Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Szürkebarát napisał:

Takie coś mi się nagle włączyło w dokumencie i nie wiem jak to wyłączyć choć kiedyś wiedziałem. Ktoś pomoże bo upał jest obezwładniający i już słabo myślę.

 

20220701_150426.jpg

Wyrównywanie tekstu za pomocą spacji, klasyka :D

Osobom, które tak robią powinno się odbierać uprawnienia na Worda, czy też inne LibreOffice :D

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szürkebarát napisał:

Takie coś mi się nagle włączyło w dokumencie i nie wiem jak to wyłączyć choć kiedyś wiedziałem. Ktoś pomoże bo upał jest obezwładniający i już słabo myślę.

 

20220701_150426.jpg

A to nie jest w stopce? 

A dobra, nie zauważyłem, że reszta historii jest na kolejnej stronie wątku. xD 

Edytowane przez Orear
  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, aflinta napisał:

Mam konto Gmail obsługiwane przez thunderbirda pod linuksem. Na czym polega Twój problem? Jakie masz ustawienia?

Gmail żąda podwójnego uwierzytelnienia hasła, którego (z tego co wiem) Thunderbird nie ma.

A ustawienia mam takie:

Przechwycenie obrazu ekranu_2022-07-02_09-36-16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam szczegółów ale trzeba zalogować się na gmail i tam w ustawieniach zezwolić na połączenia POP3 z programu pocztowego. Osobiście używałbym IMAP zamiast POP3.

Jak mają jakieś dziwne uwierzytelnianie to ustawia się to w Metoda uwierzytelniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Ardaturan napisał:

Potrzebuje kupić tani router LTE z Wifi. Jeszcze nie wiem z jaką kartą będzie działać, Orange albo Virgin Mobile.
Ktoś coś doradzi ze swojego doświadczenia?

mobilny czy "stacjonarny" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ardaturan napisał:

mobilny

 

osobiście od paru lat używam Huawei e5785lh-22c a dodatkowo w jednym z aut mam jeszcze D-Link DWR-932

jeden i drugi daje rade (D-Link ma minus ze chyba tylko 8 klientów na raz może być podpietych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ardaturan napisał:

OK, rozumiem, że taki routerek mobilny to w warunkach domowych można wpiąć w ładowarkę na "stałe" i też robi robotę, pomijając fakt że to niezdrowe dla baterii.

Może sie robić ciepły. Miałem taki kiedyś i lepiej było go wypinać przy 100% i podłączać znów jak bateria trochę się rozładowała. Męczące, ale szkoda żeby miał się spalić czy coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ipsx82 napisał:

Miałem tego huawei i same problemy robił na wyjazdach międzynarodowych. Pomimo poprawnych konfiguracji wpisanych od dostawcy karty sim nie działał net.

a widzisz u mnie zero problemów, wrzucam kartę czekam ze 2 minuty aż karta się zaloguje do sieci i ściągnie profil i tyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie bez problemu działały ale już międzynarodowa chińska od SIMGLOOB nie chciała działać, to samo było z egipską vodafone kupioną na lotnisku. Po zakupie D-Linka ale inny model niż podawałeś  bez problemu działała egipska a chińskiej nie miałem okazji testować bo covid przerwał wyjazdy do Chin.

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Przewijały się podobne tematy, tylko bez konkretów pod mój przypadek- więc wolę dopytać.

Szukam routera z WiFi6 do:

*światłowód 500Mbits

* 110m dom parterowy murowany

* 3 urządzenia po kablu

* 3-6 po wifi, (plus wkrótce pojawi się monitoring na 90%)

budżet 200-250zł- macie jakieś typy pewne?

Już miałem w koszyku: Huawei AX3 Quad-Core, ale czytam sporo negatywnych opinii na niemieckim amazonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały drobiazg - ale irytujący mnie nieco. 

 

Co jest przyczyną, że w oknach dialogowych niektórych programów czcionka ulega zmianie na mniejszą i lekko rozmytą. 

Windows 10/Windows 11. 

 

Przykład - na górze zmieniona czcionka w oknie dialogowym. Poniżej - systemowa z explorera. 

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...