Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym tam nie szedl. Ludzie, ktorzy tam pisuja, szlysza roznice pomiedzy kablami glosnikowymi, a to jest juz niebezpieczne.

 

Kiedyś też tak myślałem aż do momentu kiedy zapragnąłem mieć prawdziwe Home Theatre, i dobre Car Audio :twisted:

 

I jeszcze dla osób chcących pogłębić Arkana Car audio polecam

http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCa ... 01beta.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam nie szedl. Ludzie, ktorzy tam pisuja, szlysza roznice pomiedzy kablami glosnikowymi, a to jest juz niebezpieczne.

 

czytalem kiedys artykul o tescie jaki przeprowadzil ktos chcacy sprawdzic czy warto inwestowac w kabelki po zylion $ za metra.... no i sie okazalo ze spece nie byli w stanie odroznic czy sluchali muzyki przez kable high endowe czy tez przez zwykly drut typu "wyprostowany wieszak od koszuli" :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam nie szedl. Ludzie, ktorzy tam pisuja, szlysza roznice pomiedzy kablami glosnikowymi, a to jest juz niebezpieczne.

 

czytalem kiedys artykul o tescie jaki przeprowadzil ktos chcacy sprawdzic czy warto inwestowac w kabelki po zylion $ za metra.... no i sie okazalo ze spece nie byli w stanie odroznic czy sluchali muzyki przez kable high endowe czy tez przez zwykly drut typu "wyprostowany wieszak od koszuli" :???:

:shock: :lol:

 

Chciałbym przeczytać ten artykuł, podejrzewam że tak samo tendencyjny jak na przykład fenomen Laguny 3 GT :lol:

A tak na poważnie dając najlepszy kabel do zestawu Buschen czy jak to sie pisze masz racje nikt tego nie odróżni, ale jeśli ktoś ma wzmacniacz klasy A i do tego przetworniki Hi-End typu Focal Utopia różnica wież mi jest kolosalna.

 

Łopatologicznie tłumacząc to tak jakby jeżdżąc wolnym ssakiem 2.0 zalewając go Motulem z górnej półki oczekiwać wzrostu mocy, czy mniejszego zużycia paliwa bądź coś w tym rodzaju.

 

Wszystko zależy od tego kto jakiego efektu oczekuje. Trzeba mierzyć siły na zamiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przeczytać ten artykuł, podejrzewam że tak samo tendencyjny jak na przykład fenomen Laguny 3 GT

 

powtarzam tylko to co czytalem i nie biore odpowiedzialnosci za to co pisze :mrgreen:

 

ja sie nie znam, gra? gara ! mi wystarczy :wink:

 

Łopatologicznie tłumacząc to tak jakby jeżdżąc wolnym ssakiem 2.0 zalewając go Motulem z górnej półki oczekiwać wzrostu mocy, czy mniejszego zużycia paliwa bądź coś w tym rodzaju.

 

a w turbo mniej pali od motula? jakos nie zauwazylem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wierzę w moc kabli - najpoważniejszy test, jaki zrobiłem, polegał na podłączeniu jednego źródła do wzmacniacza na raz interconnectem analogowym z wtykami RCA, TOSlinkiem i S-PDIF-em. Miałem z każdego rodzaju interconnectów po kilka sztuk - odpaliłem CD i we wzmacniaczu przełączałem źródło sygnału w trakcie odtwarzania muzyki. Odpadał interconnect, który dawał najgorszy dźwięk; wyłączałem sprzęt, wymieniałem najgorsze rozwiązanie i jechałem dalej.

 

Test był o tyle dobry, że wszystkie pozostałe elementy były niezmienne. Poza tym nie służył ustaleniu, który interconnect jest najlepszy, a ustaleniu, który najbardziej mi odpowiada :cool:.

 

Różnicę pomiędzy analogiem i cyfrakami, oraz różnymi analogami było słychać w sposób oczywisty. Cyfraki praktycznie wszystkie grały podobnie (tak samo?). Tak że ja popieram stronnictwo twierdzące, że "kable" mają znaczenie (a np. nie popieram stronnictwa twierdzącego, że kopiowanie cyfrowych materiałów wpływa negatywnie na jakość materiału na kopii) :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w samochodzie dopiero się przymierzam ale w domu coś tam się słyszało...

kable mają kolosalne znaczenie brzmieniowo - ojciec kumpla jak chce basu więcej to przewody głośnikowe zmienia (bo wzmacniacz wart pół mojego auta ma tylko pokrętło głośności :twisted: ) - co więcej - jak mi demonstrował temat w dobrze ustawionym pokoju na dobrym sprzęcie - wyraźnie słychać takie rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BESTISZ co wielkosci i glebokosci to niemiecka strona blaupunkt Ci pomoze.Wygluszenie obowiazkowe, znanej w car audio ale tez nie taniej.Jak potrzebujesz pomocy to wyslij mi wiadomosc na pw a podam Ci numer do mnie w cork.1000zl na same glosniki jest ok .

