Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Też się pobawię, bo mam jakiegoś netbooka Asusa, na którym jest win7starter (z kluczem na naklejce) - znajdę do niego kostkę DDR2 2GB + jakiś SSD i spróbuję na chama zainstalować tam win10 :D

Coś mi się kojarzy, że choć microsoft nie oferuje już oficjalnego upgrade'u win7»win10 to i tak jest duże prawdopodobieństwo, że zadziała aktywacja win10 kluczem win7 :ph34r:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to już lenistwo po całości, ale jaka jest wg was sensowna alternatywa office'a tylko: word, excel, ppt reszta w zasadzie nie potrzebna. Ewentualnie czy wersja przeglądarkowa jest jakaś free itp? Generalnie chodzi o tworzenie i otwieranie dokumentów, żadnych chmurowych dodatków itp. Tu akurat ma znaczenie taniej == lepiej. Można pewnie żyć z google docsami ale chętnie poznam głosy.

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej mozna robic aktualizacje z win7 na win10 - twierdza ze nie

Robilem to w zeszlym tygodniu :)

Instalujesz czystego Win7 wchodzisz na strone ms pobierasz toola i jedziesz z koksem

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

wazne aby wczesniej 7ka byla zaktywowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kamul napisał:

Dobra, to już lenistwo po całości, ale jaka jest wg was sensowna alternatywa office'a tylko: word, excel, ppt reszta w zasadzie nie potrzebna. Ewentualnie czy wersja przeglądarkowa jest jakaś free itp? Generalnie chodzi o tworzenie i otwieranie dokumentów, żadnych chmurowych dodatków itp. Tu akurat ma znaczenie taniej == lepiej. Można pewnie żyć z google docsami ale chętnie poznam głosy.

Ja używam Googlowskich narzędzi do tego. Ewentualnie darmowy pakiet OpenOffice tez daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kamul napisał:

Dobra, to już lenistwo po całości, ale jaka jest wg was sensowna alternatywa office'a tylko: word, excel, ppt reszta w zasadzie nie potrzebna. Ewentualnie czy wersja przeglądarkowa jest jakaś free itp? Generalnie chodzi o tworzenie i otwieranie dokumentów, żadnych chmurowych dodatków itp. Tu akurat ma znaczenie taniej == lepiej. Można pewnie żyć z google docsami ale chętnie poznam głosy.

Open Office jest spoko, zasadniczo wystarczający. Google Docs też mają wszystko co potrzebne.

Ja osobiście kupuję sobie na allegro Office 365 - drogo nie wychodzi, dzielę z 5 osobami (licencja na 5 osób, a nie kombinacje z jednym kontem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat podaję klucze Windows 7 przy instalacji Windows 10 i zawsze przyjmuje.

 

Google Docs, OpenOffice i LibreOffice są ok do użytku własnego, do momentu jak przyjdzie ci wymieniać pliki z kimś kto ma Microsoft Office - pliki przeważnie nie wyglądają tak samo, czasem są kompletnie rozesrane.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rutra80 napisał:

Od lat podaję klucze Windows 7 przy instalacji Windows 10 i zawsze przyjmuje.

 

i od lat robisz to niepotrzebnie

 

jeśli na danym kompie był już zainstalowany i aktywowany win 10

to przy instalacji nie podajemy żadnego klucza a przy połączeniu z netem windows sam się aktywuje

problem/ nie problem jest jak na kompie gdzie był podnoszony win home na win pro, po reinstalacji potrafi zainstalować się domyślnie win home i trzeba podnieść go na pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kubanow napisał:

 

i od lat robisz to niepotrzebnie

 

jeśli na danym kompie był już zainstalowany i aktywowany win 10

to przy instalacji nie podajemy żadnego klucza a przy połączeniu z netem windows sam się aktywuje

problem/ nie problem jest jak na kompie gdzie był podnoszony win home na win pro, po reinstalacji potrafi zainstalować się domyślnie win home i trzeba podnieść go na pro

Nie mówię o sytuacji gdy klucz zaszyty jest w BIOS. Aktywacja nie zadziała jeśli była istotniejsza zmiana sprzętu. Niekoniecznie mówię o sytuacji gdzie wcześniej był w10. Etc etc etc. :rolleyes:

 

1 godzinę temu, aflinta napisał:

Żaden argument, skoro problemy z formatowaniem są już na poziomie wymiany plików między MS Office pod Windows a OS X. 

OS X  to na szczęście w Polsce wciąż nisza, podobnie jak darmowe Office'y - 99% to MS Office na Windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rutra80 napisał:

OS X  to na szczęście w Polsce wciąż nisza, podobnie jak darmowe Office'y - 99% to MS Office na Windows

Być może mamy okazję poruszać się pośród innych klientów, u mnie te procenty wyglądają zupełnie inaczej.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2021 o 15:16, czekker napisał:

Też się pobawię, bo mam jakiegoś netbooka Asusa, na którym jest win7starter (z kluczem na naklejce) - znajdę do niego kostkę DDR2 2GB + jakiś SSD i spróbuję na chama zainstalować tam win10 :D

Coś mi się kojarzy, że choć microsoft nie oferuje już oficjalnego upgrade'u win7»win10 to i tak jest duże prawdopodobieństwo, że zadziała aktywacja win10 kluczem win7 :ph34r:

 

Niniejszym potwierdzam, aktywacja win10home kluczem win7starter jest wciąż możliwa :D

 

DSC_0098.JPG

 

DSC_0102.JPG

 

Edytowane przez czekker
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie tak:

