Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, ale nie sądzę żeby ten warszat był w moich okolicach -chyba że gdzieś w okolicach południowej Wielkopolski ?

 

...no tak - w Warszawie/Markach to jest...

 

podwujna

 

mimo wszystko - DWÓJA!!!!!! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie, jaka jest maksymalna glebokosc montazowa dla glosnikow w przednich drzwiach w Sti 2002?

Pilne.

 

w forku to okolo 70 mm mysle, ze w imprezie bedzie podobnie - mozna to wyregulowac dystansem z mdf. Glosniki 165 maja taka glebokosc montazowa,ze spokojnie sie mieszcza. Dla pewnosci zdejmij boczek dzwi i sprawdz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w forku to okolo 70 mm mysle, ze w imprezie bedzie podobnie

Niekoniecznie. Drzwi w Imprezie slyna z tego, ze potrzebuja plytkie glosniki.

mozna to wyregulowac dystansem z mdf

A co z maskownica, jesli glosnik bedzie wystawal za bardzo?

Dla pewnosci zdejmij boczek dzwi i sprawdz

Gdybym mogl to zrobic, nie zanudzalbym tutaj. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do glosnikow Hertz to wybaczcie( moje audiofilskie zboczenie) ale nie ma sie czym zachwycac tymbardziej nie uzywajac zewnetrznego wzmacniacza.W tej cenie sa sprzety o 3 klasy lepsze ,np 16tka Vify

 

W tej cenie ??

tu masz przykładową cenę hertzy:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=312122138

A tu Vifa:

http://audiodealer.pl/index.php?product ... prod_id=71

 

Chyba, że masz inne ciekawsze źródła zaopatrzenia ? Przyznam, że w ogóle jesli chodzi o internet to jest bardzo mało ofert tych głośników vify albo ja nie potrafie korzystać z google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cos slabe parametry (na papierze) ma ta Vifa!

"Frequency range [Hz] 57-8000" - ani to nie gra nisko, ani wysoko!

No, chyba, ze tak maja audiofilskie glosniki, sorry, przetworniki, to ja przepraszam, ale sie nie znam! :oops:

 

EDIT: juz wiem - troche zle porownanie, jesli chodzi o parametry - ta Vifa nie zawiera tweeterow! No i problem pasma sie wyjasnia.

A co do ceny,to dokupujac tweetery, wyjdzie min. 770PLN, wiec rzeczywiscie, ciezko mowic o takiej samej cenie, co Hertz.

 

[ Dodano: Sro Lut 20, 2008 9:49 am ]

A co Lisek powie na MB Quart? Pamietam, ze jaies 10 lat temu, Car HiFi sie zachwycalo to firma...

Tu przykladowy, tani zestaw o fajnych parametrach:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=310192625

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JED jak chcesz posłuchać HSK 165 na fabrycznym radiu to u mnie jest taki zestaw.

Przy okazji dzięki za przejażdżkę STi, b. fajne auto

(O! Kto to?! :wink:

W tej sekundzie mialem do Ciebie pisac PW! He, he! Ciekawe!) JASNE, ze chce posluchac, bo waham sie pomiedzy HSK, a Infinity. Wydaje mi sie, ze Infinity sa troche lepsze i na wiecej mocy przygotowane.

Nie ma za co - teraz jezdzi lepiej, bo nie ma katow!

Co do wyciszenia, to:

Grzegorz napisał/a:

ile kosztuje mniej więcej wyciszenie drzwi ?

o ile dobrze pamiętam - ze 2 stówki z robocizną i materiałami

800,- to za wygłuszenie wszystkich dzwi z materiałem koleś chciał
Cena wytlumienia zalezy od rodzaju mat jakich sie uzywa ,paczka Dynamat Extreme Bulk Pack na pare drzwi to wydatek 1039PLN.
Za wygłuszenie drzwi 200 zł/ szt.

No, to ile w koncu? :razz:

JED kubacki podał pewnie cenę na komplet, a ja za drzwi za szt.

Wydaje mi się, że 200 za 1 szt. drzwi to normalna cena - maty APP.

Jak chcesz posłuchać to masz mój nr tel, a jak już nie masz to PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz posłuchać to masz mój nr tel, a jak już nie masz to PW

Jak juz pisalem, chetnie skorzystam - tylko musze byc znow w PL!

 

Czy wiesz moze, jaki byl zapas glebokosci, przy montazu Hertz'ow?

 

Niestety nie wiem, jak montowali głośniki to akurat obiad jadlem :mrgreen: . Nie siedzialem w garażu 4 godz., ale te Hertz-e wydawały mi się dość głębokie i po dorobieniu dystansów zmieściły się bez problemu.

Jak będziesz w PL to dzwoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwizdki w trójkątach lusterek.

Fala- gdybyś miał gdzieś fotkę tych zamontowanych tweeterów to byłoby fajnie gdybyś ją wrzucił (albo na pw), ciekawi mnie jak to wizualnie wygląda.

 

Dodatkowe pytanie (wybaczcie ale lama ze mnie kompletna w temacie audio car) - czy do tweeterów prowadzić trzeba jaką dodatkową wiązkę od radia (czy kostki) czy też wpina się to razem z głośnikiem niskotonowym razem do fabrycznnej wiązki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, jak montowali głośniki to akurat obiad jadlem . Nie siedzialem w garażu 4 godz., ale te Hertz-e wydawały mi się dość głębokie i po dorobieniu dystansów zmieściły się bez problemu.

Jak będziesz w PL to dzwoń.

