Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, pumex1 napisał:

Trzeba będzie podpytać. Ale coraz bardziej myślę o jakimś rozwiązaniu "na wejściu". A, że mam takiego killera, to nawet by źle na ścianie nie wyglądał ;) 

 

938785_0_f.png

Gdzie Ty kupiłeś tego pająka w zoologicznym ? Wygląda super i zasięg wifi jest budynku obok :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, następna zagwozdka :)

 

Strzałki nawigacyjne oprócz tego, że przesuwają kursor np. w trakcie edycji tekstu, to dodatkowo przesuwają wskaźnik myszy. Przy czym góra/dół bez ograniczeń (do samej góry czy dołu strony), tak lewa idzie też do krawędzi - a w prawo tak do 1/8 szerokości ekranu :)

 

Any idea?

 

EDIT: 

po wyczyszczeniu rejestru - strzałka w górę/w dół - i kursor myszy ląduje w lewym górnym rogu. Reszta objawów zniknęła :blink:

 

EDIT 2: 

"deep scan" zapuszczony. Windows Repair chyba przywrócił stan normlany :) Fajny program tak BTW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
8 godzin temu, gourmet napisał:

Muszę kupić używany laptop, przeglądając widzę całkiem dużo modeli bez napędu CD. To normalny trend, czy niskobudżetowe wersje laptopów?

 

ani to ani to

kto teraz trzyma coś na płytach - mówimy o nowych rzeczach

podobnie paręnaście lat temu z laptopów a później ze stacjonarek zniknęły stacje dyskietek

zresztą zewnętrzy napęd to wydatek ~50pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie - a propos odzyskiwania danych z kart pamięci? W Samsungu żony poległa karta microSD. Pal licho kartę, ale jak zwykle chodzi o zdjęcia. 

Telefon karty nie widzi, laptop pokazuje obecność czytnika, karty samej natomiast nie. 

 

Pod DOS-em/CMD - chkdsk zwraca: Cannot open volume for direct access.

inne próby typu

- diskmgmt.msc

- devmgmt.msc

- services.msc

Nic nie wnoszą. 

 

Nie ma też reakcji na programy: 

- ZAR X

- Lazesoft Data Recovery

- SMI MPTool

- DMDE Data Recovery

- Advanced System Recovery

- easeUS Data Recovery. 

 

Nic. Ciemność. Poddać się, czy jeszcze próbować innych programów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już ileś prób nie poskutkowało to spróbować w jakiejś firmie odzyskującej dane?

 

ja natomiast mam problem z kompem podczas reinstalacji windowsa coś poszło nie tak i w kółko się uruchamia od nowa momentami jest niebieski ekran na którym widać instalowanie systemu Windows 64% i tak od kilku godzin. Pacjent Asus UX303. Niby F9 ma uruchamiać partycje recovery ale nie działa, jedynie do biosa idzie się dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, aflinta napisał:

w karcie microSD? Powodzenia! :D

 

To jest ostatnia deska ratunku chociaż bardzo trudna do wykonania. Rozbierałem taką kartę i przy ścieżce napięciowej był "malutki rezystor". Niestety stwierdzenie "Powodzenia !" jest jak najbardziej słuszne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, llkuba napisał:

To jest ostatnia deska ratunku chociaż bardzo trudna do wykonania. Rozbierałem taką kartę i przy ścieżce napięciowej był "malutki rezystor". Niestety stwierdzenie "Powodzenia !" jest jak najbardziej słuszne. 

Mówisz chyba o karcie SD... microSD jest nieco mniejsza i tam za bardzo nic po rozebraniu nie da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, radekk napisał:

Skoro już ileś prób nie poskutkowało to spróbować w jakiejś firmie odzyskującej dane?

kwestia ile to talarów kosztuje ;)

 

2 godziny temu, aflinta napisał:

microSD jest nieco mniejsza i tam za bardzo nic po rozebraniu nie da się zrobić.

no rejczel. 

