Skocz do zawartości

Zadek w foresterze i wymiary springów


Janosik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 950
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Szukam od jakiegos czasu rozwiazania dla mojego s-turbo na lepsze prowadzenie Chce wymienic amortyzatory z sprezynami pozbywajac sie sls i zastepujac twardszym i nizszym zamiennikiem

Wiem ze wielu z was przerabialo ten temat wiec na pewno macie jakies przemyslenia

Sa jakies sensowane zestawy??

Chetnie kupie cos w uzywce czy z gory odradzacie

Jak sie ma zawieszenie z sti lub wrx jesli chcialbym je do swojego zainstalowac? Co z KYB AGX lub Ultra SR?

Czekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikael, o jakie zestawy Ci chodzi, chcesz auto obniżyć, podwyższyć czy tylko wymienić wylane SLSy?

 

zestawy najlepiej dobrać sobie samemu, wg własnych potrzeb, i wymienić w dowolnym warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz nisko, twardo i szybko po zakrętach, to ja kiedyś zmajstrowałem takiego lowridera. Na zestawie od Legacy Turbo (AGX + twarde i niskie sprężyny) Forester S-Turbo jest autem z zupełnie innej bajki, ale jest to rozwiązanie hardcorowe, zwłaszcza jeśli chodzi o wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, jest wątek o zawieszeniu forka. tam się produkowałem, tu już nie zamierzam :lol:

viewtopic.php?f=22&t=115775&p=1616789#p1616789

swój setup opisany też mam w wątku o moim forku (patrz stopka), siekla również o tym pisał, i grzesiek67... jest tego trochę na forum, wystarczy poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilością postów idzie w kierunku "olejowego" :mrgreen:

śledzę, staram się wycisnąć esencję

u siebie chciałbym nie dużo niżej od serii, ale bardziej twardo i bez przechyłów

chyba zacznę od grubszych stabów, a później się rozwinę w konkretnym kierunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guerrilla, w skrócie niech Ci będzie:

amortyzatory KYB UltraSR (dedykowane do Forka SF N/A) + sprężyny na tył Forester STI (SG) + przód Impreza STI (GD) + grubszy stabilizator z tyłu + felgi 17 i profil 215/50 albo 215/55.

 

Aha będą Ci potrzebne górne czapki amortyzatora od nowszego Forka SG, by pasowały do sprężyny SG.

 

Ja po kilku eksperymentach do tego doszedłem i polecam. Sprężyny przód do kupienia na allegro, amorki w 4 turbach, sprężyny tył od Xbike, tyle że ich póki co niby nie ma w Japonii w magazynie.

 

Myślę, że na sam zawias (amory + sprężyny) razem z montażem i geometrią w ~3,5 PLN można się zmieścić. Felgi + opony to kolejne 4 tysie.

 

:shock: to ja tyle na zawias wydałem? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzd thx :wink:

felgi z oponami mam

myślałem jeszcze nad przełożeniem całości z imprezy newage

na subaruforester.org to jeden z popularniejszych zestawów

można w PL znaleźć kompletną zawiechę z STi, bo często użytkownicy imprez idą w zawieszenia inne niż seria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guerrilla, można. obawiam się jednak, że może być za nisko, bo z tego co piszesz, chcesz tylko "trochę" obniżyć. jeśli jednak masz taki zestaw dostępny w dobrej cenie, warto spróbować - Grzesiek67 miał czy wciąż ma zawias z STI newage w Forku SF, ale jego auto stoi niżej niż moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guerrilla, w skrócie niech Ci będzie:

amortyzatory KYB UltraSR (dedykowane do Forka SF N/A) + sprężyny na tył Forester STI (SG) + przód Impreza STI (GD) + grubszy stabilizator z tyłu + felgi 17 i profil 215/50 albo 215/55.

nie wiem czy się nie mylę, ale wydaje mi się że kwestia wysokości to sprawa sprężyn

jeżeli u siebie masz na przodzie KYB + sprężyna STi to może amor STi + sprężyna STi na przodzie się sprawdzi, a z tyłu ewentualnei amor STi + sprężyna...no właśnie, może te z Twojego setupu też da radę :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok ale gdzie mozna dostac i za ile zestaw sprezyn Różowych do Forka STI?

Czy tylko import z JPN?

Czy ktos moze sie wypowiedziec na temat zestawu AGX z Imprezy w waszych Forkach? Słyszałem że kolega Burzum jeździł na takim setupie Jak z wysokościa takiego Forka i jakie sprezyny do kompletu

Dzieki za wszelkie dotychczasowe info

Specjalne THX dla TZD - musimy sie kiedys w 3city zespotowac bede wiedział co i ile musze zmienic u siebie by moja lodówka dogoniła twoją :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

import różowych springów do Forestera STI - Xbike.pl

polecam tylko tył, bo przednie są dla STurbo za długie, świetnie pasują sprężyny od imprezy STI.

 

AGX w Forku - jeździł Burzum oraz kropkowicz, tyle że w Forkach SG czyli nowszych.

 

Swoon, spoko 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GÓRAL z Łodzi,

 

a jak juz tak wymienicie jak my, miast tych SLSow na dobre twarde zawiasy i wreszcie pomimo opinii stacji diagnostycznej iz stabilizatory i tuleje sa ok. macie bardzo wyrazne odczucie ze na nierownosciach, szutrach i w lesie klekocze juz przod auta

a do najblizszego ASO daleko by odstawic a czasu po poludniu sporo to jak ogrganoleptycznie samemu sobie udowodnic co trzeba

wymienic i na co??? superflexy a moze oemy by juz przesadnie nie utwardzic zawieszenia ???

GORAL na co bys zwrocil uwage ?

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GÓRAL z Łodzi,

 

zadzwonie, zadzwonie.

od kad mam mego forka czyli 2007 roku, a ztego co wiem moj poprzednik tez nie wymienial nic z lacznikow stabilizatora oraz tulei, wogole gumowo metalowych czesci zawieszenia. jezdze po lesie, szutrach, no i na budowe ale nie katujemego forka, niemniejjednak zawieszenie zaczyna sie odzywac znaczy klekocze (na ulicy tego nie uswiadczysz). bylem na stacji diagnostycznej i trzesawkach by wykryc co tak klekocze i dupa blada diagnosta pochwalil tak twardy zawias. wiem malkontenci zaraz okrzykna wine ironmana, ale to nie tak mogl co najwyzej przyspieszyc agonie. nie mam czasu odstawic auta do Zbyszka z nie-ASO wiec musze szybko sam cos ogarnac. na alledrogo od czorta roznych zamiennikow w co warto pujsc by nie przedobryc, taka twardosc zawiasu mi odpowiada nie chce twardziej, ale i chinskiego dziadostwa tez nie zdzierze.

jakie laczniki stabilizatorow ?

jakie gumki tuleji wachacza ?

jakie inne gumowo-stalowe ruchomosci ?

wymienie tylko to co potrzebne, ale jak zdiagnozowac co klekocze, gdzie szukac ?

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...