Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Radnor, może problemem jest "gygabyte" na b450.

Nie jest możliwe, by jak to opisujesz, mysz ci się zacina - reklamowałbym lub czekał na aktualizację biosu.

 

Za wielu forach polecają do Ryzenów albo MSI albo Asus-a. ja wybrałem MSI - jest wersja z 6 fazową sekcją zasilania.

Jeśli Ci nie przeszkadza, weź 350 - np mate, tomahawk lub pro carbon. Sprawdzone konstrukcje.

 

Pamiętaj, intel to zuooooo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dako napisał:

Radnor, może problemem jest "gygabyte" na b450.

Nie jest możliwe, by jak to opisujesz, mysz ci się zacina - reklamowałbym lub czekał na aktualizację biosu.

 

Za wielu forach polecają do Ryzenów albo MSI albo Asus-a. ja wybrałem MSI - jest wersja z 6 fazową sekcją zasilania.

Jeśli Ci nie przeszkadza, weź 350 - np mate, tomahawk lub pro carbon. Sprawdzone konstrukcje.

 

Pamiętaj, intel to zuooooo ;)

 

Sterowniki uniwersalne Radeon 18.10.1810 z piątku trochę poprawiły, może tak zrobię i poszukam starszej płyty gdzie było więcej czasu na dopracowanie softu. Oprogramowanie do tego Gigabyte jest chyba niezbyt dobrze napisane, np przełączając okna alt+tab wyświetla ich Appcenter, który siedzi jako ikonka w trayu i nie da się go w ten sposób przywołać.  :facepalm: Stażysta im to chyba klepał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radnor napisał:

Sześć serwerów 4x 16-rdzeniowy Xeon + 512GB RAM na vmware + kilka starszych pod CenOS którymi zarządam w pracy to już HPC czy jeszcze za mało? :)

Jakbyś węzłów w klastrze miał 40, 200, 2000... spiętych Infiniband lub od biedy OmniPath tak, można mówić wtedy o HPC. Ogólnie chodzi o rodzaj obciążenia gdzie na pełnych obrotach idzie cały czas transfer między CPU a pamięcią, CPU obciążone jednostajnie na maksa przez.... dwa lata, trzy, pięć - kwestia kto ile ma kasy i zadań do policzenia. Odpal dla testu Linpack na wszystkich rdzeniach i zobacz jakiej czkawki potrafi dostać dowolna maszyna :) To są obciążenia HPC. Dlatego, mimo, że sam preferuję Intela w większości zastosowań.... to nie uważam, by nie miał swoich słabości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podpowie - szukam zamiennika dla klawiatury Logitech UltraX - Y-BL49A. Klawiatura wyjątkowa i najlepsza na jakiej przyszło mi pracować. 

Niestety klawiatura wyszła z produkcji, a zapasy z drugiej ręki na olx i allegro się wyczerpały :(

Jakoś nie udało mi się znaleźć innej , która byłaby choćby trochę zbliżona do komfortu pracy na niej. 

Jakieś sugestie?

 

Podobny obraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, aflinta napisał:

po tygodniu każda okaże się dobra :)

no niestety. Tutaj to nie działa ;) tak jak z wymianą Forka na VAG  ;) jechać jedzie, ale co z tego? ;) 

 

15 minut temu, aflinta napisał:

Spróbuj nisko profilowych jak w notebookach.

ta właśnie ma niski profil i idealny krótki skok. Natomiast laptopowe teraz to wyspowe - no i to mi niestety też nie podchodzi. 

 

16 minut temu, aflinta napisał:

Po prostu przyzwyczajenia drugą naturą człowieka

A natura ciągnie wilka do lasu ;) Ale tutaj to jednak coś więcej - coś jak stare rozchodzone i wygodne buty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pumex1 napisał:

Może ktoś podpowie - szukam zamiennika dla klawiatury Logitech UltraX - Y-BL49A. Klawiatura wyjątkowa i najlepsza na jakiej przyszło mi pracować. 

Niestety klawiatura wyszła z produkcji, a zapasy z drugiej ręki na olx i allegro się wyczerpały :(

Jakoś nie udało mi się znaleźć innej , która byłaby choćby trochę zbliżona do komfortu pracy na niej. 

Jakieś sugestie?

 

Podobny obraz

 

Tylko mechaniczna, nigdy wiecej nie wrócisz do zwykłej. Mam Logitech G710+ na cherry brown, niestety ten model nie jest już produkowany. Przełączniki to dobry kompromis między hałasem i siłą nacisku a charakterystycznym mechanicznym kliknięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pumex1 napisał:

Może ktoś podpowie - szukam zamiennika dla klawiatury Logitech UltraX - Y-BL49A. Klawiatura wyjątkowa i najlepsza na jakiej przyszło mi pracować. 

