Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... wrr...

 

witajcie ;-)

 

niechodzi o to ze chce wam nowinki wprowadzic...

 

ale o to ze na forum passata jak szukalem audio do b4 to mialem tylko audio do b4. jak szukalem czegos do zawieszenia to mialm konkretnie o b4. a tu jak szukam audio do gc to mam 9 stron od 2005 do przejzenia i jak narazie znalazxlem audio do forestera outbecka czy legacy a jak sie natknalem na kawalek tekstu do imprezy to bylo do gd a nie do gc... no ale coz jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to nie !!!Ja dawalem osobiście opis zabudowy i zdjecia z GCF 98r wiec co jbl odseparowanego mam u siebie bez dystansow sie nie dalo bo szyba zachacza!!

Gwizdki w boczkach do tego na tyl glosniczki alpiny w drzwi radio blaupunk (zapomnialem modelu ale jeden z lepszych )

 

Zdjecie wygłuszenia bo bez tego zapomnij ze zagra to przyzwicie (gąbka do środka na zewnatrz mata bitumiczna sa na forum ) + nowe kable

 

Nastepny plan to wzmazniacz 4kanaly (2 na przednie drzwi i 2 zmostkowane na tylnią skrzynke ) firm jeszcze nie wybralme ale chyba alpina ???? I nowy zapach bo stary sie kończy

:PPPPhehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cypis, gąbkę włożyłeś w drzwi :shock: ?? To tam masz już niezłe bagno. Jeszcze jedna zima i możesz szukać kompletu drzwi :roll:

 

[ Dodano: Pon Sie 04, 2008 8:14 am ]

Witam ;-)

 

Temat ten moze byc inforamcja dla tych co chca cos poprawic w imprezie w sesie w audio ;-)

 

- wiec mam pytania jakie glosniki na przod do subaru impreza mozna zamontowac??

- czy przednie drzwi wymagaja wygluszenia??

- jakie glosniki sa montowane seryjnie??

- o co chodzi z subwooferem pod siedzenie??

- tylna polka... widze ze tam jest miejsce na fajne 17cm glosniki ;-)

 

Ja kupilem niedawno subcie ale poki co stoi w warsztacie ;-) wiec narazie moge poplanowac audio w tym autku.

 

Mam glosniczki JBL-a serie GTO 16,5 cm ;-) dla niewtajemniczonych jest to zestaw odseparowany

 

Wzmacniacz Marnat The Rock 400 ( 240W w RMS)

 

skrzynia basowa 30cm.

 

Biorac pod uwage to ze w subaru slucha sie silnika a nie muzyki niechce montowac do bagaznika skrzyni bo to nie auto na taki sprzet.

 

chcialbym cos zrobic o ile da sie cos zrobic z tym wooferem pod siedzeniem

 

jezeli na przod wchodza 16cm to JBL juz tam bedzie montowane... gdzie mozna zamontowac twetery z przodu??

 

i co polecacie na tylna polke??

 

Pozdrawiam czekam na info ;-)

 

Primo nie "sesie" tylko scene

ad1. wszystko zależy od twoich predyspozycji (czego słuchasz) i przede wszystkim ile pieniędzy chcesz przeznaczyć, z drugiej strony skoro napisałeś że będzie tam JBL to poco pytasz :?:

ad2. wszystkie drzwi przednie wymagają wygłuszenia no może w Maybachu nie trzeba :lol:

ad3. badziewie - papierówki

ad4. takie wynalazki są dobre dla osób które nie zwracają uwagi na brzmienie

ad5. daruj sobie, dobry zestaw odseparowany + (nie rozumiem dlaczego nie do tego samochodu??) skrzynia dadzą Ci tyle radości z odsłuchu że nawet nie będziesz wiedział że z tyłu nic nie ma, jeśli chodzi o montaż głośników wysoko tonowych to najrozsądniej bedzie je zamontować w słupkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capricorn dzieki za info ;-)

 

ale mi chodzi o to czy na przod zmiesci sie glosnik 17cm ;d ten JBL

napeweno trzeba wygluszyc drzwi ale czy musza byc dystanse?? ;-)

 

wzmacniacz pod fotel do JBL ponoc fajnie beda graly ;p

 

na tyl wsadzic jakis zestaw do 300zl z JBL czy co innego polecacie?? (ale bez wzmacniacza)

 

no i bagaznik:

na razie skrzynia ;-) ta co jest 30cm na wzmacniaczu magnata ;-) a chyba bede musial dokupic drugi bo magnat pojdzie na JBL ;-)

 

czy kondensator jest potrzebny?? i jakiej pojemnosci??

 

w sumie amm akku 54ah (niewiem czy nie zamaly??)

beda dwa wzmacniacze magnat the Rock 4000 kazdy w RMS 200W na mostku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad podmianą radia w US OBK na europejskie - kwestia skoku częstotliwości o 0,1 a nie 0,2 MHz oraz RDSu. (złączki to osobna kwestia - już rozpracowana).

Czy ktoś wie, GDZIE i CZY można kupić SAME "bebechy" - bez panelu? Czyli - radio, zmieniarka 6xCD i kaseta? A może ktoś ma? :)

ASO ZTCW sprzedaje tylko komplecik. (Tak?)

