Skocz do zawartości

Zeby rozluznic atmosfere :D


Thanatos

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, jkarp napisał:

Jeśli to będzie celofan (czyli celuloza) to zjem!

"Celofan, jako tworzywo produkowane na bazie celulozy, jest podatny na biodegradację. Niestety, produkcja celofanu jest bardzo uciążliwa dla środowiska, gdyż do produkcji używany jest toksyczny disiarczek węgla, który ma też intensywny, nieprzyjemny zapach. W związku z tym, po uruchomieniu produkcji folii poliolefinowych produkcja celofanu znacznie się zmniejszyła. Obecnie fabryki produkujące celofan są zamykane (w Europie czynne są zaledwie dwie). Tworzywo to, spotykane jeszcze w niewielkich ilościach na rynku pochodzi z zapasów."

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Celofan, jako tworzywo produkowane na bazie celulozy, jest podatny na biodegradację. Niestety, produkcja celofanu jest bardzo uciążliwa dla środowiska, gdyż do produkcji używany jest toksyczny disiarczek węgla, który ma też intensywny, nieprzyjemny zapach. W związku z tym, po uruchomieniu produkcji folii poliolefinowych produkcja celofanu znacznie się zmniejszyła. Obecnie fabryki produkujące celofan są zamykane (w Europie czynne są zaledwie dwie). Tworzywo to, spotykane jeszcze w niewielkich ilościach na rynku pochodzi z zapasów."

Ee to muszę obejść się smakiem...
Ale to artykuł z wikipedii więc nie wierzę default_wink.png
A ileż włókien się produkuje z użyciem innych toksycznych środków, a potem to nosimy. To się na celofan uwzięli. Spisek. Wiskozowe włókno też się tłoczy w jakiś roztwór koagulujacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jkarp napisał:

Ee to muszę obejść się smakiem...
Ale to artykuł z wikipedii więc nie wierzę default_wink.png
A ileż włókien się produkuje z użyciem innych toksycznych środków, a potem to nosimy. To się na celofan uwzięli. Spisek. Wiskozowe włókno też się tłoczy w jakiś roztwór koagulujacy.

Mam tytuł magistra z tworzyw sztucznych, zatem ten tego...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jkarp napisał:


Nie polemizuję. Przyślij mi prawdziwy celofan!

Nie ma szans, 5 lat temu przeszedłem na drugą stronę mocy i jestem wrogiem tworzyw, mięsa, ryb itp.

Edytowane przez Guliwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiskoza i celofan były produkowane w u mnie w Tomaszowie Mazowieckim. Zakład Wistom. Bankrut w 1994. Choć robił też kordy itd. Smród niesamowity bo siarkowodór i dwusiarczek. Stoją jeszcze 2 wieże wentylacjne, wysokie na 140m.  A cukierki dalej są w celofanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, skwaro napisał:

Jak myślicie, co się lepiej sprawdzi, żaluzje czy rolety, żeby mi nikt przez okno nie zaglądał? :)

 

Może być zdjęciem przedstawiającym w budynku

Żaluzja wertykalna. Jedna ;)

 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...