Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie - kwestia szyby też wchodzi w rachube bo jeśli nie Subaru to coś ze zdejmowanym panelem. Pioniera mam teraz w Explozji i mam delikatnie mówiąc kłopoty z kontaktem panelu z resztą ustrojstwa. Z tego co się orientowałem widzę, że będę musiał wydać ponad 300,00 zeta na cos w miarę normalnego. Myślałem, że fabryczne radyjko Subaru byłoby fajnie mieć. Allegro mnie trochę wyprostowało... 900,00 zeta? oj... porozglądam się deko...

 

ten Clarion to o ile by mi uszczuplił konto? (troszkę nie pasi bo deska to u mnie drewno i czarno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jankes, Jak jeszcze jestes w Stanach, to mozesz sobie tutaj kupic sprzet audio, jest sporo taniej. Niektore radioodtwarzacze firm Clarion, JVC, Kenwood itd maja mozliwosc przelaczenia (w menu) strojenia FM na europejska rozdzielczosc co 0.05MHz. Sam kiedys kupilem takiego taniego Clariona (chociaz Clariona nie polecam bo po po roku padl CDpayer). Dobrym zrodlem info jest strona www.crutchfield.com.

Mozesz sobie kupic np tego Kenwooda:

http://www.millionbuy.com/kenkdcx591.html

Posiada on np wejscie USB, dzieki czemu mozesz podlaczyc do niego memory stick i z niego odtwarzac MP3. CD to przezytek w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie wymyśliłem, że chciałbym zamiast oryginalnego radia coś co będzie potrafić:

-odtwarzać mp3, najlepiej z USB (dla mnie),

-przełączać się w tryb wyświetlacza dla kamery cofania (dla żony).

Problem tylko jak to umieścić lub czym osłonić, żeby nie kusiło na parkingu... :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jak umieścić u mnie nie istnieje. Miejsca w OBK jest aż nadto - same radio z oddzielnym odtwarzaczem zajmuje dwie dziury... he, he... (2 DIN) a pod spodem jest coś a'la półeczka na jeszcze jeden DIN. Chcę jeszcze gdzieś wsadzić CB.

 

Właśnie wysłałem memu kuzynowi radio - 1 DIN do Merola - jakiś chiński bajer na resorach. DVD z wyjeżdżającym monitorem, podgląd na kamerkę, USB i dwa dodatkowe wejścia - no powiedzmy może bym się skusił ale do cholery nie mogę w te chińskie ustrojstwa uwierzyć tak do końca choć cena około $400.00 nie jest wygórowana. Mógłbym sobie sprawić Pioniera za $2000.00 - 2 DIN z DVD i GPS ale po co? GPS mam i jak potrzebuję to na szybę i jazda. Prawda, rodzina jest więc przy okazji wyjazdów dobre by było DVD no ale dzieci już nie są takimi dziećmi... mają swoje PSP czy co tam jeszcze... napewno fajnie by było konsolę podłączyć i jazda - teraz to wszystko tak zasuwa, ze nie wiadomo w co wdepnąć żeby jutro nie było przeżytkiem.

 

Fakt - CD idzie do muzeum (co za świat - ludzie w pewnych zakątkach nawet tego nie widzieli na oczy) a karty pamięci robią się coraz mniejsze... moją kartę z telefonu - 2GB - wkładam do Garmina i mogę grać przez radio bo mam modulator tylko, że nie sprawdziłem jeszcze jaka to jakość... i pomyśleć, że moja ślubna koniecznie chce, żeby w radiu był MAGNETOFON bo ona będzie chciała podłączyć swego I-Poda... :D

 

nie wiem, może nie dociera do niej, że na kartę można zmieścić więcej. W moim wieku to nie nadążam za tym wszystkim.

 

Myślałem o kupnie sprzętu dopiero w PL bo chodziło mi o funkcje, które nie są dostępne na rynku hamerykańskim... RDS i te inne. A może jednak się rozejrzę? GŁOŚNIKI? no tak, cienkie dość są w tym moim OBK... ale to już poszukam na forum, może ktoś już pytał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taniego Clariona (chociaz Clariona nie polecam bo po po roku padl CDpayer)

Jasne - tanio i dobrze? Dales sto USD i czego sie spodziewales? :roll:

CD to przezytek w samochodzie.

"Kocham" takie autorytatywne, znawcze gadki! ROTFL

Posiada on np wejscie USB, dzieki czemu mozesz podlaczyc do niego memory stick

Nigdy jeszcze nie slyszalem, zeby wejscie USB = mozliwosci podlaczenia "memory stick'a", no, ale moze ja malo slyszalem...

Ze sprzętu średniej półki cenowej polecam modele clariona

Nie znasz sie - poczytaj wyzej. :mrgreen:

Fakt - CD idzie do muzeum

A skad ten "fakt"? Plyta winylowa TEZ jest w muzeum?!

może nie dociera do niej, że na kartę można zmieścić więcej

A moze ona wie lepiej?