Czy też radio i klimatyzacja są zintegrowane i <>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sfaragdas, do kazdej Imprezy potrzeba dystanse, nie da sie w dzwi zalozyc jakichs przyzwoitych glosnikow bez dystansow.

Na tylna półkę nie zaklada sie zadnych glosnikow (chyba ze do Golfa :lol: ).

JBL tez sa dobre tylko dla golfiarzy, za te same pieniadze mozna kupic glosniki lepiej grajace, tylko jest taki problem ze to juz bylo napisane w tym watku, ale tobie sie nie chce czytac, a mi sie nie chce pisac jeszcze raz.

 

Wiem ze nie lubisz czytac, ale mozje jednak skosiłbyś sie na zapoznanie z tym tekstem http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCa ... 01beta.pdf

 

Fala, jaki rocznik i czy klimatyzacja jest auto czy manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba

chodzi o to ze ja glosniki mam z passata bo tam sobie wstawilem JBL GTO serie...

i chce je poprostu wrzucic do subaru bo nie mam kasy na inne...

co do tylu to chodzi o to ze tam popoprzedni wlasciel zalozyl jakies glosniki ale one sa juz wyrypane ;/ a jak zdemontuje to zostana dziury dlatego chce na tyl cokolwiek zalozyc takiego zeby nie psulo mi calego audio w aucie ;-) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cypis, gąbkę włożyłeś w drzwi :shock: ?? To tam masz już niezłe bagno. Jeszcze jedna zima i możesz szukać kompletu drzwi :roll:

 

 

Nie nie kupilem taki dziwny wynalazek gdzieś w JUKEJ:PP ni to gabka ni styropian nie wsysa to wody i ma lepsze wlaściwości akustyczne podobno ....(cena tez byla nie zaciekawa:((( ale warto bylo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fala, jaki rocznik i czy klimatyzacja jest auto czy manual.

 

2005 r., klima auto 2 strefowa (wtedy w EU chyba jeszcze nie wstawiali 2-strefowej klimy ale może się mylę)

O takie coś: 7458208982b1752am.jpg

 

Najbardziej to tak by mi się podobało:

789a37756a3345d9m.jpg

 

...ostatecznie jest takie wyjście:

http://www.subaruoutback.org/forums/sho ... o+connect*

 

...które u mnie odpada ze względu na automatyczną klimatyzację - ale może komuś się przyda ->

http://www.scosche.com/products/productID/1600

 

Myślałem nawet o wycięciu górnej połówki panela i wstawieniu tej części panela z EU spec wraz z bebechami (bez druciarstwa :mrgreen: )

...ale jeśli np jest klima z audio sparowana/zintegrowana to chyba jw. - czyli <>

 

Inna jeszcze rzecz - źródło zewnętrzne czyli aux:

 

http://www.jazzyengineering.com/

 

...a jak już listuję:

http://www.scoobymods.com/forums/showthread.php?t=3357

http://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=749402

http://www.subaruoutback.org/forums/sho ... eadid=2527

http://legacygt.com/forums/showthread.p ... =aux+input

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kuba dzięki - takie DIY będę rozważał na końcu, na razie chciałbym się dowiedzieć, jak jest z tym, co wyżej pisałem - czyli:

 

<

ASO ZTCW sprzedaje tylko komplecik. (Tak?)

Czy też radio i klimatyzacja są zintegrowane i <>?>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie audio - będę sam wygłuszał i się bawił - ma ktoś jakieś wskazówki, jak jest montowany cały ten plastik na drzwiach - zazwyczaj albo z sieci ściągałem książki serwisowe z punktami mocowań albo samemu odkręcałem (i wtedy zawsze gdzieś o jednej zapomniałem i szarpałem - psułem :P )

 

No i jak wygląda z wyjściem pod chinche - mam US spec 2 DIN nie wyciągałem jeszcze (może ktoś na szybkości napisze, co popuścić by wyciągnąć ;))

 

Samemu wyjścia bym nie roabiał, ale czy jest to proste czy lepiej od razu dać gdzieś do jakeigoś pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fala, czy w tym linku co podalem nie widac radio z klima sa zintegrowane?

 

Widać :wink:

Nie wiem tylko, czy nie fajniej będzie zamiast takiego DIY (ponieważ nie mam zarzutów do dźwięku w OBK) spróbować montażu z nowszego OBK - ale widzę, że najlepiej będzie się przejechać do ASO.

W każdym razie dziękuję za info.

A na razie - wakacje! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie audio - będę sam wygłuszał i się bawił - ma ktoś jakieś wskazówki, jak jest montowany cały ten plastik na drzwiach - zazwyczaj albo z sieci ściągałem książki serwisowe z punktami mocowań albo samemu odkręcałem (i wtedy zawsze gdzieś o jednej zapomniałem i szarpałem - psułem :P )

 

No i jak wygląda z wyjściem pod chinche - mam US spec 2 DIN nie wyciągałem jeszcze (może ktoś na szybkości napisze, co popuścić by wyciągnąć ;))

 

Samemu wyjścia bym nie roabiał, ale czy jest to proste czy lepiej od razu dać gdzieś do jakeigoś pro?

 

poszukaj tutaj

 

jedna uwaga, żeby zobaczyć załączniki, zdjęcia itp. trzeba się zarejestrować ... ale warto :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...