- zaistalowałem na początku WIN7 bo znalazłem (miałem ze strony MS właśnie do tego kompa), ale wyrzuciło mi że system nie aktywowany, w ogóle nie znalazło żadnych sterów itp, ogólnie dziwna sprawa

- potem Windows Update, nie chciał ruszyć, wywalał jakiś nieznany błąd, prawdopodobnie przez brak aktywacji systemu

- no to dzwonię do MS żeby podać klucz itp, to po przesłuchaniu kliku nagrań i ostatecznym wyborze, odesłało mnie do strony helpdesku, na który nic nie znalazłem :/ ponowne telefony == odesłanie od razu do helpdesku nawet już bez tych nagrań (więc mój nr gdzieś się tam zapisał)

 

Więc poszło "hackiem" czego bardzo nie lubię, na Win7 poszedł aktywator, potem update do 10 (to bez problemu), potem change key już w 10 i... na razie działa ale nie wiem czy czegoś nie "odwali". 

 

Jak ktoś ma jakiś pomysł jak sensownie uzyskać pomoc od MS to chętnie poznam sposób.

 

Prawdopodobnie poszłoby mi lepiej, gdybym ze strony MS pobrał 10, ale BIOS tego kompa nie ogarnia boot'a via USB, a w nowych kompach brak mam napędu (ten który ma napęd to akurat ten który robię).

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamul napisał:

Prawdopodobnie poszłoby mi lepiej, gdybym ze strony MS pobrał 10, ale BIOS tego kompa nie ogarnia boot'a via USB, a w nowych kompach brak mam napędu (ten który ma napęd to akurat ten który robię).

naped na usb to z 50 zeta kosztuje, chyba najszybsza opcja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, _akir_ napisał:

naped na usb to z 50 zeta kosztuje, chyba najszybsza opcja ;)

Jasne, ale to jedyny przypadek, kiedy bym tego użył. Kompa oddałem "wolontaryjnie" koledze, na słuszniejszy cel ;) i chciałem żeby był postawiony do działania, także jakby coś się zadziało to będę w stanie coś podziałać, ale ten kontakt z MS mi się nie podoba. Chyba, że po wymianie dysku musiałbym kupić nowego Windowsa? Box'a mam tylko XP ale to też musiałbym gdzieś odkopywać płytę. Reszta to zawsze był już OEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, _akir_ napisał:

generalnie wszelkie aktywacje telefoniczne robisz na tym numerze 00 800 12 11 654 bez zadnego przekierowania na helpdesk i itp

Hmm wydaje mi się, że tu dzwoniłem, ale może to inny numer, w każdym razie wielkie dzięki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kamul napisał:

Hmm wydaje mi się, że tu dzwoniłem, ale może to inny numer, w każdym razie wielkie dzięki :) 

zanim podalem numer to sprawdzilem czy dziala :)

wybierasz opcje bez nagrywania i monitorowania potem inny system windows i ajtywacje telefoniczna i jedziesz z koksem :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FYI, może się komuś przyda (Niekoniecznik i Z3S chyba jeszcze o tym nie piszą, tylko u Sekuraka conieco..).

 

Krytyczna podatność (RCE :facepalm:) w bibliotece Apache Log4j (CVE-2021-44228) aka Log4Shell - trwają masowe próby ataków z jej wykorzystaniem (dotyczy wielu systemów):

https://github.com/NCSC-NL/log4shell/tree/main/software

https://gist.github.com/SwitHak/b66db3a06c2955a9cb71a8718970c592

 

CERT Polska na bieżąco uzupełnia informacje odnośnie identyfikacji podatności i sposobów na jej ograniczenie:

https://cert.pl/posts/2021/12/krytyczna-podatnosc-w-bibliotece-apache-log4j/

 

Edytowane przez czekker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czekker napisał:

FYI, może się komuś przyda (Niekoniecznik i Z3S chyba jeszcze o tym nie piszą, tylko u Sekuraka conieco..).

 

Krytyczna podatność (RCE :facepalm:) w bibliotece Apache Log4j (CVE-2021-44228) aka Log4Shell - trwają masowe próby ataków z jej wykorzystaniem (dotyczy wielu systemów):

https://github.com/NCSC-NL/log4shell/tree/main/software

https://gist.github.com/SwitHak/b66db3a06c2955a9cb71a8718970c592

 

CERT Polska na bieżąco uzupełnia informacje odnośnie identyfikacji podatności i sposobów na jej ograniczenie:

https://cert.pl/posts/2021/12/krytyczna-podatnosc-w-bibliotece-apache-log4j/

 

Od świtu nad tym siedzę...

 

A z innej beczki - muszę kupić monitor, wymagania mam sprecyzowane - ultrapanoramiczny 21:9, 34", matowy, możliwość montażu VESA.

Ktoś coś używa i może polecić? Monitor głównie do pracy, czasem granie ale wystarczy mi 60Hz. Tak samo rozdzielczość 2560 x 1080 będzie całkowicie wystarczająca.

Zasadniczo albo kupię 21:9 albo do kompletu trzeciego HP ZR2440w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kubanow napisał:

przy 34" to ta rozdzielczość to trochę mało lepiej 3440x1440

pracuję na 2 takich AOC'ach 100Hz i są ok, oba obok siebie

(choć mój obecny setup z monitorami nie jest optymalny i kiedyś będę go zmieniał)

 

Przy 34" matryca ma na wysokość tyle co 24" 16:10 FHD, więc gęstość pikseli mi odpowiada. Fakt, w grze mogłoby być więcej, ale do pisania jest wystarczająco, a to jednak przeważa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...