Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Czy felgi OZ Prodrive P1 w rozmiarze 18x7,5 ET 53 z oponą 225/40R18 wejdą do GTka bez przerabiania nadkoli, ewentualnie z oponą 225/35R18? Jeździ ktoś z was na 18stkach?

Małe szanse na jazdę bez obcierek,jazda GT-ekiem na 18 i oponie 225 nie będzie przyjemna.

 

 

czy oz Superturismo 7,5/16 5x100 et 35 z oponami 205/55/16 wejdą do lanosa n/a? Czy będą obcierki?

Nie powinno być,ale 7,5" cala felga do opony 205 nie będzie zbyt szeroka?

Chyba,że taki właśnie zamysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy felgi OZ Prodrive P1 w rozmiarze 18x7,5 ET 53 z oponą 225/40R18 wejdą do GTka bez przerabiania nadkoli, ewentualnie z oponą 225/35R18? Jeździ ktoś z was na 18stkach?

Małe szanse na jazdę bez obcierek,jazda GT-ekiem na 18 i oponie 225 nie będzie przyjemna.

czy oz Superturismo 7,5/16 5x100 et 35 z oponami 205/55/16 wejdą do lanosa n/a? Czy będą obcierki?

Nie powinno być,ale 7,5" cala felga do opony 205 nie będzie zbyt szeroka?

Chyba,że taki właśnie zamysł.

Własnie tez sie nad tym zastanawiałem, ale osoba, która sprzedaje te felgi własnie na takich jeździła, oglądałem tez jak to wyglada na zdjęciach i wydawało sie całkiem przyzwoicie. Dodatkowo takie mam tez opony i raczej nie chciałbym ich wymieniać :) pytanie tylko czy warto ryzykować czy lepiej odpuścić i poszukać węższych felg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Własnie tez sie nad tym zastanawiałem, ale osoba, która sprzedaje te felgi własnie na takich jeździła, oglądałem tez jak to wyglada na zdjęciach i wydawało sie całkiem przyzwoicie. Dodatkowo takie mam tez opony i raczej nie chciałbym ich wymieniać :) pytanie tylko czy warto ryzykować czy lepiej odpuścić i poszukać węższych felg

 

Wiesz co, ja miałem na zimę przez chwilę założone opony 205/60 R16C na felgę 7,5x16 i wyglądało źle. Jeździć można było, ale estetyka marna, widać było że felga trochę zbyt szeroka do tych opon. To były opony z wysokim profilem do dużego vana. Pewnie wysokość profilu opony ma znaczenie oraz kształt opony na przekroju (małe różnice jednak są), ale jeśli masz wybór, to chyba lepiej zmienić opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Własnie tez sie nad tym zastanawiałem, ale osoba, która sprzedaje te felgi własnie na takich jeździła, oglądałem tez jak to wyglada na zdjęciach i wydawało sie całkiem przyzwoicie. Dodatkowo takie mam tez opony i raczej nie chciałbym ich wymieniać :) pytanie tylko czy warto ryzykować czy lepiej odpuścić i poszukać węższych felg

 

Wiesz co, ja miałem na zimę przez chwilę założone opony 205/60 R16C na felgę 7,5x16 i wyglądało źle. Jeździć można było, ale estetyka marna, widać było że felga trochę zbyt szeroka do tych opon. To były opony z wysokim profilem do dużego vana. Pewnie wysokość profilu opony ma znaczenie oraz kształt opony na przekroju (małe różnice jednak są), ale jeśli masz wybór, to chyba lepiej zmienić opcję.

 

Tak to wygląda przy tej feldze, którą planuję/planowałem kupić: http://img21.staticclassifieds.com/images_tablicapl/264241727_7_644x461_oz-r16-5-100-_rev001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mogłem znaleźć w googlach odpowiedzi, więc może ktoś z Was będzie coś wiedział. Jak rozpoznać czy na felgę można założyć runflata? Czy OZ Superturismo LM będą działać z runflatami?

Edytowane przez Krzysztov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktos z Was wie jak bedzie prezentowala sie felga 17', 7,5 cala z ET35 na Forku?

Chodzi mi o obcieranie i czy felga nie wyjdzie poza nadkole?

Znowu ja :) tak trafiłem przypadkiem. 