 

[ Dodano: Wto Lip 08, 2008 9:46 pm ]

P.S."porady co niektórych osób co do tematyki CarAudio są porażające. :wink:

Jeszcze jedno żadnych linków do Aledrogo.pl" Święta prawda CAPRICORN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość malysmok

Witam,

 

Jestem nowy na tym forum i chce sie zapytac o audio w subaru. Wiem, ze temat byl juz walkowany, ale nie znalazlem wszystkich interesujacych mnie informacji.

 

1. Czy w nowych wersjach Subaru - Forester 2009 i Legacy Diesel jest inny sprzet audio niz w starszych wersjach (ktory niestety nie zbiera pochlebnych opinii)

 

2. Jakiej firmy jest fabryczne radio i glosniki w Subaru?

 

Dzieki. Pozdrawiam wszystkich

 

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowej wersji legacy też nie jest to super brzmienie niestety

a z tego co wiem jest to sprzęt kenwood - ale - głośniki są lipne a drzwi potrzebują wygłuszenia ze względu na znajdującą się tam standardowo folię, która specjalnie nie czaruje dźwiękiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wymiany oryginalnego radia na inne i mam pytanie odnośnie możliwości zachowania sterowania radiem z kierownicy.

 

Do kupowanego radia pasuje adapter CAW-SB1570 dedykowany do imprezy i forestera

 

 

ale piszą, że pasuje do modeli produkowanych od 2008 roku ... Ja mam MY07

 

Oglądałem kierownicę w MY08 i klawisze sterowania są te same co w MY07 ... czy jest jakaś różnica w wiązce wychodzącej z kierownicy?

 

Może ktoś wie czy ten adapter będzie pasował do MY07?

 

edit:

Już wiem, że nie będzie pasował ... ale wiem też, że można zachować sterowalność radiem z kierownicy stosując inny adapter :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede zakladal nowego watku, podepne sie tutaj....

seryjne audio 2 din w imprezie, to z tego co sie dowiedzialem, to kenwood

nie ruszalem swojego, ale na ebayu znalazlem fote 'od tylu' i jest tam gniazdko, ktore wyglada jak zlacze do zmieniarki... prawda to?

a wiec, jezeli mozna podlaczyc zmieniarke to jaka? bawil sie ktos w takie cus?

aha, fotka....

radiotyllw9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;-)

 

Temat ten moze byc inforamcja dla tych co chca cos poprawic w imprezie w sesie w audio ;-)

 

- wiec mam pytania jakie glosniki na przod do subaru impreza mozna zamontowac??

- czy przednie drzwi wymagaja wygluszenia??

- jakie glosniki sa montowane seryjnie??

- o co chodzi z subwooferem pod siedzenie??

- tylna polka... widze ze tam jest miejsce na fajne 17cm glosniki ;-)

 

Ja kupilem niedawno subcie ale poki co stoi w warsztacie ;-) wiec narazie moge poplanowac audio w tym autku.

 

Mam glosniczki JBL-a serie GTO 16,5 cm ;-) dla niewtajemniczonych jest to zestaw odseparowany

 

Wzmacniacz Marnat The Rock 400 ( 240W w RMS)

 

skrzynia basowa 30cm.

 

Biorac pod uwage to ze w subaru slucha sie silnika a nie muzyki niechce montowac do bagaznika skrzyni bo to nie auto na taki sprzet.

 

chcialbym cos zrobic o ile da sie cos zrobic z tym wooferem pod siedzeniem

 

jezeli na przod wchodza 16cm to JBL juz tam bedzie montowane... gdzie mozna zamontowac twetery z przodu??

 

i co polecacie na tylna polke??

 

Pozdrawiam czekam na info ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumex dzieki ale mi chodzi audio nie ogolnie do subaru ale konkretnie do imprezy GC i do zadnej innej mnie nie interesuje ;-) bo tu juz jest 9 stron i jak ja mam to cale przeczytac to mi sie niechce... daj spowrtem temat jako audio ale tylko do imprezy GC ;d no ewentualnie do imprez ogolnie ;-) ale po co mi forek czy outback ;-) czy legacy... ;d pozdro ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...