Skocz do zawartości

Zeby rozluznic atmosfere :D


Thanatos

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, BartD napisał:

Bez kasku?

generalnie jazda bez kasku to bega frajda. Na codzień bym nie jeździł nigdy ale mieć taką możliwość i skorzystać od czasu do czasu - brałbym w ciemno. Reszta to zdrowy rozsądek.

Kiedyś byłem na zlocie Harleya w Faaker see. Kilkanaście tysięcy motocykli, pętla wokół jeziora prawie 60km długości jako strefa bez kasków. Przez tydzień nikt sobie kuku nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, olo11 napisał:

Napijmy się zatem na to wszystko,bo cóż innego nam  pozostało

Słyszałem, że minimalna ma być 18.000, chyba chodziło o PLN, niech nawet brutto będzie, to już będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Guliwer napisał:

to tylko możliwe na HD, a zaczęło się od WLA.

Nie tylko na HD, miałem kiedyś kurs doszkalający na moto, gdzie przy jeździe w kółko w pełnym złożeniu z kolanem na asfalcie trzeba było całkowicie puścić kierownicę :)

 

The Epic Motorcycle Meme Thread! - Page 3 - General Dirt Bike Discussion -  ThumperTalk

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skwaro napisał:

Nie tylko na HD, miałem kiedyś kurs doszkalający na moto, gdzie przy jeździe w kółko w pełnym złożeniu z kolanem na asfalcie trzeba było całkowicie puścić kierownicę

Ale motocyklem skręcamy kierownicą nie balansem masy. Dlatego ten HD na filmiku tak niemrawo skręca.

I co się działo po puszczeniu?

Bo z jednej strony obstawiam że jak przestajesz pchać wewnętrzną manetkę to powinien się wyprostować, a z drugiej puszczenie gazu w złożeniu bez tempomatu = gleba. :krecka_dostal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jaca68 napisał:

Ale motocyklem skręcamy kierownicą nie balansem masy. Dlatego ten HD na filmiku tak niemrawo skręca.

 

Wiem wiem, gość próbuje wytrącić moto z równowagi balansem ciała, dlatego moto mu się prostuje po chwili. 

1 minutę temu, Jaca68 napisał:

I co się działo po puszczeniu?

Bo z jednej strony obstawiam że jak przestajesz pchać wewnętrzną manetkę to powinien się wyprostować, a z drugiej puszczenie gazu w złożeniu bez tempomatu = gleba. :krecka_dostal:

Prostuje się, żyroskop :) To wstęp do nauki klejenia gazem i hamulcem, najpierw trzeba zrozumieć jak działa moto żeby się tej techniki nauczyć. A potem nie umiesz zrobić inaczej szybkiej zmiany kierunku jazdy jak waląc w klamkę hamulca przedniego, bo wiesz że tak najszybciej i najstabilniej :)

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Guliwer napisał:

to tylko możliwe na HD, a zaczęło się od WLA.

Dla mnie WLA to najpiekniejsze dzieło człowieka. Zachwyciłem się jak go zobaczyłem pierwszy raz na zlocie weteranów w 1983 i tak mi zostało.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...