Skocz do zawartości

Spec.B grupa operacyjna


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem nowy na forum. Widzę, że w tym temacie pojawiają się opinie na temat speców na sprzedaż. Czy ktoś zna to auto?

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-legacy-3-0r-spec-b-manual-ID6yA8N9.html

Pytanie może nieco spóźnione, bo spec już u mnie pod domem:) Może jednak dowiem się czegoś nowego (oby nic złego)

pozdr

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto było sprawdzane w Mikołowie i wygląda na to, że jest w dobrym stanie. Zresztą jeździ się fantastycznie:) Co do UPG, to było robione przy ok 120 kkm i właśnie to mnie zastanawia. Czy to norma w H6?

 

Tak czy inaczej dodam, że jeździ toto zupełnie inaczej niż się spodziewałem. Wcale nie trzeba cisnąć, żeby mieć radochę. Dla mnie wrażenia trochę jak z gokarta. Czucie auta i dźwięk silnika jak dla mnie na najwyższym poziomie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto było sprawdzane w Mikołowie i wygląda na to, że jest w dobrym stanie. Zresztą jeździ się fantastycznie:) Co do UPG, to było robione przy ok 120 kkm i właśnie to mnie zastanawia. Czy to norma w H6?

 

Tak czy inaczej dodam, że jeździ toto zupełnie inaczej niż się spodziewałem. Wcale nie trzeba cisnąć, żeby mieć radochę. Dla mnie wrażenia trochę jak z gokarta. Czucie auta i dźwięk silnika jak dla mnie na najwyższym poziomie:)

UPG się zdarza, to raczej nie norma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak bez przedstawienia ale byłem pochłonięty przeczytaniem 300 stron tego wątku i jeszcze paru innych forów :) tak. Zrobiłem to... Przede wszystkim gratuluję zakupu @kab bo sprzęt jest zacny i sam rozmyślałem aby po niego wcześniej jechac. Osobiście jestem właścicielem mojego wagona spec.B od półtora miesiąca i za każdym razem morda mi się cieszy kiedy mam gdzieś jechać. A nawet jak nie mam to i tak znajdę powód by złapać za kierę :) śnieg juz wali w Trójmieście wiec mozna powiedzieć ze sezon otwarty na północy. post-28049-1483555221,8814_thumb.jpgpost-28049-1483555293,8766_thumb.jpgpost-28049-1483555320,1826_thumb.jpg

http://cloud.tapatalk.com/s/586d44d9d0f9f/IMG_20161123_194852_01.jpg?

 

wysłane z mojego H6 spec.B

 

Edit:

Z tej całej podnietki zapomniałbym. Chciałbym wam wszystkim podziękować za te wszystkie posty i konkretne debaty w temacie.

Edytowane przez Krzyżanocze
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do właścicieli bo zima idzie i myślę o nowym akumulatorze.

Szukałem w instrukcji jakiej pojemności jest akumulator w Spec b 6MT i nie mogę nic na ten temat znaleźć.

Auto ma troszkę pochłaniaczy energii na pokładzie i te 60AH które mam to chyba nie jest normalna pojemność - jakie wielkości macie w swoich specach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chiba 62a. Gratuluje wszystkim, ktorzy nabyli. Auto cieszy. CIESZY! Ciagnie wlasciwie od 1800-2000. Rwie sie do przodu. Po miescie trzeba sie przyzwyczaic. Potrafi przyprawic o paranoje (caly czas mysle, ze cos mu jest;)), ale jak sie jedzie to banan. W stolnicy sniegu jak na lekarstwo. Moze lepiej, bo jeszcze nie jezdzilem takim autem i pewnie sie rozbijuuu... ;)

UPG mam za soba. Slabe przezycie.

Edytowane przez euyot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do UPG, to było robione przy ok 120 kkm i właśnie to mnie zastanawia. Czy to norma w H6?

 

Norma to na pewno nie jest. Więc albo rzadki przypadek albo niewłaściwa eksploatacja. Są fanatycy/miłośnicy Subaru no i jest reszta świata "pedal to metal" i jakoś to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, ze 4 lata temu, oglądałem Legasia od spodu i wyglądał nie najlepiej - tzn. dużo rdzawego nalotu. Trochę mnie to zdziwiło bo auto miało wtedy 5 lat. Jak to wygląda u Was ? Wychodzi coś pod uszczelkami, na progach itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, ze 4 lata temu, oglądałem Legasia od spodu i wyglądał nie najlepiej - tzn. dużo rdzawego nalotu. Trochę mnie to zdziwiło bo auto miało wtedy 5 lat. Jak to wygląda u Was ? Wychodzi coś pod uszczelkami, na progach itp ?

Ja mam u siebie podwozie całe prawie plastikami zabezpieczone hmm...

