Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ,że było juz kilka wątków w tym temacie ale strasznie mnie juz denerwuje audio w moim aucie i postanowiłem coś z tym zrobić. Czy mozecie mi podpowiedzieć co da sie zrobić z audio w legasiu bez wywalania jakiś wielkich pieniedzy??

 

Ja w imprezie wymieniłem głośniki na Rainbow CSX 265 (jakoś tak) w cenie katalogowej 700 PLN za parę. Gra bardzo ładnie, dużo lepiej niż seria, w zupełności mi wystarczy. Myślę jeszcze o jakimś podstawowym wzmacniaczu, bo ten wbudowany w firmowe radio przy dużej głośności (a czasem lubię poszaleć) traci oddech :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja planuje taki zestaw:

- Xetec 4G-600 MkII (http://www.soniadraga.com.pl/ca/?ca=694)

- VEGA 10D4 (http://jtp.ldc.pl/JTP/car_audio/oferta/ ... od_id=1041)

 

Z przodu są Infiniti reference 6510 cs (troche słabe, nie wiem czy nie pójdą do wymiany)

Radio chyba pozostanie.

 

Co o tym myślicie?

Jeszcze nie wiem kto mi to porządnie zamontuje :roll: Chodzi mi o profi zabudowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie cewki polecam zdecydowanie,wtedy latwiej jest operowac obciazeniem glosnika w Omach.

Profi instalacje polecam www.galeriatonow.pl, Czarka polecam z reka na sercu :)

Przy Xetecu i Vedze polecal bym na przod Vifa 160 + tweeter Ne026 i masz super zestaw. Koszt tych glosnikow to ok 1000 ale sa rozne tweetery do wyboru co owszem zmienia cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie cewki polecam zdecydowanie,wtedy latwiej jest operowac obciazeniem glosnika w Omach.

Profi instalacje polecam www.galeriatonow.pl, Czarka polecam z reka na sercu :)

Przy Xetecu i Vedze polecal bym na przod Vifa 160 + tweeter Ne026 i masz super zestaw. Koszt tych glosnikow to ok 1000 ale sa rozne tweetery do wyboru co owszem zmienia cene.

 

Czyli ta vega będzie dobrym wyborem do xeteca :)

Możesz podlinkować vifa (sklep/dystrybutor) bo nic nie mogę znaleźć :roll:

Zaraz napisze do Galerii, co by się umówić.

 

Takie pytanie już praktyczne. Kupić sprzęt samemu, czy pozostawić to Galerii :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co musis zrobic to wyprowadzic sygnal na wzmacniacz ,czyli czincze Front i Rear .To takze zrobia ci na miejscu w Galerii Tonow.Zawsze tez mozna je lekko podrasowac np przez wymiane kondensatorow lub innych elementow na lepszej klasy np Alpine. Koszt niewielki bo ok 200-300 a poprawa bardzo znaczaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja planuje taki zestaw:

- Xetec 4G-600 MkII (http://www.soniadraga.com.pl/ca/?ca=694)

- VEGA 10D4 (http://jtp.ldc.pl/JTP/car_audio/oferta/ ... od_id=1041)

 

Z przodu są Infiniti reference 6510 cs (troche słabe, nie wiem czy nie pójdą do wymiany)

Radio chyba pozostanie.

 

Co o tym myślicie?

Jeszcze nie wiem kto mi to porządnie zamontuje :roll: Chodzi mi o profi zabudowe.

 

Wow, fajne parametry ma ten Xetec !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprawianie fabrycznego audio bawie sie juz od kilku lat, z doswiadczenia wiem ze najlepszy stosunek cena/jakosc brzmienia daje zestaw1:

- sredni/niższy model radia dobrej firmy np: Alpine CDE 9847RB zl (wazne zeby mial 2 pary wyjsc )

- sredniej klasy głosniki do przodu 16cm+ tweeter 500-800 zl, np Hertz HSK

- subwoofer 30cm (25 jak nie ma miejsca) +/- 400 zł

- wzmacniacz 4 kanałowy np jakis sredni model JBL <1000zł

Zamontowac to porzadnie, tzn glosniki przednie w dystanse z(wyciete z MDF) i w wytlumione drzwi, kable i cinche najlepiej kupic markowe ale tanie (watpie zeby ktos uslyszal roznice). MDF 16mm jest w OBI, Mate do wygluszania drzwi kupuje sie w Castoramie (pierwotnie ma sluzyc do uszczeniania dachow/kominow - taka srebrna) rolka okolo 80 zl - sztywnych wytlumiajacych z allegro nie polecam bo nie do kazdych drzwi sie nadaja a poza tym pekaja podczas zimowych mrozow), do tego wyzynarka troche narzedzi, wolny weekand i audio gotowe. Subwoofer lepiej kupic w gotowej skrzyni - chyba ze ktos umie i ma czas wystrugac cos sobie na wymiar bagaznik. A i nie zapominac o wlasciwym ustawieniu zwrotnic, na poczatek HPF na 60-80Hz, LPF 80-50.

