Skocz do zawartości

Zadek w foresterze i wymiary springów


Janosik

Rekomendowane odpowiedzi

kubabb, a o czym jest ten wątek?

Policz wymont-zamont x2, geometria, koszt sprezyn u kowala + teraz dodatkowych sprezyn...

 

No dobrze, w takim razie kto ma na sprzedaż sprężyny tył bez sls-a? kiedyś miałem info na PW ale się zapędziłem z opcją zaznacz wszystko-usuń :twisted: Kupie w pasztetowej cenie :mrgreen:

 

Pozdrawiam

 

jak to kto ? ;) Do jakiego forka potrzebujesz? 02+? No i amory do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 950
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem Niedźwiedziu ze do SLS pytałem tylko jaka pomiędzy tymi aukcjami jest różnica skoro to te same sprężyny a ceny rożne u tego samego allegrowicza.

Po prostu nie doczytałem dokładnie że jest różnica pomiędzy zwykłym a turbo stratę jaka poniosłem to jakieś 120zł wiec chyba przeżyje tak czy siak dużo do przodu na amortyzatorach. Nawet jak kupie teraz dwie nowe sprężyn to parę stów i tak będę miał w kieszeni. geometrie znajomy robi mi za free wiec to tez odpada. Wszyscy piszą tylko o KYB tak jakby nie było innej alternatywy.

 

Tu jest artykuł na temat Service Parts bynajmniej nie jest to Made in China

http://www.motofakty.pl/artykul/service ... owcow.html

 

kubabb, a o czym jest ten wątek?

Policz wymont-zamont x2, geometria, koszt sprezyn u kowala + teraz dodatkowych sprezyn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubabb, ja nie neguję Service Parts tylko kowala. Trzeba było od razu założyć service parts + sprężynę KYB. Tracisz jak nie kasę to czas - swój i kolegi. Twoja sprawa. Te 120pln to koszt właśnie jednej spreżyny, a temat załatwiony raz na zawsze.

 

Nie słyszałem o wzmacnianej sprężynie. tzn słyszałem bajki, bez potwierdzenia w realu. Ten sam numer spreżyny dwie rózne ceny...sposób na wytłumaczenie innej ceny? Wzmocniona sprężyna. Szkoda tylko, że to ten sam nr spreżyny... O szczegóły wzmocnień pytaj dostawcę :lol:

 

Tak czy siak. KYB jest stosowana, bo to zamiennik OEM - pod względem charakterystyki. Jest jeszcze monroe, sachs, billstein...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak. KYB jest stosowana, bo to zamiennik OEM

 

całkowicie stracili u mnie wiarygodność w temacie springów. Kupiłem zestaw springów do darmowozu aby go utwardzić plus amory również kyb (seria to kanapa). Po 8 mc auto na przodzie opadło z 5 cm i "dziwnie" się prowadzi.

Trze było kupić oryginał... :| Innych użytkowników też to dopadło więc to nie jednorazowy przypadek. obecnie głębokie koleiny są problemem. Amory może i dobre robią ale w springi już nie wierzę.

 

Pozdrawiam

 

-- 29 sie 2011, 17:47 --

 

Sprawdziłem u siebie, FXT 2.5T my06 sprężyna ma średnicę 12mm jak w mordę.

 

Czyli szukam od wersji us :roll:

ciekawe czy jest twardsza :?: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wracajac do średnic springów OEM

 

to forków 2.5t wkładali następujące

 

20380SA140

'04, April — '05, May

 

20380SA370 - Moja potwierdziłem po vin, średnieca 12mm

05, March — '06, May

 

20380SA440

'06, April — '07, May

'07, March — '07, November

 

do wersji 2.0 na montowali

20380SA350

'05, March — '06, May

 

20380SA420

'06, April — '07, May

'07, March — '07, November

 

czy jest logiczne wytłumaczenie, dlaczego w dokumentacji serwisowej tył Na stoi wyżej?

jaką średnice ma sprężyna 20380SA440? ktoś może mi to zmierzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedźwiedź, dzięki wielkie za rady. Amorki KYB ...44/...45 kupiłem wprawdzie w innym źródle ale sprężyny u Tomka w 4T - już w drodze. Tomek to bardzo konkretny kolega (i twardy w negocjacjach :wink: ). Nawet dla przyjaciół Niedźwiedzia nie był skłonny postąpić w negocjacjach :D

W przyszłym tygodniu montaż u Lesniczego007 w Kiełczowie k/ Wrocławia.

Dam cynę jak wrażenia z jazdy i jak nowy look mojego leśnika.

 

Pozdrawiam

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Testował ktoś patent z jakimiś "podkładkami" vel. dystansami podwyższającymi zawiechę ?

Zestaw to kyb + ironman .

Bo mam taką opcje na tył i przód , czy to już przesada :-)

 

Daruj sobie te podkładki, czy dystanse. Chyba,że chcesz żeby Forek na pusto wyglądał jak wywrotka Tatra za komuny (że wewnętrzna opona w bliźniakach wisiała w powietrzu).

 

Mam KYB+IRON`y, jechałem do Austri 1200km w jedną stonę, w bagazniku 4 zgrzewki mineralnej, kilka walizek, na dachu trzy rowery, lodówka turystyczna... fakt, nie mam pełnego zbiornika LPG. moim zdaniem Forek za bardzo nie usiadł, chyba w ogóle nie usiadł. Przyjął obciążenie "na klatę" i trzymał fason. Szkoda kombinowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...