Myslalem, ze to TEZ sam robiles. Widzisz - juz te Hertz'e potrzebowaly dystansow, a te ktore ja chce nabyc,sa jeszcze o 6 mm glebsze! :sad:

Zadzwonie.

czy do tweeterów prowadzić trzeba jaką dodatkową wiązkę od radia (czy kostki) czy też wpina się to razem z głośnikiem niskotonowym razem do fabrycznnej wiązki ??

 

Oba glosniki podlaczasz do zwrotnicy, a ja do radia. I tak robisz z obu stron.

Tak mi sie wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja juz umowiony na poprawienie dzwieku. Akurat w Galerii Tonow stala Supra Piotra Dobrowolskiego. Po zamontowaniu body kit'a wyglada... hmmm... dosc szeroko :mrgreen: Swoja droga najbardziej zastanowilo mnie montowanie LCD w fotelach kubelkowych z tylu - w polaczeniu z pasami szelkowymi :shock:

A jesli chodzi o mojego GT - to glosniki tyl - wymiana + wytlumienie polki, przednie w drzwiach wymiana + wygluszenie drzwi, przeniesienie gwizdkow na wysokosc lusterek, wymiana Pioneer'a na Alpine + wymiana okablowania. Zostaje wzmacniacz i subwoofer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, jak montowali głośniki to akurat obiad jadlem . Nie siedzialem w garażu 4 godz., ale te Hertz-e wydawały mi się dość głębokie i po dorobieniu dystansów zmieściły się bez problemu.

Jak będziesz w PL to dzwoń.

Myslalem, ze to TEZ sam robiles. Widzisz - juz te Hertz'e potrzebowaly dystansow, a te ktore ja chce nabyc,sa jeszcze o 6 mm glebsze! :sad:

Zadzwonie.

Jakby było cieplej montowałbym sam, ale wtedy akurat było zimno, a taka robota to jednak kilka godzin, a w garażu zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pytania o glebokosc montazowa w 2002 roku to radze uwazac, ja mam u sibebie zalozone polkaudi 16cm + zwrotnice+ tweetery i naprawde te glosniki 16cm sa niskie (nie pamietam ile ale malo w porowniau do innych) a mieszcza sie na styk z dystansem oryginalnym od nich.

Wogole to jakosc dzwieku w SI jest slaba bez wyciszenia drzwi nie warto sie bawic w inwestycje wieksze - to moja opinia; po wyciszeniu to jest juz calkiem niezle ale i tak nie ma rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fala- gdybyś miał gdzieś fotkę tych zamontowanych tweeterów to byłoby fajnie gdybyś ją wrzucił (albo na pw), ciekawi mnie jak to wizualnie wygląda.

 

wygląda kosmicznie :) ...bo w Legacy z 91r są b płaskie trójkaty. Roczniki 94-99 mały już tweetery w trójkątach - a więc fabrycznie wypukła obudowa. Moje są mocowane do trójkątów i wyglądają jak grzybki.

Foty nie dam teraz rady - właśnie wyjazd zaraz do Zakopanego na 6 dni, więc dopiero po powrocie (jadę OBK, nie t-dziadkiem, więc nawet mms odpada).

Zapisałem sobie, żeby nie zapomnieć :mrgreen: bo inaczej będzie - ke...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pytania o glebokosc montazowa w 2002 roku to radze uwazac, ja mam u sibebie zalozone polkaudi 16cm + zwrotnice+ tweetery i naprawde te glosniki 16cm sa niskie (nie pamietam ile ale malo w porowniau do innych) a mieszcza sie na styk z dystansem oryginalnym od nich.

O to wlasnie chodzi...Ehh, nie kupie tego, co chcialem... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Sro Lut 20, 2008 9:49 am ]

A co Lisek powie na MB Quart? Pamietam, ze jaies 10 lat temu, Car HiFi sie zachwycalo to firma...

Tu przykladowy, tani zestaw o fajnych parametrach:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=310192625

MB Quart to niezła firma ale w przedziale cenowym 200-300 zł raczej nie ma co liczyć na highend. Polecam lektury numerów caraudio ( o ile jeszcze wychodzi ), tam są zamieszczane testy porównawcze różnych głośników w różnych klasach cenowych. MB Quarty z linku powyżej z pewnością nie nadają się do podłączenia bez wzmacniacza. Szukajcie głośników z papieru na gumowym zawieszeniu i wysokotonowych z jedwabnymi kopułkami, niestety takie zestawy są sporo droższe niż 200-300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dużo czytałem na temat głośników w cenie do 300zł i na forum caraudio pod samo radio polecili mi Helix DarkBlue 62.1 i napisali ze jak w przyszłości wzbogace sie o wzmacniacz to dopiero bedzie czad. Kupiłem je w Saturnie taniej niz na allegro. Wygłuszenie Soudalband i jak dla mnie efekt pod samym radiem(DEH-2800) jest wystarczjący. Pewnie pod wzmacniaczem by zagrały lepiej bo zwykłe radio ma mocy ciągłej nie wiecej niż 30W przy 14,4V.

 

Wygłuszenie to podstawa :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie glosniki vifa 16 z przodu z gwizdkami, do tego wytlumione drzwi - gra niezle...

mam przy okazji pytanie - planuje wymienic glosniki z tylu, najprawdopodobniej tez to bedzie vifa, czy warto wytlumiac tylna polke? a tylne drzwi, chociaz nie ma w nich glosnikow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylnych drzwi nie warto wygłuszać, co z półką zrobić nie wiem, ale wiem ze głośniki powinny byc solidnie przymocowane i nie powinny wprawiać w wibracje półki. Ja w Megan Coupe miałem fabrycznie jakaś watę miedzy górą półki, a dołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...