Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, _ONE_ napisał:

Podpowiedzcie, proszę... poszukuję drukarki do domu. Prostej i taniej w eksploatacji, niekoniecznie z duplexem (ale przydaje się), bo liczy się mały rozmiar.

Ja mam laserówkę Samsunga Xpress M2026, jak nie potrzebujesz koloru jest aż nadto, nie ma problemu z wysychającymi tonerami, czyszczeniem głowicy, itd. Na tonerze z zestawu wydrukowałem już ponad 2 ryzy dokumentów różnego rodzaju i nadal nie krzyczy o wymianę. Oryginalny toner kosztuje 200zł, zamiennik 40. Polecam ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rosaskc napisał:

Nie są już takie niezniszczalne jak kiedyś, ale wciąż to top.

 

Wiadomo, nic już nie jest takie jak kiedyś, a co nieco pamiętam bo zaczynałem od modelu 600 (jeszcze litery T nie było wtedy przed numerem). Niemniej myślę, że Thinkpad zawsze jakiś tam poziom trzyma. AIO Lenovo z serii biznesowych też są bardzo trwałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem Dell. Popieram, że do "przeglądania" jest git. Dziś już będzie 2 lata jak mam Lenovo i też złego słowa powiedzieć nie mogę, aczkolwiek akumulator już trochę stracił na żywocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, _ONE_ napisał:

Podpowiedzcie, proszę... poszukuję drukarki do domu. Prostej i taniej w eksploatacji, niekoniecznie z duplexem (ale przydaje się), bo liczy się mały rozmiar.

 

Kupiłem sobie w zeszłym roku HP Laserjet m15w - malutka, do dużej kieszeni w spodniach się prawie zmieści ;) Wszystko śmiga po wifi więc można postawić w dowolnym miejscu. Do HP wszyscy robią jakieś zamienniki tonerów więc pewnie da się kupić za rozsądne pieniądze. Dla mnie to akurat jest kwestia drugorzędna, w domu tylko awaryjnie coś drukuję  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź w zakupie NAS-a do biura.

Ma służyć do kopii zapasowych plików i poczty oraz jako miejsce zapisu skanów dokumentów klientów.

Wszyscy pracują na Mac OS

Cztery osoby w cieci (WiFi)

Dwa urządzenia wielofunkcyjne.

Nie ma służyć do multimediów.

Dostęp zdalny mile widziany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, piwozniak napisał:

Zalezy ile masz danych.

Przez kopie zapasowe masz na mysli Time Machine?

 

Ma stac na biurku, czy szafa/skrzynka rack ?

 

EDIT:

Jaki masz switch w tym biurze?

 

 

1- Max 1TB

2- Chodzi mi o katalogi i poszczególne pliki

2- Może stać na biurku

3- Nie mam pojęcia (jaki powinienem mieć?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze 1TB to zdecydowanie za malo, i warto przemyslec sprawe dokladniej, co ma byc backupowane i jak (czy np nie uzywac time machine, bo co prawda wiecej miejsca Wam to zajmie, ale nie zapomnicie robic backupow), co ma byc dzielone i jak, ogolnie warto troche zaplanowac sprawe.

 

Ale... nie wiem ile chcialbys wydac, ale np Synology DS418 (Cena ok 2,000):

https://www.synology.com/en-uk/products/DS418

Masz tam miejsce na 4 dyski, czyli juz mozna fajnie ten backup zabezpieczyc przed awaria dysku, a przy tym jest jak go w miare latwo powiekszyc..

 

Albo DS218:

https://www.synology.com/en-uk/products/DS218

 

Aczkolwiek nie jestem osobiscie zwolennikiem 2 kieszeniowych nas'ow bo jak (a IMHO powiniennes chciec) jakiekolwiek zabezpieczenie dysku przed awaria to musisz robic obraz, wiec jeden dysk jest kopia drugiego, wiec w zasadzie zostajesz z jedna kieszenia.

 

Pewnie QNAP czy inni maja cos podobnego, ale tu nie pomoge,

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kokos napisał:

Proszę o podpowiedź w zakupie NAS-a do biura.

 

Ja w domu używam budżetowego Synology - kupowałem kilka lat temu i myślałem, że szybko będę zmieniał na coś mocniejszego, ale wciąż działa i wystarcza (jakiś czas temu tylko migrowałem dyski z 2x2TB na 2x6TB).

