Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Potem pewnie wypadaloby zakupic głosniki ? czy wzmacniacz ? czy cos innego ? no wlasnie nie wiem jak głosniki to najpierw przod a potem tył .jakie ? 2 czy 4 z przodu :roll: pytan mam wiele :mrgreen:

To konieczne!ja w ubieglym tygodniu (wkońcu) zamontowałem sprzęt w aucie. Całość sprzętu kupiłem w USA, bo polskie ceny są porażające.

Konfiguracja:

głośniki przód: 16 cm + tweeter zainstalowany w słupkach

tył: seria,bo te co kupiłem nie zmieścily się

wzmacniacz

głosnik niskotonowy zamontowany w kole zapasowym

Powiem Ci,że głośniki teraz (nawet przy wyłączonym subwoofer'ze) grają super. Jeśli zamierzasz dłużej pojeździć swoim autkiem,to lepiej poczekaj i zgromadź środki na fajne audio. naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bez wzmacniacza? Zastanawiam się nad głośniczkami przód + tweetery i tył. Tylko czy bez wzmacniacza będzie to miało jakiś sens?

Tak jak Ci juz wcześniej pisałem ma sens.

Każda zmiana w fabrycznym audio daje efekt...........

To prawda!Sam do końca się zastanawiałem,czy montować wzmacniacz!!!Owoc,zapraszam Cię do Wieliczki na odsłuch.Będziesz miał możliwość odsłuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz potrzebny jest tylko do subwoofera... dzisiejsze radia na MOSFETach maja na tyle mocy, ze bez problemu radza sobie z 4+2 glosnikami - kto potrzebuje glosniej - raczej powinien udac sie do laryngologa a nie sklepu z car-audio :wink: do nie dawna problem lezal w liniowosci wzmacnianego sygnalu - po ludzku - czym glosniej tym wieksze znieksztalcenia... ale tak jak wyzej - dzisiaj pioneer, alpine radza sobie z tym problemem naprawde dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jednak sie przydaje. W samym radiu jest za malo miejsca na przetwornice napiecia i takie radio nie da wiecej niz 20 watt na kanal (realnie jest jeszcze mniej). Zeby uzyskac przyzwoity dzwiek bez zaklucen, potrzeba okolo 40 watt na kanal. Pozatym warto sprawdzic jakie zakresy mocy zalecaja producenci glosnikow do konkretnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz potrzebny jest tylko do subwoofera... dzisiejsze radia na MOSFETach maja na tyle mocy, ze bez problemu radza sobie z 4+2 glosnikami - kto potrzebuje glosniej - raczej powinien udac sie do laryngologa a nie sklepu z car-audio :wink: do nie dawna problem lezal w liniowosci wzmacnianego sygnalu - po ludzku - czym glosniej tym wieksze znieksztalcenia... ale tak jak wyzej - dzisiaj pioneer, alpine radza sobie z tym problemem naprawde dobrze...

Tylko że to "coś" co aktualnie montuje FYI do swoich samochodów ma "Max 4x20W"

czyli ciągłej mocy to może ma z 8W na kanał. Do tego dochodzi brak funkcji "loudnes" lub "bass boost" i jest zupełna kicha.

Tak więc przy szybszej jeżdzie to się tylko zniekształceń słucha.

Pozdrawiam

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To konieczne!ja w ubieglym tygodniu (wkońcu) zamontowałem sprzęt w aucie. Całość sprzętu kupiłem w USA, bo polskie ceny są porażające.

Konfiguracja:

głośniki przód: 16 cm + tweeter zainstalowany w słupkach

tył: seria,bo te co kupiłem nie zmieścily się

wzmacniacz

głosnik niskotonowy zamontowany w kole zapasowym

Powiem Ci,że głośniki teraz (nawet przy wyłączonym subwoofer'ze) grają super. Jeśli zamierzasz dłużej pojeździć swoim autkiem,to lepiej poczekaj i zgromadź środki na fajne audio. naprawdę warto.

 

ALEX a mozesz napisac co konkretnie zalozyles (marka i model).

Glosniki przednie zmiescily sie w fabryczne miejsce?

Jakbys mogl jescze dac namiar, gdzie w usa zakupiles :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz Alpine CDA 9835

- głosniki przód Infinity Kappa 60.5 CS

- tył (zostały seryjne,bo nie weszły Infinity Kappa 52.5i)

- wzmacniacz Kicker KX 650.4

- subwoofer Infinity Reference 1230W

Kupowałem to tu http://www.cardomain.com/

Montaż: Klinika Dźwięku Kraków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dla tych ktorzy maja zastrzezenia co do mocy wzmacniaczy w radiu ktore zasialaja glosniki polecam tego typu urzadzenie.Wpina sie je miedzy kostke wystajaca z auta a kostke z radia.Jest to kondensator stabilizujacy napiecie w radiu dzieki czemu moze ono w pelni wykorzystac mozliwosci dynamiczne swoich koncowek mocy,cena niewielka bo 65 euro na niemieckim Ebayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka pojemnosc ma ten kondensator? Cos na tym zdjeciu te kabelki wygladaja za cienko jak na powazna instalacje audio.

Do seryjnego radia taki kondensator nic nie da. Stosuje sie je w instalacjach o bardzo duzych mocach (kilkaset watt), gdzie akumulator moze nie nadazyc z dostarczeniem duzego pradu w krotkim czasie, wtedy do akcji wkracza kondensator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...teoretycznie tak,jednak napiecie waha sie miedzy 13,8 a 14,4v. Urzadzenia car audio pracuja w przedziale 10,8 - 14,4v ale im mniejsze napiecie w tym przedziale to paremetry np moc spadaja.

W tym przypadku chodzi wyrownanie strat na cienkich kablach w instalacji w aucie tzn aby radio w razie potrzeby pobrania wiekszej ilosci pradu moglo go pobrac z tego kondensatora.

Inna mozliwosc to pociagniecie kabla 6mm2 bezposrednio z akku do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wiem ,że było juz kilka wątków w tym temacie ale strasznie mnie juz denerwuje audio w moim aucie i postanowiłem coś z tym zrobić. Czy mozecie mi podpowiedzieć co da sie zrobić z audio w legasiu bez wywalania jakiś wielkich pieniedzy??

dzisiaj mi proponowali aby zalozyć wzmaczniacz i zmienic wszystkie głośniki wszystko z sony explode!! chcą za to 2500 zeta

Czy znacie jakieś dobre firmy działające w okolicach katowic, które nie zepsują i tak juz marnie grającego sprzętu??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mi proponowali aby zalozyć wzmaczniacz i zmienic wszystkie głośniki wszystko z sony explode!! chcą za to 2500 zeta

Po pierwsze, zmien doradzcow. Sony robi dobre telewizory, ale sprzet audio to straszna kaszana, szczegolnie ten do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A slyszales Kuba o Sony XES-Z50 lub Sony Cdx-C90R +procek XDP-4000??? To sa jedne z trzech oprocz Alpine F1 najlepsze jednostki glowne w histori car audio. XES-Z50 z 1998 roku do dzis nie moze sie doczekac godne rywala pomimo rozwoju cyfrowej technologi:) Jest to zrodlo ktore gra na poziomie domowych CD za o 30-40 tys PLN:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...