75D23L (12V-52AH) coś takiego znalazłem w książce serwisowej. Więc chyba masz spoko. Jutro poszukam cyfrowej wersji aby się upewnić

 

wysłane z mojego H6 spec.B

 

Mam chiba 62a. Gratuluje wszystkim, ktorzy nabyli. Auto cieszy. CIESZY! Ciagnie wlasciwie od 1800-2000. Rwie sie do przodu. Po miescie trzeba sie przyzwyczaic. Potrafi przyprawic o paranoje (caly czas mysle, ze cos mu jest;)), ale jak sie jedzie to banan. W stolnicy sniegu jak na lekarstwo. Moze lepiej, bo jeszcze nie jezdzilem takim autem i pewnie sie rozbijuuu... ;)

UPG mam za soba. Slabe przezycie.

Jeśli na papierze jest 52ah a można i 62ah to chyba wezmę 55ah bo na krotkie dystanse używam auta 2 do 3 razy dziennie po 15-20min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiadam o 630 jeżdżę do 17 z czterema przerwami PO 45 min do godziny a w tym czasie

Muza wali, kamerka I ładowarka tel chodzi..

Ostatnio przez 3 godziny polerowałem szyby z lampami (nano wycieraczka, foto wyżej to z betonem porośniętym papirusem ) z muza odpaloną dosyć głośno i napięcie nie spadło mi poniżej 12V!! Gdy spec.Baba jest włączona to mam 14V nonstop. BTW..Nie posiadam żadnych dodatkowych wzmacniaczy i audio tylko co Fuji Heavy dało

 

wysłane z mojego H6 spec.B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do właścicieli bo zima idzie i myślę o nowym akumulatorze.

Szukałem w instrukcji jakiej pojemności jest akumulator w Spec b 6MT i nie mogę nic na ten temat znaleźć.

Auto ma troszkę pochłaniaczy energii na pokładzie i te 60AH które mam to chyba nie jest normalna pojemność - jakie wielkości macie w swoich specach ?

Nie w spec.B, ale w OBK H6 mam EXIDE EA654 (65Ah/580A). Od 15 miesięcy działa bez problemów.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kab, upg zdarza sie w h6 ale to nie norma i nie przy 120k km. Tak czy inaczej jeżeli bylo robione niedawno to duzy plus.

 

Co do gokarta to sie absolutnie nie zgodze, autom pokroju mx5 zdecydowanie blizej do gokarta niz Subaru.

 

Może trochę przesadziłem z tym gokartem:) Po prostu w porównaniu z moimi dotychczasowymi pojazdami (volvo, forester) czuję się jak w wygodnym, ale jednak bardziej sportowym aucie. Pewnie ze względu na zawiechę i skrzynię biegów.

 

Dzięki dla wszystkich za odzew. Jest super! Cały czas szukam pretekstu, żeby dokądś pojechać:)   

Kiedyś, ze 4 lata temu, oglądałem Legasia od spodu i wyglądał nie najlepiej - tzn. dużo rdzawego nalotu. Trochę mnie to zdziwiło bo auto miało wtedy 5 lat. Jak to wygląda u Was ? Wychodzi coś pod uszczelkami, na progach itp ?

 

Tutaj chyba nie ma reguły. Mój pierwszy forester po 6 latach użytkowania i ok 120kkm wyglądał niemal jak nowy. Przesiadłem się na rok młodszego xt z mniejszym przebiegiem i wyglądał znacznie gorzej. Co do legacy, to mojemu leci teraz 12 rok i jestem zaskoczony, jak dobrze wygląda od spodu. Nalot tylko na wydechu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie o zawieszenie w sedanie. tam jest samopoziom? Z tego co wiem w kombi (zarówno 3.0r i 3.0 spec b)samopoziomowanie jest w standardzie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samopoziomowanie było / jest tylko w OBK i Forku. SpecB / GT miało amory i sprężyny Bilstein'a.

Dzieki. Cały czas myślałemze legacy kombi miało zamopoziomowanie. To zawieszenie na billsteinie siada tak samo jak w zwykłych legacach, czy jest lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam, zauważyłem u siebie że mając gaz wciśnięty w podłogę, szczególnie na 3biegu, gdzieś w okolicy 3800-4000rpm czuć leciutkie szarpnięcie (to nie jest dobre słowo, chodzi bardziej o zmianę przeciążenia) i dalej auto lepiej się zbiera. Nie jest tak że do 3800rpm muli czy się nie zbiera, nie w tym rzecz. Po prostu idzie liniowo do ~3800-4000rpm, tam się coś zmienia i idzie znowu liniowo ale lepiej już do końca. Miał ktoś coś takiego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam, zauważyłem u siebie że mając gaz wciśnięty w podłogę, szczególnie na 3biegu, gdzieś w okolicy 3800-4000rpm czuć leciutkie szarpnięcie (to nie jest dobre słowo, chodzi bardziej o zmianę przeciążenia) i dalej auto lepiej się zbiera. Nie jest tak że do 3800rpm muli czy się nie zbiera, nie w tym rzecz. Po prostu idzie liniowo do ~3800-4000rpm, tam się coś zmienia i idzie znowu liniowo ale lepiej już do końca. Miał ktoś coś takiego?

 

Turbina ci się włącza :) zmienne fazy potwierdzam tez tak mam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...