 

Pytanie po prostu czy to uszkodzenie mechaniczne, czy wysypał się system plików. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aflinta napisał:

Mówisz chyba o karcie SD... microSD jest nieco mniejsza i tam za bardzo nic po rozebraniu nie da się zrobić.

 

Huwei P8Lite ma tylko dwa porty na kartę sim i microSD albo dwie karty sim. Ale przy użyciu pilnika, kleju i nożyka można zrobić tak, że w jeden port wejdzie karta sim i microSD a w drugi karta sim. Po nieudanym przeszczepie widziałem co jest w microSD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

moja najmłodsza siostra kończy za dwa tygodnie 18 lat.

Z tej okazji cała rodzinka połączyła siły i chcielibyśmy jej kupić z tej okazji fajny i praktyczny prezent i padło na laptopa.

 

Proszę o Wasze opinie czy poniższy Laptop będzie optymalnym wyborem dla mej Julki która za rok idzie na studia

 

https://www.komputronik.pl/product/627517/asus-vivobook-15-r512fa-ej024t.html

 

Przyznam, że mnogość laptopów jest przerażająca:krecka_dostal:

 

Miłego piątku weekendu początku :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ok ale.. duży i 1,8kg

Preferuje obudowy aluminiowe w tej cenie.

Rozważ taki:

 

https://www.x-kom.pl/p/497563-notebook-laptop-141-asus-vivobook-s14-s430fn-i5-8265u-12gb-256-win10.html

 

też i5 na pokładzie, ciut mniejszy i lżejszy.

3-komorowa, 3653 mAh, Li-Ion . 1,44 kg (z baterią)

 

Do 3 tys., optymalny laptop dla przyszłej studentki, to coś małego, poręcznego wg. mnie czyli 13,3-14".

Tak by do "torebki"/plecaka się zmieścił.

15" może być już po prostu mało poręczny (każde  200-300 gram ma już znaczenie) + bateria, musi trzymać te 6h minimum.

 

Trzy typy jako alternatywa dla vivabook (może warto dorzucić do zenbooka?):

 

idepad 330s (z uwagą: serwis lenovo nie należy do najlepszych) lub yoga 530-14,  4-komorowa, 5730 mAh, Li-Ion w LENOVO

hp pavilon 14 3-komorowa, 3630 mAh, Li-Ion , 1,44 kg (z baterią)

huawei matebook D 14 4-komorowa, 7560 mAh, Li-Ion , 1,43 kg (z baterią)  - jako jedyny na RYZEN-ie. :wub:

 

no i może coś ze stajni acera:

Acer Swift 4, bateria 4-komorowa, 3220 mAh, Li-Ion , 1,46 kg (z baterią) , też alu. Dobre recenzje.

 

W tym budżecie szału nie oczekuj, konstrukcje zbliżone - jedne mają inne zalety, kwestia prywatnych preferencji.

 

Mój typ to dell serii 7/thinkpad ale to nie ten budżet.

Gwarancja NBD doceni ten kto z niej korzystał ;)

 

Podświetlana klawiaturka przyda się.

 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, OWOC napisał:

Kochani,

 

moja najmłodsza siostra kończy za dwa tygodnie 18 lat.

Z tej okazji cała rodzinka połączyła siły i chcielibyśmy jej kupić z tej okazji fajny i praktyczny prezent i padło na laptopa.

 

Proszę o Wasze opinie czy poniższy Laptop będzie optymalnym wyborem dla mej Julki która za rok idzie na studia

 

https://www.komputronik.pl/product/627517/asus-vivobook-15-r512fa-ej024t.html

 

Przyznam, że mnogość laptopów jest przerażająca:krecka_dostal:

 

Miłego piątku weekendu początku :)

 

 

 

Pomyśl o polskich Hyperbookach. Np N14S. 14 cali. Jest droższy, ale ma już i7.

I wielki plus Hyperbooków - bez utraty gwarancji możesz je modyfikować. To są zasadniczo PC'ty tylko w obudowie laptopa (tak mniej więcej).

