Skocz do zawartości

Zeby rozluznic atmosfere :D


Thanatos

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, jkarp napisał:


Też. Rozwinął też myśl o jej wpływie na ludzkość, z odniesieniami do równości...
Czytniki e-booków, tekst na mowę, wyszukiwarkę internetową (jako komputer centralny podłączony do wszystkich)...

Dobrze pamiętam jak główny bohater określał zastanych ludzi: "mlimli"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze pamiętam jak główny bohater określał zastanych ludzi: "mlimli"?

Jakoś tego sobie nie przypominam... Raczej nie.

 

 

Bryt to substancja przypominająca mleko, która powoduje, że każdy betryzowany w pełni przestaje być zdolny do wszelkiej agresji. Na Ziemi picie brytu stanowi normę, odmowa wypicia jest zjawiskiem niespotykanym. Nie stanowi towarzyskiego faux pas, ale jest raczej objawem poważnych zaburzeń psychicznych. Dziewczyna może zaprosić do siebie obcego mężczyznę bez obawy, że ten zrobi jej krzywdę — od razu podaje mu bryt, a jeśli idą do niego — on wypija bryt u siebie. Po przyjęciu tej substancji mężczyzna jest niezdolny ani do przemocy, ani do aktu płciowego.

 

http://odystopiach.blogspot.com/2013/01/betryzacja-by-zyo-sie-lepiej.html?m=1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jkarp

Coś tam jednak było:

"Kontynuując próbę wyszukania podobieństw między Orwellem a Lemem, można wskazać na zasadnicze elementy nowoczesnej cywilizacji. Społeczeństwo u Lema jest "zbetryzowane" – całkowicie pozbawione agresji, brzydzące się krwią. Świat to uładzony, mli-mli, jak mawia jeden z bohaterów. I gdzie tu miejsce dla ludzi powracających z gwiazd?"

https://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=603258

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, macias napisał:

 

jak byłem na studiach, kumpel miał zawieźć indeksy całej grupy po wpisy z fizyki. Podbija pod drzwi puka, wykładowca otwiera "dzień dobry" i wyciąga rękę, a ten przybija mu piątkę. Wykładowca spogląda na swoją rękę, po chwili ponownie na kumpla i tylko rzuca "indeksy poproszę"

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jkarp napisał:


No tak... dawno temu czytałem i nie pamiętam tego. Muszę przewertować książkę, jak tylko znajdę

To była moja pierwsza książka "nie lektura" (jakos podstawowce) a to "mli-mli" mnie wtedy ubawilo i sie odbilo na psychice.;)

 

Musze tate poprosić by mi pożyczył.

To bedzie wspanialy powrot do dzieciństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...