 

mam tą samą właśnie przed sobą :) mnie pozytywnie zaskoczyła niedawno jakaś standardowa DELLa w pracy u kogoś, ale nie mam pojęcia jaki model, jak będę tam znowu za tydzień albo dwa to sprawdzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pumex1 napisał:

Klawiatura wyjątkowa i najlepsza na jakiej przyszło mi pracować.

 

18 godzin temu, pumex1 napisał:

Może ktoś podpowie - szukam zamiennika dla klawiatury Logitech UltraX - Y-BL49A. Klawiatura wyjątkowa i najlepsza na jakiej przyszło mi pracować. 

Niestety klawiatura wyszła z produkcji, a zapasy z drugiej ręki na olx i allegro się wyczerpały :(

Jakoś nie udało mi się znaleźć innej , która byłaby choćby trochę zbliżona do komfortu pracy na niej. 

Jakieś sugestie?

 

Podobny obraz

 

nie znam lepszej niż ta lenovo

żonka co zmienia prace to zabiera klawiaturkę ze sobą :)

oczywiście, do docenienia dla tych co umieją się posługiwać trackpointem przy czym jest trackpoint lenovo i długo nic a potem reszta typu dell czy hp

 

image.png.edda7224ee0a4adec319b44cfb735421.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, AdaSch napisał:

ie znam lepszej niż ta lenovo

żonka co zmienia prace to zabiera klawiaturkę ze sobą :)

oczywiście, do docenienia dla tych co umieją się posługiwać trackpointem przy czym jest trackpoint lenovo i długo nic a potem reszta typu dell czy hp

 

Ech moje marzenie 

Niestety jak z rok temu szukałem, to nie do zdobycia

Potem zrobili wersję z tymi obecnymi klawiszami thinkpadowymi, kupiłem taką, klawisze nie tak dobre jak stare ale w miarę OK, ale ta klawiaturka była dostępna tylko jako bezprzewodowa i ciągle się wieszała (nie ma swojego modułu BT), więc do d... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki artykuł:

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/klawiatury-polecane.html

 

i albo Microsoft Wired Keyboard 600 albo Dell KB813 Smartcard USB Keyboard, ale bez czytnika kart. Czyli model DELL KB-522p  => https://allegro.pl/aktualny-model-cicha-klawiatura-dell-kb-522p-pl-i6995319735.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś doświadczenia z AndrOpenOffice (czyli OpenOffice dla Androida → https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andropenoffice&hl=pl)?

 

Odkryłem dziś coś takiego w Google Play. Jako zatwardziały linuksowiec mam wstręt do produktów Micro$oftu, zresztą u mnie by i tak nie działały, nawet gdybym owego wstrętu nie miał. Niedawno nabyliśmy tablet i nie zaszkodziłby zaawansowany program do poważniejszego pisania (głównie) i okazjonalnie liczenia. Prezentacje - ewentualnie do oglądania, bo tablety raczej nie nadają się do ich tworzenia, jak zresztą i do innych prac graficznych.

 

Wracając do rzeczy, nie udało mi się znaleźć poza wzmiankami, żadnych konkretów na ten temat - jest tylko informacja w Google Play. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tablecie androidowym używam głównie googlowych edytorów i arkuszy, ewentualnie Office Microsoftu bo to są programy przystosowane do pracy z tabletem a i tak komfort pracy nie dorasta do takiego z fizyczną klawiaturą. Dlatego używam sporadycznie jak muszę a nie mam komputera pod ręką (a jest tablet/komórka). Patrząc na ekrany AndrOpenOffice i praktycznie żywcem przeniesienie z komputerów menu i wszystkich ikonek na tablet.... no jakoś ciężko mi sobie wygodną pracę wyobrazić. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Googlowe edytory i Office Microsoftu. Według mnie najlepszym edytorem dokumentów jest Office Microsoftu. Już po wadzę aplikacji widzi się, że nie jest to jakaś tam aplikacja tylko pełnoprawny program. Niczego mu nie brakuję.