 

https://www.hyperbook.pl/sklep/pl/laptopy/49-hyperbook-n14s-5900168587489.html

 

Lub taka 15" ale "bezramkowa".

https://www.hyperbook.pl/sklep/pl/laptopy/195-hyperbook-n15r.html

 

I jeszcze uwaga jedna :) Gdybyś patrzył na hyperbooki to sprawdzaj dokładnie ustawienia zestawu. Np. Windows często nie jest domyślnie.

Edytowane przez LosioDriver
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2019 o 22:22, LosioDriver napisał:

 

Pomyśl o polskich Hyperbookach. Np N14S. 14 cali. Jest droższy, ale ma już i7.

I wielki plus Hyperbooków - bez utraty gwarancji możesz je modyfikować. To są zasadniczo PC'ty tylko w obudowie laptopa (tak mniej więcej).

 

https://www.hyperbook.pl/sklep/pl/laptopy/49-hyperbook-n14s-5900168587489.html

 

Lub taka 15" ale "bezramkowa".

https://www.hyperbook.pl/sklep/pl/laptopy/195-hyperbook-n15r.html

 

I jeszcze uwaga jedna :) Gdybyś patrzył na hyperbooki to sprawdzaj dokładnie ustawienia zestawu. Np. Windows często nie jest domyślnie.

 

 

Ty serio myślisz, że 18-letnia dziewczyna zaczynająca właśnie studia będzie potrzebowała i7 do klepania notatek, modyfikowała sobie laptopa i sprawdzała "ustawienia zestawu", cokolwiek to by nie miało znaczyć? Rozmowa z gatunku:

 

- Siostra szuka małego samochodu do wożenia dziecka do przedszkola i na zakupy

- Kup jej zakutego STI, będzie mogła dłubać na tor.

 

 

 

Prawie 20 lat pracy w IT nauczyło mnie, że to kompletna strata pieniędzy.

  • Super! 3
  • Dzięki! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ty serio myślisz, że 18-letnia dziewczyna zaczynająca właśnie studia będzie potrzebowała i7 do klepania notatek, modyfikowała sobie laptopa i sprawdzała "ustawienia zestawu", cokolwiek to by nie miało znaczyć? Rozmowa z gatunku:

 

- Siostra szuka małego samochodu do wożenia dziecka do przedszkola i na zakupy

- Kup jej zakutego STI, będzie mogła dłubać na tor.

 

 

 

Prawie 20 lat pracy w IT nauczyło mnie, że to kompletna strata pieniędzy.

A czy ja mówię, że ona musi to robić?

 

Piszesz tak, jakbym zaproponował laptopa za 10 tyś, kiedy moja propozycja to kilkaset zł więcej.

 

Przy obecnej utracie wartości nowego sprzętu nie opłaca się kupować sprzętu o marnych podzespołach.

 

Uważam, że jest sens dołożyć 500zł i mieć coś co niezależnie jak się potoczy kariera będzie przynajmniej sprzętem który będzie dało się sprzedać w normalnej cenie lub zatrzymać dłużej niż kilka lat.

 

Nikt nie każe jej modyfikować laptopa i samemu sobie składać ten zestaw. To jest feature który kiedyś się przyda albo będzie argumentem przy zbyciu.

 

A jeżeli chodzi o porównanie z STI, to moja propozycja jest co najwyżej w stylu "dołóż sobie coś do wyposażenia".

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, radnor napisał:

 

 

Ty serio myślisz, że 18-letnia dziewczyna zaczynająca właśnie studia będzie potrzebowała i7 do klepania notatek, modyfikowała sobie laptopa i sprawdzała "ustawienia zestawu", cokolwiek to by nie miało znaczyć? Rozmowa z gatunku:

 

- Siostra szuka małego samochodu do wożenia dziecka do przedszkola i na zakupy

- Kup jej zakutego STI, będzie mogła dłubać na tor.

 

 

 

Prawie 20 lat pracy w IT nauczyło mnie, że to kompletna strata pieniędzy.

 

LosioDriver  źle nie chciał ;)

 

Bardzo Wam koledzy dziękuję za Wasze rady i sugestie. Po raz kolejny the forum jest najlepsze!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...