zestaw 2: Troche gorzej (jesli chodzi brzmienie) ale duzo taniej:

- srednie radio ale dobrej firmy ja polecam Alpine CDE9845RB (ma 1 pare wysc wiec mozliwosc zamontowania suba pozostaje otwarta)

- tansze markowe glosniki np. Hertz ESK +/- 300-400 zl nie oplaca sie kupowac lepszych bo wzmacniacz w radiu mocny nie jest, a bardziej rozbudowane zwrotnice i ciezsze membrany zmniejszaja skutecznosc głosnikow co skutkuje tym ze glosniki takie ciszej graja i wczesniej zaczna harczec jesli sa podlaczone bezposrednio pod radio.

Wiecej, lepiej drozej nie oplaca sie chyba ze ktos jest audiofilem i slucha wymagajacej klasycznej muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprawianie fabrycznego audio bawie sie juz od kilku lat, z doswiadczenia wiem ze najlepszy stosunek cena/jakosc brzmienia daje zestaw1:

- sredni/niższy model radia dobrej firmy np: Alpine CDE 9847RB zl (wazne zeby mial 2 pary wyjsc )

- sredniej klasy głosniki do przodu 16cm+ tweeter 500-800 zl, np Hertz HSK

- subwoofer 30cm (25 jak nie ma miejsca) +/- 400 zł

- wzmacniacz 4 kanałowy np jakis sredni model JBL <1000zł

Zamontowac to porzadnie, tzn glosniki przednie w dystanse z(wyciete z MDF) i w wytlumione drzwi, kable i cinche najlepiej kupic markowe ale tanie (watpie zeby ktos uslyszal roznice). MDF 16mm jest w OBI, Mate do wygluszania drzwi kupuje sie w Castoramie (pierwotnie ma sluzyc do uszczeniania dachow/kominow - taka srebrna) rolka okolo 80 zl - sztywnych wytlumiajacych z allegro nie polecam bo nie do kazdych drzwi sie nadaja a poza tym pekaja podczas zimowych mrozow), do tego wyzynarka troche narzedzi, wolny weekand i audio gotowe. Subwoofer lepiej kupic w gotowej skrzyni - chyba ze ktos umie i ma czas wystrugac cos sobie na wymiar bagaznik. A i nie zapominac o wlasciwym ustawieniu zwrotnic, na poczatek HPF na 60-80Hz, LPF 80-50.

zestaw 2: Troche gorzej (jesli chodzi brzmienie) ale duzo taniej:

- srednie radio ale dobrej firmy ja polecam Alpine CDE9845RB (ma 1 pare wysc wiec mozliwosc zamontowania suba pozostaje otwarta)

- tansze markowe glosniki np. Hertz ESK +/- 300-400 zl nie oplaca sie kupowac lepszych bo wzmacniacz w radiu mocny nie jest, a bardziej rozbudowane zwrotnice i ciezsze membrany zmniejszaja skutecznosc głosnikow co skutkuje tym ze glosniki takie ciszej graja i wczesniej zaczna harczec jesli sa podlaczone bezposrednio pod radio.

Wiecej, lepiej drozej nie oplaca sie chyba ze ktos jest audiofilem i slucha wymagajacej klasycznej muzyki.

 

Czyli, jak na razie, wszystko idzie z planem :)!.

Tyle, ze za mate chyba przeplacilem, bo dalem 300PLN (za 2 drzwi).

Nastepny zakup to wzmacniacz (chyba) JBL 75.4, bo subwoofer juz mam 30cm DLS, dobrze "wygrzany" w poprzednim aucie :P .

Ew. myslalem o nowym subie Infinity 2 cewkowym w fabrycznej obudowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli ktoś ewentualnie ma jakieś doświadczenie w tej dziedzinie to bardzo chętnie usłyszę opinie. Radio mam fabryczne, hamerykańskie - z oddzielnym odtwarzaczem CD też fabrycznym. Chcę wymienić na takie - najlepiej też fabryczne ale europejskie co by miało już odtwarzacz CD. Nie chce mi się uganiać po skali w poszukiwaniu stacji jak zasięg się będzie kończył. Nie potrzebuję bajerów - ot chcę wiedzieć co podejdzie do mego Legacy Outback - Subaru najlepiej.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkąd pamietam samochody w mojej rodzinie to pamiętam również radyjka Pioneer'a i naprawdę szczerze polecam. Świetny sprzęt, niezawodny, bardzo dobrze odbiera i sam stroi stacje, sporo możliwości regulacji dźwięku i opcji, spory przedział cenowy. :)

 

Jeśli chodzi o radia Subaru to mam raczej negatywną opinię. Moje Imprezowe od początku trafiło do pudła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...