyl pod uwage tak:

wzmak srednio liczac 300zl + sub 300zł + montaz 150zl

399zl odseparowany zestaw przod

299zl cos na tyl

500zl wygluszenie przodu

 

niewiem jak z wygluszeniem i montazem ale dalem pi razy drzwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady :smile: , ja tylko rzuciłam kwotą, bo nie mam bladego pojęcia ile to może mnie wynieść, a nie chcę żeby ze mnie zdarli.

Rozparcelowanie tej kwoty przez sfaragdasa jest rzeczywiście nieco zabawne :wink: .

Wiem doskonale jak się czuje Blondynka w Subaru w warsztacie samochodowym, warsztacie oponiarskim i nie chcę się tak czuć w salonie z car audio :razz: :wink: :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko - za 2 koła możesz mieć przyzwoity zestaw do fabrycznego radia - nie inwestuj w głośniki za pół miliona :razz: bo i tak nie usłyszysz tematu ale coś można dobrać na pewno i w car audio doradzą ci (absolutnie unikaj speców z różnych media marktów)

 

nie inwestuj w woofer pod fotelem - głośnik basowy musi mieć przestrzeń, żeby brzmieć a pod fotel to się raczej skrzynia nie mieści więc lepiej przesunąć tą kasę w inne elementy (swoją drogą przyzwoitą skrzynkę do bagażnika można kupić za niewielkie pieniądze - jak ktoś lubi :razz: )

 

ja zostawiłem radio z fabryki - zmieniłem głośniki z przodu, wygłuszyłem przednie drzwi (tu nie oszczędzaj raczej) i amp doszedł i spoko jest - jak kiedyś w łodzi będziesz - służę demonstracją - zastanów się przed zakupem jakich głośników potrzebujesz (co chcesz słyszeć :wink: ) - na ścianie inaczej brzmią niż w aucie więc będziesz musiała zaufać monterom :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...