Myślałem o kupnie sprzętu dopiero w PL bo chodziło mi o funkcje, które nie są dostępne na rynku hamerykańskim... RDS i te inne.

Zalezy, co kto potrzebuje - ja jednak nie wyobrazam sobie radia bez RDS..

No, ale ceny w USA sa zupelnie inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no bez przesady - kilka winyli to i u mnie się znajdzie i szafa grająca jest ich pełna bo nie ma to jak oryginał tylko, że moje dzieci to już na to mówią duże CD... :roll:

 

Zacząłem się rozglądać... chciałbym coś w miarę pakownego i dobrego - za stówę to ja mogę ewentualnie kupić coś co mi po miesiącu i tak padnie... wolę dać więcej i mieć spokój (choć to też nie zasada.

 

Znalazłem coś takiego za lekko poniżej $400.00...

 

)album_pic.php?pic_id=1692

ale boję się o szyby... wolałbym ze zdejmowanym panelem a takie duże to raczej tego nie mają... choć mogę też pitbula kupić i posadzić w aucie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę musiał wydać ponad 300,00 zeta na cos w miarę normalnego.
:shock: :shock: :shock:

no co sie glupio dziwisz? :)

jak ktos ma dojscia to spokojnie fajne radio wyhaczy za 3 stowki. Oczywiscie nie taki wypas jak Ty masz. Taki mialbym za...1000-1500 (?)

Nikt Ci nie kaze nowego ze sklepu kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos ma dojscia to spokojnie fajne radio wyhaczy za 3 stowki. Oczywiscie nie taki wypas jak Ty masz. Taki mialbym za...1000-1500 (?)

Nikt Ci nie kaze nowego ze sklepu kupować.

Jasne, tylko nie chcialbym byc na miejscu tego, ktory by komus sprzedal MOJE radio.

Molgby to byc jego OSTATNI deal. I wcale nie zartuje.

A zdaje sie, ze myslimy o podobnych "dojsciach"...

Jesli tak, to 2 razy pomysl, zanim napiszesz cos o dojsciach za 300 PLN, ok?

Bo to ZADEN powod do dumy! Moze na Zaspasie, to tak... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takie rzeczy nie wchodzę... wolałbym nikogo takiego nie spotykać bo nie ręczę...

 

szukam i szukam i za cholerę nie mogę znaleźć coś co by miało RDS... bo bez tego to znalazłem kilka --- z wejściami USB i na kartę pamięci i podłączenie do I-Poda... i mają europejskie strojenie... ale nic co by miało RDS i rozsądną cenę...

jadę sie rozejrzeć po sklepach bo od kompa już mi łeb pęka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu sie tak boicie o swoje szyby.Ja woze w aucie sprzet grajacy(zadne multimedia) za 35tys PLN ,mam wielki tweetery w slupkach i szyby mam cale.Auto stoi pod chmurka na srednio bezpiecznych osiedlu ,bylem tez nim na Ukrainie gdzie kradna nawet te czarne listwy ochronne z drzwi i nic sie nie stalo.Troche odwagi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam dla siebie radyjka z tym ze mam problem bo mam rozmiar 1 DIN.

I chyba zostane przy chinszczyznie. Why? (subiektywnie)

1. Przez 5 lat mialem jakas podrobke i wytrzymala

2. Radio jest aby gralo a nie na zlot audiofilow (wtedy chyba jakis Mcintosh)

3. Markowe radio chetniej wyjdzie z auta a przy okazji jeszcze szyba albo zamek do wymiany

4. Nawet jak wyjdzie to zawsze lepiej byc w plecy 3x mniej

5. Lepiej dolozyc pare groszy i zalozyc maly wzmacniacz i dobre glosniki

 

Z tym ze w zaleznosci gdzie bedziesz docelowo to ja bym kupil na allegro ale w normalnym sklepie - masz normalna gwarancje 12 m-cy i rekojmie 3 lata (cos sie sp.. to idziesz i wymieniasz). Z przydatnych bajerow bluetooth - podlaczasz komorke i masz darmowy uniwersalny zestaw. Oczywiscie czytnik kart pamieci, USB. Jak chcesz wydac wiecej to TV/DVD bez problemu tez mozna i kamerke do cofania. Tylko bym sie nie pchal w wbudowana nawigacje bo jak bedziesz przywiazany do konkretnego systemu to mozesz miec problem z dobrymi mapami. Kolega kilka lat temu kupil nowe wypasione Volvo i co z tego jak dobrej mapy Polski nie bylo a plytki na europe kosztowaly zabojcze kwoty.

I tak za kilkaset PLN masz prawie wszystko.