Ale tak jak przedmówca powiedział - komfort pracy nie dorasta do rządzenia z fizyczną klawiaturą. Dlatego według mnie same edytory Googla wystarczają bo na telefonie zazwyczaj dokumenty tylko się podgląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni lecę do Chin i z tego co pamiętam po ostatnim wyjeździe , wile stron mi nie działało bo było blokowanych. Jak ominąć ten problem bezboleśnie, aby i na telefonie i na laptopie działała poczta google ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zalega komuś jakaś low-profile karta graficzna na PCI-E, której się chce za drobne pozbyć? Kupiłem za kilka dyszek DC7800 i chcę z niego zrobić komputer wspomnieniowy do grania w gry ze słodkich lat dzieciństwa (NFS IV RC, V Porsche i takie tam cuda <3). Zanim się jakieś 630/730/1030 trafi za dobrą kasę to cokolwiek by siadło, a w okolicy jak na złość nie umiem znaleźć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2018 o 00:06, BelegUS napisał:

Nie zalega komuś jakaś low-profile karta graficzna na PCI-E, której się chce za drobne pozbyć? Kupiłem za kilka dyszek DC7800 i chcę z niego zrobić komputer wspomnieniowy do grania w gry ze słodkich lat dzieciństwa (NFS IV RC, V Porsche i takie tam cuda <3). Zanim się jakieś 630/730/1030 trafi za dobrą kasę to cokolwiek by siadło, a w okolicy jak na złość nie umiem znaleźć ;)

Pamiętam NFS Porsche jest super, grałem też w NFS 2 i 3. Do takich gier mam Pentium III, systemy Windows 98 i XP oraz stare karty graficzne na port AGP typu Riva TNT albo Geforce. 

 

Teraz bawię się pierwszą generacją Playstation Portable :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, llkuba napisał:

Pamiętam NFS Porsche jest super, grałem też w NFS 2 i 3. Do takich gier mam Pentium III, systemy Windows 98 i XP oraz stare karty graficzne na port AGP typu Riva TNT albo Geforce. 

 

Teraz bawię się pierwszą generacją Playstation Portable :D.

 

Zdążyłem kupić GT630 :) We wspomnieniach zatarł mi się fakt, że na Windowsie XP zarówno NFS IV i V wymagają kilku patchy i tricków - do końca weekendu udało mi się odpalić IV, z Porsche będę musiał się jeszcze ciut pobawić - ale warto. Moim zdaniem to najlepsze części serii NFS. Cześć tym kultowym edycjom (zwłaszcza I-IV) oddał dopiero Hot Pursuit z 2010 - przy nim znowu bawiłem się jak dziecko.

 

Sam myślałem nad PSP do zabawy na długie zimowe wieczory - polecisz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, BelegUS napisał:

Zdążyłem kupić GT630 :) We wspomnieniach zatarł mi się fakt, że na Windowsie XP zarówno NFS IV i V wymagają kilku patchy i tricków - do końca weekendu udało mi się odpalić IV, z Porsche będę musiał się jeszcze ciut pobawić - ale warto. Moim zdaniem to najlepsze części serii NFS. Cześć tym kultowym edycjom (zwłaszcza I-IV) oddał dopiero Hot Pursuit z 2010 - przy nim znowu bawiłem się jak dziecko.

Lubię jeszcze Most Wanted na Playstation 3 :)

 

59 minut temu, BelegUS napisał:

Sam myślałem nad PSP do zabawy na długie zimowe wieczory - polecisz? :)

To jest sprzęt z 2000 roku gry są bardzo tanie płyty UMD. 

 

W sumie do 15- tnastego są mega promocje w Playstation Store. W gry można grać na różnych urządzeniach PS VITA, PS3, PSP (jest wiele licencji) np:

 

Crash :

https://store.playstation.com/pl-pl/grid/search-gra/1?platform=psp&amp;query=crash 

 

Metal Gear Solid:

 

https://store.playstation.com/pl-pl/product/EP0101-NPEF00036_00-GMETALGEAR000001

 

Silent Hill:

 

https://store.playstation.com/pl-pl/product/EP0101-NPEF00038_00-GSILENTHIL000001

 

Mam całą serie Tomb Raider  . Wyświetla obraz z PS3 więc można oglądać filmy, i grać w gry przeznaczone do PSP po przez sieć Wifi co tu więcej pisać konsolka jest rewelacyjna. Można nawet pobierać gry z PS Store. Ja mam zrobioną kopie na PS3 :D.

IMG_20181113_195917.jpg

IMG_20181113_200200.jpg

 

Ostatnio w pracy służyła mi jako odtwarzacz Mp3 :) mało tego jest specjalny kabelek żeby podłączyć pod TV :D

Jak lubisz gadżety to warto ale po zakupie zobaczysz ile czasu bateria trzyma i będziesz musiał rozebrać i wyczyścić guziczki itp. 

Pamiętaj o karcie pamięci która niestety jest nietypowa :facepalm:.

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...