Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się kojarzy, że ktoś tu ma lub pracuje w sklepie/hurtowni ze sprzętem..

Szukam Asusa RT-AX88U (nowy, nieużywany) w dobrej cenie tj. poniżej 1k PLN brutto.

 

Aktualnie są na niemieckim amazon, ale sprzedaż i wysyłka nie jest realizowana przez amazon więc wolałbym znaleźć coś u nas..

A na polskim amazon 1250 <_<

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czekker napisał:

Coś mi się kojarzy, że ktoś tu ma lub pracuje w sklepie/hurtowni ze sprzętem..

Szukam Asusa RT-AX88U (nowy, nieużywany) w dobrej cenie tj. poniżej 1k PLN brutto.

 

Aktualnie są na niemieckim amazon, ale sprzedaż i wysyłka nie jest realizowana przez amazon więc wolałbym znaleźć coś u nas..

A na polskim amazon 1250 <_<

 

moich dystrybucjach opis jako EOL i braki na stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie. ;)

Pękł mi ekran w budżetowym, roboczym laptopie Lenovo IdeaPad 3.:(

Znacie jakiś pewny i niedrogi serwis (pracujący wysyłkowo lub w okolicach Wrocławia albo Kalisza). Matrycę do mojego modelu znalazłem za 325 złotych ale obawiam się, że próbując ją sam wymieniać mogę coś sknocić.

https://matryce.eu/pl/p/Matryca-do-Laptopa-Lenovo-IDEAPAD-3-15IIL05/8606

 

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, ale czasem może nie działać. Kiedyś kopałem się ze sprzedającym, nie ruszyła na którymś Lenovo. Zarzekał się że jest ona sprawna, nowa. Po zamówieniu drugiej to samo. Finalnie kupiłem używana matryce i ona działa do dziś. Swego czasu w Jastrzębiu Zdroju (40km odemnie) była firma co handlowała matrycami, nowymi i używanymi. Wolałem tam jechać do nich i na miejscu podłączyć, aby mieć pewność że zadziała. Parę razy udało się się dopasować o wyższej rozdzielczości i matową:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, _akir_ napisał:

jeśli to dokladnie taka sama jak pęknięta to zobacz filmy na YT to ze 30 minut roboty :) 

wiele razy bawiłem sie takie akcje :) 

No do końca to nie jestem pewny czy to samo. Na filmikach i sprzedawca sugerują by po wyjęciu sprawdzić czy mocowanie taśmy jest w dobrym miejscu i przeczytać model matrycy (który jest z tylu i widać po wyjęciu) bo w konkretnym modelu laptopa mogą być różne typy matrycy. 
Obejrzałem trzy filmy o demontażu matrycy i w każdym jest mocowana na czterech śrubach a ja po zdjęciu ramki nie widzę tych śrub. :upside-down-face_1f643-small:

Na dole są jakieś dwie (ale wyglądają inaczej a boję się rozkręcać na chybił trafił) a u góry nic.

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1. Jaki jest najmniejszy patch panel? Moje zapotrzebowanie to 3 porty:rolleyes:.

2. Od dostawcy mam skrętke kat. 6a, dokupiłem patchcord kat 6a. Jeżeli wstawię pomiędzy nie patchpanel kat 5 coś stracę?

Edytowane przez gourmet
..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, gourmet napisał:

1. Jaki jest najmniejszy patch panel? Moje zapotrzebowanie to 3 porty:rolleyes:.

Musi być taki do RACK, czy puszka na ścianę wystarczy?

https://www.delock.com/produkt/86194/merkmale.html?g=1462

i do tego odpowiednie wkładki:

https://www.delock.com/produkt/86205/merkmale.html

Godzinę temu, gourmet napisał:

2. Od dostawcy mam skrętke kat. 6a, dokupiłem patchcord kat 6a. Jeżeli wstawię pomiędzy nie patchpanel kat 5 coś stracę?

W teorii tracisz możliwość pracy na 10Gb... ale nie przypuszczam, by reszta sprzętu była dostosowana do takiej prędkości :)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z uszkodzonego komputera wymontowałem dysk twardy. Kupiłem stację dokującą i podłączyłem do nowego komputera. Dysk jest sprawny i można do niego wejść. niestety nie mogę znaleźć w nim zapisanych zdjęć, dokumentów czy innych plików. Jak to ugryźć? Czy potrzebuję jakiś program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien działać normalnie. No chyba że podczas podłączenia pozwoliłeś aby się sformatował, a o takie coś czasem windows pyta, gdy zauważy że coś nie tak z dyskiem. Są generalnie programy do odzyskiwania zdjęć, pełno tego w internecie. Ale mało który darmwy zrobi to na tyle dobrze że poukłada Ci to w folderach tak jak było.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pewnego czasu mam problem z Bluetooth i głośnikami zewnętrznymi. 

Windows 11. 

Podłączone głośniki łączą się w trybie "Hands-free" - chociaż nie obsługują mikrofonu. 

To powoduje, że jakość spada mi do "Tape recorder". Żadne reinstalacje nie pomagąją. 

Pojawiały się informacje, że to wina aktualizacji, ale bądź tu człowieku mądry i odinstaluj poprawkę, która likwiduje inny problem, ale powoduje inny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie głośników. Co byście polecili zamiast Bose 2.0? Mają być mniejsze, ale grać nie gorzej.

Bose mi pasują, działają już ze 20 lat, ale czasami z nimi podróżuję, więc jeśli po tylu latach jest mniejsza alternatywa to rozważę zamianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose soundlink color ?

zalety:

Jeden 

mniejszy

dobrze gra 

bezprzewodowy (da rade poprzez aux podłączyć do kompa)

mając dwa mogą działać jako stereo

posiada bt i microfon ,  może robić za zestaw głośnomówiący z telefonem

wady:

cena

potrzebny zasilacz (w zestawie tylko kabelek USB)

do stereo potrzebne dwa

 

co do tego stereo to raczej już fanaberia , bo mam jeden i wyśmienicie gra tylko trzeba postawić go na jakimś solidny podłożu i najlepiej aby z tyłu głośnika  bass miał  się od czego odbijać to pokazuje pazura.

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Filipinko - co wybrać?

Muszę max jutro kupić, żeby koszty zrobić (tym bardziej, że mój Vaio ma...18 lat :D
Short lista niżej.

https://www.morele.net/kategoria/laptopy-31/,4503,,,,511.25.191.139.151,,p,1,,,,18749O!4684,18753O!14,48808O!4697.!4696/1/?noi

Lenovo ma najlepsze opinie - czy tak?

Bujam się z tym kilka miesięcy już, ale w wakacje olałem temat, bo w wakacje przecież nie używa się kompa...
Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...