Tutaj masz Forka z ET35 bardzo dobrze pokazane jak wystają zza nadkoli. Jednym się to podoba mi nie :)

 

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f115/sleeperxt-s-work-progress-47933/index9.html

 

Sorry tutaj mamy szerokość dodatkowo 9", a potrzebujemy 7":)

 

Poszukam 

 

Tutaj masz fajny wątek:

 

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f72/245-club-52582/index34.html

Edytowane przez arnoldpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ciężko będzie ale spróbuję :) Chcę założyć dokładnie taki wzór felg nie podaje firmy bo to nie ładnie :)

Zdjęcie 

post-12972-0-47510400-1445858815_thumb.jpg

Teraz żeby zrobić taki efekt jest potrzebna minimalnie felga 9 calowa....

Warsztat sam do końca nie jest pewien jak to będzie wyglądać. Chodzi o efekt praktyczny.

Na przód myślałem dać 9 cali , na tył 10 cali.

Firma która ma te felgi jak pokazałem im zdjęcie powiedzieli żeby to tak wyglądało felga musi być co najmniej 9 calowa....!

Dodam ET 40. Dodam że jak zamówię felgi ciężko będzie zwrócić, dlatego prosze o celne porady osób które mają takie auto, albo co kolwiek konkretnego mogą powiedzieć.

Ktoś jest w stanie cos pomóc?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na przód myślałem dać 9 cali , na tył 10 cali.

 

konkretnie mogę powiedzieć, że w S-AWD koła powinny mieć taką samą szerokość, prawda? ;)
Dokładnie. Forek sti na zdjęciu wygląda bosko Edytowane przez abecer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na przód myślałem dać 9 cali , na tył 10 cali.

konkretnie mogę powiedzieć, że w S-AWD koła powinny mieć taką samą szerokość, prawda? ;)
Dokładnie. Forek sti na zdjęciu wygląda bosko

 

Wierz mi ale mój jest szykowany włanie na taki wzór, tylko z kier po naszej stronie :) Jestem właśnie w Warszawie w odwiedzinach :P 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to właśnie sprzedaje takie felgi. Nie jestem handlarzem, po prostu jeździły u mnie w blobie, ale zmieniła mi się wizja.

Parametry to 17x9 et35  tak jak powiedział kolega wyżej przy AWD zaleca się żeby koła były tej samej szerokości.

 

Gdyby Cię zainteresowało to napisz PW.

 

 

post-13200-0-35208400-1445897242_thumb.jpg

post-13200-0-30868200-1445897253_thumb.jpg

post-13200-0-27909000-1445897261_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Na przód myślałem dać 9 cali , na tył 10 cali.

 

konkretnie mogę powiedzieć, że w S-AWD koła powinny mieć taką samą szerokość, prawda? ;)
Dokładnie. Forek sti na zdjęciu wygląda bosko

Wierz mi ale mój jest szykowany włanie na taki wzór, tylko z kier po naszej stronie :) Jestem właśnie w Warszawie w odwiedzinach :P

Mam nadzieje że pokażesz jak to wszystko wygląda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to właśnie sprzedaje takie felgi. Nie jestem handlarzem, po prostu jeździły u mnie w blobie, ale zmieniła mi się wizja.

Parametry to 17x9 et35  tak jak powiedział kolega wyżej przy AWD zaleca się żeby koła były tej samej szerokości.

 

Gdyby Cię zainteresowało to napisz PW.

Super ale ja szukam 18 , opony nawet mam już przygotowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, więcej już nie kupię forestera Sti do przekładki :) Koszty okropne , i n ie mówimy o dobrej przekładce za 15 tysi :) duuuuużo drożej  :o

Ale powiem tak jak zobaczyłem komorę silnika jak to jest zrobione to możecie wierzyć lub nie, ale fabryka :) Czekam teraz na elektrykę i wydech. Potem składanie, czyli zabawa dla osób lubiących stalowe nerwy.

Zaraz wrzucę zdjęcia jak pojeździłem swoim byłym czarnuchem po Warszawce :) Ale to lata :)

Wracając do felg 9 cali może być problem  :(

post-12972-0-01529200-1445975814_thumb.jpg

post-12972-0-07862500-1445975817_thumb.jpg

post-12972-0-08604300-1445975821_thumb.jpg

post-12972-0-60352800-1445975823_thumb.jpg

post-12972-0-23014400-1445975827_thumb.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...