 

A jak chcesz wydac wiecej to ja bym myslal o Car PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i chyba będzie chińszczyzna... byłem w Wallyworld żeby oblukać radyjka bo na ich stronie www to nie ma za dużo informacji. Mają tego trochę ale żadne z "markowych" nie ma RDS a to jest dla mnie ważne. Jest za to chińskie "no name" za $80.00 co ma i RDS i wejście do I-Poda i wejście na kartę pamięci i USB... jeden DIN i tu może być problem - napewno uda mi się zamontować w podwójnym DIN ale trochę mi to zajmie. Pod spodem wsadzę CB. No i jest też jeden DIN radyjko z tym wszystkim co powyżej (ta sama nazwa :) ) ale dodatkowo z DVD i monitorkiem... taki nieduży ale w pytę. Cena niezła - $200.00. Tu są zdjątka obu. Zastanawiam się nad tym z DVD bo ewentualnie dwa monitory można jeszcze podłączyć na tył. Aha! oba mają zdejmowany panel...

 

album_pic.php?pic_id=1693

album_pic.php?pic_id=1694

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tylko nie chcialbym byc na miejscu tego, ktory by komus sprzedal MOJE radio.

Molgby to byc jego OSTATNI deal. I wcale nie zartuje.

A zdaje sie, ze myslimy o podobnych "dojsciach"...

Jesli tak, to 2 razy pomysl, zanim napiszesz cos o dojsciach za 300 PLN, ok?

Bo to ZADEN powod do dumy! Moze na Zaspasie, to tak...

 

uu jakis ty groźny.

A tak na serio.

To wybacz ale wole jednak nie przepłacać w sklepie...

Moje dojscie to kuzyn z Redy. I pełny legal. Wiec nie wiem co tam sapiesz za dziwactwa.

A jesli chodzi o ostatni deal to poprostu no coment. Dawno sie tak nie ubawiłem...

 

P.S. Co to jest Zaspas?

P.S 2. A jesli chodzi Ci o dzielnice gdzie mieszkam to jest to brzeźno - A masz cos do tego? 2 razy bym sie zastanowił nim bym cos złego o tym powiedzial na twoim miejscu. Bo tu latają nie tylko samoloty na niebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uu jakis ty groźny

Czasami - mimo, ze nie budo ani nie work.

sapiesz za dziwactwa

Lekko chociaz kontroluj bajere, ok?

no coment

Pisze sie no "comment".

Co to jest Zaspas

Jezdzisz Omega i nie wiesz?! :shock:

A jesli chodzi Ci o dzielnice gdzie mieszkam to jest to brzeźno - A masz cos do tego? 2 razy bym sie zastanowił nim bym cos złego o tym powiedzial na twoim miejscu. Bo tu latają nie tylko samoloty na niebie

Po pierwsze, nie przypominam sobie, zebym mowil cos o dzielnicy, to RAZ.

DWA, "samoloty na niebie" - nie tylko, ze sie ubawilem, to nawet popuscilem, hehe. Jednak dziecko neostrady.

TRZY, kiedy ja sie bawilem w Paradisie, to Ty bawiles sie w piaskownicy, wiec nie bede sie licytowal na dzielnice (a mam czym, w Twoim rozumieniu, sie "pochwalic") - zeby nie rowniez nie zostac dzieckiem neo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 lat starszy a jednak gowniarz... :roll:

I jaki wyszczekany...konczyles Harvard?

Ziom nie bądz taki juz mądry ok?

Bo takie gadki to sobie mozesz wstawiac swoim kolegom. Ja nim nie jestem i prawdopodobnie nigdy nie bede (nie mam najmniejszej ochoty). Zatem back off dude.

Koncze dywagacje z Tobą...ponoc tym...ten tego, trzeba ustepować. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JED, może ty jesteś tym trends...... coś tam coś tam :oops:

Wszystko miałeś pierwszy...

 

 

 

Molgby to byc jego OSTATNI deal. I wcale nie zartuje.

Jakbyś miał pistolet przy sobie, to byś go zapewne mocno spoliczkował?

:razz:

 

 

 

 

 

Dawno sie tak nie ubawiłem. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jankes, ceny trochę lepsze jak u nas. Ale będąc jeszcze w US może warto pomyślec o komputerku, na ebay na pewno cos upolujesz a bedziesz mial naprawde uniwersalny sprzet.

 

A jak CB to kupujesz zaślepkę 1 DIN z dziurą na radyjko i ładnie siedzi. Że tez nikt nie wpadł na pomysł aby te 2 urządzenia w jednym pudełku zmieścić :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jankes, ceny trochę lepsze jak u nas. Ale będąc jeszcze w US może warto pomyślec o komputerku, na ebay na pewno cos upolujesz a bedziesz mial naprawde uniwersalny sprzet.

 

A jak CB to kupujesz zaślepkę 1 DIN z dziurą na radyjko i ładnie siedzi. Że tez nikt nie wpadł na pomysł aby te 2 urządzenia w jednym pudełku zmieścić :idea:

 

nie, no bez przesady - komp to już trochę za dużo. Ma być radio - ma grać i wcale nie szykuję go na jakieś zawody...

 

CB kupione no i myślałem już o jakiejś zaślepce bo muszę też gdzieś wsadzić włącznik tylnego foga i dodatkowych przednich halogenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...