Synology polecam, bo mój choć ma już prawie 10 lat to do dzisiaj wciąż dostaje aktualizacje.

QNAPa nie znam zbyt dobrze, ale coś kojarzę, że ostatnio mieli jakąś wpadkę i chyba nawet musieli zdalnie wymuszać klientom upgrade/patch, bo dziura była spora :facepalm:

Koledzy pewnie polecą coś odpowiedniego do biura - moim zdaniem wystarczyłoby 2-dyskowe Synology DS220+ lub DS720+ :rolleyes:

 

Aha, zaplanuj w budżecie dodatowo odpowiedni UPS (zasilacz awaryjny), bo dyski sieciowe potrzebują paru chwil, żeby się bezpiecznie zamknąć gdy braknie prądu.

No i pamiętaj o tym, żeby raz na jakiś czas zrobić backup danych z dysków i trzymać go offline (najlepiej w innej lokalizacji).

 

 

::edit::

Wpadka QNAPa z zeszłego tygodnia:

https://sekurak.pl/deadbolt-nowy-ransomware-atakujacy-qnapy-wystawione-do-internetu-uwazajcie/

https://sekurak.pl/qnap-w-panice-zdalnie-wymusil-automatyczna-instalacje-nowego-firmware-aby-ochronic-klientow-przed-ransomware-deadbolt/

 

 

Edytowane przez czekker
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, czekker napisał:

wpadka dla tych do nie instalowali nowego softu (wypuszczonego jeszcze w grudniu) ;) 

jeśli nie aktualizujesz systemu i masz wszystko na default to każdy system może coś złapać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _akir_ napisał:

wpadka dla tych do nie instalowali nowego softu (wypuszczonego jeszcze w grudniu) ;) 

jeśli nie aktualizujesz systemu i masz wszystko na default to każdy system może coś złapać

 

No tak, to wiadomo..

Ale z drugiej strony, takie zdalne wymuszenie aktualizacji w sytuacji gdy klient z jakiegoś powodu miał wyłączone automatyczne aktualizacje to jednak pozostawia lekki niesmak - ciekawe co w sytuacji gdy system nie wstał po czymś takim <_<

No i ciekawe czy QNAP ma w systemie jakiegoś serwisowego backdoora czy też wykorzystali tę samą lukę co Ci źli :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, czekker napisał:

 

No tak, to wiadomo..

Ale z drugiej strony, takie zdalne wymuszenie aktualizacji w sytuacji gdy klient z jakiegoś powodu miał wyłączone automatyczne aktualizacje to jednak pozostawia lekki niesmak - ciekawe co w sytuacji gdy system nie wstał po czymś takim <_<

No i ciekawe czy QNAP ma w systemie jakiegoś serwisowego backdoora czy też wykorzystali tę samą lukę co Ci źli :rolleyes:

 

kto nie ryzykuje ten ma zaszyfrowane dane ;) 

ja osobiście mam wywalone na to czy mi system wstanie czy nie - kupując nowego qnapa kupiłem gwarancje która daje wymianę qnapa na nowy w opcji door to door + mam synchronizacje z chmura więc dane mam zawsze aktualne w 2 lokalizacjach, ale dla tych co nie maja takiej gwarancji może być to mało komfortowe ale z drugiej strony lepiej mieć wymuszona instalacje FW niż zainfekowanie danych jakimś scierwem

 

serwisowego backdoora nie ma, jeśli potrzebujesz serwis uruchamiasz aplikacje helpdesk (u mnie by default wylaczona) i podajesz technikowi numer i dopiero wtedy może się połączyć do Ciebie jednorazowym tokenem a Ty widzisz co się dzieje (jak pamietam taka sesja nie ma pełnych praw)

 

Ci źli wykorzystali to że ludzie w dużej mierze używali UPnP i wystawili wszystko na defaultowych portach ze słabymi hasłami (to co czytam czasem na forum qnapa pokazuję jak ludzie maja wywalone na bezpieczeństwo swoich danych)

