Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, skwaro napisał:

Nawet nie wiedziałem że mamy tutaj tylu speców od ciągnięcia druta (pozdro dla kumatych :) )

 

ja przez 8 lat pracowałem w firmie HSW Zakład Ciągarnia, potocznie zwaną ciągarnią (już nie istnieje)

więc o ciągnięciu druta mogę sporo poopowiadać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kubanow napisał:

 

ja przez 8 lat pracowałem w firmie HSW Zakład Ciągarnia, potocznie zwaną ciągarnią (już nie istnieje)

więc o ciągnięciu druta mogę sporo poopowiadać :mrgreen:

 

To lepiej ciągnąć druta czy kabla ;). Zastanów się dobrze żebyś nie pomylił z najstarszym zawodem świata :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat chyba bardziej na rozluźnienie atmosfery, ale niszowy więc tu wrzucę. :)

 

Próbuję pobrać biblioteki Microsoft Visual C++ z serwera microsoft.com używając microsoftowej przeglądarki IE pod microsoftowym Windows Server 2019. Microsoftowy Windows Defender uznał że to wirus i zablokował. 

 

 

No description available.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, udostępniam sobie internet na działce starym Galaxy Note4, karta Orange, jest dość lichy zasięg, jedna / dwie kreski LTE. Download 6Mb, Upload 4Mb

 

Czy kupujac router mogą się wyniki poprawić? Chodzi mi konkretnie o to czy router 4G ściąga lepiej sygnał? Jeśli tak to jaki kupić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bikeman1 napisał:

Panowie, udostępniam sobie internet na działce starym Galaxy Note4, karta Orange, jest dość lichy zasięg, jedna / dwie kreski LTE. Download 6Mb, Upload 4Mb

 

Czy kupujac router mogą się wyniki poprawić? Chodzi mi konkretnie o to czy router 4G ściąga lepiej sygnał? Jeśli tak to jaki kupić? 

najpierw sobie zerknij jak daleko masz BTSa od swojej lokalizacji (i jakie czestotliwosci obsluguje), jeśli bts bedzie niedaleko to mozna sprawdzic router z agregacja pasm np Huawej B818 (używałem u Siebie takiego - jak chcesz to mozemy sie doagac i Ci pozycze na testy ;) )

na telefonie mialem 12/5 a na Huaweiu nawet 120/30 nie uzywajac zewnetrznych anten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, _akir_ napisał:

najpierw sobie zerknij jak daleko masz BTSa od swojej lokalizacji (i jakie czestotliwosci obsluguje), jeśli bts bedzie niedaleko to mozna sprawdzic router z agregacja pasm np Huawej B818 (używałem u Siebie takiego - jak chcesz to mozemy sie doagac i Ci pozycze na testy ;) )

na telefonie mialem 12/5 a na Huaweiu nawet 120/30 nie uzywajac zewnetrznych anten

Idzie PW :) 

 

Do BTSa mam w lini prostej 2.5km, BTS obsługuje wszystkie częstotliwości 

Ale często łączy mi się z dalszym BTSem, który jest oddalony o 4.5km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2021 o 21:58, bikeman1 napisał:

Czy kupujac router mogą się wyniki poprawić? Chodzi mi konkretnie o to czy router 4G ściąga lepiej sygnał? Jeśli tak to jaki kupić? 

Możesz sobie kupić mikrotika sxt lte i go gdzieś na dach wyrzucić, powinno być znacznie lepiej. Albo jeśli sygnał dobry to jakiegoś huawei'a z agregacją pasm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy w temacie obsługi programu Microsoft Teams.

Żona ma obecnie szkolenie online (jest słuchaczem wykładu) i ktoś z uczestników napisał jej na prywatnym czacie, że widzi ekran jej komputera. Sam nigdy nie korzystałem z tego programu, poza tym nie jestem biegły w tych sprawach a żona tym bardziej i liczy na moją pomoc a ja na Waszą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Michał W. napisał:

Potrzebuje pomocy w temacie obsługi programu Microsoft Teams.

Żona ma obecnie szkolenie online (jest słuchaczem wykładu) i ktoś z uczestników napisał jej na prywatnym czacie, że widzi ekran jej komputera. Sam nigdy nie korzystałem z tego programu, poza tym nie jestem biegły w tych sprawach a żona tym bardziej i liczy na moją pomoc a ja na Waszą. :)

Niech kliknie przycisk z napisem Stop Sharing na górnym panelu :)

Edytowane przez skwaro
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rosaskc napisał:

W prawym górnym rogu jest ikonka udostępniania ekranu (prostokąt ze strzałką w górę). Kliknij i zobacz, czy coś jest udostępniane obecnie.

Była strzałka w górę, kliknąłem i mam taki ekran i co dalej?

63CAB64D-4E82-4291-9B31-397423A9BC3E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michał W. napisał:

Szukam ale nie widzę takiego przycisku?

To ten z ekranikiem i strzałkami, jak najedziesz na niego powinna pojawić się nazwa :)

https://support.microsoft.com/en-us/office/show-your-screen-during-a-meeting-90c84e5a-b6fe-4ed4-9687-5923d230d3a7

Edytowane przez skwaro
  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michał W. napisał:

Szukam ale nie widzę takiego przycisku?

Jeśli nie widać przycisku "Stop sharing", a ktoś widzi udostępniany ekran, to jest źle. 

Przycisk "Stop sharing" ma tendencję do "leniwego" pokazywania się po dojechaniu kursorem do górnej krawędzi ekranu. No ale powinno też być widać czerwoną ramkę dookoła udostępnianego ekranu. 

Edytowane przez Kytutr
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. :hi:

Nie do końca wiem jak to się stało ale wygląda na to, że nie widzę przycisku "stop sharing" bo już nie udostępniam podglądu ekranu. Na próbę włączyłem udostępnianie i wtedy pojawił się ten przycisk oraz czerwona ramka na oknie udostępnionym. Podejrzewam, że moja żona omyłkowo włączyła tą funkcję a później nieświadomie ją wyłączyła a ja przy okazji czegoś się nauczyłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Yapco napisał:

Tylko przy tych demo jest tak, ze muszę kupić i zapłacić za rok z góry, a jak zrezygnuje w ciągu 30 dni to oddadzą kasę.

Wolałbym tego uniknąć.

masz jeszcze cyberghostvpn (z naliczaniem miesiecznym 11,99EUR) i tam masz 14 dni na test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...