Edytowane przez _akir_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, może to pytanie idiotyczne, ale podobno takich nie ma ;) ale dlaczego na PC z WIN , FB, INSTA, MESS, działają duuużo wolniej jak na telefonie. Od razu uprzedzam, znam opcję czyszczenia pamięci, że sprzęt słaby, otóż nie !  mam to samo na 3 komputerach. Przeglądarki rożne od chrome, po firefox, wszędzie to samo. Najlepiej wszystko działa na telefonie ( leciwym Iphone) . O co chodzi bo zaczyna mnie to irytować zwyczajnie. Wszystkie inne programy, strony, działają super, tylko problem z FB i Mess. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, carfit napisał:

Witajcie, może to pytanie idiotyczne, ale podobno takich nie ma ;) ale dlaczego na PC z WIN , FB, INSTA, MESS, działają duuużo wolniej jak na telefonie. Od razu uprzedzam, znam opcję czyszczenia pamięci, że sprzęt słaby, otóż nie !  mam to samo na 3 komputerach. Przeglądarki rożne od chrome, po firefox, wszędzie to samo. Najlepiej wszystko działa na telefonie ( leciwym Iphone) . O co chodzi bo zaczyna mnie to irytować zwyczajnie. Wszystkie inne programy, strony, działają super, tylko problem z FB i Mess. 

 

Bo programiści Facebooka (aka Meta) są zarządzani przez nieudolnych leadów, w firmie panuje absolutny burdel, dług technologiczny wybija jak szambo po ulewach a wersje desktopowe ich "aplikacji" są bardzo nisko na liście ich priorytetów.

 

Nie martw się, u mnie na mocnym PCcie jest to samo. Te strony (aplikacje) są po prostu tragicznie napisane odkąd przepisali je z PHP na full JS bullshit.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, BelegUS napisał:

 

Bo programiści Facebooka (aka Meta) są zarządzani przez nieudolnych leadów, w firmie panuje absolutny burdel, dług technologiczny wybija jak szambo po ulewach a wersje desktopowe ich "aplikacji" są bardzo nisko na liście ich priorytetów.

 

Nie martw się, u mnie na mocnym PCcie jest to samo. Te strony (aplikacje) są po prostu tragicznie napisane odkąd przepisali je z PHP na full JS bullshit.

Nie wiem o czym piszesz, ale Ci wierze :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, BelegUS napisał:

 

Bo programiści Facebooka (aka Meta) są zarządzani przez nieudolnych leadów, w firmie panuje absolutny burdel, dług technologiczny wybija jak szambo po ulewach a wersje desktopowe ich "aplikacji" są bardzo nisko na liście ich priorytetów.

 

Nie martw się, u mnie na mocnym PCcie jest to samo. Te strony (aplikacje) są po prostu tragicznie napisane odkąd przepisali je z PHP na full JS bullshit.

Dokładnie, a to mówi już samo za siebie:

Screenshot_20220202-233045.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi też pomożecie - mam kompa na którym mam program BackupMaker.

Chciałbym aby robił backup na FTP.

 

Gdzie mogę kupić stabilną dobra usługę FTP ?

 

W jaki inny sposób moge zrobić backu zawartości HDD  - jeżeli to co podałem wyżej to bez sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, BartD napisał:

Może mi też pomożecie - mam kompa na którym mam program BackupMaker.

Chciałbym aby robił backup na FTP.

 

Gdzie mogę kupić stabilną dobra usługę FTP ?

 

W jaki inny sposób moge zrobić backu zawartości HDD  - jeżeli to co podałem wyżej to bez sens.

duzo tych danych ? w zależności od ilości danych hosting bedzie odpowiednio kosztować

 

jesli chcesz tanio to mozna na zewnetrzny dysk USB, drożej kupujesz NASa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, _akir_ napisał:

duzo tych danych ? w zależności od ilości danych hosting bedzie odpowiednio kosztować

 

jesli chcesz tanio to mozna na zewnetrzny dysk USB, drożej kupujesz NASa

 

Mysle, ze teraz koło 200 GB.

 

Nie chce dysku zew bo musze z nim łazic, pamietać o podłaczeniu.

Chce, zeby to był automat.

Komputer jest laptopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj chyba najtaniej wyjdzie MS365Personal - cena na rok to 299,99 brutto (Pakiet office na 1 stanowisko + 1TB OneDrive)
wtedy instalujesz sobie onedrive na kompie i ustawiasz synchronizacje danych

 

z tego co widze to nazwa ma opcje backupu ale im z założenia nie ufam bo to ściemniacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...